(Gliwice) Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: salou »

W związku z tym że ktoś kiedyś dawno dawno temu powiedział że dzień ma 24 godziny i w żaden sposób nie można tego zmienić, a potem portier powiedział że mamy się wynieść z sali o 20.30 :D , liczba zagranych partii znacznie się zmniejszyła i nie mogę grywać tyle ile bym chciał, :cry: Przeciwdziałam temu kryzysowi jak tylko mogę i udało się mi i MST wygospodarować jeden wieczór na poznawanie tajników gier które są niestety z racji czasu potrzebnego na rozgrywkę nie do przełknięcia dla portiera :mrgreen: , jak się okazało nie do przełknięcia dla środka transportu Silenta a co gorsza również dla żony Wajwy :mrgreen: :P co za tym idzie wykruszyła się ekipa :D ale nie poddam się jak będę musiał to sam ze sobą będę grał :mrgreen:
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

salou pisze:co za tym idzie wykruszyła się ekipa :D ale nie poddam się jak będę musiał to sam ze sobą będę grał :mrgreen:
Wprawdzie z racji wieku mogę się już trochę sypać ale się jeszcze nie wykruszyłem. :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: salou »

mst pisze:
salou pisze:co za tym idzie wykruszyła się ekipa :D ale nie poddam się jak będę musiał to sam ze sobą będę grał :mrgreen:
Wprawdzie z racji wieku mogę się już trochę sypać ale się jeszcze nie wykruszyłem. :twisted:
Chciałoby się powiedzieć że my trzej muszkieterowie nigdy się nie poddamy ale ich było trzech a nas jest dwóch :mrgreen: a może "takich trzech jak nas dwóch to nie ma ani jednego" :mrgreen:

Ja Portos z racji swojej kubatury :D :mrgreen:
tobie trudno przypisać któregoś z pozostałych, ale zauważyłem że w każdej bajce czy też filmie znajduję postać sobie podobną, Flap, Brat Tak, Gonzo :mrgreen: dobra dobra wystarczy :P
wracając do tematu trza nam trzeciego do gry :D
wajwa
Posty: 2239
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 270 times
Been thanked: 422 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: wajwa »

Te Portos ! Nie marudź mi tu :D jutro jeszcze mnie nie będzie , bo wspieram o 20tej ukochaną drużynę ( Ignacy pozdro od Heńka Kasperczaka) , ale za tydzień jestem , myślę , myślę cały czas i zapowiadam wielki comeback :evil:

A... jest czwartek i zdaje się Salou , że miałeś się u mnie zjawić , rozumiem to wszystko przez to , że doba ma tylko 24 h...
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: salou »

wajwa pisze:Te Portos ! Nie marudź mi tu :D jutro jeszcze mnie nie będzie , bo wspieram o 20tej ukochaną drużynę ( Ignacy pozdro od Heńka Kasperczaka) , ale za tydzień jestem , myślę , myślę cały czas i zapowiadam wielki comeback :evil:

A... jest czwartek i zdaje się Salou , że miałeś się u mnie zjawić , rozumiem to wszystko przez to , że doba ma tylko 24 h...
No to czekamy na wielki powrót Wajwy, tak jak czekamy na wielki powrót wielkiego Górnika Zabrze od 20 lat :mrgreen: coś czuję że dzisiaj rozpocznie się wielki marsz ku szczycie tabeli :D
Do grona wymiękaczy i mięczaków dopisuję kolejnego Boorsa :D źle się dziś czuje i będzie cały dzień leżał :D :D
pozwoliłem sobie na małe uszczypliwości a co :lol:

Mst co ty na to jak oceniasz społeczeństwo planszówkowe :mrgreen: ja jestem gotów, jeżeli ktoś ma ochotę na partię TtA to rzucam rękawicę dzisiaj :D
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Jesli chodzi o Gornika i Henia, to jako wielki przeciwnik Henia kibicuje w tym sezonie PO RAZ PIERWSZY W ZYCIU przeciwko Gornikowi, bo licze, ze spadek Gornika przyczyni sie do tego ze kandydatura Henia na trenera reprezentacji zostanie raz na zawsze odrzucona. Innymi slowy, dla dobra reprezentacji, na jeden sezon zdradzam Gornik.

Jesli chodzi o szanse Gornika, to dzis ma szanse i pewnie wymeczy jakies 1:0, ale to by bylo na tyle. Pawel Strak zalatwi degradacje gornika. To jest mega pokraka, ulubieniec zarazem henia.

jesli chodzi o tta to jutro nie moge. :)

Jesli chodzi o Pionka, to zbliza sie wielkimi krokami. Pomaracznowe Koszulki, czas motywacji i pracy!

Jesli chodzi o nowosci, to BARD.pl podarowal nam Warcrafty, a ja kupilem Formula D wiec w poniedzialek na stole nowosci.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

trzewik pisze:jesli chodzi o tta to jutro nie moge. :)
Sebastian proponował rozgrywkę TtA dzisiaj, chociaż jutro też pewnie by nie odmówił. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Pomimo licznych przeciwności losu udało się wczoraj podtrzymać tradycję piątkowej partyjki Through the Ages. W 2 osoby rozgrywka jest również bardzo dobra. :twisted:
Wczoraj po raz pierwszy rozpocząłem grę z planem wypróbowania konkretnej strategii. Miałem zamiar w większym stopniu niż zwykle wykorzystać karty akcji, zrezygnować z budowy cudów w pierwszych erach wykorzystując zaoszczędzone w ten sposób surowce na zdobycie przewagi militarnej (i korzystanie dzięki temu z dokładania kart wydarzeń) oraz rozbudowę kopalń i farm. W pierwszym ruchu Sebastian jako gracz startowy pozyskał Hammurabiego co bardzo ucieszyło mnie ze względu na moje militarno-polityczne plany, a ja dwie karty akcji dające tańsze zwiększenie populacji i tańszą budowę kopalni. Ale już w kolejnej turze zdecydowałem się na całkowitą zmianę strategii. Na torze kart pojawiły się Wiszące Ogrody, a za jedną akcję można było pozyskać Michała Anioła. W takiej sytuacji postanowiłem po raz pierwszy w naszych pojedynkach spróbować zagrać na zdobycie wielu punktów kultury dzięki uszczęśliwianiu swojej cywilizacji. Późniejsze wybudowanie Bazyliki św.Piotra spowodowało, że w momencie wymuszonej zakończeniem II ery śmierci Michała Anioła miałem ponad 40 punktów przewagi nad Salou. Sebastian w pierwszych erach skupił się na rozbudowie potencjału rolnego i przemysłowego swojej cywilizacji i w momencie gdy turowy przyrost punktów kultury zmalał mi z 14 do 4 wykorzystując kolejno stawiane budynki miejskie oraz, w mniejszym stopniu, Jamesa Cook'a zaczął szybko niwelować moją przewagę. W rozwoju przyhamowywała go jedynie mała ilość akcji (po wprowadzeniu w życie Kodeksu Praw zdołałem przechwycić, bez planów wprowadzenia w życie :twisted: , także System Sprawiedliwości). W międzyczasie każdy z nas spróbował jednej agresji odpartej przy użyciu kart obrony. W idealnym dla mnie momencie na torze kart pojawił się Robespierre dzięki czemu mogłem bardzo płynnie zmienić ustrój na pozyskaną w tej samej turze Republikę. Wprowadzenie przez Sebastiana Demokracji spowodowało, że dysponując dużą ilością akcji cywilnych bardzo przyśpieszyliśmy grę. Gdy pod koniec partii Salou dogonił mnie w punktacji pozyskałem Projektanta Gier, który dzięki trzem laboratoriom z komputerami pozwolił mi wyrównać turowy dopływ kultury. O ostatecznym wyniku zadecydowały rozstrzygane na zakończenie wydarzenia. Ponieważ to ja, także dzięki utrzymywaniu przez całą grę lekkiej przewagi w ilości akcji militarnych, dołożyłem większość z nich mogłem się do nich odpowiednio przygotować co zaowocowało m.in. zdobyciem 15 punktów więcej za produkcję rolną oraz 10 punktów za siłę militarną i w konsekwencji ok.30 punktowym zwycięstwem. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: salou »

Miałem nadzieję na kolejne zwycięstwo jednak od początku gra toczyła się pod presją oddalającego się pionka Marcina na torze punktów za kulturę, z doświadczenia wiedziałem że odrobienie takiej straty ok 40 pkt w pewnej chwili, będzie trudne i postawiłem na systematyczny wysoki przyrost PW wiedząc że Marcin utraci sporą ich liczbę w III erze. Chyba po raz pierwszy udało mi się odrobić taką stratę co pokazało że można nadrobić błędy które się popełnia na początku. Pod koniec wszystko rozstrzygnęło się rozpatrując karty polityczne. Kolejna bardzo ciekawa rozgrywka, gra się nie nudzi wręcz mam coraz więcej ochoty na kolejna partię. Czas 2.5 godziny to chyba nie jest nic czego nie można by przeżyć. Oczywiście w trójkę gralibyśmy mniej więcej godzinkę dłużej.

Tym razem znaczniej mniejsze znaczenie miała siła militarna, a może raczej pilnowaliśmy się wzajemnie :D , wiemy oboje że nie wolno pozwolić aby jakikolwiek gracz zdobył za dużą przewagę na tym torze. :mrgreen: Surowo potraktowany w poprzednich partiach wajwa i silent mogą to potwierdzić :mrgreen:
wajwa
Posty: 2239
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 270 times
Been thanked: 422 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: wajwa »

salou pisze:

Tym razem znaczniej mniejsze znaczenie miała siła militarna, a może raczej pilnowaliśmy się wzajemnie :D , wiemy oboje że nie wolno pozwolić aby jakikolwiek gracz zdobył za dużą przewagę na tym torze. :mrgreen: Surowo potraktowany w poprzednich partiach wajwa i silent mogą to potwierdzić :mrgreen:
Mam przeczucie graniczące z pewnością , że gdybym grał to znowu by były "zbrojenia" :D
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Na dzisiejsze spotkanie przyniosę New England, w które nie udało sie zagrać tydzien temu i Modern Art, żeby spróbowac zagrać z jedną zmianą reguł wprowadzoną w najnowszym, polskim wydaniu. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Silent »

Ja również po dłuuuugiej przerwie przybędę :), auto doprowadzone do stanu użytkowania :). Mam ze sobą Chicago Express, ale wolałbym zagrać w coś z 50-tki, np Alhambre, Keltis-a. No ale zobaczymy jak będzie z czasem, bo trzeba przetestować program który napisałem, dla ułatwienia pracy w wypożyczalni.
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Ja w Alhambrę zawsze chętnie, zwłaszcza jak w zamian zagrasz ze mną w Chicago Express. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Silent »

OK :D
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Z planów udalo mi się w poniedzialek zrealizować jedynie transakcję z Silentem, tzn.zagraliśmy najpierw w Alhambrę, a później w Chicago Express. W Alhambrę wywiązalem się z zadania weterana tzn.wytlumaczylem kolegom reguly, a później ich ogralem. :twisted: Moja Alhambra przypominala wprawdzie warowną twierdzę - 48 punktów z moich 120 zdobytych podczas calej partii uzyskalem za mury - ale w tej grze na szczęście styl budowli nie jest poddawany ocenie. :wink: W Chicago Express testując strategię Zosi Samosi ponioslem sromotną (i zaslużoną) klęskę. Ciekawe czy wraz ze wzrostem doświadczenia uda się zaoszczędzić trochę czasu na wyliczaniu potencjalnych dochodów na akcję. Sądzę, że gra będzie mi się bardziej podobala w mniej licznym gronie. :)
Trzecią grą (chronologicznie pierwszą) poniedzialkowego spotkania byla dla mnie Kosmiczna Eskadra. Bardzo dobry, intensywny chwiler rozgrywany w czasie rzeczywistym. Zdecydowane zwycięstwo Silenta nauczylo mnie, że w tej grze nie należy przywiązywać wagi do wlasnych strat ale skupić się na zadawaniu strat wszystkim dookola. :twisted:
Na zakończenie wystartowalem jeszcze w wyścigu Pitchcara. Niestety, obowiązki rodzinne zmusily mnie do wycofania się z wyścigu podczas gdy na drugim okrążeniu zajmowalem 3 miejsce i mialem jeszcze szanse na zwycięstwo. Salou, pochwal się czy udalo Ci się dowieźć prowadzenie do mety, czy zdążyliście dokończyć?
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Czy ktos wie cos na temat klubowej Alhambry? Po poniedzialkowej rozgrywce zaginela. I MUSI sie znalezc. Pionek za 3 dni!!!
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Po rozgrywce z Borsem, Michałem i Silentem zapakowaliśmy ją do pudełka i, jeśli dobrze pamiętam, została odstawiona na stolik obok makiety (przy oknach).
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Silent »

Ja ją łykłem :D, żeby się podszkolić :D, przez chrypkę mogłeś mnie nie słyszeć, dodatkowo mam Tikala i Adel, już wszystkie 3 gry mogę tłumaczyć.
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

trzewik pisze:Czy ktos wie cos na temat klubowej Alhambry?
Silent pisze:Ja ją łykłem :D
To dużo tłumaczy. :lol:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: wis »

Witam,

zgłaszam swoją kandydaturę na kolejne granie w Through The Ages. W przyszły piątek mam czas, tydzień później nie, dwa tygodnie później zapraszam do mnie (jeśli Wam pasuje).

Pozdrawiam
Wis
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Reguly dla Ciebie już przygotowalem. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: salou »

Wreszcie ktoś kto docenia możliwość zagrania w rewelacyjnym towarzystwie w rewelacyjną grę :D , piątek daleko ale już planuję :wink: i będzie się działo :x
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Dzisiaj z Borsem odpalamy Książąt Machu Picchu (gra już nawet została w MDK po Pionku). Dodatkowo przyniosę Diamonds Club. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Silent »

Gram w obydwie :D, ale chętniej w Diamonds Club :). Na Pionku zagrałem aż 0 gier :), więc mam mały głód grania.
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Mam nadzieję, że dasz radę zagrać w obie. Chciałbym popatrzeć czym w Książętach MP różnią się strategie graczy "doświadczonych" i debiutantów. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
ODPOWIEDZ