Gra quizowa, która najlepsza ?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Gra quizowa, która najlepsza ?

Post autor: Lubel »

Jakie gry quizowe polecacie? Dobrze by było, żeby pytania nie były ani za trudne ani za łatwe. Dotychczas grałem w :
- Milionerzy
- Trivial Pursuit
- Quiz geograficzny o Polsce

najlepiej, żeby była to gra wielodziedzinowa.
Dużo dobrego słyszałem o iKnow, ale podobno pytania tam są mega trudne, ale za to mechanizm obstawiania jest bardzo ciekawy.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4486
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1445 times
Been thanked: 1103 times

Re: Gra quizowa, która najlepsza ?

Post autor: garg »

Zdecydowanie Gambit 7 - przyjrzyj się samej mechanice, bo pytania są - jak to w grach quizowych - drugorzędne.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
lukasz-sz
Posty: 57
Rejestracja: 21 maja 2014, 23:35
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gra quizowa, która najlepsza ?

Post autor: lukasz-sz »

Osobiście zdecydowanie polecam iKnow. Wg mnie pytania są bardzo różne, od bardzo trudnych po bardzo łatwe, większość raczej na średnim poziomie trudności. Niestety, niektóre nie pasują do przypisanej kategorii, ale nie przeszkadza to specjalnie w rozgrywce.
Pytań jest dużo i powinny wystarczyć na dużą ilość partii, a mechanika obstawiania dla lubiących tego typu quizy (gdzie Twoja wiedza nie jest wszystkim, co jest potrzebne do wygranej) jest ciekawa i dodaje dodatkowej strategii.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Gra quizowa, która najlepsza ?

Post autor: xilk »

Lubel pisze:najlepiej, żeby była to gra wielodziedzinowa.
Polecam "Nasz wiek XX - quiz o ostatnim stuleciu" wydane przez Granna. Gra ma naprawdę proste zasady, a pytania dotyczą różnych dziedzin. Wadą tej pozycji jest to, że jest obecnie niedostępna. Jednak jeśli kiedyś będziesz miał okazję, to zagraj.
alukard88
Posty: 92
Rejestracja: 17 paź 2014, 14:04
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Gra quizowa, która najlepsza ?

Post autor: alukard88 »

Wszystko zależy od uczestników, iKnow świetna mechanika obstawiania i zbierania punktów, ale poziom pytania jest wysoki przynajmniej w moim gronie okazał się wręcz zniechęcający, podobno mniejsze wersje mają łatwiejsze pytania
Vladimirska
Posty: 1
Rejestracja: 19 sty 2021, 17:32

Re: Gra quizowa, która najlepsza ?

Post autor: Vladimirska »

Dzień dobry,

wyciągam taki temat z odmętów forum, bo potrzebuje Waszej pomocy. Przejrzałam tematy o grach quizowych ale ostatnie posty są sprzed kilku lat i może trochę się w temacie pozmieniało.

Jesteśmy fanami iKnow, ale mamy już wszystko co można było nabyć w tym zakresie. Szukamy czegoś podobnego - sprawdzianu wiedzy (ale nie jakieś strzały w szacowanie, od razu powiem) o poziomie trudności porównywalnym do podstawowej wersji iKnow, ewentualnie trochę mniejszym. Nie chcę wtopić i kupić jakieś gry w ciemno. Gra powinna być dla dorosłych.

czytałam o Milionerach (tylko pytanie o te edycje, w szczególności czy w każdej są inne pytania?) i Wiem lepiej. Coś jeszcze możecie polecić i czy ktoś grał w te przeze mnie wspomniane i jak je ocenia?
Lidersowa
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2020, 11:34
Has thanked: 1 time

Re: Gra quizowa, która najlepsza ?

Post autor: Lidersowa »

Ja mogę polecić „Wiem lepiej” oraz podobne do gambit 7 „Ryzyk Fizyk”
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 495
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 253 times
Been thanked: 444 times

Re: Gra quizowa, która najlepsza ?

Post autor: vnzk »

Lidersowa pisze: 19 sty 2021, 18:54 Ja mogę polecić „Wiem lepiej” oraz podobne do gambit 7 „Ryzyk Fizyk”
Ryzyk Fizyk jest bardzo dobre, ale to jednak zdecydowanie gra w szacowanie.

Za to Wiem Lepiej zdecydowanie polecam. Trzy tysiące pytań, 20 kategorii, porządnie wykonana, dochodzi aspekt taktyczny z kafelkami zamiany i "wiem lepiej". Naprawdę świetna quizówka.
niedzwiedzzz
Posty: 30
Rejestracja: 24 mar 2016, 12:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra quizowa, która najlepsza ?

Post autor: niedzwiedzzz »

Również polecam 'Wiem lepiej'. Sprawdza się w każdym towarzystwie.
Odradzam Milionerów. Kuleje to, że ktoś może odpaść na pierwszym pytaniu i nie grać dość długi czas.
ODPOWIEDZ