Gry uważane za słabe na 2 graczy, a które wg. Was na 2 graczy działają co najmniej nieźle

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
2lip
Posty: 44
Rejestracja: 03 paź 2018, 09:30
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 120 times
Been thanked: 16 times

Gry uważane za słabe na 2 graczy, a które wg. Was na 2 graczy działają co najmniej nieźle

Post autor: 2lip »

Grywam głównie z Dziewczyną a przy zakupie gry informacja o dobrym skalowaniu na 2 graczy jest dla nas kluczowa.

Jak wiadomo, sporo gier, mimo napisu na pudełku "od 2 do n graczy" ma opinię niedziałających zbyt dobrze dla dwóch graczy.
Opinie takie czytamy/słyszymy w recenzjach, wyrabiamy sobie sami lub podglądamy w ankiecie na BGG na stronie gry.
Niemniej jednak, od czasu do czasu zdarza nam się (więc może i Wam) zagrać w taką grę i odkryć, że pogłoski o są zdecydowanie przesadzone.

Dla nas to np.

Sushi Go Party!
odradzany przez 45% dentys... głosujących
Wiadomka, im więcej graczy tym lepiej, ale kompletnie nie czujemy się oszukani przez "2" na pudełku. Bawimy się świetnie za każdym razem a mnogość przekąsek daje nam satysfakcjonującą regrywalność.

Belfort
odradzany przez 48% głosujących
Jedna z naszych ulubionych gier!
Owszem, konieczność robienia ruchów za wirtualnych oponentów może zniechęcać, tutaj jednak myślę, że zostało to pomyślane całkiem sprytnie. Rozgrywka dwuosobowa nie generuje też aż takiego paraliżu decyzyjnego jak przy czterech graczach.

Mow
odradzany przez 58% graczy
Mow nie jest jakąś wybitnie dobrą grą, ale jako zabawna przystawka sprawdza się nam nieźle. W wariancie dwuosobowym gramy tak naprawdę w trzy partie na raz – nam to pasuje!

A Wy macie takie tytuły, które zaskoczyły Was pozytywnie w opcji 1 vs. 1?
Sprzedam: SKULL • 7 samurajów • ICECOOL • Paperback PL • Paryż: Miasto świateł • Ostatnie chwile... i inne
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4678
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Gry uważane za słabe na 2 graczy, a które wg. Was na 2 graczy działają co najmniej nieźle

Post autor: warlock »

Pierwsza edycja 7 Wonders. Jestem w obozie Rahdo i uważam, że ta gra chodzi świetnie na dwie osoby i daje więcej decyzji niż tryb wielooosobowy ;). Tylko nie wiem czy wszyscy dobrze rozumieją, jak działa dummy player - może to jest powód, dla którego ten tryb cieszy się raczej złą reputacją ;)?
buhaj
Posty: 1049
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 870 times
Been thanked: 524 times

Re: Gry uważane za słabe na 2 graczy, a które wg. Was na 2 graczy działają co najmniej nieźle

Post autor: buhaj »

Scythe. Wiele osób uważa, że gra na dwie osoby jest słaba. Ja uważm, że przy normalnej planszy jest przeciętna. Problem - o czym mało osób wie - naprawia modułowa plansza. Rozgrywka staje się wtedy bardzo dobra.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 877
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 206 times
Been thanked: 307 times

Re: Gry uważane za słabe na 2 graczy, a które wg. Was na 2 graczy działają co najmniej nieźle

Post autor: konradstpn »

Długo omijałem szerokim łukiem mocno piętnowane Puerto Rico w składzie dwuosobowym. Wystarczyła jedna bardzo pozytywna opinia jednego z forumowiczów żeby spróbować. Niesamowicie zakoczyło. W tym wariancie to zupełnie inne Puerto - bardziej taktyczne, konfrontacyjne, przypominające pojedynek szachowy. Polecam
Gram, więc jestem.
m_marple
Posty: 69
Rejestracja: 29 lut 2020, 23:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 62 times

Re: Gry uważane za słabe na 2 graczy, a które wg. Was na 2 graczy działają co najmniej nieźle

Post autor: m_marple »

Wiele osób odradza Barrage na 2 osoby - sprawdziłam na BGG i aż 27.9% nie rekomenduje :shock: Uwielbiam tę grę we dwie osoby, chociaż oczywiście jest tu spora interakcja i większa ilość graczy na pewno nie zaszkodzi.

Terra Mystica - tu co prawda wolę w więcej osób, ale wciąż bardzo lubię jako dwuosobówkę.

No i wreszcie Root - pomimo posmakowania pełnego składu, ciągle z wielką przyjemnością siadam do pojedynku koty kontra ptaki (albo koty kontra gryzonie, albo ptaki kontra gryzonie :) ).
ODPOWIEDZ