Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Gambit »

Damn...oczywiście nie ma tej apki na iPhone :(
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: RUNner »

Gambit pisze: 27 lis 2020, 16:34 Damn...oczywiście nie ma tej apki na iPhone :(
Apka była, ale ponieważ autor jej nie dostosował do nowszych wersji iOS, została usunięta z marketu, albo jest widoczna tylko dla urządzeń ze starszą wersją systemu. Mogę Cię pocieszyć, że nic odkrywczego to nie było i wolę sam obsługiwać konwencjonalnego WG :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Odi »

Oczywiście, że to nic odkrywczego. Po prostu oszczędza wyciągania jednej dodatkowej talii, tasowania itp. Praktyczna bardzo.
tomax-zielik
Posty: 36
Rejestracja: 21 kwie 2018, 14:11
Has thanked: 24 times
Been thanked: 13 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: tomax-zielik »

Ja ostatnio nie miałem dostępu do aplikacji i z tej strony skorzystałem z wirtualnego gracza :
https://www.boardgameutilities.com/Utility
Pouzy
Posty: 75
Rejestracja: 19 sty 2020, 19:14
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Pouzy »

W plikach na bgg jest coś takiego jak Tor Czasu, który zastępuje wirtualnego gracza. Opiera się na rzucie kośćmi many i potrzebna jest tylko figurka Wirtualnego Gracza, kości many i jego umiejętności .
Mery1984
Posty: 30
Rejestracja: 19 paź 2020, 15:16
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Mery1984 »

Pouzy pisze: 27 lis 2020, 21:46 W plikach na bgg jest coś takiego jak Tor Czasu, który zastępuje wirtualnego gracza. Opiera się na rzucie kośćmi many i potrzebna jest tylko figurka Wirtualnego Gracza, kości many i jego umiejętności .
Czyli więcej niż zwykle bo WG nie potrzebuje figurki według instrukcji
Pouzy
Posty: 75
Rejestracja: 19 sty 2020, 19:14
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Pouzy »

Niepotrzebna jest talia WG i ciągłe nią operowanie. Zamiast tego przesuwamy figurkę po Torze Czasu o odpowiednia ilość pól. Jak nie odpowiada Ci figurka to połóż koralik.
Mery1984
Posty: 30
Rejestracja: 19 paź 2020, 15:16
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Mery1984 »

Pouzy pisze: 28 lis 2020, 01:10 Niepotrzebna jest talia WG i ciągłe nią operowanie. Zamiast tego przesuwamy figurkę po Torze Czasu o odpowiednia ilość pól. Jak nie odpowiada Ci figurka to połóż koralik.
Ok my bad. Umiejętności mi się z talią pomyliły. W takim razie faktycznie mniej tego będzie.
Grałem wczoraj z apką i jest ok
wilus2301
Posty: 11
Rejestracja: 03 sty 2020, 12:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: wilus2301 »

Właśnie pobrałem tę aplikację wirtualnego gracza Wygląda ciekawie i dodatkowo ma wbudowane wszystkie opisy miejsc, które mamy na kartach pomocy.
Pompa85
Posty: 164
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Pompa85 »

Pytanie do posiadaczy MK Ultimate Edition, czy w ostatnim dodruku Portalu zostały poprawione wcześniejsze mankamenty tego wydania (np. źle przycięte karty, brzydko pomalowane kostki, różne odcienie kafli tej samej grupy). Jakiś czas temu przymierzałem się do zakupu tego wydania, ale ww. błędy mnie odrzuciły. Teraz z uwagi na nadchodzące święta, chęć zmierzenia się z grą powróciła.
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 272 times
Been thanked: 112 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: preshiq »

Pompa85 pisze: 13 gru 2020, 19:21 Pytanie do posiadaczy MK Ultimate Edition, czy w ostatnim dodruku Portalu zostały poprawione wcześniejsze mankamenty tego wydania (np. źle przycięte karty, brzydko pomalowane kostki, różne odcienie kafli tej samej grupy). Jakiś czas temu przymierzałem się do zakupu tego wydania, ale ww. błędy mnie odrzuciły. Teraz z uwagi na nadchodzące święta, chęć zmierzenia się z grą powróciła.
Kupiłem doslownie tydzien temu. Przy unboxingu nie zauważyłem żadnych ww opisanych wad aczkolwiek było późno 😁 ale specjalnie przyglądałem się właśnie kostkom bo z nimi chyba byl największy pasztet i w moim egzemplarzu sa bez zarzutu .
Pompa85
Posty: 164
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Pompa85 »

preshiq pisze: 13 gru 2020, 20:54
Pompa85 pisze: 13 gru 2020, 19:21 Pytanie do posiadaczy MK Ultimate Edition, czy w ostatnim dodruku Portalu zostały poprawione wcześniejsze mankamenty tego wydania (np. źle przycięte karty, brzydko pomalowane kostki, różne odcienie kafli tej samej grupy). Jakiś czas temu przymierzałem się do zakupu tego wydania, ale ww. błędy mnie odrzuciły. Teraz z uwagi na nadchodzące święta, chęć zmierzenia się z grą powróciła.
Kupiłem doslownie tydzien temu. Przy unboxingu nie zauważyłem żadnych ww opisanych wad aczkolwiek było późno 😁 ale specjalnie przyglądałem się właśnie kostkom bo z nimi chyba byl największy pasztet i w moim egzemplarzu sa bez zarzutu .
Dziękuję za odpowiedź. Jak oceniasz samą grę?
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Evokenx »

Czy wiadomo coś o dodruku Mage Knighta? A jeżeli nie to myślicie że będzie jeszcze dodrukowywany?
Bo powoli znika, a jednak trochę kosztuje i trzeba najpierw uciułać te pieniądze ^^
Grzess0
Posty: 149
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 54 times
Been thanked: 46 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Grzess0 »

Evokenx pisze: 22 gru 2020, 17:50 Czy wiadomo coś o dodruku Mage Knighta? A jeżeli nie to myślicie że będzie jeszcze dodrukowywany?
Bo powoli znika, a jednak trochę kosztuje i trzeba najpierw uciułać te pieniądze ^^
Będzie w przyszłym roku
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Evokenx »

Dzięki za miłą wiadomość! Mój portfel odetchnał
aszolina
Posty: 8
Rejestracja: 20 gru 2020, 11:56
Has thanked: 1 time

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: aszolina »

Heja. Przejrzałam ostatnie 15 stron dyskusji i się poddałam. Obecnie posiadam podstawkę Lacerty wymieszaną z angielskimi dodatkami i zastanawiam się nad kupnem wersji UE - rozumiem, że odczuję tylko głównie ten polski język dodatków, reszta ta sama? Są jeszcze jakieś różnice, dodatkowe karty, nowe zasady? W opisie jest info o "ujednoliconych zasadach", może ktoś napisać o co chodzi? Dzięki :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: RUNner »

Miałem podobną sytuację, z tym że posiadałem jedynie angielski Lost Legion. Chciałem mieć całość po polsku i wymieniłem na wersję Portalu. To była świadoma decyzja, ale jakby nie spojrzeć jednak fanaberia. Tylko że u mnie dobre gry, które lubię nie posiadają żadnego limitu cenowego. Zresztą, gość który ode mnie kupił wydanie Lacerty, miał już wydanie Portalu, ale potrzebował... mniejsze pudełko, więc o czym my tu dywagujemy? ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
aszolina
Posty: 8
Rejestracja: 20 gru 2020, 11:56
Has thanked: 1 time

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: aszolina »

U mnie to samo, fanowska fananaberia, ba - nawet nie zamierzam się pozbywać wersji Lacerty :) może za 20 lat sprzedam którąś z nich za milion monet :p Kiedyś w końcu przestaną ja drukować i czuję że może być jak z Magią i Miecz (ludzie są w stanie zapłacić 1-2 koła za dobrze zachowana wersję). Z perspektywy lat uważam, że ta gra jest absolutnie genialna, spokojnie jest u mnie na pierwszym miejscu (MG w sensie, nie MiM).
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Jiloo »

aszolina pisze: 27 gru 2020, 12:30 (...)jakieś różnice, dodatkowe karty, nowe zasady? W opisie jest info o "ujednoliconych zasadach", może ktoś napisać o co chodzi? Dzięki :)
UE to tylko podstawka i wszyskie dodatki w Jednym, sporo za dużym pudle. Jako bonus dorzucili 5 zupełnie nowych kart.
Co do ujednoliconych zasad to ciężko mi się odnieść, bo wcześniej nie miałem do czynienia z dodatkami. Generalnie chodzi o to ze jeśli dodatki coś usprawniały to teraz jest to uwzględnione już w podstawce. Z tego co kojarzę to których dodatek wprowadzał dodatkowe karty do podstawowych talii, trzeba było je wymienić z tymi z podstawki – teraz są już od początku w takich startowych. Wiec to raczej takie drobne zmiany i uporządkowania.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Błysk »

aszolina pisze: 27 gru 2020, 12:30 Heja. Przejrzałam ostatnie 15 stron dyskusji i się poddałam. Obecnie posiadam podstawkę Lacerty wymieszaną z angielskimi dodatkami i zastanawiam się nad kupnem wersji UE - rozumiem, że odczuję tylko głównie ten polski język dodatków, reszta ta sama? Są jeszcze jakieś różnice, dodatkowe karty, nowe zasady? W opisie jest info o "ujednoliconych zasadach", może ktoś napisać o co chodzi? Dzięki :)
Tzn. ja mam wrażenie że wersja Ulitmate ma gorzej pomalowanych bohaterów i jednak nieco gorszej jakości karty, ale nie porównywałem, bo zanim kupiłem Ulitmate to sprzedałem podstawkę, więc może mitologizuję. :)
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: omas »

Kiedys widzialem jak jakis uzytkownik mial w stopce wypisane roznice na korzysc starej wersji ;)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: RUNner »

Są drobne różnice na korzyść Lacerty, ale jako posiadacz obu, uważam że nie ma to wielkiego znaczenia. Figurki były nieco lepsze i kości many, a karty lepiej nasycone.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Darkstorm
Posty: 872
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 141 times
Been thanked: 218 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Darkstorm »

Gra tak wciąga, że pierdoły typu inny odcień kart w stosunku do wersji z przed lat dla mnie osobiście nie mają żadnego znaczenia. Kostki faktycznie trochę napaćkane i mogłyby być ładniejsze no ale patrz jak wyżej.
aszolina
Posty: 8
Rejestracja: 20 gru 2020, 11:56
Has thanked: 1 time

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: aszolina »

Moi mili, jeszcze jedno pytanie. Jako że mam obecnie każdy dodatek osobno, w dodatku mix Polsko-angielski, mam też w sumie chyba 5 instrukcji (licząc przewodnik i reguły podstawki). W związku z tym dość problematyczne jest szukanie objaśnień zdolności wrogów z poszczególnych dodatków w 3-4 książeczkach (lubimy mieszać żetony). Czy w wersji UE pokusili się może o wrzucenie wszystkich zdolności w jedno miejsce? Chodzi mi o te wszystkie vampiric, elusive, arcane itd. Byłoby cudnie mieć to w jednym miejscu.

W ogóle jestem ciekawa czy dalej jest osobna fizyczna instrukcja do każdego dodatku, czy jakoś to zintegrowali.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Jiloo »

aszolina pisze: 30 gru 2020, 12:43 W ogóle jestem ciekawa czy dalej jest osobna fizyczna instrukcja do każdego dodatku, czy jakoś to zintegrowali.
Są trzy książeczki – przewodnik, podstawka, dodatki.
Instrukcje można bez problemu znaleźć w internecie, np. tutaj, więc możesz sprawdzić jak to wszystko jest poogarniane.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
ODPOWIEDZ