Szukam gry z połowy lat 90-tych

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
cvahoo
Posty: 17
Rejestracja: 01 lis 2020, 10:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Szukam gry z połowy lat 90-tych

Post autor: cvahoo »

Proszę o info, jeśli ktokolwiek cokolwiek wie, kojarzy, np. czy tytuł poprawny, a jak ktoś to posiada to już w ogóle byłoby cudownie.

Poszukiwany tytuł to chyba (?) BAL SPORTOWCÓW. Nakład gry musiał być bardzo mały, bo nie pozostał po niej żaden ślad w internecie. To na pewno nie była Sfera czy Novina, bo do tamtych pozycji można dojść w parę kliknięć, a z tym Balem ani widu ani słychu, nie pamiętam jakie to było wydawnictwo.

Mechanika polegała, jeśli dobrze pamiętam, na dociąganiu żetonów (reprezentujących sportowców z różnych dyscyplin) z worka i wykładaniu ich na planszę (a plansza to stoliki, łączone ze sobą, przy każdym 4 krzesła). Za odpowiednie łączenia dostawało się punkty - więcej jeśli przy 1 stoliku ustawiło się np. 2-3-4 sportowców z 1 dyscypliny.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Szukam gry z połowy lat 90-tych

Post autor: MichalStajszczak »

Z opisu wygląda to na Cafe International. Być może była w Polsce wydana podróbka ze sportowcami aczkolwiek ja jej nie pamiętam.
cvahoo
Posty: 17
Rejestracja: 01 lis 2020, 10:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Szukam gry z połowy lat 90-tych

Post autor: cvahoo »

Dziękuję za podpowiedź. To w istocie Cafe international, a Bal Sportowców musiał być efektem wykoślawionej przedsiębiorczości jakiegoś cwaniaka nad Wisłą. Ale cześć jego pamięci, zapewnił mi wiele godzin rozrywki :D
ODPOWIEDZ