Diuna: Imperium / Dune: Imperium (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
manicminer
Posty: 853
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 79 times
Been thanked: 114 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: manicminer »

Lucky Duck Games pisze: 05 lut 2021, 12:49 UPDATE - DIUNA: Imperium
Wiemy, że wyczekujecie wieści na temat daty premiery gry DIUNA: Imperium.Obiecaliśmy, że w tym tygodniu podamy informacje - niestety nie są one satysfakcjonujące. Ze względu na to, że producent nie był w stanie zagwarantować nam odbioru pełnego nakładu gry (chiński Nowy rok), jak i tzw "kryzys kontenerowy" w Chinach (wzrost kosztów transportu o blisko 300%) podjęliśmy trudną decyzję o przełożeniu premiery tego tytułu. Niestety pełen nakład dostępny będzie dla nas do odbioru w marcu, tak więc premiera przełożona została na maj 2021. Przepraszamy Was, liczymy na zrozumienie - niestety jest do bardzo nieciekawy moment dla całej naszej branży i wszyscy liczymy, że w marcu sprawy zaczną wracać do normy. Pozdrawiamy i mimo wszystko - udanego weekendu!
Dziękuję za informację.
Przesunięcie premiery jest zrozumiałe.

Będzie też upgrade pack? Kiedy będzie możliwość preorderow?
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 475
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Lucky Duck Games »

Tu już nie o bujanie czy prace nad produktem chodziło.
Wszystkie komponenty są już wydrukowane, ale gra nie jest "złożona".
Oryginalny wydawca nie doszacował zwyczajnie potężnego zainteresowania - lokalizacje idą na 13 krajów na wejście, a produkcja zaplanowana była na sam koniec stycznia, tuż przed początkiem chińskiego Nowego roku, gdzie nie ma zmiłuj - jednego dnia fabryki zostają zamknięte i nie działają przez 3-4 tygodnie.
Tak więc dostaliśmy info, że nie możemy liczyć na odbiór całości nakładu, a jedynie jego część.
Nie ma co ukrywać - już samo dzielenie nakładu do transportu to strata pieniędzy, ale tę w normalnych warunkach pewnie wzięlibyśmy "na klatę".
Jednak nałożyło się to na tzw. "kryzys kontenerowy" - wydawcy nieśmiale już o tym informowali, Ignacy Trzewiczek nagrał nawet na ten temat jeden odcinek Planszówek TV.

Zwyczajnie ceny są teraz zaporowe, to minimum 300% tego o płaci się normalnie, a często jeszcze więcej. Niestety wiele gier będzie miało do czerwca większe bądź mniejsze opóźnienia, bo realnie nikt nie jest w stanie przewidzieć co będzie się działo z początkiem marca, po CNY. Już teraz możecie zobaczyć problem z dostępnością evergreenów u wydawców. Z resztą problem nie dotyczy tylko naszej branży, a w zasadzie wielu innych, które opierają się na produkcji towarów w Chinach.

Niestety jest jak jest - nie przeskoczymy tego i prosimy Was jeszcze o chwilę cierpliwości.
Będzie też upgrade pack? Kiedy będzie możliwość preorderow?
Realnie - przedsprzedaż ruszy, jak będziemy w 100% pewni, że gra w marcu ładuje się na statek i na maj będzie w Polsce. To bardzo niepewny czas (same firmy spedycyjne nie są w stanie określić kosztów po CNY), a my wolimy poczekać niż potem się nie wywiązać. Zwyczajnie to wasza kasa, którą musicie zamrozić w sklepie - więc my dopiero mając 100% pewność, że dostaniecie za nią towar na czas podejmiemy działania. Wszystkie sklepy, które robiły jakąkolwiek przedsprzedaż robią to na własną rękę, nie mając oferty hurtowej z naszej strony. Mają do tego prawo oczywiście, ale gdyby np. okazało się, że trzeba podnieść SCD o 5 czy 10 zł ze względu na wysoki koszt transportu - to biorą też ten problem na siebie.

Upgrade pack - chcielibyśmy coś powiedzieć bardzo, ale na ten moment oryginalny wydawca nie określił jeszcze finalnej ceny zakupu ani terminu realizacji.
Liczymy po ciuchu, że to opóźnienie zaowocuje tym, że będzie można "zaokrętować" upgrade pack razem z podstawką.

Dzięki za Wasze zrozumienie.
maniekmal
Posty: 58
Rejestracja: 06 kwie 2017, 22:05
Been thanked: 14 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: maniekmal »

Z tą sugerowana cena detaliczna to ciekawe jak się ma to do ceny, jaka jeszcze jakiś czas temu wisiała na gandalfie (ok 135zl, potem jakieś 160 a teraz 190).
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Jools »

Cena nie ma znaczenia przy tej grze. Jak będzie do 200 to będzie ok.
maniekmal
Posty: 58
Rejestracja: 06 kwie 2017, 22:05
Been thanked: 14 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: maniekmal »

Zgadza się :) chodziło mi o to, czy Gandalf będzie dopłacał do tych gier co zostały zamówione po 139 :D
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 289
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 41 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Azel »

maniekmal pisze: 05 lut 2021, 17:42 Zgadza się :) chodziło mi o to, czy Gandalf będzie dopłacał do tych gier co zostały zamówione po 139 :D
Myślę, że będzie jak przy preorderach dodatku do "Cywilizacji Poprzez Wieki", który cenowo bardzo podskoczył, gdy trzeba było dodrukować wszystkie karty - ceny już zamówionych preorderów jednak się nie zmieniły.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: thorus197 »

Przynajmniej wiemy na czym stoimy.
Portfel odpocznie ale nieuniknione i tak go czeka! No cóż, jak trzeba czekać to poczekam :)

Mam nadzieję tylko że sytuacja z Upgrade pack`iem się wyjaśni w między czasie.
Awatar użytkownika
ath3na
Posty: 219
Rejestracja: 03 lut 2017, 23:27
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 13 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: ath3na »

Azel pisze: 05 lut 2021, 18:20
maniekmal pisze: 05 lut 2021, 17:42 Zgadza się :) chodziło mi o to, czy Gandalf będzie dopłacał do tych gier co zostały zamówione po 139 :D
Myślę, że będzie jak przy preorderach dodatku do "Cywilizacji Poprzez Wieki", który cenowo bardzo podskoczył, gdy trzeba było dodrukować wszystkie karty - ceny już zamówionych preorderów jednak się nie zmieniły.
A ja myślę, że jeżeli Gandalf będzie miał na tym stracić, to pokaże środkowy palec i da voucher na 15zł, przy zamówieniu za min. 100zł :)

Swoją drogą nie widziałem w Gandalfie preorderów za 139 zł, tylko za 169 zł. Za ta niższą cenę to łykałbym jak pelikan.
maniekmal
Posty: 58
Rejestracja: 06 kwie 2017, 22:05
Been thanked: 14 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: maniekmal »

ath3na pisze: 05 lut 2021, 20:40
Azel pisze: 05 lut 2021, 18:20
maniekmal pisze: 05 lut 2021, 17:42 Zgadza się :) chodziło mi o to, czy Gandalf będzie dopłacał do tych gier co zostały zamówione po 139 :D
Myślę, że będzie jak przy preorderach dodatku do "Cywilizacji Poprzez Wieki", który cenowo bardzo podskoczył, gdy trzeba było dodrukować wszystkie karty - ceny już zamówionych preorderów jednak się nie zmieniły.
A ja myślę, że jeżeli Gandalf będzie miał na tym stracić, to pokaże środkowy palec i da voucher na 15zł, przy zamówieniu za min. 100zł :)

Swoją drogą nie widziałem w Gandalfie preorderów za 139 zł, tylko za 169 zł. Za ta niższą cenę to łykałbym jak pelikan.
ktoś nawet w tym wątku chyba pisał, że za tyle zamówił. Ja widziałem tę cenę 139 zł ale nie kliknąłem, dopiero jak zobaczyłem, że poszło na 169zł to zamówiłem (interes życia) :D dostałem od nich tylko info o wydłużonym czasie oczekiwania do maja i czy chce anulować czy zamówić. Teraz już 189 zł
sasquach
Posty: 1841
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 938 times
Been thanked: 588 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: sasquach »

Ja zamówiłem z Gandalfa za 120zł (była zniżka przy płatności blikiem jak kosztowała 139zł) i dziś dostałem maila z pytaniem czy akceptuję majową datę premiery czy wolę anulować zamówienie. Nie wygląda to jak "pokaże środkowy palec i da voucher na 15zł". Może warto zdobyć trochę wiedzy zanim zacznie się szkalować?
Awatar użytkownika
ath3na
Posty: 219
Rejestracja: 03 lut 2017, 23:27
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 13 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: ath3na »

sasquach pisze: 05 lut 2021, 22:07 Ja zamówiłem z Gandalfa za 120zł (była zniżka przy płatności blikiem jak kosztowała 139zł) i dziś dostałem maila z pytaniem czy akceptuję majową datę premiery czy wolę anulować zamówienie. Nie wygląda to jak "pokaże środkowy palec i da voucher na 15zł". Może warto zdobyć trochę wiedzy zanim zacznie się szkalować?
O proszę! Jest i Pan Maruda.
Ja już dwukrotnie dostałem od nich taki voucher, bo mieli "błąd cenowy" na stronie, dlatego moge domniemać, że jest to ich standardowe zachowanie. Jeżeli zrealizują Wasze zamówienia w takiej cenie, to brawo dla nich.

Lucky Duck Games trzymam kciuki za pozytywne rozstrzygnięcie tej sytuacji. Już nie mogę się doczekać tej premiery :)
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 500
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 350 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: itsthisguyagain »

Lucky Duck Games pisze: 05 lut 2021, 12:49 UPDATE - DIUNA: Imperium
Wiemy, że wyczekujecie wieści na temat daty premiery gry DIUNA: Imperium.Obiecaliśmy, że w tym tygodniu podamy informacje - niestety nie są one satysfakcjonujące. Ze względu na to, że producent nie był w stanie zagwarantować nam odbioru pełnego nakładu gry (chiński Nowy rok), jak i tzw "kryzys kontenerowy" w Chinach (wzrost kosztów transportu o blisko 300%) podjęliśmy trudną decyzję o przełożeniu premiery tego tytułu. Niestety pełen nakład dostępny będzie dla nas do odbioru w marcu, tak więc premiera przełożona została na maj 2021. Przepraszamy Was, liczymy na zrozumienie - niestety jest do bardzo nieciekawy moment dla całej naszej branży i wszyscy liczymy, że w marcu sprawy zaczną wracać do normy. Pozdrawiamy i mimo wszystko - udanego weekendu!
A nie lepiej w końcu olać chiny z ich wiecznymi problemami logistycznymi i znaleźć alternatywę gdzieś indziej. Może trochę drożej ale pewniej?
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Arkhon »

itsthisguyagain pisze: 09 lut 2021, 17:51
Lucky Duck Games pisze: 05 lut 2021, 12:49 UPDATE - DIUNA: Imperium
Wiemy, że wyczekujecie wieści na temat daty premiery gry DIUNA: Imperium.Obiecaliśmy, że w tym tygodniu podamy informacje - niestety nie są one satysfakcjonujące. Ze względu na to, że producent nie był w stanie zagwarantować nam odbioru pełnego nakładu gry (chiński Nowy rok), jak i tzw "kryzys kontenerowy" w Chinach (wzrost kosztów transportu o blisko 300%) podjęliśmy trudną decyzję o przełożeniu premiery tego tytułu. Niestety pełen nakład dostępny będzie dla nas do odbioru w marcu, tak więc premiera przełożona została na maj 2021. Przepraszamy Was, liczymy na zrozumienie - niestety jest do bardzo nieciekawy moment dla całej naszej branży i wszyscy liczymy, że w marcu sprawy zaczną wracać do normy. Pozdrawiamy i mimo wszystko - udanego weekendu!
A nie lepiej w końcu olać chiny z ich wiecznymi problemami logistycznymi i znaleźć alternatywę gdzieś indziej. Może trochę drożej ale pewniej?
Ale zdajesz sobie sprawę, żę lokalny dystrybutor/wydawca nie decyduje o miejscu głównego druku, którego jest jedynie częścią?
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1133
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 28 times
Been thanked: 127 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: kaimada »

itsthisguyagain pisze: 09 lut 2021, 17:51
Lucky Duck Games pisze: 05 lut 2021, 12:49 UPDATE - DIUNA: Imperium
Wiemy, że wyczekujecie wieści na temat daty premiery gry DIUNA: Imperium.Obiecaliśmy, że w tym tygodniu podamy informacje - niestety nie są one satysfakcjonujące. Ze względu na to, że producent nie był w stanie zagwarantować nam odbioru pełnego nakładu gry (chiński Nowy rok), jak i tzw "kryzys kontenerowy" w Chinach (wzrost kosztów transportu o blisko 300%) podjęliśmy trudną decyzję o przełożeniu premiery tego tytułu. Niestety pełen nakład dostępny będzie dla nas do odbioru w marcu, tak więc premiera przełożona została na maj 2021. Przepraszamy Was, liczymy na zrozumienie - niestety jest do bardzo nieciekawy moment dla całej naszej branży i wszyscy liczymy, że w marcu sprawy zaczną wracać do normy. Pozdrawiamy i mimo wszystko - udanego weekendu!
A nie lepiej w końcu olać chiny z ich wiecznymi problemami logistycznymi i znaleźć alternatywę gdzieś indziej. Może trochę drożej ale pewniej?
Ale poza ceną i kwestiami licencyjnymi, jest jeszcze całkiem spora kolejka do polskich drukarni. :wink:
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 475
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Lucky Duck Games »

A nie lepiej w końcu olać chiny z ich wiecznymi problemami logistycznymi i znaleźć alternatywę gdzieś indziej. Może trochę drożej ale pewniej?
W zdecydowanej większości przypadków licencjodawca decyduje gdzie odbywa się druk i tak jest też tym razem. Dire Wolf Digital wybrało Chiny i nie mamy wpływu na to.
Ale poza ceną i kwestiami licencyjnymi, jest jeszcze całkiem spora kolejka do polskich drukarni. :wink:
Druk w Polsce w tym momencie to ok 60 dni, w China ok 45 dni. Biorąc pod uwagę czas transportu to i tak szybciej byłoby zrobić to w Polsce.
Niemniej, jak powyżej, nie nasza decyzja.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2021, 20:07 przez Lucky Duck Games, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 423
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 168 times
Been thanked: 207 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Tachion »

Lucky Duck Games pisze: 11 lut 2021, 13:10
A nie lepiej w końcu olać chiny z ich wiecznymi problemami logistycznymi i znaleźć alternatywę gdzieś indziej. Może trochę drożej ale pewniej?
W zdecydowanej większości przypadków licencjodawca decyduje gdzie odbywa się druk i tak jest też tym razem. Dire Wolf Digital wybrało Chiny i nie mamy wpływu na to.
Ale poza ceną i kwestiami licencyjnymi, jest jeszcze całkiem spora kolejka do polskich drukarni. :wink:
Druk w Polsce w tym momencie to ok 60 tygodni, w China ok 45 dni. Biorąc pod uwagę czas transportu to i tak szybciej byłoby zrobić to w Polsce.
Niemniej, jak powyżej, nie nasza decyzja.
Z tymi dniami i tygodniami to tak ma być o.O?
manicminer
Posty: 853
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 79 times
Been thanked: 114 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: manicminer »

Tachion pisze: 11 lut 2021, 13:29
Lucky Duck Games pisze: 11 lut 2021, 13:10
A nie lepiej w końcu olać chiny z ich wiecznymi problemami logistycznymi i znaleźć alternatywę gdzieś indziej. Może trochę drożej ale pewniej?
W zdecydowanej większości przypadków licencjodawca decyduje gdzie odbywa się druk i tak jest też tym razem. Dire Wolf Digital wybrało Chiny i nie mamy wpływu na to.
Ale poza ceną i kwestiami licencyjnymi, jest jeszcze całkiem spora kolejka do polskich drukarni. :wink:
Druk w Polsce w tym momencie to ok 60 tygodni, w China ok 45 dni. Biorąc pod uwagę czas transportu to i tak szybciej byłoby zrobić to w Polsce.
Niemniej, jak powyżej, nie nasza decyzja.
Z tymi dniami i tygodniami to tak ma być o.O?
Raczej nie, wtedy nie byłoby szybciej w PL?

W każdym razie po obejrzeniu recenzji, to może być hicior, szczególnie w momencie jak film wejdzie do kin. Teraz to moja najbardziej oczekiwana planszówka, trzymam kciuki by poszło wszystko zgodnie z planem.
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 423
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 168 times
Been thanked: 207 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Tachion »

manicminer pisze: 11 lut 2021, 14:43 Raczej nie, wtedy nie byłoby szybciej w PL?

W każdym razie po obejrzeniu recenzji, to może być hicior, szczególnie w momencie jak film wejdzie do kin. Teraz to moja najbardziej oczekiwana planszówka, trzymam kciuki by poszło wszystko zgodnie z planem.
No ja tam nie znam się na logistyce za bardzo, ale sądziłem, że towary płyną jakoś 6-8 tygodni. Dodając do tego ~8 tygodni produkcji to daje nam 16 tygodni =~4 miesiące. Niech mnie ktoś poprawi jak coś. Mówię o produkcie wysłanym do druku i gotowym. Jakbym jedynie reprint robił.
A w Polsce serio się czeka na wydruk 14 miesięcy? Ponad rok?!
allagainstyou
Posty: 152
Rejestracja: 19 lis 2020, 15:30
Has thanked: 33 times
Been thanked: 34 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: allagainstyou »

Przecież to jasne, że chodziło o 60 DNI. 60 DNI w Polsce, 45 w Chinach. Jak dodasz do tego transport, to w Polsce byłoby zdecydowanie szybciej, ale decyzja należała do Dire Wolf Digital i oni wybrali Chiny, albo dlatego, że produkcja produktu tej jakości w Chinach jest tańsza, albo dlatego, że mają jakieś doświadczenia, nawiązane kontakty itp.
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 475
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Lucky Duck Games »

Oczywiście chodziło nam o 60 vs 45 dni :)
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: thorus197 »

Czy jest ktoś w posiadaniu Angielskiej wersji językowej i jest w stanie podzielić się wrażeniami z rozgrywki ? :)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1233
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 445 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Shodan »

thorus197 pisze: 15 lut 2021, 00:36 Czy jest ktoś w posiadaniu Angielskiej wersji językowej i jest w stanie podzielić się wrażeniami z rozgrywki ? :)
Na stronie 6 tego wątku są opinie forumowiczów, którzy grali w wersję angielską.
Fojtu
Posty: 3387
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 559 times
Been thanked: 1265 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Fojtu »

thorus197 pisze: 15 lut 2021, 00:36 Czy jest ktoś w posiadaniu Angielskiej wersji językowej i jest w stanie podzielić się wrażeniami z rozgrywki ? :)
Ja już parę razy się wypowiadałem. Grałem głównie na TTS, ale udało mi się też zagrać na żywo. Gra jest bardzo dobra, ale gdzieś brakuje mi w niej 2 zasad: rotacji marketu + obrony przed fatalnym drawem w 1szej turze, który jest mało przyjemny.

Sama gra jest trochę losowa, szczególnie karty intryg są bardzo hit or miss, ale nawet przegrywając bawię się świetnie, bo zazwyczaj do ostatniej chwili nie wiadomo kto wygra.

Poza tym ja już powoli się przymierzam do spojrzenia na fanowskie frakcje, sporo tego ludzie porobili na BGG i mają dość ciekawe pomysły a wiadomo, frakcji nigdy za wiele.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11065
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3275 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: japanczyk »

Fojtu pisze: 15 lut 2021, 08:25 Sama gra jest trochę losowa, szczególnie karty intryg są bardzo hit or miss, ale nawet przegrywając bawię się świetnie, bo zazwyczaj do ostatniej chwili nie wiadomo kto wygra.
Tutaj wprowadzilbym home rule ze mozesz podejrzec 2 karty i wybrac te ktora bardziej pasuje

Co masz na mysli przez fatalny draw w pierwszej turze?
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Arkhon »

thorus197 pisze: 15 lut 2021, 00:36 Czy jest ktoś w posiadaniu Angielskiej wersji językowej i jest w stanie podzielić się wrażeniami z rozgrywki ? :)
Dla fana Diuny, worker placement/lekkiego deck buildingu - cód miód malina.
Jest eurasowo, jako, że zarządzanie zarówno ręką jak i zasobami to ważne zadania,
jest klimatycznie - jako że karty oddają zarówno ducha diuny jak i "robią" co powinny tematycznie (oddają charakter postaci/wydarzenia/przedmiotu który prezentują)
jest napięcie - jako że każdy gracz najlepiej gdy obserwuje poczynania przeciwników (zarówno jakie karty kupuja, o względy której frakcji zabiegają jak i ile wojsk rekrutują)

Wątek okrojenia rynku jest zaadresowany w apce - w grze solo jak i 2p. Oczywiście można home rules małe wprowadzić i ciachać mocniej, np wariant ze wspomnianym na bgg czerwiem jedzącym kartę z rynku co turę.

Co do draw w pierwsze - fakt, nieco słaby start, za to mocna druga runda, to wszystko się mniej więcej wyrównuje, również można dzięki temu napędzić inne potrzebne surowce w przyszłej rundzie ale co za tym idzie...

Gra jest nieco nie tyle planowaniem strategii, z która w głowie siadasz do stołu, lecz.... maxymalizacją tego co Ci los przyniesie (wraz z kartami na ręcę jak i na szlaku imperialnym) przez co zdaje się bardziej taktyczna ale i także bardziej czuć to Diuną, gdyż promuje wykorzystanie sytuacji, okazji, które dostajemy, czy to za pomocą intryg, czy to za pomocą pojawiających się (dzięki naszym przeciwnikom) tuż przed naszym reveal kart na imperialnym torze, czy też rywalizacją innych nacji w pewnych obszarach.

Szczerze polecam, jeżeli pewnej losowości i negatywnej interakcji się nie boicie.
Dla fanów czystego, przeliczalnego, optymalizatora pasjansowego - zagrajcie przed kupnem, bo może lekko zirytować, to diuna, nie uprawa przyprawy na piaszczystej, wrogiej planecie.
ODPOWIEDZ