Pionek X - 14-15.03.2009

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: draco »

@spiskowa teoria dziejów losowania - teraz wiem, jak się czuje George Soros. Ma na twarzy banana od ucha do ucha. :D Jeśli rozpoznawalnych jest 150 osób a na konwent przyjeżdża 400 i losuje się 8 gier, to statystycznie 3 trafią do znanych osób. Akurat wypadło na mnie. Następnym razem trafi na Ciebie i też wygrasz karciankę za trzy dychy.

@podział na dziadków i zielonych - śmialiśmy się, że nowych graczy będziemy rozpoznawać po braku koszulki klubowej / sklepowej / blogowej. Nie trzeba robić jakichś specjalnych identyfikatorów. Dziadki mają identyfikatory od wc, koszuki i to wystarczy.

@granie ze znajomymi - biję się w pierś, bo mało grałem z nowo poznanymi ludźmi. Przez wyjazdem umówiłem się na grę z Russem w żółwiki i Space Alert oraz poznać nowe prototypy Vlaady Chvatila i to się udało. Pionek to jest jedyne miejsce, gdzie mogę to zrobić. Na Pionek jadę poznawać gry, których nie mam możliwości poznać w wawie z pracowniczego obowiązku. Przepraszam, ale nowicjusze mi raczej tego nie zapewnią. Za to poznałem ludzi z Hobbita, Cirrusa oraz jakiejś zupełnie nieznanej mi parze wytłumaczyłem Mr. Jacka. Ten sam kamyczek chciałbym wrzucić do ogródka gamesfanatic, co potwierdzają zdjęcia. Myślę, że ludzie w identycznych koszulkach na Pionku powinni się unikać nawzajem. Więcej prywatnie.

@szukanie chętnych do grania - przed wypożyczalnią zamiast wystawy zdjęć powinna być poczekalnia z napisem "mam grę w rękach i nie zawaham się w nią zagrać". Odsyłanie na salę nie przyniosło dobrych efektów. Wątpię w skuteczność tablicy, bo gdzie szukać tych, co się wpisali? Ściana z pomarańczową 50 powinna wrócić.

@zdjęcia - w imieniu kretena (Petra Murmaka) proszę usunąć zamieszczone i nie wrzucać do sieci zdjęć prototypów.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: Nataniel »

Pionek - jak zwykle REWELACJA!! Tym razem udalo mi sie byc przez cala impreze - pelne 2 dni (poprzednio musialem wyjezdzac w niedziele rano), dzieki SDkowi - mistrzowi kierownicy, ktory dowiozl nas bezpiecznie z Gdanska i z powrotem.

W co gralem:
- Through the Ages - dwie rozgrywki, pierwsza na samym Pionku - niestety jednak ciezko tam sie skupic na takiej ciezkiej grze, duzo osob zagaduje, jest glosno, itp. Na plus tyle, ze udalo sie wciagnac nowa osobe w kult tej gry :-). W nocy rozgrywka u mst - bombastic! swietna rozgrywka, dosyc szybka, zacieta. Mocne zwyciestwo mst.
- Ahoj - nie jestem pewien, ze dobrze wpisalem tytul, gra dla dzieci, wiec nie mnie ja oceniac
- Yukatan - nie potrafie sobie wyobrazic dlaczego ktos wpadl na pomysl wydania tej gry. Gra wg aktualnych zasad jest po prostu broken.
- Comuni - chyba nadal nie rozumiem tej gry :-). Wydaje mi sie, ze jest tam straszliwie malo decyzji do podjecia (jak mozemy - bierzemy karty, jak nie mozemy, stawiamy pionki), rozgrywka wydaje mi sie kompletnie determinowana przez pozycje gracza (i brane bonusowo surowce).
- Palais Royal - bardzo fajny tytul, bardzo polecal mi go Draco, moze az za bardzo (spodziewalem sie cudow na kiju). Solidna, dobra eurogra, w ktora musze jeszcze pograc aby ja sensownie ocenic. Na pewno duzo strategii, duzo decyzji, duzo drog do zwyciestwa i reagowania na to co zrobia inni gracze. Jedyny minus, ze wsrod graczy byla osoba, ktora miala rozgrywke gleboko w d...
- Brawl - bardzo dawno nie gralem, po roku odnalazla sie moja talia (pozostawiona na Pionku :-)), najlepsza gra real-time na swiecie! Gralismy bardzo duzo - w oczekiwaniu na obiad w restauracji, w oczekiwaniu na kogos, w przerwie miedzy grami, ... Zarowno w 2 osoby jak i druzynowo w 4. Rewelacja i dla mnie gra ostatniego Pionka.
- Osadnicy - rozgrywka pod koniec niedzieli, fajna, szybka i zacieta - tylko ze Squirrel wiecej w Osadnikow nie gram ;-)
- dwa unpublished prototypes, o ktorych za duzo pisac nie moge - ale oba byly fajne i co najmniej jednego z nich mozecie sie spodziewac w tym roku.

Gralem nie za duzo i troche tego zaluje. Za to sporo pogadalem ze znajomymi, ktorych dawno na oczy nie widzialem. Nagadalem sie, wiec na Pyrkonie mam nadzieje caly czas grac grac grac!! Organizacja, wypozyczalnia, konkursy - wszystko dzialalo bardzo sprawnie (z mojego punktu widzenia). Zarzuty o hermetycznosc mysle, ze ZAWSZE sie pojawia - w koncu faktycznie polowa uczestnikow sie zna, niekoniecznie jak lyse konie, ale z widzenia, z forum, z poprzednich Pionkow, wiec takie odczucie u osoby, ktora jest tu pierwszy raz, jest chyba nieuniknione. Byc moze faktycznie za male bylo wsparcie dla nowych - nie potrafie tego jednak stwierdzic.

Jedyny moj problem z tegorocznym Pionkiem, to gracze - dwa razy trafilem na osoby, ktorym tak naprawde nie chcialo sie grac, ktore zasiadly do rozgrywki w zasadzie nie wiadomo po co, bo gry nie lubia (lub ten rodzaj gier ich nie interesuje). Apeluje do wszystkich - nie siadajcie do gry na sile, a jezeli juz siadacie, to starajcie sie jednak grac. Nic tak nie rozwala mnie jak gracz, ktory robi byle co, na wygranej mu nie zalezy, myslami jest daleko stad, a w polowie rozgrywki najchetniej by zrezygnowal.

Na koniec troche prywaty - podziekowania dla SDka, ktory nas zawiozl, dla salou, ktory zaoferowal nocleg w Gliwicach, dla mst, do ktorego na nocleg w koncu sie wbilem, dla jego zony, ktora przyrzadzila nam sniadanie (!) i dla calej ekipy organizacyjnej, ktora sprawila, ze to fantastyczne wydarzenie moglo zaistniec.

P.S. Squirrel miala wylosowac mnie, ale sie pomylila w numerkach! ot i caly spisek!
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
adam.lakomy
Posty: 239
Rejestracja: 31 paź 2007, 18:30
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: adam.lakomy »

Nataniel... jak mogles...

I w ***** wyladowal i caly misterny plan(spisek) tez w ***** ;)

Ja chce w swoim imieniu podziekowac wszystkim ktorzy na to zasluguja ;)

A, no i oczywiscie na nasepnej edycji Pionka wylosowane zostana numerki:

lista 3 numer 19
lista 8 numer 2
lista 15 numer 21
lista 1 numer 4

takze bic sie o miejsca ;)
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: ragozd »

draco pisze:@spiskowa teoria dziejów losowania - teraz wiem, jak się czuje George Soros. Ma na twarzy banana od ucha do ucha. :D Jeśli rozpoznawalnych jest 150 osób a na konwent przyjeżdża 400 i losuje się 8 gier, to statystycznie 3 trafią do znanych osób. Akurat wypadło na mnie.
Po pierwsze, nie wszyscy wypelniaja kupony, po drugie, nie wszyscy ktorzy wypelnili sa w momencie losowania. Nie wiem czy moze 100 osob bylo wtedy. I jak obstawiacie - to byli w wiekszosci ci co zajrzeli na pare godzin, czy starzy znajomi?
Kilka losowan bylo powtarzanych wiec, i dlatego sznasa ze wygra ktos "popularny" jest zdecydowanie wieksza :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: costi »

@zdjęcia - w imieniu kretena (Petra Murmaka) proszę usunąć zamieszczone i nie wrzucać do sieci zdjęć prototypów.
Nie ma problemu, tylko poprosze o numery "niekoszernych" zdjec. Mam jednak wrazenie, ze bedzie to czynnosc bezcelowa, bo zdjecia pojawia sie w N innych miejscach w sieci - w koncu nie bylem jedyna osoba robiaca zdjecia.
Jak sie nie chce, zeby cos sie rozeszlo za szeroko, to nie poakzuje sie tego publicznie na imprezie ze wstepem wolnym.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: Van »

costi pisze:Jak sie nie chce, zeby cos sie rozeszlo za szeroko, to nie poakzuje sie tego publicznie na imprezie ze wstepem wolnym.
A ja płaciłem 3 złote :(

:lol:
Van_Hoover
#Lista gier
glowa
Posty: 5
Rejestracja: 03 lis 2008, 18:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: glowa »

A ja dopiero dzis powrocilem do rzeczywistosci po drugim Pionku na ktorym bylem.

Wrazenia jak poprzednio pozytywne, a nawet Pozytywne ;)

Na kolejny mam nadzieje rowniez sie wybrac, bo gdziez indziej znajde tylu zapalonych graczy i tyle ciekawych gier.

Podziekowania dla Pomaranczowych za kolejnego udanego organizacyjnie Pionka.

@Ryslaw i Pawel
Mam nadzieje ze na kolejnym uda sie w battlestar galactica zagrac ;)
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: kolderek »

pamiętam jak ja dwa albo trzy pionki temu pisałem o tym, że ciężko mi się zaakceptować i zagadywać o granie (często chodziłem i tylko oglądałem i mało grałem) i wtedy zostało napisane, że nie będzie żadnych kącików da nieśmiałych i tym podobnych bzdur. ale tak się stało jak ktoś pisał. poznałem wtedy kilka osób. na następnym pionku spotkałem te same osoby, pograłem z nimi poznałem inne osoby i tak z pionka na pionek. w tej edycji byłem już pomarańczowy :) ale jak widać problem nieśmiałych czy nowych nadal jest aktualny. nie mam pojęcia jak to rozwiązać ale niektóre tu przedstawione pomysły bardzo mi się podobają. a jak będzie to zdecydują organizatorzy.

co do pionka... było fajnie :D
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: yosz »

Nie wiem czy był tutaj podawany taki pomysł: aby oddać mikrofon w ręce ludu :) Tablica, tablicą, ale często nie słychać telefonu komórkowego (gdyby ktoś dzwonił w sprawie grania). Może po prostu pozwolić dać ogłoszenie - szukam osób chętnych do zagrania w xxx, kto mi wytłumaczy yyy. Pytanie jak często mikrofon byłby w użytku i czy nie zwiększyłoby to tylko chaosu i hałasu.

Problem istnieje bo i ludzie są różni. Niektórzy podejdą do kogoś zupełnie obcego, złapią za fraki i poproszą o granie / wytłumaczenie zasad - inni nie. Osobom z forum jest łatwiej - nawet jak kogoś nie znają, to pewnie kojarzą z nicka. Trzeba spróbować coś z tym zrobić i tablica może być dobrym rozwiązaniem - pomarańczowi sami już sobie nie poradzą i potrzebują pomocy innych (przynajmniej jeżeli chodzi o tłumaczenie zasad)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: Veridiana »

mikrofonu w czasie grania nie słychać. ilekroć ktoś za niego łapał widziałam jak rusza ustami :wink: Ogłoszenia były słyszalne tylko wtedy, gdy dobitnie poproszono zebranych o chwilę ciszy. a takie proszenie co 2 minuty na pewno nie zda egzaminu. zrobi się biblioteczna atmosfera, jeśli to w ogóle byłoby możliwe... :D
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9478
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: MichalStajszczak »

yosz pisze:Nie wiem czy był tutaj podawany taki pomysł: aby oddać mikrofon w ręce ludu
Obawiam się, że osoby na tyle nieśmiałe, by zagadnąć jedną czy dwie osoby, tym bardziej nie będą miały śmiałości, by mówić do mikrofonu.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: mst »

Chyba, że będzie to "ukryty mikrofon". :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
ZKF
Posty: 30
Rejestracja: 17 lut 2009, 18:41
Lokalizacja: Zabrzański Klub Fantastyki
Kontakt:

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: ZKF »

Zawsze można postawić taką małą budkę (prawie jak na wyborach) gdzie przemawiający będzie mógł się odizolować :) - czyli tak mst... "ukryty mikrofon" :)
ZABRZAŃSKI KLUB FANTASTYKI
41-800 Zabrze ul. Wolności 350a Hufiec Harcerstwa Polskiego - każdy piątek od 19tej
http://www.zkfzabrze.com[/b]
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: macike »

mst pisze:Chyba, że będzie to "ukryty mikrofon". :wink:
A taki to już chyba jest, bo taki jeden - żeby nie wytykać palcami - chodzi i w kółko powtarza: ja brzoza, ja brzoza ... :wink:
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: skanna »

macike pisze:
mst pisze:Chyba, że będzie to "ukryty mikrofon". :wink:
A taki to już chyba jest, bo taki jeden - żeby nie wytykać palcami - chodzi i w kółko powtarza: ja brzoza, ja brzoza ... :wink:
Ale on raczej do nieśmiałych nie należy :lol: :lol: :lol:
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: wis »

Witam!

Dzięki za pierwszą wspólną imprezę. Nie miałem żadnych problemów,żeby zagrać, jeśli jednak potrzebne są ulepszenia, to mój pomysł rozwiązania:

1. Parking graczy - kącik z prostymi, szybkimi grami, gdzie gracze czekają np na rozpoczęcie oczekiwanej przez nich gry. Gry logiczne itp, z jedną uwagą - bardziej na widoku. Naturalny teren łowiecki Pomarańcz.
2. Dwa rodzaje gier - z wprowadzeniem "od zera" i dla znających ją.
3. Ponumerowane stoły.
4. Każda gra bez kompletu graczy jest ogłaszana przez mikrofon - nr stołu, z wprowadzeniem/bez. Parking musi być tak umieszczony, żeby było słychać mikrofon.
5. Podczas wprowadzania/setupu bez kompletu graczy jakiś wihajster na stole,widoczny z daleka znaczący "zapraszamy,jeszcze możesz się dosiąść".
6. Informacja przy wejściu, jak to działa.

Wg mnie byłby to niezły ukłon w stronę osób nowych. Jeśli ktoś miałby jeszcze mieć problemy, to i tak nie trafi do MDK, więc nie ma się co martwić.

Pozdrawiam
Wis
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
dumspirospero
Posty: 194
Rejestracja: 01 gru 2008, 11:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: dumspirospero »

Jak dla mnie - bardzo dobry pomysł. To był mój drugi Pionek i przyznam, że coś takiego o wiele bardziej ułatwiłoby sprawę, jeśli chodzi o początki dla osób nowych.
Przy okazji dziękuję Silentowi, Squirrel i Bogasowi za tłumaczenia. Całej reszcie za obecność i organizację :D
wis pisze: ...
1. Parking graczy - kącik z prostymi, szybkimi grami, gdzie gracze czekają np na rozpoczęcie oczekiwanej przez nich gry. Gry logiczne itp, z jedną uwagą - bardziej na widoku. Naturalny teren łowiecki Pomarańcz.
2. Dwa rodzaje gier - z wprowadzeniem "od zera" i dla znających ją.
3. Ponumerowane stoły.
4. Każda gra bez kompletu graczy jest ogłaszana przez mikrofon - nr stołu, z wprowadzeniem/bez. Parking musi być tak umieszczony, żeby było słychać mikrofon.
5. Podczas wprowadzania/setupu bez kompletu graczy jakiś wihajster na stole,widoczny z daleka znaczący "zapraszamy,jeszcze możesz się dosiąść".
6. Informacja przy wejściu, jak to działa.
...
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: aswiech »

wis pisze: 4. Każda gra bez kompletu graczy jest ogłaszana przez mikrofon - nr stołu, z wprowadzeniem/bez. Parking musi być tak umieszczony, żeby było słychać mikrofon.
Swego czasu zagralem na Pionku w "Ligretto Football". Sam stwierdzilem, ze wiecej nie gram, bo mam za mocny glos.
Jak sobie wyobraze, ze co chwile ktos mialby wykrzykiwac np: "Przy stoliku nr 5 jeden do Puerto Rico"... Juz widze miny tych, ktorzy nie mogli grac przez moje darcie;)
Powaznie zas - mysle, ze zamiast swojej roli narobiloby to tylko halasu i nie zdalo egzaminu, bo tacy "tulacze" biegaliby od stolika do stolika, tworzac niepotrzebny scisk:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: wis »

Ha,

poziom hałasu był faktycznie problemem - mikrofon się nie przebijał. Żeby temu zaradzić, trzeba by zwiększyć ilość sal. Wtedy mikrofon służyłby tylko po to, żeby okrzyknąc parking - niekoniecznie w głównej sali, a może wystarczyłaby donośna Pomarańczka. Wg mnie zwiekszenie ilości sal/zagospodarowanie korytarza byłoby także krokiem do przodu.

Pozdrawiam
Wis
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: Filip z Lublina »

ja zapytam po raz wtóry: co z konkursem fotograficznym?
wajwa
Posty: 2239
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 270 times
Been thanked: 422 times
Kontakt:

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: wajwa »

a ja po raz pierwszy: - nie ma więcej fotek ? :evil: ?
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: stalker »

trzewik pisze:Wasze pomysly i uwagi notuję i wprowadzę na Pionku XI, czyli
- tablica ogłoszeń
- przewodnik dla "Tych, ktorzy pierwszy raz"
- podpisy na toaletach męska/damska
- mydło i ręcznik papierowy w toalecie :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: Sztefan »

wajwa pisze:a ja po raz pierwszy: - nie ma więcej fotek ? :evil: ?
;)
http://www.planszolandia.pl/index.php?o ... &Itemid=43
stalker pisze:
trzewik pisze:Wasze pomysly i uwagi notuję i wprowadzę na Pionku XI, czyli
- tablica ogłoszeń
- przewodnik dla "Tych, ktorzy pierwszy raz"
- podpisy na toaletach męska/damska
A co nie trafiłeś tam gdzie trzeba ;) Oznaczenia zdaje się były w formie symboli. Takich zwykłych. Może po konkursie wiedzy myślałeś, że to podpucha ;)
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: Maras »

To był mój pierwszy pionek. Super impreza. Poznałem mnóstwo nowych ludzi. OGROMNE DZIĘKI dla bogasa, koldereka, Veridiany,westwooda, Silenta. Szacun dla POMARAŃCZOWYCH. Większość moich rozegranych partii to ich zasługa. Żałuje, że nie starczyło czasu na Tichu i rozgrywkę z Ja_nem, ale w sumie plan został wykonany. Poznałęm w sumie 18 nowych gier (sam nie wiem kiedy) ale chociaż czas upłynął szybko. Najabardziej chyba sobie cenię rozgrywkę w Goa już hotelu Łabędy do 3 nad ranem i przyjemną rozgrywkę choć z przerwami w Diamonds Club.
Impreza świetnie zorganizowana choć jak czytam uczestnicy mają kilka uwag. Zawsze można coś poprawić. Ja ze stojej strony miałbym w sumie dwie uwagi. W większości gier z wypożyczalni nie było polskich instrukcji. To spodowowwało, że chyba conajmniej dwie gry musiałem odłożyć z powrotem. Instrukcję przydaja się przy tzw. niansach tuż po tłumaczeniu. Zawsze można spojrzeć i nia latać po sali za Pomorańczowym. Baza instrukcji to wg, mnie dobry pomysł.
Spotkanie wieczorne no cóż nie załapałem się (byłem na obiado-kolacji) Amsterdam był wypłeniony po brzegi. To mała uwaga, czy nie ma większego lokalu w mieście, żeby moża swobodnie porozmawiać, a nie wcisnać się w kąt i z niego niewychodzić do końca wieczoru, albo stać jak parasol.
Poza tym super i tyle.
Moja relacja z imprezy na stronie http://www.planszolandia.pl Zapraszam w sumie ponad 250 zdjęć.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: mst »

Maras pisze:Moja relacja z imprezy na stronie http://www.planszolandia.pl
Czy tylko ja zamiast pokazu slajdów widzę czarny prostokąt? :(
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
ODPOWIEDZ