Gra z figurkami / radosna nawalanka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Elleonora
Posty: 10
Rejestracja: 28 lut 2020, 21:20
Been thanked: 1 time

Gra z figurkami / radosna nawalanka

Post autor: Elleonora »

Cześć,
może jesteście w stanie mi coś polecić. Szukam gry z figurkami. Do grania w 2,3, max 4 osoby.
Gram głównie w euro, chylę się w stronę tych cięższych tytułów. Ale na mojej półce brakuję fajnej gry z figurkami. Żeby trochę oko cieszyła :)
U znajomych gram w : Chaos w starym świecie, Zakazane Gwiazdy, Inis, Kemet, Cyklady. Więc te najczęściej polecane odpadają, nie chcę duplikować gier.
Najważniejsze elementy w grach, które szukam:
1. Aby była obecnie dostępna do kupienia,
2. Rozsądny czas gry - max 2 godziny, ( półgodzinny poślizg jest dopuszczalny, ale nie chcę żadnej, która trwa 4-5 godzin.)
3. Wiem, że gra z figurkami to mało precyzyjne pojęcie :) Najlepiej aby nie coop. Mam w swojej kolekcji Spirit Island oraz Dead Man tell no tales. Coopy rzadko lądują na moim
stole, jak już to wolę je w wersji solo. Z mojej kolekcji dosyć szybko zniknęły Pandemia, Arkham Horror (Choć trochę patrzę w kierunku Zombicide oraz C:DMD)
Szukam radosnej nawalanki/ area control.
4. Nie musi mieć figurek. Jak zamiast nich są kostki, żetony albo cokolwiek innego też może być. Byle były emocje przy rozgrywce i dużo interakcji.

Dzięki za wszelką pomoc.
Mienki
Posty: 57
Rejestracja: 03 maja 2020, 15:45
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Gra z figurkami / radosna nawalanka

Post autor: Mienki »

Jeżeli faktycznie odpuścisz warunek żeby to nie byl coop to Zombicide sie nada bo wszystko inne będzie spełnione (chociaż czarna plaga powoli się kończy). Inną propozycją o której myślę to Blood Rage, natomiast nie wiem jak bardzo ograni jesteście i czy rozgrywki idą Wam sprawnie czy nie, może być problem z tymi 2 godzinami. Gra jeszcze dostępna ale naklad się kończy, natomiast kolejne raczej będą z tego co pisano w temacie dotyczacym nakładu.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1977
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 875 times

Re: Gra z figurkami / radosna nawalanka

Post autor: Neoptolemos »

Blood Rage jak najbardziej. Są pewne podobieństwa do Chaosu, ale nie aż tak wielkie, żeby je uznać za gry "wymienne". Poza tym Blood Rage lepiej działa na 3 i teoretycznie również na 2, choć w ogóle tego typu gry zawsze mi się wydają być albo tylko na 2 osoby, albo tylko na więcej (Zakazane Gwiazdy są chlubnym wyjątkiem).

W podobnych pytaniach przewija się tez Mysthea - możesz sobie obczaić (ale nie grałem, po prostu widziałem w podobnych polecajkach).
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Elleonora
Posty: 10
Rejestracja: 28 lut 2020, 21:20
Been thanked: 1 time

Re: Gra z figurkami / radosna nawalanka

Post autor: Elleonora »

Ooo widzicie. Zapomniałam dopisać, że Blood rage również jest u nas na stanie.
Widzialam Mysthea. Ale jak zobaczyłam kartę pomocy ze wszystkimi ikonami to trochę zwątpiłam. Duża ona !!:) Ale zerknę jeszcze raz, dzięki.
Cyel
Posty: 2598
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1237 times
Been thanked: 1455 times

Re: Gra z figurkami / radosna nawalanka

Post autor: Cyel »

Blood Bowl - nie da się równocześnie bardziej z figurkami, bardziej radośnie i bardziej nawalankowo ;)

Sprytniejsza i wymagająca więcej kombinowania ale wciąż w radosnym klimacie nawalanka z figurkami to Monsterpocalypse.

Alternatywnie Space Hulk, WarCry.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Gra z figurkami / radosna nawalanka

Post autor: Yuri »

A ja to Ci tak troszkę niszowy podrzucę trop, ale "Last Night on Earth". Oj warto :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 166
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 71 times
Been thanked: 74 times

Re: Gra z figurkami / radosna nawalanka

Post autor: czarny kapelusz »

Widzialam Mysthea. Ale jak zobaczyłam kartę pomocy ze wszystkimi ikonami to trochę zwątpiłam. Duża ona !!:) Ale zerknę jeszcze raz, dzięki.
Naprawdę nie ma co tak dramatyzować z tymi ikonkami. Moja 12 - letnia córka ogarnęła całość w już w połowie pierwszej gry i uważa, że są one czytelne i oczywiste. Mi się zdarza zaglądać do instrukcji by przeczytać opis co którejś tam karty trafiającej na planszę. Niemniej wcale nie odbiera to przyjemności z gry.
Z tym, że nie nazwał bym tej gry radosną nawalanką. Sporo dróg do zdobywania punktów sprawia, ze można się przez cała grę nie nawalać. Możliwość wykorzystania walki do pozyskania energii czy punktów doświadczenia też sprawia, że bardziej myślisz co się opłaca niż radośnie kosisz przeciwników. Niemniej grę polecam :)
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Gra z figurkami / radosna nawalanka

Post autor: SwistakCZC »

Radosną nawalanką w sumie jest Nemesis, nie jest specjalnie kooperacyjny, bo każdy sobie rzepkę skrobie, nawala się całkiem radośnie chociaż często spektakularnie się ginie. Przymierzałem się kiedyś do Monster Slaughter, mniej znana gra, prosta, dla fanów tanich horrorów, spoko figsy.

Ewentualnie z bardziej strategicznych, których tu nie wymieniłaś to Titans. Na kickstarterze jest chyba jeszcze jakaś opcja obecnie na late pledge. Nie wspierałem co prawda ale podrzucam.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 93 times
Been thanked: 93 times

Re: Gra z figurkami / radosna nawalanka

Post autor: Rigidigi »

Aż dziwne że nikt nie proponuję Kemeta.
Toz to przecież radosna nawalanka z figurkami. Dynamiczna i szybka rozgrywka.
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Gra z figurkami / radosna nawalanka

Post autor: SwistakCZC »

Rigidigi pisze: 30 sty 2021, 23:45 Aż dziwne że nikt nie proponuję Kemeta.
Toz to przecież radosna nawalanka z figurkami. Dynamiczna i szybka rozgrywka.
Pewnie dlatego że pytająca już go zna :) ale poza tym masz rację że to bardzo radosna nawalanka
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 93 times
Been thanked: 93 times

Re: Gra z figurkami / radosna nawalanka

Post autor: Rigidigi »

SwistakCZC pisze: 31 sty 2021, 00:08
Rigidigi pisze: 30 sty 2021, 23:45 Aż dziwne że nikt nie proponuję Kemeta.
Toz to przecież radosna nawalanka z figurkami. Dynamiczna i szybka rozgrywka.
Pewnie dlatego że pytająca już go zna :) ale poza tym masz rację że to bardzo radosna nawalanka
No i wyszedłem na głupka.. 🤪
ODPOWIEDZ