Przygodowa gra dla 2-5 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Lidersowa
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2020, 11:34
Has thanked: 1 time

Przygodowa gra dla 2-5 osób

Post autor: Lidersowa »

Hej, poszukuje gry przygodowej, w której jest możliwość rozwinięcia bohatera, eksploracji terenu itp. Fajnie jakby gra działała dobrze na dwie osoby ale nie jest to warunek konieczny. Ostatnio bardzo podszedł mi brzdęk nie drażnij smoka! Dzięki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Przygodowa gra dla 2-5 osób

Post autor: Emil_1 »

My z Żoną ogrywamy Runebound 3ed i z dodatkiem Nierozerwalne więzi masz tyle trybów zabawy że nie będziesz narzekał:)
Dodatkowo, gra nie jest zbyt trudna ani zbyt łatwa, w 2 graczy nie trwa wieki i jest element epickości ( który jest dla nas bardzo ważny).
Jedyny problem bywa z dostępnością, ale jeszcze widziałem jakieś dostępne na rynku.
Miłego dnia! :)
gawynus
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2014, 15:40

Re: Przygodowa gra dla 2-5 osób

Post autor: gawynus »

Ja się wychowywałem na losowym Talizmanie i grałem w Runebounda i patrząc na obecny wybór gier nigdy w ww. nie zagram. Ale zawsze rzucam jedynki ;).
To ja polecę niesłusznie zapomnianą a rewelacyjna grę czyli Defenders of the Realm.
Nie masz tam co prawda stricte rozwoju postaci, ale każda bardzo różni się umiejętnościami i świetnie się gra.
Poza tym to kooperacja i niezbędna współpraca. Dobrze się skaluje i nawet w 4 osoby sprawnie idzie.

A jeśli lubisz ciężkie tematy z super rozwojem postaci to Tainted Grail - super historia i rozwój postaci, ale ze względu na downtime optymalnie do 3 osób.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Przygodowa gra dla 2-5 osób

Post autor: arturmarek »

gawynus pisze: 17 lut 2021, 19:04
A jeśli lubisz ciężkie tematy z super rozwojem postaci to Tainted Grail - super historia i rozwój postaci, ale ze względu na downtime optymalnie do 3 osób.
Ja rozumiem, że gra ma być grana w różnych ekipach, a do tego Tainted Grail się nie nadaje (tak wiem, że jest taka możliwość przewidziana w instrukcji, ale wskakiwanie w środku historii jest bez sensu). Dodatkowo, wersja podstawowa jest do 4 graczy, nie pamiętam czy jest dodatek pozwalający grać w 5.
Awatar użytkownika
velpablo
Posty: 40
Rejestracja: 30 gru 2019, 18:24
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Przygodowa gra dla 2-5 osób

Post autor: velpablo »

Może Euthia?
https://boardgamegeek.com/boardgame/295 ... surrection

Co prawda to spory wydatek i wg wydawcy gra na 5 osób będzie trwała bardzo długo, ale może podpasuje :wink:
Niedługo powinna pojawić się w sklepach (wg 3trolle.pl - Przewidywana data dostawy to ok. marzec 2021 (termin może ulec zmianie)).
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Przygodowa gra dla 2-5 osób

Post autor: 13thSON »

Sword & Sorcery. Na 2 osoby bardzo dobrze się gra.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Przygodowa gra dla 2-5 osób

Post autor: tomekmani3k »

velpablo pisze: 18 lut 2021, 09:45 Może Euthia?
https://boardgamegeek.com/boardgame/295 ... surrection

Co prawda to spory wydatek i wg wydawcy gra na 5 osób będzie trwała bardzo długo, ale może podpasuje :wink:
Niedługo powinna pojawić się w sklepach (wg 3trolle.pl - Przewidywana data dostawy to ok. marzec 2021 (termin może ulec zmianie)).
W jakieś aktualizacji projektu pisali że termin przesunięty na sierpień.
ODPOWIEDZ