Pionek X - 14-15.03.2009

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: demnogonis »

Ja też zaliczam ten pionek do bardzo udanych.

Dziękuję wszystkim towarzyszom gier w które grałem, i przegrałem. :twisted:
Pozdrowienia dla nowo poznanych osób (a było ich tyle, że trudno wymienić).

Teraz czekać do następnego razu. :twisted:
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: Al »

A ja powiem krótko.

Ignacy na prezydenta !! Większość parlamentowa dla Pomarańczowych !!

Dzięki dla wszystkich za spotkanie, bossską atmosferę, Krzysiowi za wspólne uczestnictwo w konkursie (przepraszam za wkręcenie w uczestnictwo w nim ;-) ) , wc i Joli za przemiłą kompanię (której tak brakowało mi na poprzednich Pionkach) i wszystkim z kim dane mi było się znowu spotkać. Of czywiście do następnego razu!
Ostatnio zmieniony 16 mar 2009, 08:32 przez Al, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: ja_n »

Polaros pisze:No i oczywiście ekipie z samochodu :] Pako, Pepe , koledze siedzącemu po mojej lewej i Paulinie.
Ty się tu nie rozpisuj, tylko zdjęcia pokazuj!

Pepe.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: Veridiana »

Po pierwsze, naturalnie, dziekuję organizatorom za kolejną okazję do wygrania się po kokardki :!: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 16 mar 2009, 10:32 przez Veridiana, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

PIONEK X - mój czwarty raz!

Post autor: Veridiana »

Moje podsumowanie wygląda nawet nawet:

Sobota:
- dzięki Folko za zaproszenie do Chicago Express (Bazik marudził z 5go gracza ale co tam...)
- dzięki Beata za miłą kompaniję, choć zagrałyśmy razem zaledwie w Przez Pustynię, które mile mnie zaskoczyło. udało mi się nawet pokonać Russ'a :wink:
- była partyjka w Samuraja z nowopoznanymi siostrami+chłopak z Gliwic/Poznania. świetna partia!
- tradycyjnie był Metropolys, przy którym poznałam Marasa. był 2x, bo za pierwszym razem zapomniałam rozdać karty dzielnic :oops:
- następnie przypadkiem trafiłam na stół z Age of Empires III, które za mną trochę chodziło, więc ochoczo siadłam i przegrałam sromotnie hehe. ale i tak się zachwyciłam!
- na koniec z Marasem &co próbowaliśmy uratować Czerwony Listopad. nie zdążyłam dokonać tego bohaterskiego wyczynu bo musiałam już jechać, ale odniosłam wrażenie, że gra jest zbyt liniowa jak na czas, który zajmuje.

Niedziela:
- na dzień dobry wpadam na Marasa, który informuje, że ma "otwarty umysł" i zagramy w co zechcę. taaa.... co nie zaproponowałam to usłyszałam NIE :wink: w końcu wypracowaliśmy kompromis na Alchemika. ekipa Marka gdzies się rozlazła ale przysiedli się Anita z Marcinem. gra jak dla mnie trochę nudnawa i sucha.
- zaproponowałam Tikala, który mi sie spodobał na naszym ostatnim spotkaniu klubowym i spodobał sie także Anicie i Marcinowi (Marasa już nie było z nami) na tyle, że wpisywali go potem na te małe śmieszne karteczki z pomarańczowego pudełka
- troche więcej się szwendałam niż w sobotę. naszwędałam się w końcu na siostry+chłopaka, z którymi rozegrałam kolejną emocjonującą partyjkę Samuraja (z każdą rozgrywką gra mi sie coraz bardziej podoba)
- szwędałam się dalej... w międzyczasie wytumaczyłam Diamonds Club Milczącej Beacie, Marasowi i Alkowi. co prawda nie wiem po co, bo Skanna też grała i też umiała :roll:
- zabukowałam sobie Age of Empires, ale ekipa tym razem mi się rozlazła i już ubolewałam, że ominie mnie to, na co czekałam najbardziej, ale znowu trafiłam Anitę z Marcinem a ledwo pudełko na stole pojawili się Tamiat z Asiokiem. Anicie gra po tłumaczeniu zasad (byłam po jednej partii, więc za ewentualne błędy przepraszam!) nie siadła, więc zostaliśmy w 4. świetna gra, naprawdę dla mnie bomba :D
I tak zrobiła się szósta.

Jak zwykle niczego nie wygrałam (w Neuroshimę nie umiem, Pitchcar mnie nie pociąga, za logicznymi nie przepadam, o grach nic nie wiem :( ). Może następnym razem nowe konkursy? np. w Boomtowna, Taluvę (szybciutka) lub Carcassonne (jak w Bielsku) :?:

Generalnie SUPER WEEKEND :mrgreen:

Przenioslem do odpowiedniego watku - Don Simon
Ostatnio zmieniony 16 mar 2009, 10:32 przez Veridiana, łącznie zmieniany 1 raz.
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: Filip z Lublina »

eh, szkoda takiej imprezy:/ ale nie było bata, obowiązki to obowiązki...
ja chciałbym się nieśmiale zapytać o konkurs fotograficzny. będzie jakaś galeria prac na stronce pionka czy cuś?:)
Awatar użytkownika
TusiaMara
Posty: 331
Rejestracja: 19 sie 2008, 15:00
Lokalizacja: Wrocław/Katowice

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: TusiaMara »

Wielkie dzięki za zorganizowanie kolejnego „SuperPionka”

Podstawowy wniosek: jeden dzień to zdecydowanie za mało. Dwa dni zawsze mijały jak z bicza trzasnął, ale jeden to jakiś masochizm nad samym sobą. Mimo to i tak bardzo cieszę się, że choć na chwileczkę (bo inaczej tego nazwać się nie da) udało nam się wpaść.
Był to wyjątkowy Pionek, bo minął nam pod znakiem jednej gry – i tu podziękowania dla Mst, za przywleczenie The Princes of Machu Picchu, w które udało nam się rozegrać półtorej partii, bawiliśmy się przy planszy rewelacyjnie, a gra nas bardzo zaintrygowała. Dzięki też dla Anity za wyrozumiałość przy pośpiesznym tłumaczeniu reguł. Resztę czasu spędziliśmy na turnieju Neuroshimy, gdzie sytuacja rozwijała się zupełnie wbrew naszym oczekiwaniom, co sprawiło nam bardzo miłą niespodziankę. Podziękowania dla Goora za sumienną organizację i dla współgraczy za góry emocji – szczególnie dla Russa (przegrałam tylko 3 punktami i to Hegemonią, której nie cierpię – więc całość poczytuję sobie jako wielki wyczyn, a gra z Russem to czysta przyjemność).
Po takim dniu powrót do rzeczywistości aż boli – ratuję się myślami o „czerwcu”.

Pozdrawiam w imieniu całej naszej małej ekipy
tusia
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: zara2stra »

Było jak zwykle - świetnie :) Tradycyjnie już dla mnie udało się zaliczyć jednego "potwora" (Twilight Imperium przy 7 osobach zajęło nam praktycznie całą sobotę), jak również zagrać w kilka krótszych gier które chciałem na Pionku wypróbować (Twilight Struggle!!!) oraz zostać wciągniętym w gry których w planach nie było. Także dziękuję wszystkim organizatorom i współgraczom za kolejną, świetną imprezę.

@Salou - Nie ma problemu :) Na pewno się jeszcze przy RftG (i nie tylko) spotkamy :)

Już czekam na kolejnego Pionka :D
wajwa
Posty: 2238
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 270 times
Been thanked: 422 times
Kontakt:

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: wajwa »

Co ja tu będę kadził , przeca wszyscy wiedzą , że impreza gites majones.
Za wiele się nie nagrałem , ale dochodzę do wniosku z każdym kolejnym Pionkiem , że sam fakt przebywania w tym zacnym gronie to czysta przyjemność.
Przywiozłem za to 2 nowe duszyczki i mam nadzieję , że wpłynęło to dodatnio na frekwencję ???
Wyżej wymienieni byli w szoku , że w środku miasta jest taka impreza , bo przecież w mediach nic nie pisali ....

To co to będzie jak wesprą nas media :shock: ???
Always look on the bright side of life
Dominusmaris
Posty: 410
Rejestracja: 16 paź 2008, 12:05
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: Dominusmaris »

Troszkę nie na temat.

To ,,Twilight Struggle" miało świetnie wykonaną planszę, w przeciwieństwie do wersji
którą otrzymałem pół roku temu. Czy to nowy nakład? A może właśnie bardzo stary? A może samoróbka;)?

Nie pieję z zachwytu nad pionkiem, bo właściwie na nim nie byłem.
Mogłem tylko ,,załatwić" spotkanie projektów i trzeba było lecieć.

Z resztą ciągle mam opory przed pełnym uczestnictwem. To chyba przez wrażenie że zgubię się w tym tłumie.
Boję się że będę chciał zagadać do kogoś o znanym mi nicku a ta osoba będzie miała akurat dużo ciekawsze
rzeczy do roboty. Boję się że jeśli będę chciał z kimś (lub w coś) zagrać, będzie już kilka osób na jedno miejsce.
Do tego to wrażenie że już wszyscy się znają...

Możecie sobie pisać, że jest inaczej, że integracja następuje błyskawicznie ale mimo wszystko trudno mi w to uwierzyć.

Oczywiście nie piszę że wiem lepiej od Was, ale moje wrażenie jest takie, że jest coraz trudniej się zintegrować.

Dobra. Właściwie to chciałem tylko zapytać o ,,TS". Potem chciałem się wytłumaczyć... kończę, bo nie skończę.
adam.lakomy
Posty: 239
Rejestracja: 31 paź 2007, 18:30
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: adam.lakomy »

Mialem to samo wrazenie na 5 pionku... A teraz to jestem w szoku, ze tak wiele ludzi mnie kojarzy... Myslalem, ze jestem jednym z tych anonimowych a tu zonk...
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: zara2stra »

TS to była samoróbka - dzięki za miłe słowa :)
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: ja_n »

Dominusmaris pisze:Boję się że będę chciał zagadać do kogoś o znanym mi nicku a ta osoba będzie miała akurat dużo ciekawsze rzeczy do roboty. Boję się że jeśli będę chciał z kimś (lub w coś) zagrać, będzie już kilka osób na jedno miejsce.
Do tego to wrażenie że już wszyscy się znają...
A widzisz - a szkoda, bo ja bym bardzo chętnie zagrał z Tobą w coś (choćby w DM ;-) ). Nawet się zdziwiłem że jesteś na spotkaniu prototypów i że w sobotę się nijak nie objawiłeś. Akurat protytypy i zaraz po nich miałem już poplanowane wszystko więc nie udało się już nawet pogadać. A więc - następnym razem.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: mst »

Dominusmaris pisze:moje wrażenie jest takie, że jest coraz trudniej się zintegrować.
Gdy wczoraj z samurem rozpoczynaliśmy przygotowywanie rozgrywki Konfucjusza podeszła do nas bardzo sympatyczna osoba i zapytała czy może z nami zagrać. Faktycznie trochę spróbowałem ją zniechęcić :oops: ponieważ wszystkie miejsca do 4-osobowej rozgrywki były zarezerwowane od pół roku (!), a w 5 osób bardzo nie chciałem grać wersji podstawowej (w pełnym składzie i bez możliwości składania petycji do cesarza niebezpieczeństwo wystąpienia kingmakingu jest IMHO największe). W dodatku Konfucjusz może nie być najlepszym pomysłem na rozpoczynanie swojej przygody z planszówkami (samo tłumaczenie reguł to równo 45 minut na dobry początek :wink: ). Ponieważ okazało się, że Jax zajęty będzie jeszcze przez dłuższy czas przy innym stoliku poprosiłem już prawie odchodzącą Gosię żeby jednak z nami zagrała. W partii z aswiechem, samurem i mst (sami znajomi z forum :twisted: ) Gosia radziła sobie bardzo dobrze i zaledwie 1 punktu zabrakło jej do wygranej. Jak powiedziała po partii, bardzo dobrze się bawiła chociaż początek rozgrywki był trudny ze względu na wielość zasad i mechanikę pełną skomplikowanych zależności. Wniosek: Adamie, nie lękaj się i zarezerwuj sobie więcej czasu na kolejnego Pionka. :mrgreen:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: ragozd »

Rownolegle z Athois wpadlismy na ten sam pomysl - ze w sali z grami brakuje tablicy, a taczej tablic z informacjami kto w co by chetnie zagral. Moznaby to tez rozwiazac to inaczej - do kazdej gry bylaby kartka gdzie by sie zapisywali chetni z jakims kontaktem. Od razu moznaby wziasc wziąć gre z lista chetnych graczy ;)
Wyzszosc tablicy bylaby w tym, ze nie wszystkie dostepne gry byly poprzez pokoj.
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: cezner »

Na pomysł z tablicą wpadłem już parę pionków temu nazad... :( Niestety pomysłu nikt nie podchwycił.
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: samur »

ragozd pisze:Rownolegle z Athois wpadlismy na ten sam pomysl - ze w sali z grami brakuje tablicy, a taczej tablic z informacjami kto w co by chetnie zagral. Moznaby to tez rozwiazac to inaczej - do kazdej gry bylaby kartka gdzie by sie zapisywali chetni z jakims kontaktem. Od razu moznaby wziasc gre z lista chetnych graczy ;)
Wyzszosc tablicy bylaby w tym, ze nie wszystkie dostepne gry byly poprzez pokoj.
Tia... Od razu sobie wyobrazilem, jak ktos bierze pudelko z Wypozyczalni i od razu za pudelkiem wedruje kilka osob, ktore zapisalo sie do grania, ale gry nie znaja, wiec wolaly poczekac az ktos wezmie, kto zna. To byloby ciekawe, ale wydaje mi sie, ze juz teraz jest problem. Przynajmniej ja taki mam - z wczesniejszym umawianiem sie na gry. Zawsze ktos mnie namowi, wszystko raczej przypadkowo bez wiekszego planu ;) I dlatego mysle, ze wtedy ciezko byloby to zogranizowac, bo te osoby, ktore sie zapisaly musialyby czekac na kolejne osoby... Bo inaczej, jak juz zebralaby sie ekipa, to pewnie kilka z nich juz by w cos gralo. Trzebaby sobie rezerwowac czas, a ja jakos na Pionku sobie tego nie wyobrazam :D Dla mnie to w wiekszosci pelny spontan. Tak bylo teraz z Konfuciuszem. Jak na tym Pionku nawet o nim nie myslalem, to mi sie udalo zagrac :D A jak na poprzednich myslalem, to mi sie nie udalo :D
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: mst »

samur pisze:Tak bylo teraz z Konfuciuszem. Jak na tym Pionku nawet o nim nie myslalem, to mi sie udalo zagrac :D A jak na poprzednich myslalem, to mi sie nie udalo :D
Bo ja pamiętałem, że Ty na poprzednich o nim myślałeś. :mrgreen:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Salgi
Posty: 184
Rejestracja: 17 lut 2009, 21:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: Salgi »

No dla mnie bomba :) początkowo myślałem że wpadne w sobote na jakieś dwie godzinki i do domu, a skończyło się na całym weekendzie z grami. Poznałem mase nowych gier (co nie bylo trudne bo do tej pory nie znałem ich za dużo) ponadto jestem pełen podziwu dla cierpliwosci i wyrozumiałości pomarańczowych.
A co do szukania chętnych do gry to wg mnie wystarczy zająć stolik i zacząć rozkładać daną pozycje a chętni sami sie znajdą (ja tak zagrałem w gre o tron w składzie 5-cio osobowym, a w bonusie dostałem jeszcze świetnie wytlumaczone zasady)
markoo
Posty: 155
Rejestracja: 02 wrz 2008, 13:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: markoo »

Drugi Pionek dla mnie i znowu było świetnie :) Ukłony podziękowania dla organizatorów, mimo tego że znowu wracam z Pionka z pustymi rękami :wink: Bydgoszcz jednak już zaczyna przygotowania do następnego konkursu wiedzy :twisted: Wielkie dzięki pomarańczowym, szczególnie Silentowi za polecanie ciekawych gier, współgraczom w szczególności Ryslawowi za możliwość poznania AoE oraz graczom z Poznania za cierpliwość przy moim bardzo kiepskim tłumaczeniu zasad Giants. Do wszystkim grającym ze mną w Alhambrę w niedzielę dajcie szansę tej grze w gronie 3-4 graczy, rozgrywka 6 osobowa pozostawiła bardzo kiepskie wrażenie z powodu losowości, a myślę że to nie jest zła gra, nie tylko dlatego że wygrałem :wink:

Co do zarzutów, że na Pionku coraz ciężej się zintegrować, to zgadzam się że można odnieść wrażenie, że wszyscy się znają, wynika to jednak z bardzo przyjacielskiej atmosfery panującej na tej imprezie, tutaj każdy może zagrać, porozmawiać z każdym bez względu na wiek,pochodzenie czy wykształcenie, wszystkich łączy pasja gier, dlatego też na następnym Pionku na pewno się pojawię :)
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: ragozd »

samur pisze:Dlatego mysle, ze wtedy ciezko byloby to zogranizowac, bo te osoby, ktore sie zapisaly musialyby czekac na kolejne osoby... Bo inaczej, jak juz zebralaby sie ekipa, to pewnie kilka z nich juz by w cos gralo. Trzebaby sobie rezerwowac czas, a ja jakos na Pionku sobie tego nie wyobrazam
Ale dlaczego czekac? Jest cos takiego jak komorka, wystarczy sie skontaktowac (nawet chocby po identyfikatorze) i zgadac sie na granie. Ja akurat potrafie sobie wyobrazic zaplanowanie jakiejsc rozgrywki i nie sadze bym byl wyjatkiem :P Zwlaszcza gdy sie czlowiek umawia np na niedziele rano :P

Salgi - czesc osob mozna juz kojarzyc z forum, i np wybrac gre nie dla gry, a dla osoby ktora chce w nia zagrac. Ja przyjezdzam na Pionek dla osob, nie dla gier.
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: draco »

Dla mnie bardzo udany Pionek. W tamtą stronę jechałem tylko ze Space Alert a wracałem z 4 grami. Mexicę wygrałem, Poison dostałem bo squirrel wylosowała mnie ze słoika, a Graenaland kupiłem. Zagrałem z Russem w żółwiki i Space Alert oraz poznałem nowości Vlaady Chvatila. Do tego poznałem kilka bardzo fajnych gier - Royal Palace, które trafiło na listę życzeń, Valdorę i Airships - dla mnie najlepsza gra w kości, choć usłyszałem, że bazik zna wygrywającą strategię.

Wielkie dzięki dla Trzewika i pomarańczowych koszulek za organizację, Squirrel za uśmiech i szczęśliwą rękę, wc za konkurs wiedzy i zręczności, stalkerowi za udaną współpracę, jaxowi za bezpieczną podróż, Alowi za przytulisko, kretenowi za prototypy oraz wszystkim, z którymi grałem, rozmawiałem i wymieniałem uśmiechy za mile spędzony czas.

Co do konkursu - nie popuszczę i dalej będę poszerzał i pogłębiał swoją wiedzę. Mam nadzieję, że skłonię tym uika do powrotu w szranki. :D

Zdjęcia, gdzie są zdjęcia :?:
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: costi »

Do tego to wrażenie że już wszyscy się znają...
Co do zarzutów, że na Pionku coraz ciężej się zintegrować, to zgadzam się że można odnieść wrażenie, że wszyscy się znają, wynika to jednak z bardzo przyjacielskiej atmosfery panującej na tej imprezie, tutaj każdy może zagrać, porozmawiać z każdym bez względu na wiek,pochodzenie czy wykształcenie, wszystkich łączy pasja gier, dlatego też na następnym Pionku na pewno się pojawię
Jak bedziecie po kilku Pionkach to tez bedziece sie ze wszystkimi znac ;)

Moje wrazenia: jak zwykle bardzo fajna impreza. Frekwencja i gry dopisaly (prawie, ale o tym az chwile).
Popieram pomysl ragozda o tablicy: mozliwosc przekazania szerokiemu gronu, ze np. "chce zagrac w niedziele w AoEIII - costi, tel. 123456789", ew. "zbieram ekipe do BSG na sobotnie popoludnie - costi, tel. 123456789" bardzo by sie przydala.

Co do wypozyczalni: pomysl bardzo dobry, zorganizowany profesjonalnie. Zaskoczyl mnie (ragozda zreszta tez) kompletny brak, wydawaloby sie standardowych, pozycji: Puerto Rico (bylo jedno), Agricoli (brak), Wysokiego Napiecia (jedno)... bylo za to z szesc egzemplarzy TtA :lol: Widac akademia Don Simona z poprzedniego Pionka wydala plon ;)
Na szczescie w chwili kryzysu pojawil sie mikelo75 ze skrzetnie chowanym Puerto Rico - wielkie dzieki za fajna partyjke!

Moze jestem jakis nietolerancyjny i marudny, ale ekipe grajaca w gre polegajaca na rytmicznym, donosnym klaskaniu poczestowalbym granatem, i to nie takim z Cash'n'Guns... na sali i tak byl harmider, ale jeszcze jak zaczelo sie klaskanie to nie dalo sie uslyszec wlasnych mysli. Nie chce oczywiscie nikomu niczego zabraniac, ale jakby udalo sie wygospodarowac odrebna salke na tego typu zagluszacze, to bylby miod i orzeszki ;)

Hotel Labedy zdecydowanie na plus - niedrogo, przyjemnie i niezla salka konferencyjna (choc niezbyt obfitujaca w stoly - ale to juz wina naszego Twilight Imperium, ktore zajelo 40% dostepnej powierzchni :P ). Zdecydowanie na kolejnego Pionka trzebaby zalatwic dostep do sali bardziej oficjalnie, a nie na piekne oczy Wiewiorki ;)
Skoro juz przy nocy jestesmy: dziekuje za swietna partie Twilighta. Co prawda bylo nieco chaotycznie momentami, ale chyba nikomu to nie przeszkadzalo :) Gralo sie wybornie. Added bonus: mina recepcjonisty, ktoremu oddwalem klucz od salki o 5.45 :P
Tej samej ekipie dziekuje za fenomenalna partie BSG w niedziele. Co prawda bylo jeszcze bardziej chaotycznie niz w TI, bo nikt z nas nie znal porzadnie zasad i z czytaniem kart bylo roznie (operacja "dzwoni prezydent - mam zrobic to a to i przekazac sluchawke kolejnej osobie" w drugim sezonie byla boska ;) ), ale w zaden sposob nie przeszkadzalo to w swietnej zabawie. Dawno sie tak nie usmialem przy grze. Jeszcze raz serdeczne dzieki i, mam nadzieje, do zobaczenia na kolejnych Pionkach.

Kolejny raz wracam bez nagrod, ale, jak to mowia, zeby wygrac trzeba grac, wiec nie narzekam, bo nie startowalem w niczym. Neuroshimy Hex nie znosze, PitchaCar tez mi nie lezy. Co do konkursu o grach planszowych: niektore pytania byly IMHO przegiete, jak np. to o rozpoznawaniu 29 pionkow. Bez uczenia sie BGG na pamiec byloby chyba trudno (to tak ogolnie o konkursie, nie tylko o tym pytaniu)...

W sumie to znowu zagralem w 5 gier: TtA, Puerto Rico, Twilighta, BSG, Mumie (bardzo zacna gierka na odprezenie). Tak to juz bywa, jak wybiera sie prawie same czasochlonne "kloce" :)

Wieczorny wypad do knajpy: byl, gadalo sie fajnie. Lokal zdecydowanie lepszy niz poprzednio. Aczkolwiek IMHO lepszym pomyslem na kolejnego Pionka byloby zrezygnowanie z tego punktu, a udanie sie od razu gromadnie do Labed i ew. spotkania przy browarku w tamtejszej restauracji. Jesli ktos by na browarzenie nie mial ochoty, to od razu na miejscu jest wspomniana juz salka konferencyjna na granie.

Ogolnie kolejnego Pionka zaliczam do bardzo udanych. Dziekuje wszystkim za mila atmosfere i dobrze spedzony czas :)

Zdjecia wkrotce.
Airships - dla mnie najlepsza gra w kości, choć usłyszałem, że bazik zna wygrywającą strategię.
A jest gra, do ktorej bazik nie zna wygrywajacej strategii? :P
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: asiok »

Mój drugi Pionek i wrażenia bardzo pozytywne!

Przede wszystkim najważniejsze - ogromne podziękowania dla Trzewika i Pomarańczek za ogrom pracy i zaangażowania. Patrzenie na tych biedaków, którzy tak strasznie chcieli sobie pograć a musieli chodzić i tłumaczyć budziło łezkę współczucia.... Tym bardziej - ogromnie dziękuję.

Pierwszy dzień to kilka szybkich gierek - dzięki ich poznaniu część trafiła na wishlistę a część z niej wyleciała ;)

Drugi - gierki dłuższe i dużo lepsze. Na początek "Wysokie Napięcie" - jakoś byłem do niego źle nastawiony a okazała się całkiem przyjemna. Wprawdzie wymyślona na początku strategia okazała się nie najlepsza (byłem ostatni) ale w następnej partii będę już wiedział, na co uważać ;)

Jako drugie - Goa. I tutaj - pełny zachwyt! Nie wiem, czy nie jest to najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem! Doskonałe wykonanie (przez całą grę czułem zapach cynamonu i imbiru) - nie przekombinowane ale i nie prymitywne. Doskonała mechanika - ogrom możliwości strategii. Aktualnie - numer jeden na wishliście - szkoda, że tak trudno dostępna...

Na koniec - udało się wcisnąć się do Age of Empires (podziękowania dla Veridiany za tłumaczenia). Fajna mechanika, ładne wykonanie - myślę, że niedługo zawita na półce ;).

Acha - rośnie nowy narybek graczy! Pomimo młodego wieku wszyscy obecni zobaczyli ogromny pęd córki Trzewika w stronę planszówek. To się nazywa wzorowe wychowanie!

Wróciłem do domu wypompowany i szczęśliwy ;) A dzisiaj spotkanie z MDK - chyba będe miał siłę tylko na "Pędzące żółwie" i tym podobne trudne gry :D
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: bogas »

costi pisze:Co do wypozyczalni: pomysl bardzo dobry, zorganizowany profesjonalnie. Zaskoczyl mnie (ragozda zreszta tez) kompletny brak, wydawaloby sie standardowych, pozycji: Puerto Rico (bylo jedno), Agricoli (brak), Wysokiego Napiecia (jedno)...
Wszystkie te pozycje wydała Lacerta, która niestety nie dołączyła do bardzo szerokiego grona wydawców i dystrybutorów, którzy promują swoje gry na pionku i fundują nagrody dla uczestników. Dlatego też jeśli uczestnicy tych gier nie przywieźli ze sobą (a jak się okazało nie przywieźli, albo przywieźli w małych ilościach) to wyglądało to tak a nie inaczej.
ODPOWIEDZ