Gra za ~100 zł dla fanki Everdell, Brzdęka, Terraformacji, Wsiąść do pociągu

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Daro_ufo
Posty: 54
Rejestracja: 18 cze 2019, 17:35
Has thanked: 45 times
Been thanked: 2 times

Gra za ~100 zł dla fanki Everdell, Brzdęka, Terraformacji, Wsiąść do pociągu

Post autor: Daro_ufo »

Postanowiłem jednak założyć własny temat, mam nadzieję, że moderatorzy się nie obrażą. Jaką grę byście polecili w cenie około 100 zł, do rozgrywek z reguły 4 osobowych, z czasem gry najlepiej poniżej 2 godzin dla ogromnej fanki Everdell i osoby lubiącej takie jak: Brzdęk w kosmosie, Terraformacja Marsa, Wsiąść do pociągu, Zamki Burgundii, Teotihuacan :?: Zastanawiam się nad Wyprawą do El Dorado ale nie wiem czy tytuł nie będzie zbyt lekki, może Wyspa Skye, Calico albo coś zupełnie innego i trudniejszego Great Western Trail? Mam wielki dylemat :roll:
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Gra za ~100 zł dla fanki Everdell, Brzdęka, Terraformacji, Wsiąść do pociągu

Post autor: krzyss »

Wspominasz o Wyspie Skye. Warto ją mieć w kolekcji bo to naprawde świetna gra.
Jeśli do tej kwoty uda się kupić to polecam także Epokę kamienia. Mamy ja juz pewnie ze dwa lata i ciągle chce się w nią grać.
El Dorado jeat lekką grą, ale mimo że lubimy grać w ciut cięższe tytuły to i tak często ląduje na stole.
Zaxhwyceni jesteśmy Kartografami może też warto spróbować? A ostatnio Ganges zdobył nasza sympatię.
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: Gra za ~100 zł dla fanki Everdell, Brzdęka, Terraformacji, Wsiąść do pociągu

Post autor: rdbeni0 »

rynek wtórny i Zamki Burgundii (te brązowe, okolice 100 zł). Mam starą wersję i wiem co jest w nowej - i różnice są niewielkie, a skok cenowy spory (używana za 100 zł vs nowa za 150).

używana Epoka Kamienia

7cudów świata pojedynek

osadnicy z catanu (chyba też używani, bo nówka droższa)

tzolkin kalendarz majów

neuroshima hex

caylus
Daro_ufo
Posty: 54
Rejestracja: 18 cze 2019, 17:35
Has thanked: 45 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra za ~100 zł dla fanki Everdell, Brzdęka, Terraformacji, Wsiąść do pociągu

Post autor: Daro_ufo »

@rdbeni0 to gra na prezent więc musi być nowa. 7 cudów pojedynek jest tylko na 2 osoby, Zamki oraz Osadników lubi i ma prezentowana osoba ale dziękuję za propozycje. :)
dawid
Posty: 520
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 243 times

Re: Gra za ~100 zł dla fanki Everdell, Brzdęka, Terraformacji, Wsiąść do pociągu

Post autor: dawid »

Skoro jest wielką fanką Everdella to może Na Skrzydłach lub Osadnicy: Narodziny Imperium. Obie gry to lekkie, całkiem losowe gierki z jakąś tam budowa silniczka i całkiem dobrze wydane.

Wspomniane GWT też może być fajnym wyborem i krokiem w górę jeśli chodzi o trudność gier, aczkolwiek nie aż tak bardzo dużym. GWT to całkiem proste zasady i głównie ikonografia. Fakt, że ikon jest ogromna ilość i może na początku przytłaczać, ale są całkiem intuicyjne i dobrze opisane w instrukcji. Z tym czasem gry w 4 osoby może być ciężko. Nam w 2 osoby najczęściej schodzą 2 godziny, no ale w tej grze mocno zależy od stylu gry.
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Gra za ~100 zł dla fanki Everdell, Brzdęka, Terraformacji, Wsiąść do pociągu

Post autor: trixon »

GWT wydaje się być dobrym wyborem.
Za niedługo będzie dodruk sagrady.
Nie orientuje się jak z dostępnością, ale podwodne miasta też bardzo wpasowują się w podane kryteria.
ODPOWIEDZ