Niestandardowe (własne) pudełko do Hero Realms

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
wisnia1418
Posty: 23
Rejestracja: 08 lis 2020, 15:32
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Niestandardowe (własne) pudełko do Hero Realms

Post autor: wisnia1418 »

Cześć :!: Chcę wsadzić Hero Realms do standardowego kartonu 30 x 30 cm. Żeby nie było za łatwo to interesuje mnie pudełko w klimacie, tzn. z rysunkami fantasy odpowiadającymi grafice gry.

Znalazłem kartonowe pudełka w białym kolorze za nieduży pieniądz, ale w jaki sposób stworzyć z niego klimatyczne arcydzieło? Robiliście może już coś takiego? Talentu malarskiego nie mam. Może druk grafiki i wyklejenie? Albo profesjonalna drukarnia (jak tak to gdzie)? Skąd wziąć odpowiednią grafikę? Czy na "okładce" może znajdować się nazwa gry czy jest to naruszenie praw autorskich? :?

Jeżeli ktoś już doświadczył "produkcji" własnego pudełka proszę o porady 8)
Tarnowskie Góry
Trzy Trolle - 7%
Aleplanszówki - 3%
Portal Games - 12%
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Niestandardowe (własne) pudełko do Hero Realms

Post autor: playerator »

Zerknij tutaj (trzeba przewinąć stronę, po żetonach są opisane pudełka).

wisnia1418 pisze: 13 lut 2021, 00:44 (...) Skąd wziąć odpowiednią grafikę? Czy na "okładce" może znajdować się nazwa gry czy jest to naruszenie praw autorskich? (...)
Jeśli pudełko robisz dla siebie, możesz na nim umieścić dowolne grafiki i napisy.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
wisnia1418
Posty: 23
Rejestracja: 08 lis 2020, 15:32
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Niestandardowe (własne) pudełko do Hero Realms

Post autor: wisnia1418 »

Dziękuję :D Ogrom przydatnych informacji, ale nie znalazłem w jaki sposób stworzyć grafikę, skąd ją wziąć żeby umieścić na pudełku, w jakich rozmiarach wydrukować?
Tarnowskie Góry
Trzy Trolle - 7%
Aleplanszówki - 3%
Portal Games - 12%
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Niestandardowe (własne) pudełko do Hero Realms

Post autor: Babik »

Ja pudełko do HR zdobiłem przy pomocy szablonów, które stworzyć możesz na tej stronie: Grafiki natomiast wziąłem stąd: Nie pamiętam wymiarów ale pudełko jest zrobione na wzór sprzedawanego wcześniej cardboxa:
Spoiler:
Oczywiście wymiary, jak i kształt szablonu pudełka możesz na podanej wyżej stronie dowolnie ustalić. Co do grafik, to już kwestia odrobiny zabawy w Gimpie, jeśli ma być dobrze i dokładnie.
No i oczywiście, jeżeli robisz to tylko na własny użytek, nie musisz się obawiać praw autorskich jeśli korzystasz z legalnie udostępnionych grafik.
Edycja:
A tak wygląda moje diy:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 17 lut 2021, 19:06 przez Babik, łącznie zmieniany 1 raz.
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
wisnia1418
Posty: 23
Rejestracja: 08 lis 2020, 15:32
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Niestandardowe (własne) pudełko do Hero Realms

Post autor: wisnia1418 »

Pięknie dziękuję! :shock: :D Tego mi było trzeba :mrgreen:
Tarnowskie Góry
Trzy Trolle - 7%
Aleplanszówki - 3%
Portal Games - 12%
ODPOWIEDZ