Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: eveni »

51 stan Master set się wyprzedał. Dodruk chyba nieprędko.
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: windziarz44 »

Elemenek pisze: 04 sty 2021, 23:38 Pandemic Legacy Sezon 1.

Jak gra wychodzila to bylo komunikowane ze to jeden jedyny druk. Pozniej na fali hajpu zostala dodrukowana. Gra sie konczy w sklepach, a juz troche lat ma wiec nie sadze zeby byl dodruk. Jedynie moze to zmienic dobra sprzedaz Sezonu Zero.

ona jeszcze gdzieś jest dostępna?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4728
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: Mr_Fisq »

windziarz44 pisze: 09 sty 2021, 21:18 ona jeszcze gdzieś jest dostępna?
Ja szukałem trochę, ale niestety bezskutecznie.
Sprzedam: Lands of Galzyr , Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: Elemenek »

windziarz44 pisze: 09 sty 2021, 21:18
Elemenek pisze: 04 sty 2021, 23:38 Pandemic Legacy Sezon 1.

Jak gra wychodzila to bylo komunikowane ze to jeden jedyny druk. Pozniej na fali hajpu zostala dodrukowana. Gra sie konczy w sklepach, a juz troche lat ma wiec nie sadze zeby byl dodruk. Jedynie moze to zmienic dobra sprzedaz Sezonu Zero.

ona jeszcze gdzieś jest dostępna?
Juz nigdzie. Na Basanti byla za 369 (!!!) i poszla. Mi udalo sie ostatnia kopie zamowic w tamtym tygodniu z planszoweczka.pl.
tomg
Posty: 407
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 128 times
Been thanked: 160 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: tomg »

Elemenek pisze: 09 sty 2021, 22:01
windziarz44 pisze: 09 sty 2021, 21:18
Elemenek pisze: 04 sty 2021, 23:38 Pandemic Legacy Sezon 1.

Jak gra wychodzila to bylo komunikowane ze to jeden jedyny druk. Pozniej na fali hajpu zostala dodrukowana. Gra sie konczy w sklepach, a juz troche lat ma wiec nie sadze zeby byl dodruk. Jedynie moze to zmienic dobra sprzedaz Sezonu Zero.

ona jeszcze gdzieś jest dostępna?
Juz nigdzie. Na Basanti byla za 369 (!!!) i poszla. Mi udalo sie ostatnia kopie zamowic w tamtym tygodniu z planszoweczka.pl.
Pojedyńcze egzemplarze są do kupienia jeszcze na Allegro. Wujek Google zawsze pomoże :-)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: eveni »

Tylko 1 sztuka jako licytacja, więc słabo poinformowany ten wujek :P
tomg
Posty: 407
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 128 times
Been thanked: 160 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: tomg »

eveni pisze: 09 sty 2021, 23:52 Tylko 1 sztuka jako licytacja, więc słabo poinformowany ten wujek :P
Ech Wujka trzeba znać ;-)

https://allegro.pl/oferta/pandemia-lega ... 0026696519

Cena jest oczywiście dla osób mocno zdeterminowanych.
noelione
Posty: 18
Rejestracja: 06 lip 2020, 14:29
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: noelione »

Pandemic Legacy-szukaj w lokalnych, małych sklepach, ja znalazłam w tym tygodniu w wrocławskim Feniksie. Wyszukiwarki pokazywały tylko allegro z chorymi cenami...
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4728
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: Mr_Fisq »

Elemenek pisze: 04 sty 2021, 23:38 Pandemic Legacy Sezon 1.

Jak gra wychodzila to bylo komunikowane ze to jeden jedyny druk. Pozniej na fali hajpu zostala dodrukowana. Gra sie konczy w sklepach, a juz troche lat ma wiec nie sadze zeby byl dodruk. Jedynie moze to zmienic dobra sprzedaz Sezonu Zero.
Gdyby ktoś przegapił:
REBEL.pl pisze: 11 sty 2021, 14:35
Mr_Fisq pisze: 09 sty 2021, 18:21Czy planowany jest dodruk Pandemic Legacy: Season 1?
Tak, właśnie zlecamy.
Sprzedam: Lands of Galzyr , Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Torquemada666
Posty: 804
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 255 times
Been thanked: 129 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: Torquemada666 »

Były jakieś informacje o dodruku Istanbul big box? Jeszcze dostępny w części sklepów, ale często już ostatnie sztuki, a w wielu już brak.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1029
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 435 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: karmazynowy »

Torquemada666 pisze: 11 sty 2021, 23:48 Były jakieś informacje o dodruku Istanbul big box? Jeszcze dostępny w części sklepów, ale często już ostatnie sztuki, a w wielu już brak.
W odcinku Planszowki TV jak premierę mial Istanbul to Trzewik mówił, że nie będzie, że to jednorazowa akcja i zamykają temat tego tytułu. No ale wiadomo jak to z takimi deklaracjami.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: eveni »

karmazynowy pisze: 12 sty 2021, 08:26 ... No ale wiadomo jak to z takimi deklaracjami.
Pisałam do nich dobre kilka miesięcy przed ogłoszeniem Big Box-a czy nie planują dodruku podstawki Istanbułu i dostałam odpowiedź, że absolutnie nie, że to zamknięty temat :)
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1483
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 723 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: arturmarek »

eveni pisze: 12 sty 2021, 09:18
karmazynowy pisze: 12 sty 2021, 08:26 ... No ale wiadomo jak to z takimi deklaracjami.
Pisałam do nich dobre kilka miesięcy przed ogłoszeniem Big Box-a czy nie planują dodruku podstawki Istanbułu i dostałam odpowiedź, że absolutnie nie, że to zamknięty temat :)
Jeśli dobrze rozumiem, to Portal podpiął się pod duży druk międzynarodowy i pewnie nawet jakby chcieli, to samej polskiej edycji nie będą w stanie dodrukować.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1029
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 435 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: karmazynowy »

eveni pisze: 12 sty 2021, 09:18
karmazynowy pisze: 12 sty 2021, 08:26 ... No ale wiadomo jak to z takimi deklaracjami.
Pisałam do nich dobre kilka miesięcy przed ogłoszeniem Big Box-a czy nie planują dodruku podstawki Istanbułu i dostałam odpowiedź, że absolutnie nie, że to zamknięty temat :)
No i nie minęli się z prawdą - dodruku podstawki nie było, wyszedł Big Box :lol:
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: eveni »

arturmarek pisze: 12 sty 2021, 09:35
eveni pisze: 12 sty 2021, 09:18
karmazynowy pisze: 12 sty 2021, 08:26 ... No ale wiadomo jak to z takimi deklaracjami.
Pisałam do nich dobre kilka miesięcy przed ogłoszeniem Big Box-a czy nie planują dodruku podstawki Istanbułu i dostałam odpowiedź, że absolutnie nie, że to zamknięty temat :)
Jeśli dobrze rozumiem, to Portal podpiął się pod duży druk międzynarodowy i pewnie nawet jakby chcieli, to samej polskiej edycji nie będą w stanie dodrukować.
Jasne, ale warto wiedzieć, jak wydawnictwo mówi nie, to nie znaczy "nie na zawsze", raczej "nie w tym momencie" :lol:

Edit: Żeby nie robić off-topu: koniec nakładu gry Auztralia.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: eveni »

Koniec nakładu Pulsar 2849, dodruk nie jest planowany.
Mienki
Posty: 57
Rejestracja: 03 maja 2020, 15:45
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: Mienki »

Być może zly temat, ale mam pytanie. Wojna o pierscien 2 edycja jest jeszcze dostępna, jednak pytanie jak długo? Bardzo chciałbym mieć tę grę w kolekcji i zastanawiam się czy to nie ostatni moment powoli. Czy dodruk jest możliwy jak juz się wyprzeda? Jakieś przewidywania od kogoś kto bardziej w tym temacie jest?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5286
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: BOLLO »

Mienki pisze: 20 sty 2021, 10:58 Być może zly temat, ale mam pytanie. Wojna o pierscien 2 edycja jest jeszcze dostępna, jednak pytanie jak długo? Bardzo chciałbym mieć tę grę w kolekcji i zastanawiam się czy to nie ostatni moment powoli. Czy dodruk jest możliwy jak juz się wyprzeda? Jakieś przewidywania od kogoś kto bardziej w tym temacie jest?
dodruk juz był....i gra się sprzedaje średnio więc myślę że to odstatnia szansa żeby gre kupiić w granicach 300pln później juz będzie tylko drogo
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11079
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3278 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: japanczyk »

BOLLO pisze: 20 sty 2021, 11:02 dodruk juz był....i gra się sprzedaje średnio więc myślę że to odstatnia szansa żeby gre kupiić w granicach 300pln później juz będzie tylko drogo
Banialuki rpawisz panie, nawet przed dodrukiem gra była do dostania za 250 zł, oczywiscie nie są to oferty pojawiajace sie codziennie, ale gra nie jest jakims niespotykanym rarytasem nawet w czasach bez dodruku

Ponadto nie wiem skad pomysl, ze gra sie srednio sprzedaje - pojawil sie dodruk, wiec sprzedaje sie wystarczajaco dobrze, a i nowki calkiem spora ilosc osob zamawiala w preorderze - z jednej z grup, w ktorej ejstem ponad 30 osob kupilo nowa gre
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5286
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: BOLLO »

japanczyk pisze: 20 sty 2021, 11:06
BOLLO pisze: 20 sty 2021, 11:02 dodruk juz był....i gra się sprzedaje średnio więc myślę że to odstatnia szansa żeby gre kupiić w granicach 300pln później juz będzie tylko drogo
Banialuki rpawisz panie, nawet przed dodrukiem gra była do dostania za 250 zł, oczywiscie nie są to oferty pojawiajace sie codziennie, ale gra nie jest jakims niespotykanym rarytasem nawet w czasach bez dodruku

Ponadto nie wiem skad pomysl, ze gra sie srednio sprzedaje - pojawil sie dodruk, wiec sprzedaje sie wystarczajaco dobrze, a i nowki calkiem spora ilosc osob zamawiala w preorderze - z jednej z grup, w ktorej ejstem ponad 30 osob kupilo nowa gre
Chodziło mi o to że gra się sprzedaję średnio bo jest to tytuł tak napradę dla konkretnego odbiorcy więc moge się domyślać że to raczej ostatni dodruk. NIe każdy będzie w stanie w niego zagrać i tym bardziej zapłacić te 300pln. Nie wiem gdzie i kiedy widziałeś cene 250pln ale nie był to ani ten rok ani połowa zeszłego roku. Ja też szukałem tej gry ale zdecydowałem się na "łatwiejsze" i krótsze Bitwa5Armii. Jeżeli się mylę to spoko.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11079
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3278 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: japanczyk »

BOLLO pisze: 20 sty 2021, 11:35 Chodziło mi o to że gra się sprzedaję średnio bo jest to tytuł tak napradę dla konkretnego odbiorcy więc moge się domyślać że to raczej ostatni dodruk. NIe każdy będzie w stanie w niego zagrać i tym bardziej zapłacić te 300pln. Nie wiem gdzie i kiedy widziałeś cene 250pln ale nie był to ani ten rok ani połowa zeszłego roku. Ja też szukałem tej gry ale zdecydowałem się na "łatwiejsze" i krótsze Bitwa5Armii. Jeżeli się mylę to spoko.
Sam sprzedałem swoją kopię za 230 zł ;-)
I widziałem kilka kopii w cenie ~250 zł (nie wyciagam kwot z czapy, bo gre mam caly czas w obserwowanych), bo caly czas sie zastanawiam czy dobrze zrobiłem sprzedając ją ;P

A co do dodruku fajnie jednak umieszczac informacje bazowane na danych empirycznych, a nie na "wydaje mi sie", bo do tego sprowadza sie twój wpis niestety
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: detrytusek »

BOLLO pisze: 20 sty 2021, 11:35 Chodziło mi o to że gra się sprzedaję średnio bo jest to tytuł tak napradę dla konkretnego odbiorcy więc moge się domyślać że to raczej ostatni dodruk.
Dlatego wydawca zrobił dodruk na tyle duży by sprzedać go do "konkretnego odbiorcy", a nie pipsztylion tysięcy kopii w nadziei, że sprzeda je dzeciakom z Toys4us.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5286
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: BOLLO »

detrytusek pisze: 20 sty 2021, 12:29
BOLLO pisze: 20 sty 2021, 11:35 Chodziło mi o to że gra się sprzedaję średnio bo jest to tytuł tak napradę dla konkretnego odbiorcy więc moge się domyślać że to raczej ostatni dodruk.
Dlatego wydawca zrobił dodruk na tyle duży by sprzedać go do "konkretnego odbiorcy", a nie pipsztylion tysięcy kopii w nadziei, że sprzeda je dzeciakom z Toys4us.
Dokładnie tak samo myślę dlatego podkreślam iż wydaje mi się że to ostatnia okazja na kupno nówki w normalnej cenie.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3556
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 451 times
Been thanked: 1057 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: psia.kostka »

Wg bgg pierwszy polski druk byl w 2012. Jakos nie chce mi sie wierzyc, ze ten ostatni dodruk (z 2020?) to bylo pierwsze i jedyne wznowienie WoP na polski rynek... Czy ktos bardziej powiadomiony mogly sie wypowiedziec?

Bo jesli to n-te wznowienie to nic nie stoi na przeszkodzie aby bylo n+1, aby tylko oryginalny wydawca robil print, pod ktory podepnie sie Galakta i aby byl rynek w pl ktory to wchlonie (a mlodych padawanow z kazdym rokiem przybywa ;)
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11079
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3278 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: japanczyk »

psia.kostka pisze: 20 sty 2021, 13:50 Wg bgg pierwszy polski druk byl w 2012. Jakos nie chce mi sie wierzyc, ze ten ostatni dodruk (z 2020?) to bylo pierwsze i jedyne wznowienie WoP na polski rynek... Czy ktos bardziej powiadomiony mogly sie wypowiedziec?
Poprzedni dodruk był w 2019 roku, wiec jeśli nakład zejdzie to spokojnie kolejnego możemy się spodziewać w 2021...
ODPOWIEDZ