(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Vidocq
Posty: 121
Rejestracja: 12 wrz 2007, 13:07
Lokalizacja: Warszawa Wilanów/Ursynów

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Vidocq »

Ja jeszcze nie wiem czy dam radę być. Ale jeśli wpadnę to chciałbym spróbować ponownie League of Six, no i jeśli jeszcze jest miejsce w Drakową Genuę. Nie wiem tylko czy nie będą się czasy grania pokrywały.
Przemku jakbyś przyniósł For Sale to może byśmy zagrali, bo po zeszłym tygodniu, naszło mnie żeby jeszcze raz spróbować.
Nec Hercules contra plures
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Rozważania o kupowaniu gier, braku miejsca i martwieniu się co powie żona/dziewczyna przeniosłem do osobnego watku. Było to dosyć wredne dłubanie, dlatego proszę o nierobienie takich rozbudowanych off topiców

A wracając do dzisiejszego spotkania, to zabieram ze sobą Owczy Pęd i Blue Moon City. Będę tradycyjnie w okolicach 17tej.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
eazydoor
Posty: 218
Rejestracja: 30 sty 2007, 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: eazydoor »

yosz pisze: Ktoś jest chętny na Agricolę jutro?
Ja bym chętnie się dołączył, tylko napisz od której zaczynacie, bo raczej przed 18 nie dam rady przyjechać.
Dziedzic cukrowej pamięci :)
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: samur »

Ja mam dzisiaj Confuciusa, na ktorego sie nastawiam :) Poza tym mam karcianki i Iliade, ktora tez jest karcianka ;) Pojawie sie o 17:30.
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

samur pisze:Ja mam dzisiaj Confuciusa, na ktorego sie nastawiam :) Poza tym mam karcianki i Iliade, ktora tez jest karcianka ;) Pojawie sie o 17:30.
Po uzgodnieniu z melee mam taka propozycje zeby zaczac Confuciusa o 18:15-18:30. Do 17:30 po prostu nie zdazymy zagrac w nic konkretnego :wink:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: samur »

jax pisze:
samur pisze:Ja mam dzisiaj Confuciusa, na ktorego sie nastawiam :) Poza tym mam karcianki i Iliade, ktora tez jest karcianka ;) Pojawie sie o 17:30.
Po uzgodnieniu z melee mam taka propozycje zeby zaczac Confuciusa o 18:15-18:30. Do 17:30 po prostu nie zdazymy zagrac w nic konkretnego :wink:
OK. Damy rade i tak :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Valmont »

Ja się dzisiaj pojawię i standardowo będę sępił, wybrzydzał i zniechęcał...
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
Vidocq
Posty: 121
Rejestracja: 12 wrz 2007, 13:07
Lokalizacja: Warszawa Wilanów/Ursynów

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Vidocq »

Dziś nie poszalałem. Pomimo moich szczerych chęci zagrałem tylko w League of Six, które stanowczo potwierdziło swoje walory. Pomimo iż na 5 graczy (Jax, Melee, Yosz, Kamil i ja) byłem dopiero 3 to muszę przyznać, że mój apetyt na grę ciągle nie maleje. Powiem więcej rośnie. Potem prawie udało mi się zagrać w Cosmic Encounter z Wafflem, Valmontem i Bazikiem, ale jak to mówią prawie robi wielką różnicę. No ale cóż żona, rzecz święta :P
Mam nadzieję, że za tydzień odrobię :)
Nec Hercules contra plures
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6360
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 491 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

Leauge of Six bardzo fajne, w bardzo dobrym towarzystwie :) Jak dla mnie miejscami gra jest za długa, szczególnie jak trzech graczy zaczyna walczyć między sobą i nic się ciekawego nie dzieje w Twoim mieście.

Przepraszam że potem wycofałem się z grania w Race'a (to jest ta gra gdzie nie bardzo mam ochotę grać z początkującymi, gdyż gra za bardzo mi się wtedy dłuży :( ) - mam nadzieję że Mustafa, Krzysiek i Vidocq mi wybaczą :)

Następnie Grenlandia Vlaady Chvaatila - bardzo dobre... towarzystwo. Na resztę spuszczę zasłonę milczenia.

Na koniec Nefertiti - byłem przedostatni co jak dla mnie jest prawie jak zwycięstwo ;) (jestem beznadziejny w tę grę, nigdy nie wiem jak w to grać - Polaros jak to robisz że zawsze wygrywasz?)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bazyn »

A ja bardzo dziękuję za dzisiejszego Cosmica :) Tak dobrze się dawno przy grze nie bawiłem :)
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Polaros »

yosz pisze: Na koniec Nefertiti - byłem przedostatni co jak dla mnie jest prawie jak zwycięstwo ;) (jestem beznadziejny w tę grę, nigdy nie wiem jak w to grać - Polaros jak to robisz że zawsze wygrywasz?)
Jest taka technika polegająca na tym ze rzuca się szybko na plansze pewną ilość monet mniejszą niż wymagana. Kurde zapomniałem kto był twórcą tej techniki wygrywającej .
Camillus2
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2009, 12:24

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Camillus2 »

Mi również się bardzo podobało Leauge of Six,ale jak dla mnie miała jeden mankament. Byłem ostatni:(.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: draco »

Zagrałem wczoraj w Grenlandię, Genuę i Rejsa.

Grenlandia okazała się bardziej podobna do El Grande niż Osadników. Jak większość odczucia mam mieszane. Oryginalna mechanika, ale coś w grze nie gra. Mam nadzieję, że z regulami zaawansowanymi chodzi dużo lepiej, jak to u Chvatila. Za tydzień dam Grenlandii drugą szansę.

Genua okazała się daniem głównym. Mieliśmy bardzo przyjemną rozgrywkę i niespodziewane zaskoczenie. Wygrałem i do końca nie wiemy dlaczego. Przepraszam wiemy, grałem żółtymi, bo nie było czerwonych. :cry: Co chwila ktoś podchodził i narzekał na jakość wydania. Marudy.

Na koniec Sztefan rozjechał nas w Rejsik i zrobiła się 22:50.
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Andreus »

Ja wczoraj byłem po raz pierwszy. Zacząłem od Neuroshimy, później był Perikles. W pierwsza grałem drugi raz po dłuższej przerwie przypominając sobie reguły w czasie rozgrywki, w drugi tytuł nie grałem wcześniej, ale dzięki wyjaśnieniu zasad przed grą nie miałem z tym tytułem kłopotów. Bawiłem się wspaniale, dziękuję współgraczom za super spędzony czas :D, szczególnie koledze, który przyniósł i objaśnił Peryklesa :)

Za tydzień z pewnością znowu się pojawię :)
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: zephyr »

Spotkanie zacząłem od W roku smoka. Wywiązała się żywiołowa dyskusja na temat ograniczeń w braniu przywilejów - mimo że podwójne przywileje nie podlegają ograniczeniom jeśli chodzi o ilość żetonów w pudełku znajdują się tylko 3 takie kartoniki. Pikanterii dodaje fakt, że w pierwszej turze taki żetonik wart jest 24 punkty i choć z każdą turą zysk z inwestycji spada dalej jest to jedna z lepszych akcji.

Mimo wielkiego sprzeciwu współgraczy moją wersję poparły oba polskie tłumaczenia i niemiecka instrukcja, co więcej na bgg znalazłem angielską wersję, która również nie pozostawiała wątpliwości, a na forum na podobne pytanie odpowiedział wydawca. Obie podlinkowane do bgg wersje elektroniczne również są zgodne z tą interpretacją.
Pragnę jednak rozwiać wątpliwości jakoby byłaby to jedyna strategia wygrywająca. Akcja wzięcia dużego przywileju kosztuje 6 juanów - jest to jedyna akcja w grze przy której musimy ponieść jakikolwiek koszt, co więcej nie jest to koszt symboliczny. Do zdobycia owej kwoty nie wystarczy nawet zebranie podatków posiadając bankiera, żeby kupować więcej przywilejów trzebaby zatrudnić 2 bankierów albo poświęcić dwie akcje na zbieranie podatków. Warto również zauważyć, że przeciwnicy nie śpią i będą jednak blokować potrzebne pola, podwyższenie kosztu o te 3 juany to jednak duża różnica, zwłaszcza że bankierzy nie mają zbyt wysokiej inicjatywy i ciężko będzie nie zostać przyblokowanym. Dodatkowo wartość przywilejów spada z czasem, a na początku wartoby rozbudować swoje pałace, żeby nie tracić postaci po prostu z braku miejsca. Za to niewątpliwie jeden podwójny przywilej w początkowej fazie rozgrywki jest bardzo sensowną opcją.

Strategia okazała się nierealizowalna i zająłem 3 miejsce w 4 osobowej rozgrywce(z dużą stratą do lidera, ale popełniłem sporo błędów nie związanych z tą konkretną strategią)
chętnych do obalenia poglądu o bezwartościowości odkrycia o braku limitu zapraszam na
http://www.silvermask.co.uk/dragon2.swf
w celu weryfikacji, AI nie jest może genialne, ale jednak gra w miarę sensownie.

Dalsze posty dotyczące sprawy przywilejów w tej grze przeniosłem do odpowiedniego wątku. /geko

Poznałem też NetRunnera. Klimat karcianki bardzo mi pasuje i chętnie zagrałbym jeszcze kiedyś. ICE korporacji okazał się kiepawy (chyba ani razu nie wygrała) ale może to kwestia przypadku, w końcu haker nie trafił ani razu na Black ICE, a przed wizytą agentów (którzy mieli ukatrupić hakera po uzyskaniu namiarów na niego koniem trojańskim) włamywacza uchronił jedynie przyjaciel, który zmylił pościg.

Na zakończenie expresowa partia Puerto Rico. Jako że zaczynałem z kukurydzą, a mieliśmy mało czasu zdecydowałem się ograniczyć myślenie i wybierać "produce/consume". Szybko odskoczyłem w punktacji, ale nie miałem źródła dochodu i z każdym budowniczym sytuacja stawała się mniej różowa. Paradoksalnie o zwycięstwie zadecydował budowniczy w ostatniej turze, w której to większość konkurentów była już spłukana, a ja za ostatni grosz zakupiłem suszarnie tytuniu (mimo że nie miałem plantacji tego towaru, ach te sensowne systemy punktowania). Strategia o skomplikowaniu na poziomie cepa zwyciężyła, ale było blisko...
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

Ciekawe rzeczy dzialy sie w piatek: najpierw partyjka League of Six w 5-osobowym skladzie. Melee postawil sobie za punkt honoru wygrac, ale sie nie udalo :)

Potem nadzwyczaj ciekawa partyjka w Confuciusa, ktora udowodnila, ze trzeba jednak siedziec po nocach i wkuwac instrukcje :P Od razu zaklepuje miejsce na kolejny raz, choc gra - O DZIWO - mnie nie olsnila (a gralismy w podobno dobrym dla tej gry 4-osobowym skladzie). Chce jednak zagrac zgodnie z przepisami i wydac ostateczny osad. Na pewno jest kilka swiezych mechanizmow, ktore mi sie bardzo podobaja (z systemem podarkow na czele) a kilka innych nie przypadlo mi do gustu (walka typu territory control w ministerstwach z promowaniem kingmakingu czy malo ciekawe ekspedycje morskie/kampanie ladowe). Ale jeszcze zobaczymy - na razie to raczej na slepo sie poruszalismy wsrod istniejacych mozliwosci. Gra nie jest strasznie dluga - ok. 2,5 godziny nam zeszlo.

No i na zakonczenie szybkie (1h) 4-osobowe Puerto Rico - startegia produkcja/wysylka ze szczegolnym uwzglednieniem kukurydzy dala zwyciestwo Zephyrowi. Valmont mial o punkt mniej przy swojej zorientowanej na roznorodnosc gospodarce. Ja nie mialem absolutnie zadnych szans siedzac tuz przed Zephyrem, ktory co chwila uruchamial Kapitana a ja wtedy nie moglem ladowac, bo statki byly juz zapchane zanim do mnie doszla kolejka. Moglem oczywiscie uprzedzac Zephyra i sam wybierac Kapitana, ale to takie wymuszone zagrania by byly: wybieram Kapitana tylko po to zeby za duzo nie stracic (a Zephyr i tak zyskuje na maxa i moze jeszcze inna role sobie wybrac...) i jednoczesnie nie realizuję swojej strategii...ehhh.. czasem takie wypaczone partie w PR tez sie zdarzaja...
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: melee »

League of Six było rzeczywiście bardzo fajne, łącznie z obowiązkiem wydawania "odgłosów paszczą" przez gracza z najlepszymi końmi ;) zdecydowały 2 przegrane tie-brakery z yosh'em przy rozliczeniu postaci pod koniec gry

Confucius, już nie będę pisał o problemach z przepisami :roll:
Do tego doszło jednak dobranie 2 kart o wartości 3 na 24 próby. Połączenie tych dwóch spraw sprawiło, że moje odczucia są przeciwne niż Jaxa i raczej nie zagram już w tę grę.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: mst »

A co źle graliście w Konfucjuszu?
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

mst pisze:A co źle graliście w Konfucjuszu?
Zabawne pytanie :)
Lepiej byloby spytac co dobrze gralismy :wink:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: samur »

mst pisze:A co źle graliście w Konfucjuszu?
To moze ja odpowiem na Twoje pytanie ;) No troche zle. Niestety troche mi to tlumaczenie nie poszlo, Wiec wszystkich przepraszam. Mialem ciezki dzien i zwalony tydzien, nastepnym razem spasuje, kiedy bede mial podobna sytuacje... W kazdym razie w planach nastepna partia, juz z wszystkimi dobrymi zasadami :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Sztefan »

Bylilby chętni na Osadników z Żeglarzami (a dokładniej scenariusz 4, 6, 7 lub 8)?
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bazyn »

Moja łapka poszybowała w górę. Chętnie bym poznał wreszcie jakiś dodatek do Osadników (poza nic nie zmieniającym rozszerzeniem na 5-6 graczy ;))
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Filippos »

To ja tylko przypomnę że w ten piątek robimy spotkanie z prototypami w małej salce. Będzie Pret-a-Porter Ja_na i Magnum Sal autorstwa Yosza i mojego. Zapraszamy serdecznie z własnymi grami, z otwartymi rękoma przyjmiemy również graczy-testerów chcących poznać dobre polskie eurogry :wink: Startujemy jakoś po 17.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
MsbS
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 56 times
Been thanked: 73 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: MsbS »

Będę w piątek pewnie około 18 (zależnie od natężenia ruchu). Przytaszczę Icehouse, z innych ciekawostek mogę przynieść na przykład Risk Express (bardzo szybka kościanka Knizii typu "push your luck"), albo "Mystery Rummy: Al Capone".

Chętnie zagrałbym w Race'a (jeśli znajdzie się ktoś tolerancyjny wobec początkujących - czytałem instrukcję, grałem też w San Juan, ale w RftG jeszcze nie). Kusi mnie też parę innych pozycji: Goa, Samuraj, gry aukcyjne. Jak widać jestem zdecydowanie elastyczny.
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: samur »

MsbS pisze: Chętnie zagrałbym w Race'a (jeśli znajdzie się ktoś tolerancyjny wobec początkujących - czytałem instrukcję, grałem też w San Juan, ale w RftG jeszcze nie). Kusi mnie też parę innych pozycji: Goa, Samuraj, gry aukcyjne. Jak widać jestem zdecydowanie elastyczny.
Ja moge z Toba w Race'a zagrac, juz gralem kilkanascie razy, wiec bez problemu wytlumacze ;) A moze... zagramy tez przynajmniej raz w Spycrafta? Jesli znasz ta gre, to ja bardzo chetnie, bo czytanie instrukcji to nie to samo co nauka od innego gracza. Chetnie tez zagram w cos ciekawego z Ice House'a. Sam przytaszcze... jeszcze nie wiem co... Cos czuje, ze to bedzie jedno z tych spotkan, gdzie sie podlacze juz na miejscu do czegos...
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
ODPOWIEDZ