Kooperacja dla pary

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Alextasha
Posty: 266
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Kooperacja dla pary

Post autor: Alextasha »

To ja się podepnę pod temat. Moja połówka lubi gry proste, nieprzekombinowane i... nie z negatywną interakcją. Np. lubi carcassonne do momentu jak przejmę budowane miasto lub drogę :lol: więc też myślałam o jakiejś kooperacji. U mnie natomiast gra musi być niezależna językowo lub wersja ang (dostępna najlepiej w PL xD). Będę próbować Ostatni Bastion więc i Ghost Stories odpada z sugerowanych tytułów.

Czy jakieś dodatkowe propozycje macie niż wyżej wymienione?
SPRZEDAM >> *click*
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Kooperacja dla pary

Post autor: Rahu »

Ja jeszcze się szczerze mówiąc zastanawiam czytając wcześniejsze posty. Widać zdecydowanie Spirit Island przeważa, ale rozmyślam czy dla partnerki nie lepsze będzie coś lżejszego (Pandemic na przykład). Jak się zdecyduję to dam znać :) Póki co dziękuję Wszystkim za pomoc! Temat otwarty jeśli ktoś miałby coś do dodania.
Alextasha pisze: 13 lut 2021, 21:51 To ja się podepnę pod temat. Moja połówka lubi gry proste, nieprzekombinowane i... nie z negatywną interakcją. Np. lubi carcassonne do momentu jak przejmę budowane miasto lub drogę :lol: więc też myślałam o jakiejś kooperacji. U mnie natomiast gra musi być niezależna językowo lub wersja ang (dostępna najlepiej w PL xD). Będę próbować Ostatni Bastion więc i Ghost Stories odpada z sugerowanych tytułów.

Czy jakieś dodatkowe propozycje macie niż wyżej wymienione?
Alextasha wydaje mnie się że Codenames: Duet powinien być super jeśli jeszcze nie graliście.
Patrząc na opinie to może jednak Pandemic po angielsku byłby też dobrą opcją :wink:
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Kooperacja dla pary

Post autor: Sroczka »

lekka i baaaardzo fajna - Minerały, nie jest to co prawda co-op ale warto
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Kooperacja dla pary

Post autor: sitfun »

Horrified - ciekawa kooperacja, mimo iż opiera się na postaciach z horrorów Universal Studios to jednak nie ma w niej mrocznego klimatu. Dobrze się bawię z żoną podczas rozgrywek (gra dołączyła do niewielkiego grona planszówek, w które chce ze mną w ogóle grać ;)) i było sporo śmiechu i kombinowania :) Poziom trudności można zwiększać dodając kolejne postaci z horroru na planszę, które musimy zgładzić. Czas rozgrywki to około godzina.
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Kooperacja dla pary

Post autor: Rahu »

sitfun pisze: 13 lut 2021, 23:31 Horrified - ciekawa kooperacja, mimo iż opiera się na postaciach z horrorów Universal Studios to jednak nie ma w niej mrocznego klimatu. Dobrze się bawię z żoną podczas rozgrywek (gra dołączyła do niewielkiego grona planszówek, w które chce ze mną w ogóle grać ;)) i było sporo śmiechu i kombinowania :) Poziom trudności można zwiększać dodając kolejne postaci z horroru na planszę, które musimy zgładzić. Czas rozgrywki to około godzina.
Grałeś w Pandemica? Jeśli tak to co się bardziej żonie podoba? Horrified czy Pandemic właśnie?
I jak Twoje wrażenia? Jak z regrywalnością w Horrfied? :)
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Kooperacja dla pary

Post autor: Rahu »

Biorę Spirit Island :D
Regrywalność widać wylewa się dzięki wielu aspektom gry. Klimat i wykonanie również bardzo przyjemne :) Także kupuję to!
Dzięki Wam za pomoc. Jakby ktoś chciał to temat otwarty dla wyrażenia własnej opinii.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 717 times

Re: Kooperacja dla pary

Post autor: arturmarek »

Rahu pisze: 16 lut 2021, 08:04 Biorę Spirit Island :D
Regrywalność widać wylewa się dzięki wielu aspektom gry. Klimat i wykonanie również bardzo przyjemne :) Także kupuję to!
Dzięki Wam za pomoc. Jakby ktoś chciał to temat otwarty dla wyrażenia własnej opinii.
Daj znać tutaj labo w wątku gry jak sie sprawrdza
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Kooperacja dla pary

Post autor: sitfun »

Rahu pisze: 13 lut 2021, 23:41
sitfun pisze: 13 lut 2021, 23:31 Horrified - ciekawa kooperacja, mimo iż opiera się na postaciach z horrorów Universal Studios to jednak nie ma w niej mrocznego klimatu. Dobrze się bawię z żoną podczas rozgrywek (gra dołączyła do niewielkiego grona planszówek, w które chce ze mną w ogóle grać ;)) i było sporo śmiechu i kombinowania :) Poziom trudności można zwiększać dodając kolejne postaci z horroru na planszę, które musimy zgładzić. Czas rozgrywki to około godzina.
Grałeś w Pandemica? Jeśli tak to co się bardziej żonie podoba? Horrified czy Pandemic właśnie?
I jak Twoje wrażenia? Jak z regrywalnością w Horrfied? :)
Pandemic leży na półce z pół roku już i moja żona nie ma ochoty w niego grać ;) Ale dzisiaj może spróbujemy to dam znać. Jeśli chodzi o regrywalność w Horrified to myślę, że jest spoko, masz 6 potworów (a właściwie 7), których możesz użyć w rozgrywce (dowolna kombinacja ich ilości i łączenia). Do tego akcje zdarzeń na kartach więc każdy potwór będzie się poruszał i atakował w innym momencie, jeszcze losowość z kości podczas ataku, rozmieszczenie żetonów do wykonywania akcji czy obrony (które losujesz z woreczka), no i jeszcze 7 bohaterów, którymi grasz i dobierasz losowo przed startem. Wg mnie każda rozgrywka jest inna i tak samo satysfakcjonująca i po każdej partii mam ochotę zaraz na kolejną.
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Kooperacja dla pary

Post autor: Rahu »

sitfun pisze: 16 lut 2021, 12:33
Spoiler:
Pandemic leży na półce z pół roku już i moja żona nie ma ochoty w niego grać ;) Ale dzisiaj może spróbujemy to dam znać. Jeśli chodzi o regrywalność w Horrified to myślę, że jest spoko, masz 6 potworów (a właściwie 7), których możesz użyć w rozgrywce (dowolna kombinacja ich ilości i łączenia). Do tego akcje zdarzeń na kartach więc każdy potwór będzie się poruszał i atakował w innym momencie, jeszcze losowość z kości podczas ataku, rozmieszczenie żetonów do wykonywania akcji czy obrony (które losujesz z woreczka), no i jeszcze 7 bohaterów, którymi grasz i dobierasz losowo przed startem. Wg mnie każda rozgrywka jest inna i tak samo satysfakcjonująca i po każdej partii mam ochotę zaraz na kolejną.
Rozumiem, dzięki za odpowiedź.
Jakbyście zagrali to daj znać proszę jakie są Twoje i Twojej żony wrażenia po powrocie do Pandemica :)
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Kooperacja dla pary

Post autor: sitfun »

Jak zapowiedziałem tak zrobiliśmy i udało mi się namówić żonę do gry. Wybraliśmy poziom łatwy czyli z 4 kartami epidemii. I w sumie poszło spoko, udało się uratować Świat w około 50 minut :) Było ciekawie ale jakoś tak biednie jeśli chodzi o klimat w porównaniu do Horrified a nawet włączyliśmy nawet ścieżkę dźwiękową z World War Z żeby co nie co go podkręcić ;) W Horrified akcje potworów uważam za bardziej ekscytujące, losowanie tokenów z woreczka dawało dodatkową frajdę i większą interakcję z samą grą.

Zapytana żona na koniec czy jej się podobało powiedziała, że gra jest ok, że zostaje w kolekcji bo kiedyś jeszcze zagramy. Zapytana czy woli Pandemica czy Horrified, odpowiedziała, że Horrified :wink: No zgadzam się z nią :)
Spoiler:
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Kooperacja dla pary

Post autor: Rahu »

sitfun pisze: 16 lut 2021, 23:38 Jak zapowiedziałem tak zrobiliśmy i udało mi się namówić żonę do gry. Wybraliśmy poziom łatwy czyli z 4 kartami epidemii. I w sumie poszło spoko, udało się uratować Świat w około 50 minut :) Było ciekawie ale jakoś tak biednie jeśli chodzi o klimat w porównaniu do Horrified a nawet włączyliśmy nawet ścieżkę dźwiękową z World War Z żeby co nie co go podkręcić ;) W Horrified akcje potworów uważam za bardziej ekscytujące, losowanie tokenów z woreczka dawało dodatkową frajdę i większą interakcję z samą grą.

Zapytana żona na koniec czy jej się podobało powiedziała, że gra jest ok, że zostaje w kolekcji bo kiedyś jeszcze zagramy. Zapytana czy woli Pandemica czy Horrified, odpowiedziała, że Horrified :wink: No zgadzam się z nią :)
Spoiler:
Mega! Dziękuję bardzo Tobie i Twojej żonie w takim razie :)
Rozumiem. Jeszcze się zastanowię porządnie nad Pandemic/Horrified. Bardziej przekonaliście mnie we dwoje do Horrified, ale przez to że nie mam zbyt wiele gier w kolekcji to może zrobię większy research czy coś innego bardziej podpasuje. Super fota! :)
Polato
Posty: 16
Rejestracja: 09 sie 2020, 10:13
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Kooperacja dla pary

Post autor: Polato »

Też zdecydowałem się na Spirit Island. Polecacie jakieś koszulki do kart, żeby trochę przedłużyć ich żywotność?
Awatar użytkownika
velpablo
Posty: 40
Rejestracja: 30 gru 2019, 18:24
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Kooperacja dla pary

Post autor: velpablo »

Rahu pisze: 13 lut 2021, 23:41 Grałeś w Pandemica? Jeśli tak to co się bardziej żonie podoba?
Ja ze swojej strony polecam do gier w parze Pandemica, ale wersję Upadek Rzymu. Podstawowa wersja nie zaskoczyła, za to Upadek Rzymu jak najbardziej.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Kooperacja dla pary

Post autor: kinioo »

Hej,

U nas tak:

1. Pandemic z dodatkiem - siadlo jak ta lala;
2. Pandemic Legacy - siadlo nawet bardziej niw w/w
3. Robinson - ja bardzo lubie te gre - zonie nie przypadlo do gustu;

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5280
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1086 times
Been thanked: 1705 times
Kontakt:

Re: Kooperacja dla pary

Post autor: BOLLO »

Zombicide? Nie jest wcale mroczna a można się fajnie pobawić. Robinson również polecam jak inni już wspomniali. A i ostatnio grałem z żoną w Karciane Podziemia i się podobało.
gawynus
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2014, 15:40

Re: Kooperacja dla pary

Post autor: gawynus »

@Rahu jestem ciekaw wrazen ze Spirit Island bo nie miałem jeszcze okazji.
Za to jeśli padł Pandemic, to czemu nie Defenders of the Realm - ten sam silnik, ale dodane kostki dajace losowość, mega lepszy klimat, jedynie liczba kolorów na planszy boli, ale poza tym świetna gra :).
ODPOWIEDZ