GambitTV - Pagan: Tajemnica Roanoke

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Unmatched: Battle of Legends

Post autor: Gambit »

Wiemy, że Meduza nie dała rady Perseuszowi. Ale czy tak samo zakończyłaby się jej walka z Królem Arturem? A co z pojedynkiem Alicji z Sindbadem? Albo w ogóle starciu całej czwórki. Na takie i podobne pytania odpowiada seria Unmatched. Dziś zerkniemy na Unmatched: Battle of Legends, Volume One.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Neuroshima: Last Aurora

Post autor: Gambit »

Czas wyruszyć w pogoń za ostatnim odpływającym lodołamaczem. Jeśli go nie dogonimy zostaniemy sami na lodowym pustkowiu. No dobra, nie sami, tylko z watahami mutantów. Oto Neuroshima: Last Aurora.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Materiał Dodatkowy - Brzdęk i Brzdęk W Kosmosie

Post autor: Gambit »

Czas na materiał kończący rok 2020, a więc na pierwszy odcinek nowego cyklu. Oto Materiał Dodatkowy, w którym będę gadał o dodatkach do gier. Dziś małe dodatki do Brzdęka i duże do Brzdęka w Kosmosie.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Techlandia

Post autor: Gambit »

Co by się stało, gdyby jakaś firma produkująca telefony komórkowe postanowiła zawładnąć światem przy pomocy swojego nowego produktu? Wiele rzeczy. Na przykład mógłby powstać iPhone, albo ktoś mógłby wezwać Cthulhu. Ten drugi scenariusz można zbadać w grze Techlandia.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: GambitTV - Techlandia

Post autor: detrytusek »

Ja się dziwię, że aż 3.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1730
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 114 times
Been thanked: 86 times

Re: GambitTV - Techlandia

Post autor: Tomzaq »

Nie szkoda Ci czasu na nagranie recenzji gry, którą oceniasz na 3?
Who is John Galt?
Posiadam
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: GambitTV - Techlandia

Post autor: krwlng »

Tomzaq pisze: 05 sty 2021, 19:34 Nie szkoda Ci czasu na nagranie recenzji gry, którą oceniasz na 3?
Albo na 4 ;)
dannte
Posty: 739
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 105 times
Been thanked: 441 times

Re: GambitTV - Techlandia

Post autor: dannte »

Tomzaq pisze: 05 sty 2021, 19:34 Nie szkoda Ci czasu na nagranie recenzji gry, którą oceniasz na 3?
Oczywiście, że szkoda, ale ten "zmarnowany" czas jest też inwestycją, bo jak by Gambit robił tylko pozytywne recenzje, to:
1) wszystkie recenzje straciłyby na wartości (bo każda jest pozytywna)
2) jak dostałby 6 słabych gier, to przez miesiąc nie opublikowałby żadnego filmu
A poza tym, to czas spędzony na ogranie gry i potem niezwieńczony jakąś konkluzją byłby dopiero mocno straconym czasem...

Ja nie jestem recenzentem, więc mogę bez problemu skreślić grę po jednej rozgrywce. W przeciwnym razie też pewnie musiałbym wymęczyć grę kilka razy, żeby przypadkiem jej niesłusznie nie skrzywdzić.

Techlandia to przykład gry, do której instrukcję wydrukowałem, żeby mieć co sobie poczytać w pociągu, przeczytałem, wyrzuciłem i zapomniałem. Skądś wiedziałem, że nie ma sensu pakować się nawet w demo.

Dobrze, że takie recenzje powstają - pokazują dobitnie jak można sprzedać śmieć za $40.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Kingsburg (druga edycja)

Post autor: Gambit »

Rozbudowa królestwa i bronienie go przed atakami rozpoczęło się już w 2007 roku. Dziesięć lat później było kontynuowane w drugiej edycji gry Kingsburg. A w 2020 Galakta dała nam polską edycję gry.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Podsumowanie oczekiwań na 2020 i Top 10 gier, na które czekam w 2021

Post autor: Gambit »

Czas wrócić do normalności i nagrywania materiałów po Covidzie. Lekko nie jest, ale nikt nie mówił, że będzie. Na dobry początek cofnę się do swoich oczekiwań na rok 2020 i powiem jak wyglądało ich zderzenie z rzeczywistością, a także powiem na jakie 10 gier, czekam w roku 2021.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - DC Wieczne Zło

Post autor: Gambit »

Ile można być tymi dobrymi? W niemal każdej grze jesteśmy pozytywną postacią, która mierzy się z przeciwnościami losu. No to teraz w końcu będziemy tymi złymi, którzy tylko marzą, aby dokopać "dobrej ekipie". Oto DC Wieczne Zło.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Calico

Post autor: Gambit »

Koty, to niezwykle przebiegłe stworzenia. Bez przerwy knują jak przejąć władzę nad światem. Jak zniewolić rodzaj ludzki. Ba, jak zniewolić wszystkie gatunki zwierząt na Ziemi. Tylko czasem coś im przeszkadza. Na przykład wygodny i ciepły kocyk. Tak jak w Calico.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Tortuga 2199

Post autor: Gambit »

Tortuga. Wyspa należąca do Haiti, która w XVII wieku była centrum piractwa na Morzu Karaibskim. W XXIII wieku piraci przenoszą się w kosmos, a ich stolicą jest planeta Tortuga w neutralnym sektorze Omega. Oto Tortuga 2199.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
mordajeza
Posty: 368
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 176 times
Been thanked: 257 times

Re: GambitTV - Tortuga 2199

Post autor: mordajeza »

Na razie mam za sobą tylko 3 partie (Ty pewnie więcej), ale wydaje mi się, że to nie o deckbuilding w tej grze chodzi. Że to tylko taki środek do celu, dodatek urozmaicający zabawę (jak np. worker placement w Godfatherze). Jak dla mnie cała zabawa jest w tym przeciąganiu liny, odbijaniu sobie nawzajem sektorów, walkach itd. Ja uwielbiam te zwroty akcji, kiedy przegrywam 13:9, by w po dwóch kolejnych rundach wygrać 15:11 (tak jak dzisiaj w partii dwuosobowej).
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Tortuga 2199

Post autor: Gambit »

mordajeza pisze: 14 lut 2021, 19:22 Na razie mam za sobą tylko 3 partie (Ty pewnie więcej), ale wydaje mi się, że to nie o deckbuilding w tej grze chodzi. Że to tylko taki środek do celu, dodatek urozmaicający zabawę (jak np. worker placement w Godfatherze). Jak dla mnie cała zabawa jest w tym przeciąganiu liny, odbijaniu sobie nawzajem sektorów, walkach itd. Ja uwielbiam te zwroty akcji, kiedy przegrywam 13:9, by w po dwóch kolejnych rundach wygrać 15:11 (tak jak dzisiaj w partii dwuosobowej).
Jasne, że chodzi o zdobywanie punktów, czy to zdobywaniem sektorów, czy to walką z graczami, czy biciem potworów. Ale robisz to budując talię. Jest inna gra, która robi podobne rzeczy. Też kontrolujesz obszary na mapie, niszczysz jednostki przeciwnika i wystawiasz swoje. Wszystko po punkty, a mechanizmem, który do tego prowadzi jest deck building. I tam karty są o niebo ciekawsze, a też są dość standardowe dla gatunku. Gra nazywa się Tyrants of the Underdark
mordajeza
Posty: 368
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 176 times
Been thanked: 257 times

Re: GambitTV - Tortuga 2199

Post autor: mordajeza »

Gambit pisze: 14 lut 2021, 21:09
Jasne, że chodzi o zdobywanie punktów, czy to zdobywaniem sektorów, czy to walką z graczami, czy biciem potworów. Ale robisz to budując talię. Jest inna gra, która robi podobne rzeczy. Też kontrolujesz obszary na mapie, niszczysz jednostki przeciwnika i wystawiasz swoje. Wszystko po punkty, a mechanizmem, który do tego prowadzi jest deck building. I tam karty są o niebo ciekawsze, a też są dość standardowe dla gatunku. Gra nazywa się Tyrants of the Underdark
No taaaak, wiadomo, ostatecznie w większości gier wszystkie mechaniki są środkiem do zdobywania punktów. Chodzi mi tylko o to, że w tej konkretnej grze dzieje się tyle ciekawych rzeczy na planszy, że niedociągnięcia w budowaniu talii mi nie wadzą ;)

A Tyrants of the Underdark przy okazji sprawdzę, pewnie.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Mezo

Post autor: Gambit »

Krwawe walki w imię swojego boga. Boskie interwencje na polu walki. Ofiary składane ku zaspokojeniu boskich zachcianek. Jeden wielki konflikt, który ma wyłonić najkrwawsze plemię Majów. Oto Mezo.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Materiał Dodatkowy - Star Trek Ascendancy

Post autor: Gambit »

Pora na drugi odcinek cyklu, który zadebiutował pod koniec roku 2020. Tym razem w Materiale Dodatkowym zobaczycie odcinek, który miał być pierwszym w całej serii, bo to właśnie dodatki do Star Trek Ascendancy były przyczynkiem do powstania tego cyklu.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: GambitTV - Materiał Dodatkowy - Star Trek Ascendancy

Post autor: playerator »

Gambit pisze: 24 lut 2021, 15:59 (...) dodatki do Star Trek Ascendancy (...)
Alleluja! :D
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Spirit Island

Post autor: Gambit »

Zastanawialiście się kiedyś, co by się stało, gdyby wyspa, na której osiedlali się osadnicy w grze Catan, zaczęła się odgryzać? Gdyby zaczęła walczyć z ludźmi budującymi na niej drogi i osady? Generalnie zaczęło by się dziać to, co gracze robią w grze Spirit Island.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Gambit »

Wiele jest gier o magach, którzy ciskają czarami na lewo i prawo. Ale gier o tajemnej sztuce iluzji jest jak na lekarstwo. Bycie dobrym iluzjonistą jest trudniejsze niż bycie dobry magiem. A czy Trickerion: Legends of Illusion pokazuje iluzjonistów w odpowiednim świetle?
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Dinobus

Post autor: Gambit »

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wyglądałoby życie dinozaurów, gdyby nie wyginęły dawno temu? Gdzie by pracowały? Jak dojeżdżałyby do pracy? Jak wyglądałaby ich komunikacja miejska? Na część tych pytań odpowiada gra Dinobus.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Khora: Rise of an Empire

Post autor: Gambit »

Doprowadzić miasto do upadku jest w miarę prosto. Każdy potrafiłby to zrobić. Zwłaszcza w grze planszowej. Ale co z doprowadzeniem wielkiego polis do rozkwitu i bycia najwspanialszym miastem starożytnej Grecji? O tym przekonacie się w grze Khora: Rise of an Empire.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Vindication

Post autor: Gambit »

Jak wygląda życie człowieka będącego wyrzutkiem? Kogoś na całkowitym marginesie społeczeństwa. Kogoś, kogo wyrzucają ze statku do morza, bo nie chcą mieć z nim do czynienia. Jak ktoś taki może się odkupić. O tym opowiada gra Vindication.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Top 10 gier z mechaniką deck building

Post autor: Gambit »

Dziś kolejna topka, której temat wybrali Patroni Gambit TV. Tym razem powiem Wam jakie jest moje Top 10 ulubionych gier z mechaniką deck building. Czyli dziś ogarniam gry z moją ulubioną mechaniką. Co ciekawe jest to powrót do topki sprzed pięciu lat, choć wtedy było to tylko top 5.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
ODPOWIEDZ