Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
agiagniesia
Posty: 1
Rejestracja: 20 sty 2020, 16:24
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: agiagniesia »

DamianSabat pisze: 07 sty 2021, 11:05 Czy planowane są dodruki dodatków do Wsiąść do pociągu?
Ja również jestem ciekawa niedawno grałam pierwszy raz w dookoła świata i zapragnęłam jej a tu wszędzie braki :(
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

A czemu nie ma instrukcji w zapowiedziach do Splendor Marvel?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
ZAPOWIEDZI:
-------------------------------------

Harry Potter i Magiczny Quiz

Obrazek
Obrazek Obrazek


Różdżki w dłoń, jesteście w Hogwarcie! Stańcie w szranki, odpowiadajcie na pytania dotyczące świata Harry’ego Pottera i przynieście swoim barwom chwałę oraz Puchar Domów.

Harry Potter i Magiczny Quiz to gra, w której fani opowieści o małym czarodzieju będą mieli okazję zabłysnąć wiedzą na temat znanych bohaterów i wydarzeń. W pudełku znajdziecie mechanizm, który głosem dyrektora Hogwartu poprowadzi Was przez całą rozgrywkę: przedstawi zasady, odczyta pytania oraz przypilnuje przestrzegania reguł. Waszym zadaniem będzie wyłącznie udzielanie odpowiedzi, jednak uważajcie – każda pomyłka będzie Was sporo kosztowała!

Sugerowana cena detaliczna: 139,95 zł
Data premiery: przełom I i II kwartału 2021 r.

-------------------------------------

Story Cubes: Harry Potter

Obrazek Obrazek

Rzuć zaklęcie, turlnij kostki i przenieś się w magiczny świat czarodziejów, tworząc własne opowieści w oparciu o wylosowane symbole. Jakie przygody tym razem czekają na Harry'ego, Rona, Hermionę i inne popularne postaci? Czego się nauczą, a czemu będą musieli stawić czoła? Czy Sam-Wiesz-Kto znów zaatakuje? A może tym razem... wygra?

Oto prosta w założeniach i jednocześnie genialna gra, która dostarczy Wam wiele radości, stanowiąc przy tym doskonały trening pomysłowości i wyobraźni. Story Cubes: Harry Potter to 9 estetycznie wykonanych, sześciennych kostek, z których każda zawiera na ściankach odmienny zestaw ilustracji.

Sugerowana cena detaliczna: 49,95 zł
Data premiery: przełom I i II kwartału 2021 r.

-------------------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------------------
kaledra pisze: 04 sty 2021, 16:11 Istnieją jakiekolwiek szanse na dodruk Podstawowej Pandemii?
Tak, gra oczywiście będzie dodrukowana.

szymuss pisze: 04 sty 2021, 16:19 Rebelu zrobisz nam prezent i wydasz faq po polsku na stronie do Everdella?:) wszyscy bysmy byli zadowoleni:) pzdr.
Sprawa została przekazana już do naszego wydawnictwa. Na pewno zajmą się tym, jak tylko znajdą wolną chwilę.

Lendzia pisze: 06 sty 2021, 13:43 Czy Here to Slay będzie wydane w języku polskim? I czy będzie to wersja standardowa czy ekskluzywna z zawartością z KS?
Tak wydamy grę Here to Slay po polsku. Będzie to wersja retail, czyli bez ekskluzywnej zawartości z KS.

Dr. Nikczemniuk pisze: 07 sty 2021, 10:56 A kiedy pojawi się Eclipse?
Nasz logistyk już planuje transport tej gry do naszych magazynów. Szacujemy, że do końca miesiąca powinna już być.

DamianSabat pisze: 07 sty 2021, 11:05 Czy planowane są dodruki dodatków do Wsiąść do pociągu?
Oczywiście dodatki do Wsiąść do Pociągu wrócą. Będą drukowane w kilku ratach, więc ich dostępność będzie wracać w różnych odstępach czasu.

Dr. Nikczemniuk pisze: 07 sty 2021, 17:36 A czemu nie ma instrukcji w zapowiedziach do Splendor Marvel?
Obostrzenia licencyjne. Instrukcja pojawi się wraz z premierą gry.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Alextasha
Posty: 266
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Alextasha »

Pewnie odpowiedź już kiedyś padła, ale wtedy nie interesowałam się tą grą :p czy pojawi się dodatek do pandemic lekarstwo? Zakładam że nie, bo już by się pojawił?

Co do Here to Slay, jest szansa na sprowadzenie zestawów kostek i meepli?
SPRZEDAM >> *click*
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4708
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1231 times
Been thanked: 1452 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Mr_Fisq »

Czy planowany jest dodruk Pandemic Legacy: Season 1?
Sprzedam: Majowe obniżki: Root, Cykle Arkham, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: thorus197 »

Dr. Nikczemniuk pisze: 07 sty 2021, 10:56 A kiedy pojawi się Eclipse?
Premiera 26 stycznia.
Sandersik
Posty: 7
Rejestracja: 29 maja 2015, 12:37

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Sandersik »

Rebelu kochany, a dodruk dodatku do alchemików "krolewski golem" będzie? 🤔
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1524
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 640 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: EsperanzaDMV »

Wątek 2020 został zablokowany, to pozwolę sobie tutaj napisać odpowiedź na prośbę Rebela o pisanie podsumowania roku 2020 pod kątem wydawanych przez nich gier.

Na plus:
+ Wydanie Everdell i dodatki do niego w wersji kolekcjonerskiej - jeszcze nie kupiłem (nie zdążyłem, czekam na dodruk), ale na pewno kupię bo gra jest piękna.
+ Wydanie dodatku do Res Arcana - kupiony.
+ Wydanie dodatku Ptaki Oceanii i pakietu Szybki start do Na skrzydłach - kupiłem już w 2021, więc nie wiem czy się liczy.
+ Promocja "Kosmiczne lato" - nie planowałem wchodzić w X-Winga 2.0, ale przy takich promocjach grzechem było nie skorzystać mając spora kolekcję 1.0.

Na minus:
- Wydanie dodatku do Res Arcana - inne odcienie i wielkość kart to niestety duży fail, a odpowiedź "wystarczy grać w nieprzezroczystych koszulkach" to już niestety nieśmieszny żart... Kupiłem bo uwielbiam RA, ale z bólem serca, że gram w tak niedopracowany egzemplarz.
- Bohaterowie Rebela - niestety zawiodłem się. Po przesłaniu całej listy gier pełnych tytułów fantasy i s-f jakie posiadam w kolekcji wraz z listą co byłoby super dostać, otrzymanie gry o wędkowaniu... no co tu dużo mówić, tyłka mi nie urwało niestety. Gra poszła od razu na sprzedaż i tyle mi przyszło z całego entuzjazmu.
- Słaba jakość Lewis&Clark i Nemesis - bardzo chciałem kupić L&C, ale wstrzymałem się do czasu poczytania opinii i patrząc na narzekania na jakość, cieszę się że poczekałem i finalnie odpuściłem zakup. Identycznie było z Nemesis - chciałem kupić, ale wolałem poczekać i poczytać opinie... i dobrze zrobiłem. W sumie żałuję, że kupiłem dodatek do Res Arcana przed poczytaniem o problemach z jakością.

Podsumowując, gdyby nie X-Wing 2.0, to kupiłbym w 2020 od Rebela tylko jeden tytuł, dodatek do Res Arcana i do Na skrzydłach (i Everdell, gdyby był większy nakład).
Dodatkowo, rok 2020 nauczył mnie jednej rzeczy względem Rebela - nie kupować nic w przedsprzedaży, czekać na opinie/recenzje innych osób, które zdążyły już kupić i sprawdzić. Generalnie - nie był to w moim wykonaniu rok Rebela, oby 2021 był lepszy. Na ten moment z zapowiedzi jedyne co mnie interesuje, to big box do Terraformacji i dodatkowy pakiet kart.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: arturmarek »

Nie wiem czy to dobry wątek do tego pytania, ale juz widziałem kilka razy nawiązania do słabego wykonania Lewisa&Clarka. Sa kupiłem to nowe wydanie, gra nam nie bardzo podeszła więc po 3 rozgrywkach odsprzedałem, ale nie wdziałem żadnych problemów z wykonaniem.

Nie wiem też na ile powinno się krytykować Rebela za jakość wydania tej gry. Z tego co rozumiem to oni zrobili do tego tylko instrukcje, której nawet nie wsadzili do pudełka.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------------------
Alextasha pisze: 09 sty 2021, 14:50Pewnie odpowiedź już kiedyś padła, ale wtedy nie interesowałam się tą grą :p czy pojawi się dodatek do pandemic lekarstwo? Zakładam że nie, bo już by się pojawił?
Na chwilę obecną nie ma go planach dodruków.

Alextasha pisze: 09 sty 2021, 14:50Co do Here to Slay, jest szansa na sprowadzenie zestawów kostek i meepli?
Robimy standard edition, wszystkie dodatki są Kickstarter Exlusive w zasadzie:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0
Jeśli będzie możliwość (wątpliwe) zrobienia czegokolwiek więcej to na pewno będziemy to chcieli mieć w ofercie.

Mr_Fisq pisze: 09 sty 2021, 18:21Czy planowany jest dodruk Pandemic Legacy: Season 1?
Tak, właśnie zlecamy.

Sandersik pisze: 10 sty 2021, 12:34Rebelu kochany, a dodruk dodatku do alchemików "krolewski golem" będzie? 🤔
Tak, dawno zakontraktowany tylko czekamy aż CGE będzie miało jego druk. Poinformujemy gdy tylko trafi "na maszyny".

arturmarek pisze: 11 sty 2021, 13:20(...) nawiązania do słabego wykonania Lewisa&Clarka. (...) Nie wiem też na ile powinno się krytykować Rebela za jakość wydania tej gry. Z tego co rozumiem to oni zrobili do tego tylko instrukcje, której nawet nie wsadzili do pudełka.
Mamy pełną odpowiedzialność w razie ewentualnych błędów / uszkodzeń gry, nie jesteśmy natomiast w stanie zmieniać jakości elementów - na to wpływu nie mamy, o tym decyduje oryginalny wydawca.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Alextasha
Posty: 266
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Alextasha »

Co do meepli (te drewniane) i kostek to raczej chodziło mi o ich sprowadzenie, bo Teeturle potem sprzedawało je oddzielnie, więc liczyłam że po prostu będzie możliwość również kupna ich w PL :P https://www.unstablegames.com/collectio ... ccessories maty, koszulki na karty itp.
SPRZEDAM >> *click*
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Kin@a »

REBEL.pl pisze: 11 sty 2021, 14:35 Mamy pełną odpowiedzialność w razie ewentualnych błędów / uszkodzeń gry, nie jesteśmy natomiast w stanie zmieniać jakości elementów - na to wpływu nie mamy, o tym decyduje oryginalny wydawca.
Proszę zasygnalizować oryginalnemu wydawcy w takim razie, że nie powinien schodzić poniżej pewnego poziomu. Ja kupiłam pierwszą edycję (razem z Odkryciami) i nie miałam żadnych zastrzeżeń ani do planszy ani kart. Bardzo dobra jakość, w przeciwieństwie do obecnego wydania Lewisa, którego nabyłam również.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: eveni »

Czy planowany jest dodruk Pandemic Legacy sezon 2?
Awatar użytkownika
Spike
Posty: 13
Rejestracja: 02 wrz 2018, 11:45
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Spike »

Czy planujecie wypuszczenie promki Asteroid Rights (ze styczniowego numeru Spielboxa) do Terraformacji Marsa?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10970
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3364 times
Been thanked: 3236 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: japanczyk »

Rebelu czy bedziecie wchodzi w Ares Expedition - The Terraforming Mars Card Game?
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Czy ja dobrze widzę w zapowiedziach że premiera Splendora przesunięta?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: xilk »

Dr. Nikczemniuk pisze: 12 sty 2021, 11:48 Czy ja dobrze widzę w zapowiedziach że premiera Splendora przesunięta?
Dobrze widzisz. podobno premiera przesunięta o tydzień, ponieważ czekają na akceptację licencyjną u ich partnera - firmy Space Cowboys.
Ardhiel
Posty: 31
Rejestracja: 24 cze 2017, 21:00
Has thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Ardhiel »

Drogi Rebelu!

Planujecie może kiedyś wydanie jeszcze jakiejś edycji Timeline czy to już temat zamknięty? :)
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: REBEL.pl »

Za nami Live, na którym mogliście poznać zapowiedzi gier na rok 2021. Poniżej szybki rzut okiem na wszystkie zapowiedzi raz jeszcze.

-------------------------------------
NOWOŚCI:
-------------------------------------

Daj namiar

Obrazek

Daj namiar to kooperacyjna gra skojarzeniowa, w której będziemy szukali połączeń między wylosowanymi parami wyrazów. Rozgrywka opiera się o siatkę przecinających się ze sobą słów. Każdy uczestnik po kolei dobiera kartę współrzędnych, a następnie stara się podać pozostałym hasło, które połączy wskazane przez nią słowa. Celem gry jest odgadnięcie jak największej liczby par wyrazów w określonym przez klepsydrę czasie.

Gra już dostępna!
Sugerowana cena detaliczna: 54,95 zł


-------------------------------------

Spektrum

Obrazek

Wydaje Ci się, że myślisz podobnie jak Twoi znajomi? Ze Spektrum możesz to sprawdzić!

W tej wyjątkowej grze towarzyskiej dwie drużyny rywalizują ze sobą, próbując umiejscowić na skali podane hasło. Co mógł mieć na myśli nasz zawodnik? Czy na pewno wziął pod uwagę to samo, co my? Wymyślajcie, analizujcie i odgadujcie, by zdobyć jak najwięcej punktów i pokonać przeciwników.

Gra już dostępna!
Sugerowana cena detaliczna: 129,95 zł


-------------------------------------
ZAPOWIEDZI:
-------------------------------------

To ja go tnę! (Here to slay) PL

Obrazek

Zbierzcie drużynę bohaterów i wyruszcie na epicką przygodę przepełnioną prawdziwą jatką! Niech zdrada, groźne potwory i humor znany z Odjechanych jednorożców zagoszczą na Waszym stole!

Podczas rozgrywek w To ja go tnę! będziecie mieli okazję pokonywać groźnych przeciwników i sabotować plany swoich wrogów. Aby osiągnąć cel, będziecie wyposażać herosów w przedmioty, ujarzmiać magiczne potęgi i korzystać z modyfikatorów rzutów, by skutecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Zwycięży gracz, który jako pierwszy ubije 3 potwory lub zbierze drużynę składającą się z 6 różnych klas.

Data premiery: I połowa 2021 r.
Sugerowana cena detaliczna: 109,95 zł


-------------------------------------

Zaginiony Ląd
Obrazek

Celem gry jest zostanie pierwszym graczem, który zdobędzie 4 wskazówki potrzebne do odnalezienia tajemnych wrót do zaginionego świata. Aby odnaleźć wskazówki (oznaczone symbolem lupy), gracze podążają śladami 2 odkrywców. Podczas rozgrywki mogą śledzić albo tylko 1 odkrywcę, albo 2 odkrywców jednocześnie. Jak śledzić odkrywców? Wykonując różne misje.

Podczas swojej tury gracz wykonuje 1 z 2 akcji: albo zagrywa swoje pionki uczestników wyprawy na pola ekwipunku, aby zdobyć żetony transportu (odkryte) albo żetony misji (zakryte); albo umieszcza je na planszy, aby dzięki żetonom transportu zająć miejsca widniejące na jego żetonach misji. Każdy z żetonów misji przedstawia niepowtarzalną kombinację miejsc. Gdy gracz z powodzeniem wykona misję, przesuwa swój pionek kierownika wyprawy na torze postępu i tym samym jest bliżej odnalezienia zaginionego świata.

Data premiery: II połowa 2021 r.
Sugerowana cena detaliczna: 99,95 zł


-------------------------------------

Harry Potter i Magiczny Quiz

Obrazek

Różdżki w dłoń, jesteście w Hogwarcie! Stańcie w szranki, odpowiadajcie na pytania dotyczące świata Harry’ego Pottera i przynieście swoim barwom chwałę oraz Puchar Domów.

Harry Potter i Magiczny Quiz to gra, w której fani opowieści o małym czarodzieju będą mieli okazję zabłysnąć wiedzą na temat znanych bohaterów i wydarzeń. W pudełku znajdziecie mechanizm, który głosem dyrektora Hogwartu poprowadzi Was przez całą rozgrywkę: przedstawi zasady, odczyta pytania oraz przypilnuje przestrzegania reguł. Waszym zadaniem będzie wyłącznie udzielanie odpowiedzi, jednak uważajcie – każda pomyłka będzie Was sporo kosztowała!

Data premiery: I połowa 2021 r.
Sugerowana cena detaliczna: 139,95 zł

-------------------------------------

Story Cubes: Harry Potter

Obrazek

Rzuć zaklęcie, turlnij kostki i przenieś się w magiczny świat czarodziejów, tworząc własne opowieści w oparciu o wylosowane symbole. Jakie przygody tym razem czekają na Harry'ego, Rona, Hermionę i inne popularne postaci? Czego się nauczą, a czemu będą musieli stawić czoła? Czy Sam-Wiesz-Kto znów zaatakuje? A może tym razem... wygra?

Oto prosta w założeniach i jednocześnie genialna gra, która dostarczy Wam wiele radości, stanowiąc przy tym doskonały trening pomysłowości i wyobraźni. Story Cubes: Harry Potter to 9 estetycznie wykonanych, sześciennych kostek, z których każda zawiera na ściankach odmienny zestaw ilustracji.

Data premiery: I połowa 2021 r.Sugerowana cena detaliczna: 49,95 zł


-------------------------------------

Projekt L

Obrazek

Wykorzystaj dostępne elementy, udoskonalaj strategię, zostaw przeciwników w tyle i sięgnij po zwycięstwo!

Projekt L to gra logiczna zachwycająca prostotą elementów i zasad, a jednocześnie pełna wyzwań, które rozpalą Twoje szare komórki do czerwoności! Podczas rozgrywki będziesz rozwiązywać kolejne łamigłówki, poszerzając pulę dostępnych elementów i ulepszając je, by przygotować się do kolejnych zadań. Mądrze podejmowane decyzje, umiejętne planowanie i wyobraźnia przestrzenna pozwolą Ci zyskać przewagę i zostać mistrzem logicznych układanek!

Data premiery: I połowa 2021 r.
Sugerowana cena detaliczna: 119,95 zł

-------------------------------------

Pluszowych snów!

Obrazek

Koszmary to nic fajnego. Na szczęście masz przy sobie pluszowych obrońców, którzy rozgonią wszystkie złe sny! Przyjrzyj się uważnie i wybierz tego, który da radę zakryć koszmar znajdujący się na środku. A później przejdź do kolejnego!

Pluszowych snów! to gra dla dzieci, polegająca na umiejętnym wybieraniu żetonów o odpowiednim rozmiarze. Doskonale sprawdza się do nauki obserwacji i szacowania wielkości.

Data premiery: I połowa 2021 r.
Sugerowana cena detaliczna: 79,95 zł

-------------------------------------

Zew przygody

Obrazek

Zrób pierwszy krok w stronę niezwykłej przygody i weź udział w rozgrywce łączącej umiejętne wykorzystywanie okazji, zarządzanie losowością oraz snucie opowieści. Podejmuj kolejne wyzwania, zdobywaj umiejętności oraz doświadczenie i pamiętaj: to Ty tworzysz swoją unikalną historię!

W grze Zew przygody gracze rywalizują ze sobą, tworząc postacie ze świata fantasy. Rozgrywka polega na zagrywaniu kart, podejmowaniu wyzwań i decydowaniu, czy podążać za ścieżką światłości czy mroku.

Sugerowana cena detaliczna: 159,95 zł
Data premiery: 20 stycznia 2021 r.

-------------------------------------

Splendor Marvel

Obrazek

Stań na czele drużyny bohaterów i złoczyńców z uniwersum Marvela i znajdź rozsiane po różnych zakątkach wszechświata Kamienie Nieskończoności. Użyj ich mocy, aby powiększyć swoją drużynę, zdobyć punkty nieskończoności i przejąć kontrolę nad kluczowymi miejscami. A gdy będziesz gotowy, sięgnij po Rękawicę Nieskończoności i powstrzymaj Thanosa raz na zawsze.

Splendor Marvel to nowa wersja popularnej gry familijnej i ekonomicznej osadzona w znanym z komiksów i filmów uniwersum Marvela. Aby wygrać, uczestnicy będą musieli uważnie dobierać znaczniki, które pozwolą im na rekrutowanie kolejnych postaci do drużyny. Te z kolei pozwolą na pozyskiwanie kolejnych, jeszcze potężniejszych bohaterów oraz przejmowanie kontroli nad miejscami. Kto pierwszy zbierze odpowiednią kombinację bohaterów i punktów, wygrywa!

Sugerowana cena detaliczna: 149,95 zł
Data premiery: koniec stycznia 2021 r.

-------------------------------------

Pandemic Legacy: Sezon 0

Obrazek

Rok 1962, sam środek Zimnej Wojny. Wraz z innymi absolwentami medycyny zostaliście zrekrutowani przez CIA do udziału w ważnej misji. Waszym celem jest zbadanie nowej niebezpiecznej broni biologicznej, pochodzącej z ZSRR. Musicie za wszelką cenę poznać podejrzany patogen, zanim zostanie wykorzystany. Los świata jest w Waszych rękach!

Pandemic Legacy: Sezon 0 to nowa odsłona znanej serii gier kooperacyjnych. Uczestnicy wcielają się w zespół tajnych agentów, będących jednocześnie naukowcami. Gracze wezmą udział w kampanii trwającej 12 miesięcy (jeden miesiąc to 1 albo 2 rozgrywki, w zależności od rozwoju wydarzeń), będą podróżowali po świecie korzystając z rozmaitych przykrywek, by poznać, przebadać, a ostatecznie zatrzymać niebezpieczny patogen. Gra w narracyjny sposób poprowadzi ich przez kolejne przygody, wprowadzając coraz to nowe zasady i elementy ze specjalnych skrytek.

UWAGA: Aby zagrać w Pandemic Legacy: Sezon 0 nie trzeba znać wcześniej wydanych tytułów z serii (Sezon 1 oraz Sezon 2). To niezależne tytuły, których historia jest luźno połączona.

Sugerowana cena detaliczna: 299,95 zł
Data premiery: koniec stycznia 2021 r.

-------------------------------------

KeyForge: Mroczny Przypływ

Obrazek

Światem Tygla, niczym morską tonią, rządzą przypływy i odpływy. Podczas gdy jedne stworzenia znikają z naszych oczu, inne pojawiają się znikąd wraz z kolejną falą i przynoszą zupełnie nową jakość. A gdy zajrzysz w głębiny, kogo ujrzysz w mrocznej ciemności? Nadchodzi przypływ, a wraz z nim zbliża się zupełnie nowa era, która zmieni Tygiel na zawsze!

KeyForge: Mroczny Przypływ to:
  • około 280 nowych kart, które zwiększą pulę unikalnych talii do odkrycia i ujarzmienia;
  • sekrety tajemniczego kultu podwodnych istot z domu Nautilian, które tylko czekają na odkrycie;
  • mechanika przypływu, który należy utrzymywać po swojej stronie, aby uwolnić prawdziwy potencjał swojej talii;
  • złe bliźniaki, czyli alternatywne, nikczemne wersje znanych stworzeń.

Data premiery: I połowa 2021 r.

-------------------------------------

Pod Wrogim Niebem
Obrazek

Kosmici przybyli, aby podbić Ziemię. Statki wroga wypełniają niebo. Ludzkość wycofuje się do podziemnych bunkrów znajdujących się pod miastami na całym świecie. Przeciwstawiaj się powszechnemu zagrożeniu! Walcz z najeźdźcami odbijając miasto po mieście. Zbierz drużynę ekspertów z całego świata, aby ocalić swoją planetę i pokonać najeźdźców!

Data premiery: II połowa 2021 r.
Sugerowana cena detaliczna: 119,95 zł


-------------------------------------

Botanik
Obrazek

Botanik, to gra w której będziemy starali się jak najefektywniej połączyć wiedzę naukową z hodowlą roślin. Mając do dyspozycji tylko jedną akcję na turę będziemy starali się być lepszym botanikiem od naszego przeciwnika.
Gra przeznaczona jest dla dwóch graczy i zgodnie z informacją od wydawcy jej premiera jest planowana na marzec.

Data premiery: I połowa 2021 r.
Sugerowana cena detaliczna: 79,95 zł


-------------------------------------

Tajemniczy ogród
Obrazek

Tajemniczy Ogród to piękna gra karciana, budująca ogród, w której gracze planują i budują ogród swoich marzeń w trakcie sezonu wegetacyjnego. Dzięki zachwycającym obrazom gracze planują swoje ogrody w trakcie gry, aby zebrać jak najwięcej punktów.

Ta łatwa do nauczenia gra oferuje zarówno tryb rywalizacji strategicznej, jak i tryb kooperacji, a liczba graczy od 1 do 7 zapewnia wysoki poziom dostępności i powtarzalności.

Data premiery: II połowa 2021 r.
Sugerowana cena detaliczna: 219,95 zł


-------------------------------------

Glen More II: Kroniki
Obrazek

W Glen More II: Kroniki każdy gracz jest przywódcą szkockiego klanu kierując nim od wczesnego średniowiecza do XIX wieku. Możesz skupić się na uprawie jęczmienia do produkcji whisky, inwestowaniu w bydło, które sprzedasz na targowiskach, na podróżowaniu do innych klanów w celu nawiązania współpracy albo skierować swoje działania do przejęcia kontroli nad wieloma słynnymi jeziorami i zamkami.
Będziesz musiał podejmować właściwe decyzje we właściwym czasie.

Glen More II jest rozbudowaną wersją swojej poprzedniczki, w której także poprawiono zasady, jakość elementów, wpływ graczy na zakończenie rozgrywki i wiele innych rzeczy.
Tytułowe „Kroniki” to zestaw ośmiu rozszerzeń do podstawowej wersji gry - stanowią główną część tych nowych mechanizmów. Każda Kronika dodaje nowy element rozgrywki do gry podstawowej. Można je dowolnie ze sobą łączyć.

Data premiery: II połowa 2021 r.
Sugerowana cena detaliczna: 299,95 zł


-------------------------------------

Zamki Toskanii
Obrazek

Piękny region Toskanii w XV wieku jest kolebką włoskiego renesansu. Jako wpływowi książęta gracze podejmują kreatywne decyzje, aby przekształcić swój region w kwitnącą domenę.

Wspierając miasta, wioski i klasztory lub wydobywając marmur i dostarczając towary, gracze poszerzają swoje włości, zdobywając punkty zwycięstwa. W każdej rundzie gracze używają kart do umieszczania użytecznych kafelków, rozszerzając swoje regiony i zyskując nowe możliwości.

Wielu oczekuje, że będą to "lżejsze Zamki Burgundii", i tak jest. Ale nie ma kości, są karty.


Data premiery: I połowa 2021 r.
Sugerowana cena detaliczna: 199,95 zł


-------------------------------------

Conspiracy: Abyss Universe
Obrazek Obrazek

W królestwie Głębi życie toczy się w rytmie zbrodni i intryg. W Oceanicznym Senacie, który stanowi centrum walki o władzę, woda jest wzburzona od bezustannych knowań politycznych rywali snujących mrzonki o swojej dominacji. Zdobądź względy najbardziej wpływowych lordów, zanim Twoi przeciwnicy zbuntują ich przeciwko Tobie, i mądrze zarządzaj swoją izbą. Czy uda Ci się zdobyć kontrolę nad całym senatem?

Konspiracja: Uniwersum Abyss to samodzielna gra rozgrywająca się w królestwie Głębi znanym z gry Abyss. Przepięknie ilustrowana, ale co ważniejsze - naprawdę świetna gra karciana.
WITH

Data premiery: II połowa 2021 r.
Sugerowana cena detaliczna: 64,95 zł

-------------------------------------

Dobble XXL

Obrazek

W domu, w szkole czy w plenerze - gigantyczna wersja Dobble rozrusza Wasze umysły i ciała niezależnie od warunków! Pokaźne opakowanie skrywa 20 "kart" wykonanych z wytrzymałego materiału PVC, z których każda ma 45 centymetrów średnicy. Dzięki temu Dobble XXL doskonale nadaje się do aktywnych zabaw na świeżym powietrzu.

Data premiery: II kwartał 2021 r.
Sugerowana cena detaliczna: 99,95 zł

-------------------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------------------
Ardhiel pisze: 14 sty 2021, 04:58Drogi Rebelu!

Planujecie może kiedyś wydanie jeszcze jakiejś edycji Timeline czy to już temat zamknięty? :)
Na chwilę obecną nie planujemy.

xilk pisze: 12 sty 2021, 12:21
Dr. Nikczemniuk pisze: 12 sty 2021, 11:48Czy ja dobrze widzę w zapowiedziach że premiera Splendora przesunięta?
Dobrze widzisz. podobno premiera przesunięta o tydzień, ponieważ czekają na akceptację licencyjną u ich partnera - firmy Space Cowboys.
Tak, akceptacja to już tylko proforma, gra jest u nas, ale bez oficjalnego pozwolenia nie możemy rozpocząćsprzedaży.

japanczyk pisze: 12 sty 2021, 09:18Rebelu czy bedziecie wchodzi w Ares Expedition - The Terraforming Mars Card Game?
Być może ;)

Spike pisze: 11 sty 2021, 23:27Czy planujecie wypuszczenie promki Asteroid Rights (ze styczniowego numeru Spielboxa) do Terraformacji Marsa?
Ona musi się "uwolnić" z wyłączności - jeśli tak się stanie to na pewno zrobimy, jak Pingwiny.

eveni pisze: 11 sty 2021, 21:32Czy planowany jest dodruk Pandemic Legacy sezon 2?
Aktualnie nie ma go w planach dodrukowych, rozważymy jak się pojawią.

Alextasha pisze: 11 sty 2021, 17:11 Co do meepli (te drewniane) i kostek to raczej chodziło mi o ich sprowadzenie, bo Teeturle potem sprzedawało je oddzielnie, więc liczyłam że po prostu będzie możliwość również kupna ich w PL :P https://www.unstablegames.com/collectio ... ccessories maty, koszulki na karty itp.
Te wszystkie elementy są ekskluzywne dla sklepu TeeTurtle.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2021, 08:20 przez REBEL.pl, łącznie zmieniany 2 razy.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
battledwarf
Posty: 121
Rejestracja: 26 mar 2016, 12:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 25 times
Been thanked: 24 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: battledwarf »

GLEN MORE pl od Rebela ooooo taaaaak!
Chętnie zagram w gry planszowe w okolicach Żernik Wrocławskich lub Świętej Katarzynie:)
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Kin@a »

Glen More II zawiera, jak zrozumiałam grę podstawową plus rozszerzenia? Pytam bo nie znam wcześniejszych edycji.
Tajemniczy ogród robi wrażenie, mam nadzieję, że po wydaniu będzie jeszcze większe :)
Pozostałe pozycje też są interesujące.
Spoiler:
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: krwlng »

Kin@a pisze: 14 sty 2021, 18:22 Glen More II zawiera, jak zrozumiałam grę podstawową plus rozszerzenia? Pytam bo nie znam wcześniejszych edycji.
Glen More II: Kroniki zawiera "Kroniki" czyli modułowe dodatki urozmaicające grę (każda kronika ma swoje pudełeczko na dodatkowe elementy - karty, kafelki, meepla), w wersji podstawowej gry jest 8 kronik + 9 kronika promo, oprócz tego była niedawno na KS kampania dodatku Highland Games dodającego kolejne Kroniki (w tym tryb solo).
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 437
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Fiacik »

Zwlekałem i nie ma. Na kiedy przewidziany jest dodruk Zewnętrznych Rubieży?
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Losiek »

<złośliwosć>Ciekawe co można w Glen More II sknocić</złośliwość>
sewerjan
Posty: 50
Rejestracja: 11 maja 2017, 19:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 8 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: sewerjan »

Kin@a pisze: 14 sty 2021, 18:22 Glen More II zawiera, jak zrozumiałam grę podstawową plus rozszerzenia? Pytam bo nie znam wcześniejszych edycji.
Glen More II poza kronikami to też zmiany w "podstawce". Re-balans kafelków, ich nowy typ (słynni Szkoci) i związana z nimi nowa plansza. Gra robi się bardziej "gejmerska", ale chyba trochę traci na elegancji. Plus oczywiście nowa szata graficzna.
"The game is designed to consist of one-third known systems, one-third new mechanisms, and one-third improvements to Glen More." (BGG)
ODPOWIEDZ