Everdell (James A. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1971
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 858 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Neoptolemos »

Moim zdaniem w ogóle dodatki do Everdell są przecenione. W każdym razie miałem na myśli, że na 2 osoby w ogóle Święto Lata mało wniesie.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Baldwin
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2020, 08:41
Has thanked: 12 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Baldwin »

Luty zbliża się do połowy, a ja nie znajduje żadnych informacji o dokładnej dacie nowego wydania ani przewidywanej kwocie, nie mówiąc już o innych szczegółach.
Orientuje się ktoś czy planowany dodruk będzie to pierwotna wersja 1:1? Czy może będą jakieś korekty czy uszczuplenia?
Zastanawiam się czy brać teraz za +-170 zł czy czekać na dodruk licząc, że cena będzie niższa i ewentualnie np. będzie dodana planszetka drzewa.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: sin »

Baldwin pisze: 10 lut 2021, 08:40 Luty zbliża się do połowy, a ja nie znajduje żadnych informacji o dokładnej dacie nowego wydania ani przewidywanej kwocie,
To nie jest nowe wydanie, a dodruk; precyzyjna data zostanie ogłoszona kiedy będzie dość pewna. SCD to 229,95zł, informacja ze strony rebela.
Baldwin pisze: 10 lut 2021, 08:40 nie mówiąc już o innych szczegółach.
Jakich szczegółach?
Baldwin pisze: 10 lut 2021, 08:40 Orientuje się ktoś czy planowany dodruk będzie to pierwotna wersja 1:1? Czy może będą jakieś korekty czy uszczuplenia?
Z tego co pamiętam, jedyna literówka była w minidodatku Legendy i tam spodziewałbym się korekty, reszta bez zmian.
Baldwin pisze: 10 lut 2021, 08:40 Zastanawiam się czy brać teraz za +-170 zł czy czekać na dodruk licząc, że cena będzie niższa i ewentualnie np. będzie dodana planszetka drzewa.
Nie liczyłbym na żadne dodatkowe planszetki w pakiecie. Ja swój egzemplarz Everdell z pierwszego druku kupiłem za 160zł, zatem +/- 170zł wydaje się być dobrą ceną.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 396
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 168 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Fyei »

Ikari pisze: 09 lut 2021, 17:19 A w takim razie Wzgórze / potok jest warty prawie 170 ? ( edycje kolekcjonerskie chodzą po tyle ) :D

Doprecyzowując z mini dodatków to krostawiec to jest aspekt solo i nie ma innego zastosowania ?

ps - dla mnie edycja KS nie wchodzi w grę bo żonka nie czai aż tak ang. żeby mieć fun z czytania tylu kart.
Po polsku Perłowy Potok i Zimowy Szczyt są jedynie do kupienia w wersji kolekcjonerskiej.

Krostawiec dorzuca 3 karty, takie przeszkadzajki, które mają zwiększać negatywną interakcję między graczami oraz nowe meeple. Nie musisz posiadać tego dodatku, aby grać solo (zasady są opisane w podstawce, a przynajmniej dla mnie, wygląd pionków nie ma znaczenia).
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"

Maziam figurki: https://www.instagram.com/against_the_greys/
Baldwin
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2020, 08:41
Has thanked: 12 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Baldwin »

Dzięki wielkie za odpowiedź :)
sin pisze: 10 lut 2021, 09:19 Jakich szczegółach?
Chodziło mi właśnie o te ewentualne różnice w stosunku do wersji pierwotnej, co już wyjasniłeś.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: sin »

Rebel podał informację, że dodruk wjechał do magazynów.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: szymuss »

Neoptolemos pisze: 09 lut 2021, 17:25 Moim zdaniem w ogóle dodatki do Everdell są przecenione. W każdym razie miałem na myśli, że na 2 osoby w ogóle Święto Lata mało wniesie.
Hmm troszke surowo oceniles Everdell:P Ja w podstawke jak gralem dalbym tej grze 8.5-9 / 10 . Dzieki zimowemu szczytowi 10/10. Gra wtedy staje sie mega mozgozernym Euro ocenie ,ze spokojnie bijace Agricole stara z Torfowiskiem. Jednak Agricola byla bardziej przewidywalna i ciut mniej regrywalna. Co do dodatkow zimowy szczyt za 170 /180 zl dajacy tyle rzeczy w edycji kolekcjonerskiej to dobra cena. Samych 8 ogromnych zwierzkow ile daje:) pzdr
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1971
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 858 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Neoptolemos »

szymuss pisze: 11 lut 2021, 02:07 Hmm troszke surowo oceniles Everdell:P Ja w podstawke jak gralem dalbym tej grze 8.5-9 / 10 . Dzieki zimowemu szczytowi 10/10. Gra wtedy staje sie mega mozgozernym Euro ocenie ,ze spokojnie bijace Agricole stara z Torfowiskiem. Jednak Agricola byla bardziej przewidywalna i ciut mniej regrywalna. Co do dodatkow zimowy szczyt za 170 /180 zl dajacy tyle rzeczy w edycji kolekcjonerskiej to dobra cena. Samych 8 ogromnych zwierzkow ile daje:) pzdr
Okej, skąd taka opinia:
1. Akurat wczoraj zerkałem na ceny w Rebelu i Zimowy Szczyt jest DROŻSZY niż podstawka. "Edycja kolekcjonerska" mnie nie rusza, a wręcz złości, zważywszy na brak wersji standardowej.
2. Na razie sprawiłem sobie Święto Lata i choć jest to dodatek dużo tańszy, zawartość jest dość rozczarowująca. Znajdują się w nim:
- planszetki graczy, niestety równie praktycznie jak drzewo w podstawce
- elementy dla 5 i 6 gracza... czyli tylko pionki
- nowe karty wydarzeń specjalnych i łąki (to akurat na plus)
- karty stworzeń, tworzące asymetryczne frakcje - też na plus, chociaż do połowy nie mam pionków, jeżeli nie kupię pozostałych dodatków
- nowe wydarzenie, targowisko - fajne moduły, tylko że to bardziej wygląda jak zestaw minidodatków
- żetony aksolotli (?), całkowicie zbędne bez Perłowego Potoku (podobnie pionki Żabich Ambasadorów czy jak im tam)

Ten dodatek wnosi naprawdę niewiele i oczekiwałem zdecydowanie więcej. Stety niestety Everdell jest dość kompletną grą i bez problemu można grać w samą podstawkę (i to nieraz), natomiast kasę na dodatki wolę przeznaczyć na inną, wcale niemałą grę. I zaznaczam, że rzadko jestem tak radykalny, jeśli chodzi o ceny gier.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Kin@a »

Neoptolemos pisze: 11 lut 2021, 09:05
Na razie sprawiłem sobie Święto Lata i choć jest to dodatek dużo tańszy, zawartość jest dość rozczarowująca. Znajdują się w nim:

- żetony aksolotli (?), całkowicie zbędne bez Perłowego Potoku (podobnie pionki Żabich Ambasadorów czy jak im tam)
To jest słabe bo jak już się coś kastruje (czyli dzieli na pomniejsze części) to wypadałoby chociaż podzielić tak aby był komplet, a dodatki tworzyły w pełni niezależne moduły. Pocieszające jest to, że rzeczy odnoszące się do Perłowego Potoku możesz komuś odsprzedać/oddać. Tak naprawdę to Święto Lata winno być w komplecie z podstawką nawet jeśli cena by miała wzrosnąć o te kilkadziesiąt zł. A nieszczęsne drzewo stanowić bonus do przedsprzedaży a potem służyć do dekoracji stołu na konwentach promujących grę. :wink:
szymuss pisze: 11 lut 2021, 02:07 Dzieki zimowemu szczytowi 10/10. Gra wtedy staje sie mega mozgozernym Euro ocenie ,ze spokojnie bijace Agricole stara z Torfowiskiem. Jednak Agricola byla bardziej przewidywalna i ciut mniej regrywalna.
Everdell ze wszystkimi dodatkami nie jest nawet w połowie tak regrywalny jak stara dobra Agricola z blisko 600 kartami :wink:
Ludzie mają po kilkaset partii w Agri i jeszcze nie znają wszystkich kombinacji kart.
Natomiast Everdell to bardzo miłe dla oka średniej ciężkości euro "dla każdego" o uniwersalnej tematyce, co tłumaczy jego popularność. Oprócz mepli zwierzątek i pięknych grafik na kartach :wink:
Regrywalność ma sporą, myślę że nawet po 100 partiach się nie znudzi (oczywiście pod warunkiem posiadania dodatków z Zimowym Szczytem na czele i Świętem lata by się pozbyć tego drzewa).
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: szymuss »

Neoptolemos pisze: 11 lut 2021, 09:05
szymuss pisze: 11 lut 2021, 02:07 Hmm troszke surowo oceniles Everdell:P Ja w podstawke jak gralem dalbym tej grze 8.5-9 / 10 . Dzieki zimowemu szczytowi 10/10. Gra wtedy staje sie mega mozgozernym Euro ocenie ,ze spokojnie bijace Agricole stara z Torfowiskiem. Jednak Agricola byla bardziej przewidywalna i ciut mniej regrywalna. Co do dodatkow zimowy szczyt za 170 /180 zl dajacy tyle rzeczy w edycji kolekcjonerskiej to dobra cena. Samych 8 ogromnych zwierzkow ile daje:) pzdr
Okej, skąd taka opinia:
1. Akurat wczoraj zerkałem na ceny w Rebelu i Zimowy Szczyt jest DROŻSZY niż podstawka. "Edycja kolekcjonerska" mnie nie rusza, a wręcz złości, zważywszy na brak wersji standardowej.
2. Na razie sprawiłem sobie Święto Lata i choć jest to dodatek dużo tańszy, zawartość jest dość rozczarowująca. Znajdują się w nim:
- planszetki graczy, niestety równie praktycznie jak drzewo w podstawce
- elementy dla 5 i 6 gracza... czyli tylko pionki
- nowe karty wydarzeń specjalnych i łąki (to akurat na plus)
- karty stworzeń, tworzące asymetryczne frakcje - też na plus, chociaż do połowy nie mam pionków, jeżeli nie kupię pozostałych dodatków
- nowe wydarzenie, targowisko - fajne moduły, tylko że to bardziej wygląda jak zestaw minidodatków
- żetony aksolotli (?), całkowicie zbędne bez Perłowego Potoku (podobnie pionki Żabich Ambasadorów czy jak im tam)

Ten dodatek wnosi naprawdę niewiele i oczekiwałem zdecydowanie więcej. Stety niestety Everdell jest dość kompletną grą i bez problemu można grać w samą podstawkę (i to nieraz), natomiast kasę na dodatki wolę przeznaczyć na inną, wcale niemałą grę. I zaznaczam, że rzadko jestem tak radykalny, jeśli chodzi o ceny gier.
yyy przecież nie ma znaczenia jak wybierzesz asymertyczna zdolnosc stworzen kim grasz... Popatrz na instrukcje... Wylosujesz np Akseloty to i tak mozesz grac Kardynalami czy ropuchami to nie ma zupelnie znaczenia. Wiec nie musisz kupowac wszystkich dodatkow ,zeby grac 15 asymetrycznymi zdolnosciami musiales zle doczytac:)

Ten dodatek za okolo 100-110 zl wlasnie wprowadza glownie opcje grania na 5-6 osob + usprawnia od raz ugranie na 2 osoby ,gdzie np mega zima bilo sie o pole 1 kamyk czy 3 galazki jezeli byly slabe lesne polany. Co do Zimowego szczytu to tutaj cena moim zdaniem nie jest wygorowana. Daje tak duzo rzeczy i tyle elementow drewnianych ,że nawet w podstawce tego nie ma . Zgodze sie ,że planszetki niezbyt lub wcale sie sprawdzaja ,ale dla osób ,które lubią estetyke jak znalazł . pzdr:)
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1971
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 858 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Neoptolemos »

Pewnie, że mogę, ale zgrzyt estetyczny pozostaje - równie dobrze mogę nie kupować nic i użyć dowolnych pionków dla 5 i 6 gracza ;)
Generalnie liczyłem na trochę więcej, a Święto Lata faktycznie wygląda jak taki lekki upgrade pack to podstawki.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: szymuss »

Neoptolemos pisze: 11 lut 2021, 14:22 Pewnie, że mogę, ale zgrzyt estetyczny pozostaje - równie dobrze mogę nie kupować nic i użyć dowolnych pionków dla 5 i 6 gracza ;)
Generalnie liczyłem na trochę więcej, a Święto Lata faktycznie wygląda jak taki lekki upgrade pack to podstawki.
To tylko jedna karta:) zdolnosci i lezy obok miasta jak Legendy pozniej wiec czy ja wiem czy taki zgrzyt estetyczny. Ogolnie Agricola swego czasu z 10 lat temu chyba kosztowala 140-150 zl a torfowisko tez ponad 100 zl... A nie dawalo nic drewnianego poza konikami. Tutaj jak pisze elementy drewniane + siodla itp daja naprawdę duzo. Cena 170-180 zl uwazam ,za mega ok na tyle ile dostajemy. Jak bedziesz mial okazje pograc w Zimowy szczyt to zobaczysz jak gra zmienia sie o 180 stopni i ile jest kombinowania:) pzdr!
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Kin@a »

szymuss pisze: 11 lut 2021, 22:27 Ogolnie Agricola swego czasu z 10 lat temu chyba kosztowala 140-150 zl a torfowisko tez ponad 100 zl... A nie dawalo nic drewnianego poza konikami. Tutaj jak pisze elementy drewniane + siodla itp daja naprawdę duzo. Cena 170-180 zl uwazam ,za mega ok na tyle ile dostajemy. Jak bedziesz mial okazje pograc w Zimowy szczyt to zobaczysz jak gra zmienia sie o 180 stopni i ile jest kombinowania:) pzdr!
Nie 10 lat temu ale 5 lat temu kupowałam (w sklepie) komplet (podstawka, Torf, Talia Graczy i Talia Z) Agri za 330zł całość :wink:
Stare Torfowisko, oprócz 25 drewnianych koników, dawało ponad 150 kart (standardowej wielkości a nie mini), trzy planszetki oraz masę żetonów m in tytułowych torfowisk.

Dodatek Zimowy Szczyt ma spoko cenę. To podstawka została niepotrzebnie wykastrowana z tego co znajdujemy w Święcie Lata i minidodatkach. Z tego powinna powstać całość za cenę wyższą od Zimowego Szczytu o 40zł i nikt by się nie czepiał, że za taki komplet (bez Perłowego Potoku) ma dać nieco ponad 400zł.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11038
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: japanczyk »

Dwa nowe dodatki - Newleaf i Mistwood ;-)
9 marca na KSie ;-)
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: poxi »

Spoiler:
Ja tu tylko zostawiam okładki dodatków i bigboxa, który ma im towarzyszyć. Patrząc na ilustrację i format pudełka Mistwood spodziewam się rozszerzenia wprowadzającego możliwość gry kooperacyjnej.
Pozostaje liczyć na szybkie wydanie w Polsce.
Grałbym.
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 166 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: staniach21 »

poxi pisze: 24 lut 2021, 15:55 Ja tu tylko zostawiam okładki dodatków i bigboxa, który ma im towarzyszyć. Patrząc na ilustrację i format pudełka Mistwood spodziewam się rozszerzenia wprowadzającego możliwość gry kooperacyjnej.
Pozostaje liczyć na szybkie wydanie w Polsce.
Grałbym.
Autor twierdził, że nie bedzie dodatku CO-OP, a z drugiej strony miał być "ostatni" dodatek, a mamy dwa, mozlwie, wiec, ze zmienili zdanie na temat "gry kampanijnej" moze nawet w CO-OP.
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: JimmyPL »

Krótki opis znajduje się tutaj
https://www.starling.games/everdell i klikamy w coming soon
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: szymuss »

Czyli w skrocie ,,NewLeaf'' dajemy na prawa strone planszy i jest to nowa planszetka jakies ,,pociagi'' bilety nowe stworzenia itp?

Natomiast Mistwood hmm gramy jakby ,,przeciwko grze'' ? czy nie do konca rozumiem o co ma tam chodzic? Bo jakis zly ziomek chce przejac jakby Everdell:P?

Co do,, Complete Editiot'' to jest to bigbox rozumiem? ALe samo pudelko czy wszystkie dodatki w jednym? Bo slabo troche jak majac podstawke i dodatki mialbym kupowac Bigboxa i dublowac kolekcje:D pzdr.
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 166 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: staniach21 »

Spoiler:
Przede wszystkim to bym sie skupił na fragmencie mówiącym o dummy player. W koncu bedzie 3 wirtualny gracz, który w grze dwuosobowej będzie pozwalał sensownie przewijać karty na łące / z decku. Pytanie jak uciązliwa obsługa tego bedzie. Mi takie rzeczy nie przeszkadzaja z drugiej strony jesli tak to akcentują, a bedzie to polegać na rzuć kostką i zdejmij kartę z łąki licząć od lewej góry 1 a prawy dół 8 to troche przykro, mam nadzieje, ze to bedzie troche bardziej rozbudowane
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: sin »

szymuss pisze: 24 lut 2021, 23:17 Czyli w skrocie ,,NewLeaf'' dajemy na prawa strone planszy i jest to nowa planszetka jakies ,,pociagi'' bilety nowe stworzenia itp?

Natomiast Mistwood hmm gramy jakby ,,przeciwko grze'' ? czy nie do konca rozumiem o co ma tam chodzic? Bo jakis zly ziomek chce przejac jakby Everdell:P?

Co do,, Complete Editiot'' to jest to bigbox rozumiem? ALe samo pudelko czy wszystkie dodatki w jednym? Bo slabo troche jak majac podstawke i dodatki mialbym kupowac Bigboxa i dublowac kolekcje:D pzdr.
Osobiście z opisów wnioskuje, że Newleaf będzie zbliżony filozofią do Potoku i Szczytu - dodatek, skupiający się na dostawionej planszy, mocno wpływając na rozgrywkę, przy okazji dorzucając kolejne rodzaje zwięrzątek w formie meepli. Mistwood brzmi bardziej jak Święto Lata i podejrzewam, że znajdziemy w nim kilka modułów do dowolnego wyboru i łączenia: More Legends pachnie potrzebną, większą liczbą kart legend, Corrin Evertail ciężko oceniać (wiem tylko tyle, że w/g lore Corrin był założycielem Everdell), Through Every Season brzmi, jakby miał mieć wpływ na wybudowane budynki (karty produkcji może?) w tablou w zależności od pory roku, no i automatyczny gracz w Nightweave. Tutaj trochę jak staniach21 mam obawy, bo jeżeli będzie się to opierać na całkowitej losowości to nie wróżę temu zbyt wielkiej przydatności, ale też w sumie nie ma żadnych podstaw by przewidywać słaby design. Tak czy inaczej to wszystko gdybanie, w marcu poznamy szczegóły.

Sam bigbox mocno wierzę, że będzie, przynajmniej na KS, dostępny w formie pustego pudełka lub pledge'a z pełną zawartością i pudełkiem. W retailu ciężko oceniać, pewnie REBEL.pl udzieli więcej informacji gdy będzie to możliwe.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: JimmyPL »

Z opisu na BGG
Mistwood:
Contents:
- 4 New Sets of Worker meeples (Butterflies, Pigs, Stoats, Spiders) with their Rabbit Travelers and Frog Ambassadors
- the Through Every Season Pack including 8 new Farm Cards
- the More Legends pack including 10 new Legendary Cards
- the new Nightweave Module (including Activity Cards, Plan & Plot Cards, and more!)
- 1 Comprehensive Score Pad

Newleaf:
Contents:
- 4 New Sets of Worker meeples (Bats, Cats, Honeybees, Snails) with their Rabbit Travel and Frog Ambassadors
- 1 Newleaf Station Board
- 50+ New Critter and Construction Cards
- 32 Visitor Cards
- 9 Special Event Cards
- 3 Forest Cards
- 6 Ticket Tiles
- 18 Train Car Tiles
- 2 Basic Event Tiles
- 18 Golden Leaf Occupied Tokens
- New 6-point metal coins
- 6 Metal Reservation Tokens
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: poxi »

Tego brakuje w opisie, ale do każdego z nowych zestawów meepli mają być też dołączone karty zdolności, takie jak w Święcie Lata.
pantera
Posty: 61
Rejestracja: 30 gru 2013, 21:31
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: pantera »

Mnie zaintrygował rozmiar pudełka Mistwood, inny od dotychczasowych.
Już przebieram nogami.
Zamiast mepli wolałabym więcej nowych kart, szczególnie legend.
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 166 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: staniach21 »

pantera pisze: 26 lut 2021, 21:58 Mnie zaintrygował rozmiar pudełka Mistwood, inny od dotychczasowych.
Już przebieram nogami.
Zamiast mepli wolałabym więcej nowych kart, szczególnie legend.
To ten post na BGG zaintryguje Cie jeszcze bardziej, Ja to rozumiem tak, ze kupując Mistwood masz od razu Big Boxa jako to pudełko, a Complete Edition to pudełko ze wszystkim co do tej pory wyszło. Osoba, ktora udzielila odpowiedzi jest powiazana jakos z Everdell[znacznik designer], pytanie czy źle to rozumiem czy on niejednoznacznie się wypowiedział
The Mistwood box will include the same box and storage solution as the Complete Collection so that folks who have bought everything to date can pick up Mistwood and Newleaf and enjoy the same comprehensive storage solution as folks who buy the Complete Collection.
The Mistwood box will have the actual Complete Collection box inside - stay tuned for the campaign preview for visuals of this - and will have a poster wrap-around inside the shrinkwrap to differentiate them and show what's inside.
EDIT :
Mistwood will just be a poster wrapped around the Complete Collection box. So it will have the Complete Collection cover.

To już od głównego autora Everdell
barbados
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:13
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: barbados »

Witam. Ogólnie jestem tu nowa, więc się najpierw przywitam🙂
Od jakiegoś czasu wciagłam się w gry planszowe i karciane.
Ale fakt jestem dopiero nowicjuszem. Ogarnęłam dopiero Osadnicy: NI oraz od niedawna grę Hadara. Super polecam. Ale ja nie o tym.
Wcześniej to takie gry jak Domek, 10 dni po Europie, Było sobie życie . Gram przeważnie z córką, 12lat.
Nie zawsze chce, także rozglądam się też za grami solo. Stąd te Osadnicy: NI. Hadara niestety już od 2 graczy. Ale sama też spróbowałam, wiadomo drugą planszetke trzeba i jako wirtualnego sobie poprostu grałam.
Zastanawiam się nad tą Everdell. Jako solo da się w nią wygodnie grać? Wystarczy ta podstawka czy żeby solo grać trzeba jakiś dodatek?
Pozdrawiam 🙂
ODPOWIEDZ