Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1359
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 161 times
Been thanked: 160 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Zet »

EVOCATVS pisze: 12 maja 2020, 00:28
Halloween pisze: 11 maja 2020, 23:51 Dlatego bardzo dobry jest nr telefonu do pracy. Mozna firme na necie sprawdzic czy sie zgadza i umowic sie na konkretna godzine, ze ta osoba np.bedzie przy telefonie czy na recepcji.
Genialny pomysł, ja, na przykład, przy standardowym trybie pracy, w biurze bywam raz na parę tygodni.
A u mnie w biurze nie ma żadnego stacjonarnego telefonu, same komórki. Czyli rozumiem, że Halloween handluje tylko z pracownikami większych firm, którzy pracują na stałe w siedzibie.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: pavel »

Dla mnie nie ma znaczenia czy to Allegro, czy olx, media markt, czy markt ekspert, w przeciwieństwie do tego co oznajmił Ratkin. Oszukać można wszędzie.Tylko nie piszcie o regulaminach i zabezpieczeniach prawnych. To się ma tak jak kalkulator prowizji z Allegro :)
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: jnowaczy »

A nie prościej się zapytać tej drugiej osoby czy nie jest oszustem ?
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Halloween »

Zet pisze: 12 maja 2020, 00:37
EVOCATVS pisze: 12 maja 2020, 00:28
Halloween pisze: 11 maja 2020, 23:51 Dlatego bardzo dobry jest nr telefonu do pracy. Mozna firme na necie sprawdzic czy sie zgadza i umowic sie na konkretna godzine, ze ta osoba np.bedzie przy telefonie czy na recepcji.
Genialny pomysł, ja, na przykład, przy standardowym trybie pracy, w biurze bywam raz na parę tygodni.
A u mnie w biurze nie ma żadnego stacjonarnego telefonu, same komórki. Czyli rozumiem, że Halloween handluje tylko z pracownikami większych firm, którzy pracują na stałe w siedzibie.
Moze byc komorka jezeli jej numer jest na internecie na stronie firmy.
Stacjonarny po prostu mozna bylo potwierdzic.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8763
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2677 times
Been thanked: 2359 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Curiosity »

jnowaczy pisze: 12 maja 2020, 09:18 A nie prościej się zapytać tej drugiej osoby czy nie jest oszustem ?
Można tak zrobić, ale pamiętaj, że jak ta osoba skrzyżuje palce, to wolno jej skłamać.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: MichalStajszczak »

Szczególnie, jak skrzyżuje palce podczas pisania na klawiaturze :mrgreen:
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Lolas »

Halloween pisze: 11 maja 2020, 23:51 Dlatego bardzo dobry jest nr telefonu do pracy. Mozna firme na necie sprawdzic czy sie zgadza i umowic sie na konkretna godzine, ze ta osoba np.bedzie przy telefonie czy na recepcji.
Przy okazji poproś o numer do matki. Zapytasz czy to dobry i uczciwy chłopak.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: AnimusAleonis »

Lolas pisze: 12 maja 2020, 09:45
Halloween pisze: 11 maja 2020, 23:51 Dlatego bardzo dobry jest nr telefonu do pracy. Mozna firme na necie sprawdzic czy sie zgadza i umowic sie na konkretna godzine, ze ta osoba np.bedzie przy telefonie czy na recepcji.
Przy okazji poproś o numer do matki. Zapytasz czy to dobry i uczciwy chłopak.
Eh... matka to wiesz przez różowe okulary może patrzeć, a nawet może być z nim w szajce.... więc jak już to lepiej prosić o świadectwo z podstawówki i numer do nauczycielki/nauczyciela u której miał najsłabsze oceny, ona dopiero Ci powie czy dobry chłopak.
Curiosity pisze: 12 maja 2020, 09:34
jnowaczy pisze: 12 maja 2020, 09:18 A nie prościej się zapytać tej drugiej osoby czy nie jest oszustem ?
Można tak zrobić, ale pamiętaj, że jak ta osoba skrzyżuje palce, to wolno jej skłamać.
No właśnie... dlatego zamiast bawić się w takie pół-sposoby ja proponuje od razu z bata prosić o Vulcan Mind Meld i wszystko będzie jasne.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: detrytusek »

Drodzy moi... wystarczy ustalić czy jest to osoba nadużywająca bo nie od dziś wiadomo że:
https://youtu.be/eRZtgHeaw4A
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Pan_K »

MichalStajszczak pisze: 12 maja 2020, 09:39 Szczególnie, jak skrzyżuje palce podczas pisania na klawiaturze :mrgreen:
To ławto ponzać po czsekich bęłdach w teśkcie. 8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
CzarnyPies
Posty: 28
Rejestracja: 16 sie 2020, 21:44
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: CzarnyPies »

Odkopię trochę temat (chętnie przyjmę złotą łopatę o ile nie jest z tombaku).
Halloween pisze: 11 maja 2020, 14:01 Proście o numer telefonu stacjonarny. Jak ktoś go nie ma to nr telefonu do pracy.
Dziwna sugestia. Telefonu stacjonarnego nie posiadam. Telefon służbowy mam „przechodni” i nie jest on do zweryfikowania, gdyż stanowi element wewnętrznej infrastruktury komunikacyjnej, nie jest nigdzie podawany. Zresztą nie wyobrażam sobie aby do mojej firmy wydzwaniały osoby w sprawie ogłoszeń olx. W najlepszym razie trafiłbym na dywanik do zwierzchnika.
alpha pisze: 11 maja 2020, 17:38 Po tym gdy naciąłem się 1 raz na OLX na kwotę 200 zł, to zastanawiałem się jak zminimalizować zakupy u nieznanych mi osób.
Wymyśliłem takie coś:
a) proszę na dane do przelewu
b) przesyłam 1 zł
c) proszę o przelew zwrotny tego 1 zł
d) gdy przelew wróci mogę zrobić przelew w pełnej kwocie

(…)

Chętnie posłucham uwag do tego sposobu.
Metoda nie zabezpiecza przed kontem założonym na fałszywe dane albo słupa a przecież oszust powinien być przynajmniej minimalnie sprytny i nie podawać prawdziwych danych. Ogarniętego oszusta nie namierzysz po IP, jak komuś zależy to skutecznie zamaskuje swoje działania w internecie. Z punktu widzenia uczciwego sprzedającego jest to niepotrzebne komplikacja i opóźnienie sfinalizowania transakcji. Wielu osobom nie będzie chciało się w to bawić i sprzedadzą przedmiot komuś mniej kłopotliwemu.

Tak od siebie.

Jak oferta wydaje mi się podejrzana albo sprzedający nie budzi zaufania to odpuszczam i tyle. Na OLX preferuję odbiór osobisty, ale to dla obniżenia kosztów a nie uniknięcia oszustwa. Na Allegro sprawdzam sprzedawcę i to, czy sprzedaje z sukcesem od dłuższego czasu (osoby prywatne mogą sprzedawać sporadycznie, trzeba mieć to na uwadze). Zawsze mogę poprosić o fotografię weryfikującą, ale oszust może mieć fizycznie przedmiot a więc ta metoda nie musi zadziałać. Mogę poprosić o przesyłkę za pobraniem, ale to mocno upierdliwa opcja (kurierom się spieszy, sprawdzenie poważniejszej zawartości i np. sprawności elektroniki jest praktycznie niemożliwe).

Czy mnie kiedyś oszukano? Tak. Nie da się przed tym w pełni zabezpieczyć. Jak coś mi nie pasuje to odpuszczam, ale nie zabezpieczam się jakoś szczególnie. Mam szczęście, że przeważnie trafiam na uczciwych sprzedawców a reszta to „ryzyko wkalkulowane” i z perspektywy czasu niewielkie straty.

Edit / Aktualizacja

Właśnie OLX rozsyła informację o zmianach w regulaminie. "Z dniem 9 września 2020r. wprowadzamy zmiany w Regulaminie Serwisu OLX, które mogą Cię zainteresować. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi z nich. (...) wprowadzenie na platformę płatności online oraz uruchomienie usługi mającej na celu zapewnienie ochrony kupujących przed oszustwami"

Pełna lista zmian - Regulamin OLX obowiązujący od 09.09.2020 r.

Być może to rozwiąże część problemów z oszustami :)
SmallFighter
Posty: 128
Rejestracja: 23 wrz 2019, 10:25
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: SmallFighter »

CzarnyPies pisze: 22 sie 2020, 21:04 Właśnie OLX rozsyła informację o zmianach w regulaminie. "Z dniem 9 września 2020r. wprowadzamy zmiany w Regulaminie Serwisu OLX, które mogą Cię zainteresować. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi z nich. (...) wprowadzenie na platformę płatności online oraz uruchomienie usługi mającej na celu zapewnienie ochrony kupujących przed oszustwami"
Jestem ciekawa na jakich zasadach te zabezpieczenia mają działać. Czy OLX będzie brał odpowiedzialność za transakcję, tak jak np. Allegro. Nie mam zaufania do sprzedawania czegoś online, tj. wysyłania przedmiotu bądź pieniędzy w ciemno. Najlepszą metodą jest z ręki do ręki, mam większą gwarancję, że przedmiot zostanie przekazany w takim stanie jakim być powinien.
Awatar użytkownika
CzarnyPies
Posty: 28
Rejestracja: 16 sie 2020, 21:44
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: CzarnyPies »

SmallFighter pisze: 24 sie 2020, 12:20 Jestem ciekawa na jakich zasadach te zabezpieczenia mają działać. Czy OLX będzie brał odpowiedzialność za transakcję, tak jak np. Allegro. Nie mam zaufania do sprzedawania czegoś online, tj. wysyłania przedmiotu bądź pieniędzy w ciemno. Najlepszą metodą jest z ręki do ręki, mam większą gwarancję, że przedmiot zostanie przekazany w takim stanie jakim być powinien.
Pod linkiem, który podałem znajduje się „Załacznik 8 Bezpieczne Transakcje OLX 9.09.2020”. Wygląda na to, że po spełnieniu określonych warunków i na wniosek poszkodowanego OLX będzie rekompensować straty w kwocie do 200zł. Więcej szczegółów we wspomnianym pliku, ja go tylko na szybko przejrzałem.

Oczywiście transakcje dokonane osobiście są najlepsze, najbezpieczniejsze a niekiedy pozwalają poznać interesujących ludzi. Gorzej, gdy się chce sprzedać albo kupić coś mało popularnego. Internet ułatwia handel na odległość produktami niszowymi, które na lokalnym rynku nie mają wysokiej podaży albo popytu.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: BOLLO »

Chciałem BARDZO przestrzec wszystkich przed oszustami którzy korzystają z OLX i Whatsup. Wczoraj zostałem zaatakowany ale udało się uniknąć konsekwencji.
Cała sprawa wygląda dokładnie tak jak opisuje OLX w tym linku.
https://blog.olx.pl/2020/06/18/uwaga-na ... przez-olx/

Dodatkowo zamieszczam prawdziwe zrzuty ekranu ze swojej komórki jak przebiegała owa transakcja. Poinformujcie swoich bliskich/znajomych. Bądzcie czujni!!!
Spoiler:
Golfang
Posty: 1985
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Golfang »

Mnie próbowali przekręcić jeszcze inaczej - w sumie na dwa sposoby, a moją córkę jeszcze na inny 3ci sposób:
1. Z zagranicy ktoś pisze (przez WhatsUp) żebym mu przesłał zdjęci czy na pewno mam towar, potem za jakiś czas że się decyduje no i że płatność przez PayU. Oczywiście dostałem linka który wygląda jak link do PayU - ale w rzeczywistości był do całkiem innej strony... dość niegrzecznie zwyzywałem gościa od oszustów i złodziei... Najpierw był oburzony że jak to - przecież on jest uczciwy.... blablabla
2. Przemiła Pani pisała do mnie że chętnie kupi przedmiot przez OLX z przesyłką - więc dodałem przesyłkę. Potem napisała, że ona już dokonała zakupu, i zapłaciła OLXowi. Teraz mi podsyła list przewozowy DPD. Wystarczy że ja kurierowi oddam przesyłkę, a jak ona paczkę odbierze, to OLX mi pieniądze przeleje... hahahaha
3. Do córki ktoś napisał, że kupuje przedmiot od niej (na jakiejś grupie perfumowej) i poprosił o numer karty kredytowej, cvc i datę ważność - bo jest mu to niezbędne do przekazania pieniędzy. No ludzie. Kto takie rzeczy podaje.

Uważajcie, ludzie są coraz bardziej sprytni - chociaż ten powyższy przypadek to już niezła bezczelność :(
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 310 times
Been thanked: 526 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: kaszkiet »

U mnie było podobnie, ale że rozmowa była zabawna postanowiłem ją uwiecznić.
https://planszowesuchary.znadplanszy.pl ... ozbawiony/
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: BOLLO »

Golfang pisze: 18 sty 2021, 11:29
3. Do córki ktoś napisał, że kupuje przedmiot od niej (na jakiejś grupie perfumowej) i poprosił o numer karty kredytowej, cvc i datę ważność - bo jest mu to niezbędne do przekazania pieniędzy. No ludzie. Kto takie rzeczy podaje.
Niestety ale nie masz racji. Przy wykupie winety, przejazdy promem, opłata za most czy transport ciężarówki koleją jest to poprostu niezbędne. A daleko nie trzeba szukać . Przy płatności Aliexpres czy nawet Amazon podajesz takie dane. Przy zakupie ubezpieczenia droga telefoniczną podajesz takie dane. Nie wiem jak wy ale ja bardzo często jestem "zmuszony" do robienia takich transakcji gdzie podaje się nr karty itd....taka praca. Tu się spotkałem z tym po raz pierwszy więc lampka się zaświeciła.

Uważajcie, ludzie są coraz bardziej sprytni - chociaż ten powyższy przypadek to już niezła bezczelność :(
Tak dokładnie jak piszesz . To juz nie przelewki ich techniki są coraz lepsze i naprawdę zależy mi na tym żeby nikogo to nie spotkało. Wyparowana kasa z konta jest tak nie przyjemna że nie chcę nawet tego opisywać. W linku jest peknie to opisane ale jak coś to służę pomocą.
Golfang
Posty: 1985
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Golfang »

BOLLO pisze: 18 sty 2021, 12:33
3. Do córki ktoś napisał, że kupuje przedmiot od niej (na jakiejś grupie perfumowej) i poprosił o numer karty kredytowej, cvc i datę ważność - bo jest mu to niezbędne do przekazania pieniędzy. No ludzie. Kto takie rzeczy podaje.
Niestety ale nie masz racji. Przy wykupie winety, przejazdy promem, opłata za most czy transport ciężarówki koleją jest to poprostu niezbędne. A daleko nie trzeba szukać . Przy płatności Aliexpres czy nawet Amazon podajesz takie dane. Przy zakupie ubezpieczenia droga telefoniczną podajesz takie dane. Nie wiem jak wy ale ja bardzo często jestem "zmuszony" do robienia takich transakcji gdzie podaje się nr karty itd....taka praca. Tu się spotkałem z tym po raz pierwszy więc lampka się zaświeciła.
Ale na aliexpres podaje dane do karty - przy płatności. To samo jest w przypadku allegro payu czy nawet paypal lub masterpass. Musisz podać CVC. Ale nigdy nie w mailu do osoby prywatnej. Ja bym nie podał nigdy takich danych tym bardziej w mailu.
Poza Tym - kupowałem wiele razy winiety - Rumunia, Bułgaria, Słowacja, Austria - nigdy nie musiałem CZŁOWIEKOWI podawać danych swojej karty. Podawałem przy płatności na stronie do której byłem przekierowany. Oczywiście tutaj też należy zachować ostrożność - dlatego często przed zakupem winiet sprawdzałem usługodawcę/sprzedającego.
----------------
10% flamberg.com.pl
adeks9
Posty: 83
Rejestracja: 28 sie 2020, 13:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 47 times
Been thanked: 11 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: adeks9 »

BOLLO pisze: 18 sty 2021, 12:33 Niestety ale nie masz racji. Przy wykupie winety, przejazdy promem, opłata za most czy transport ciężarówki koleją jest to poprostu niezbędne. A daleko nie trzeba szukać . Przy płatności Aliexpres czy nawet Amazon podajesz takie dane. Przy zakupie ubezpieczenia droga telefoniczną podajesz takie dane. Nie wiem jak wy ale ja bardzo często jestem "zmuszony" do robienia takich transakcji gdzie podaje się nr karty itd....taka praca. Tu się spotkałem z tym po raz pierwszy więc lampka się zaświeciła.
Ale podajesz te dane gdy coś kupujesz. Nie podajesz chyba tych danych przy sprzedaży?
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Lukić »

BOLLO pisze: 18 sty 2021, 12:33
Golfang pisze: 18 sty 2021, 11:29
(..) kupuje przedmiot od niej (na jakiejś grupie perfumowej) i poprosił o numer karty kredytowej, cvc i datę ważność (...)
Niestety ale nie masz racji. Przy wykupie winety, przejazdy promem, opłata za most czy transport ciężarówki koleją jest to poprostu niezbędne. A daleko nie trzeba szukać . Przy płatności Aliexpres czy nawet Amazon podajesz takie dane. Przy zakupie ubezpieczenia droga telefoniczną podajesz takie dane. Nie wiem jak wy ale ja bardzo często jestem "zmuszony" do robienia takich transakcji gdzie podaje się nr karty itd....taka praca. Tu się spotkałem z tym po raz pierwszy więc lampka się zaświeciła.
Bollo, zauważ, że Ty piszesz o płaceniu komuś za coś, a Golfang o otrzymywaniu płatności. Różnica jednak jest.
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: BOLLO »

adeks9 pisze: 18 sty 2021, 13:37
BOLLO pisze: 18 sty 2021, 12:33 Niestety ale nie masz racji. Przy wykupie winety, przejazdy promem, opłata za most czy transport ciężarówki koleją jest to poprostu niezbędne. A daleko nie trzeba szukać . Przy płatności Aliexpres czy nawet Amazon podajesz takie dane. Przy zakupie ubezpieczenia droga telefoniczną podajesz takie dane. Nie wiem jak wy ale ja bardzo często jestem "zmuszony" do robienia takich transakcji gdzie podaje się nr karty itd....taka praca. Tu się spotkałem z tym po raz pierwszy więc lampka się zaświeciła.
Ale podajesz te dane gdy coś kupujesz. Nie podajesz chyba tych danych przy sprzedaży?
Dokładnie . Jedyną rzeczą przy sprzedaży powinien być ewentualnie nr konta. Jednak jak widać nie jest to takie oczywiste i można się zapętlić w tym cyber świecie. Nawet kupując coś z Amazona nie można mieć pewności czy gdzieś nie zostałeś przekierowany. Nawet Santander otwarcie pisze że ma włamy na konta klientów i ich nie chroni. Sami siebie musimy chronic co nie do końca jest takie łatwe. Ja dąłem się nabrać ale w porę na szczeście się zorientowałem . Zgubiła mnie rutyna i ufność. Ktoś może tego szczęścia może jednak nie mieć. Bądźmy uważni po każdej stronie jako kupujący i sprzedający.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 995
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 998 times
Been thanked: 434 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: KurikDeVolay »

Nie chcę was martwić, ale oszuści doskonale wiedzą, że przeciętna (nie mylić z każda!) osoba użytkująca grupy fejsbukowe jest niewiele bystrzejsza od paczki gwoździ 0,2kg... Wiele osób nie chce przyjąć tego do wiadomości, ale należymy do społeczeństwa idiotów. Z tendencją spadkową. :)
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: trixon »

Golfang pisze: 18 sty 2021, 11:29 2. Przemiła Pani pisała do mnie że chętnie kupi przedmiot przez OLX z przesyłką - więc dodałem przesyłkę. Potem napisała, że ona już dokonała zakupu, i zapłaciła OLXowi. Teraz mi podsyła list przewozowy DPD. Wystarczy że ja kurierowi oddam przesyłkę, a jak ona paczkę odbierze, to OLX mi pieniądze przeleje... hahahaha
Bardzo mi się podoba ten sposób! Wziąłbym największy karton jaki mam na mieszkaniu i wrzucił całą masę zużytych pampersów i dopakował ile się jeszcze zmieści śmieci. Nie trzeba znosić tego z czwartego piętra, kurier sam się pofatyguje. A w dodatku oszust będzie stratny na etykiecie.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: BOLLO »

trixon pisze: 18 sty 2021, 14:13
Golfang pisze: 18 sty 2021, 11:29 2. Przemiła Pani pisała do mnie że chętnie kupi przedmiot przez OLX z przesyłką - więc dodałem przesyłkę. Potem napisała, że ona już dokonała zakupu, i zapłaciła OLXowi. Teraz mi podsyła list przewozowy DPD. Wystarczy że ja kurierowi oddam przesyłkę, a jak ona paczkę odbierze, to OLX mi pieniądze przeleje... hahahaha
Bardzo mi się podoba ten sposób! Wziąłbym największy karton jaki mam na mieszkaniu i wrzucił całą masę zużytych pampersów i dopakował ile się jeszcze zmieści śmieci. Nie trzeba znosić tego z czwartego piętra, kurier sam się pofatyguje. A w dodatku oszust będzie stratny na etykiecie.
Problem w tym ze ktoś naprawde wyśle swoją rzecz i nie otrzyma ani kasy ani rzeczy....wiem to naiwne ale na wnuczka też działa. A teraz już na covida łapią. Niestety rynek planszówkowy ewoluował tak samo jak złodziejski ....
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: detrytusek »

To nie rynek planszówkowy ewoluował w złą stronę tylko metody wyłudzania danych z kart. Przedmiot jest tu nieistotny.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ