Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
aeiou871
Posty: 982
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 314 times
Been thanked: 435 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

shuji pisze: 20 sty 2021, 08:30 Hej,

Czy portalowa mata pasuje do Aeons End Legacy?
Tak, obie ich maty pasują. Nie wejdą Ci na nią tylko dodatkowe planszetki potrzebne do walki z niektórymi Nemezis, ale w Legacy jest bodajże tylko jeden taki wróg
meDarq
Posty: 78
Rejestracja: 13 sty 2020, 22:23
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: meDarq »

Grzech pisze: 20 sty 2021, 08:37 No i zapowiedziany jest nowy dodatek Legacy of Gravehold
https://boardgamegeek.com/thread/257957 ... -date-deta

Najważniejsze:
"...
- KS launching "near the end of Feb"

- This is going to be the most expensive AE product yet (around ~$100 MSRP quoted but no specific price given), but it has more than double the content of another big box.

- "It's a CRAZY legacy implementation. Pitch: What if we brought back like 25+ characters and you could fight as them all and some Nemesis you might NEVER see in your branching story paths?!?" - they took an approach of throwing in every single possible thing they thought they could squeeze in.
-21 mages, 11 nems. Normal big box is ~12 mages. Double the number of player cards as a normal box.
..."

Legacy ale dla mnie warte sprawdzenia jak to ma być produkt dla weteranów. Czekam do marca.
Wiadomo jaki ma Portal stosunek do wydawania wszystkiego z Aeon's End? Mówili, że planują wydać wszystko, albo na podstawie innych ich działań można przypuszczać, czy to wydadzą, czy nie? Mam wszystko, co wyszło w wersji polskiej, a mieszać wersji językowych bym nie chciał.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 340 times
Been thanked: 309 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Chudej »

Portal póki co jest sporo w tyle z wydawaniem wszystkiego do Aeon's Enda, ale dopiero co wypuszczają Legacy, ponoć dalsze plany były trochę blokowane przez ten tytuł i miejmy nadzieję, że w tym roku zobaczymy chociaż trzeci duży dodatek/samodzielną grę (The New Age?).
sasquach
Posty: 1839
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 936 times
Been thanked: 588 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

Portal wyda jak seria się będzie sprzedawać. Na razie się sprzedaje. Ale jeszcze Legacy, The New Age i Outcasts przed nimi (Legacy to w sumie zaraz), więc nikt gwarancji nie da, że zainteresowanie się utrzyma.
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wosho »

Po ilosci postow, zapytan i polecan na FB imho sie sprzedaje dobrze, bo to swietna gra jest, wiec strzelam ze cdn :)
sasquach
Posty: 1839
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 936 times
Been thanked: 588 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

Dokładnie, obecnie idzie dobrze. Chodziło mi o to, że do Legacy of Gravehold jeszcze kawał czasu i nie ma gwarancji, że obecna tendencja się utrzyma.
Eldaril
Posty: 58
Rejestracja: 13 sty 2020, 08:22
Has thanked: 18 times
Been thanked: 50 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Eldaril »

Pytanie do osób, które już odebrały swoją kopię Aeon's End Legacy.
Sprawdźcie czy arkusz zielonej postaci (z łukiem) ma obie płcie. Bo już co najmniej dwa przypadki są - w tym u mnie - że awers i rewers przedstawia żeńską. Nie jest to może aż tak upierdliwe, ale nie wiem czy to błąd pojedynczy czy może cała partia jest łuczniczo monopłciowa ;)
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aduko »

Raczej cały nakład taki jest, bo też tak mam. Na szczęście w niczym nie przeszkadza :)
Eldaril
Posty: 58
Rejestracja: 13 sty 2020, 08:22
Has thanked: 18 times
Been thanked: 50 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Eldaril »

No z jednej strony tak, ale z drugiej... No troszkę wtopa.
Oby takie kwiatki nie pojawiały się w scenariuszach, podwójnie tak samo wydrukowany arkusz Nemesis już tak łatwo nie przejdzie.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aduko »

Próbuję już 5 raz przejść 1 scenariusz Legacy solo i cały czas porażka. Solo aż tak ciężko się gra?
sasquach
Posty: 1839
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 936 times
Been thanked: 588 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

Musisz chyba robić coś nie tak. Pierwszy scenariusz to był banał. A całe Legacy jest łatwiejsze do pozostałych core setów.
aeiou871
Posty: 982
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 314 times
Been thanked: 435 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

aduko pisze: 21 sty 2021, 22:23 Próbuję już 5 raz przejść 1 scenariusz Legacy solo i cały czas porażka. Solo aż tak ciężko się gra?
Od Legacy gra solo jednym magiem jest najprostsza, bo masz 4 tury jednego maga na 2 tury Nemezis i budujesz wydajną talię bardzo szybko. Poza tym 1 rozdział jest zrobiony tak, że praktycznie nie da się przegrać. Musisz robić coś nie tak, polecam ten temat na BGG. Używasz tej specjalnej talii wsparcia magów?
_leigam_
Posty: 948
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: _leigam_ »

i jak tam karty wyglądają, ktoś z wielkich fanów portalu wrzuci porównanie z poprzednimi częściami cyklu w jakości pozwalającej na porównanie?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
sasquach
Posty: 1839
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 936 times
Been thanked: 588 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

Polecam granie w Legacy na dwie ręce bo ominą Cię fajne interakcje - ja np. miałem jednego maga który specjalizował się w kupowaniu zaklęć drugiemu :)
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aduko »

Ok, grałem źle - źle doczytałem instrukcję i grałem tylko z ręką startową, czyli 5 kart zamiast 10.

Źle interpretowałem karty tur: jeżeli np. była moja tura to grałem dwie rundy: ja i później nemezis. Następnie karta tur i ponownie dwie rundy...

Pierwsza rozgrywka poprawnie i wygrana, po 7 porażkach... Gameplay na YouTube pomógł i pokazał mi moje podstawowe błędy.
sasquach
Posty: 1839
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 936 times
Been thanked: 588 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

No i super. Powodzenia dalej.
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wosho »

Gdyby ktos chcial zaczac hardmody, lub zobaczyc jak ktos dobrze gra to polecam:
https://www.youtube.com/channel/UCb-a8p ... f1m3evZ0Zg
SuCHaR
Posty: 273
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: SuCHaR »

Eldaril pisze: 21 sty 2021, 12:56 Pytanie do osób, które już odebrały swoją kopię Aeon's End Legacy.
Sprawdźcie czy arkusz zielonej postaci (z łukiem) ma obie płcie. Bo już co najmniej dwa przypadki są - w tym u mnie - że awers i rewers przedstawia żeńską. Nie jest to może aż tak upierdliwe, ale nie wiem czy to błąd pojedynczy czy może cała partia jest łuczniczo monopłciowa ;)
To celowy zabieg, kobieta musi być z dwóch stron, prawdziwi mężczyźni walczą wręcz.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aduko »

aeiou871 pisze: 21 sty 2021, 23:06 (...) Używasz tej specjalnej talii wsparcia magów?
W Legacy nie ma wszystkiego od początku, np. brak karty magów czy tylko 3 bramy i to bez bonusów.
aeiou871
Posty: 982
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 314 times
Been thanked: 435 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

aduko pisze: 22 sty 2021, 09:52
aeiou871 pisze: 21 sty 2021, 23:06 (...) Używasz tej specjalnej talii wsparcia magów?
W Legacy nie ma wszystkiego od początku, np. brak karty magów czy tylko 3 bramy i to bez bonusów.
Tak, wiem to, ale w pierwszym rozdziale jest
Spoiler:
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aduko »

aeiou871 pisze: 22 sty 2021, 11:12
aduko pisze: 22 sty 2021, 09:52
aeiou871 pisze: 21 sty 2021, 23:06 (...) Używasz tej specjalnej talii wsparcia magów?
W Legacy nie ma wszystkiego od początku, np. brak karty magów czy tylko 3 bramy i to bez bonusów.
Tak, wiem to, ale w pierwszym rozdziale jest
Spoiler:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Sprawdziłem z ciekawości ile i jakie karty rynku z Legacy po kampanii można wykorzystać z pozostałą zawartością AE, jeśli kogoś interesuje wrzucam w spoiler. Kart jest oczywiście znacznie więcej, ale tylko te w spoilerze autor uznaje za zbalansowane względem pozostałych części AE.

Oczywiście do tego dochodzi dużo nowych Nemesis, prawie wszystkie nadają się do ogrywania po kampanii. Tutaj z jasnych powodów nie wrzucam ich listy (byłby to już tłusty spoiler kampanii).
Spoiler:
lear74
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2020, 14:23
Been thanked: 2 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: lear74 »

Niewiele tego..... spodziewałem się więcej.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 20:59 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: kozz84 »

Te karty promocyjne dostaje się tylko, jak się zamawia z sklepu portalu, czy z dowolnego sklepu?

Info z portalu:
"Kupując Aeon’s End Legacy w przedsprzedaży przez nasz sklep oraz wybrane sklepy z planszówkami, otrzymasz promocyjne karty do Aeon’s End Legacy! Dwa zestawy promocyjnych kart są (podobnie jak wszystkie karty w pudełku) płótnowane, a więc trwalsze."

Ale nigdzie nie mogę znaleźć oferty w sklepach, że sprzedają razem z kartami promocyjnymi.
ODPOWIEDZ