Home made sundrop testy receptury

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.

Który "Sundrop" wygląda najlepiej

Numer 1
0
Brak głosów
Numer 2
2
2%
Numer 3
54
56%
Numer 4
17
18%
Numer 5
0
Brak głosów
Numer 6
21
22%
Żaden, powinno to wyglądać... (odpowiedź w wątku)
2
2%
 
Liczba głosów: 96

Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Home made sundrop testy receptury

Post autor: KamradziejTomal »

Obrazek

W następstwie często powtarzających się pytań "Cześć, jak zrobić sundrop". Postanowiłem w końcu usiąść i przetestować swoje pomysły na ten efekt. Muszę przyznać że efekty nieco rozbiegły się z moimi oczekiwaniami i po pierwszych 3 podejściach musiałem zweryfikować swoje podejście i... sprawdzić kolejne 3 :D

Doszedłem trochę do momentu gdzie nie wiem czy się oddalam czy zbliżam do założonego celu więc poproszę forumowiczów o pomoc :)

Figurki na zdjęciu wymieszałem, żeby nie sugerować. które to v1.0 a które 6.0 ;)

Wszelkie opinie i kierunki rozwoju chętnie przyjmę. Jak wspólnie dojdziemy do konkluzji "to jest dobre" to podzielę się przepisem :)
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Home made sundrop testy receptury

Post autor: arian »

Najciekawszy efekt mają nr 3 i 6. Ale mam wrażenie, że sama farba jest dość ciemna i gdyby odcień był jaśniejszy, to pewnie 4 też by się łapał.

Tutaj jest metoda z Quickshade od AP i wkrętarką (ok. 5 minuty). Figurka inna, ale wydaje mi się, że rezultaty podobne. Te figurki po sundropie, które oglądam na zdjęciach, też wyglądają, jakby w niektórych miejscach były zbyt mocno zalane farbą, zupełnie inaczej niż przy tradycyjnym nakładaniu washa albo malowaniu Contrastami.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4471
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 847 times
Kontakt:

Re: Home made sundrop testy receptury

Post autor: Hardkor »

Nr 3 i 6 wygladaja bardzo podobnie, nr 4 tez ciekawy efekt (bardziej mroczny), a pozostale to slabo :x z ciekawosci jaki to koszt takiej zabawy?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Home made sundrop testy receptury

Post autor: KamradziejTomal »

O ile wiem to oryginalnie sundrop jest robiony poprzez psikanie kolorowym szprayem z góry na czarny podkład. Prawdopodobnie najlepiej więc wyszłoby to zrobione aerografem (ale takiego nie posiadam aktualnie). Celem było zrobienie tego farbami i pędzelkami tak żeby każdy mógł bez większego problemu i dużych inwestycji zrobić to w domu :)
Nr 3 i 6 wygladaja bardzo podobnie, nr 4 tez ciekawy efekt (bardziej mroczny), a pozostale to slabo :x z ciekawosci jaki to koszt takiej zabawy?
Numery 3 i 6 mają istotnie sporo wspólnego więc na pewno wiem jaki kierunek obrać do dalszych testów. Koszty nie będą bardzo wysokie ale to jak dokończę "prace badawcze" podzielę się końcowymi spostrzeżeniami bo mam jeszcze kilka zmiennych do dopracowania :)
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 231
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 216 times
Been thanked: 56 times

Re: Home made sundrop testy receptury

Post autor: brutusss »

Citadel Akhelian Green ?

Jaki podklad uzywales?
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Home made sundrop testy receptury

Post autor: arian »

KamradziejTomal pisze: 09 lut 2021, 11:01 O ile wiem to oryginalnie sundrop jest robiony poprzez psikanie kolorowym szprayem z góry na czarny podkład. Prawdopodobnie najlepiej więc wyszłoby to zrobione aerografem (ale takiego nie posiadam aktualnie).
Dla mnie na tym zdjęciu od AR ewidentnie widać, że to jest w czymś maczane. Może najpierw to jest faktycznie zenithal, żeby uwypuklić światła, ale ostateczny efekt robi tutaj jakiś shade.
https://images.app.goo.gl/f4oAkX1Y3fy2jdAW6

W prostu sposób nawet aerografem nie zrobi się żadnych więcej czarów niż sprayem. W zasadzie to aerograf jest nawet wolniejszy, bo zenithal z puszki zajmuje sekundy, a aero, mimo że dokładniejszy, to pochłania o wiele więcej czasu. Gdy cieniuje się wszystkie elementy po kolei. Nie sądzę, żeby ktoś się tak bawił na skalę przemysłową. Nie mam Quickshade'a, ale zastanawiam się jak by wyglądał właśnie taki efekt rzucony na figurkę z mocnym zenithalem.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Home made sundrop testy receptury

Post autor: KamradziejTomal »

arian pisze: 09 lut 2021, 15:10
KamradziejTomal pisze: 09 lut 2021, 11:01 O ile wiem to oryginalnie sundrop jest robiony poprzez psikanie kolorowym szprayem z góry na czarny podkład. Prawdopodobnie najlepiej więc wyszłoby to zrobione aerografem (ale takiego nie posiadam aktualnie).
Dla mnie na tym zdjęciu od AR ewidentnie widać, że to jest w czymś maczane. Może najpierw to jest faktycznie zenithal, żeby uwypuklić światła, ale ostateczny efekt robi tutaj jakiś shade.
https://images.app.goo.gl/f4oAkX1Y3fy2jdAW6

W prostu sposób nawet aerografem nie zrobi się żadnych więcej czarów niż sprayem. W zasadzie to aerograf jest nawet wolniejszy, bo zenithal z puszki zajmuje sekundy, a aero, mimo że dokładniejszy, to pochłania o wiele więcej czasu. Gdy cieniuje się wszystkie elementy po kolei. Nie sądzę, żeby ktoś się tak bawił na skalę przemysłową. Nie mam Quickshade'a, ale zastanawiam się jak by wyglądał właśnie taki efekt rzucony na figurkę z mocnym zenithalem.
To zależy czy patrzysz na fotki promocyjne czy ktoś wrzucił zdjęcia tego co dostał.

Przykładowo na zdjęciach z linii prodkcyjnej faktycznie figsy wyglądają jakby miały bardzo wyraźnie zarysowane krawędzie jakimś washem:

https://boardgamegeek.com/image/4924882 ... all-avalon
https://boardgamegeek.com/image/4924886 ... all-avalon
https://boardgamegeek.com/image/4912742 ... all-avalon

Ale już ja gdzieś trafię zdjęcie "od człeka" to tutaj wygląda to dosłownie jak psiuknięte na czarno + psiuknięte na kolor:

https://boardgamegeek.com/image/4864634 ... all-avalon

Co zaś do samego psiukania to AR na pewno nie psiuka tego jakąś Iwatką z 0,2mm dyszą tylko wielkim pistoletem. Kluczowym problemem puszki jest wielkość pigmentu - białym sprayem nie dostałem jeszcze nigdy takiego gładkiego przejścia jakie można dostać psikając z aero białym tuszem.
Citadel Akhelian Green ?

Jaki podklad uzywales?
W tym wypadku to Talassar blue w skrócie malowane na zenithal "dowolny czarny z dowolnym białym" :D Ale spokojnie dzisiaj psiuknąłem kolejną partię testową jak kolejne testy wyjdą dobrze to przed weekendem powinien pojawić się na forum dokładny opis co i jak i za ile :)
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
promykx
Posty: 248
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Home made sundrop testy receptury

Post autor: promykx »

4 wydawała mi się najfajniejsza/wpadła mi w oko nim zacząłem czytać komentarze... potem się wróciłem do obrazków i w sumie muszę przyznać rację, że może trochę za ciemna. Z dwóch fawortyów to 3 podoba mi się bardziej niż 6, głownie jakoś na tym skrawku co może robić za majtki.
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Home made sundrop testy receptury

Post autor: lunatykuku »

3 i 6, reszta jest za ciemna i za mało podkreśla detale na figurkach.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Home made sundrop testy receptury

Post autor: KamradziejTomal »

I obiecany tutorial (z lekkim poślizgiem): viewtopic.php?f=61&t=61689&p=1333461#p1333461
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
ODPOWIEDZ