Tabletop Simulator (Steam)

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: lacki2000 »

cahir pisze: 27 paź 2020, 21:33 witam,
zainstalowałem tabletop, kupiłem parę gier i...wywala mnie na pulpit przy ładowaniu. czy ktoś miał podobny problem :| :?: (win 10, procesor intel core i7-3540M 3,00ghz, 8gb ram) mam kupione inne gry na steam Twilight Struggle czy talisman i działają bez problemu, tylko tutaj takie coś:(
A może jakichś sterowników brakuje? Można też odpalić TTS w trybie OpenGL. Próbowałeś? Może są jakieś logi z tego crasha?
https://kb.tabletopsimulator.com/gettin ... eshooting/
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 261
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: cahir »

lacki2000 pisze: 28 paź 2020, 00:17
cahir pisze: 27 paź 2020, 21:33 witam,
zainstalowałem tabletop, kupiłem parę gier i...wywala mnie na pulpit przy ładowaniu. czy ktoś miał podobny problem :| :?: (win 10, procesor intel core i7-3540M 3,00ghz, 8gb ram) mam kupione inne gry na steam Twilight Struggle czy talisman i działają bez problemu, tylko tutaj takie coś:(
A może jakichś sterowników brakuje? Można też odpalić TTS w trybie OpenGL. Próbowałeś? Może są jakieś logi z tego crasha?
https://kb.tabletopsimulator.com/gettin ... eshooting/
jak ten tryb openGL włączyc? zauwazyłem, ze te wywalanie dotyczy zakupionych DLC, te podstawowe gry- pasjans, go itd. otwierają się bez przeszkód. coś mi sie tez kojarzy, że wczesniej było pytanie cos jak chce grac cos VR i jakies jeszcze podpunkty, moze kliknałem niełasciwy...
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: lacki2000 »

cahir pisze: 29 paź 2020, 12:55 jak ten tryb openGL włączyc? zauwazyłem, ze te wywalanie dotyczy zakupionych DLC, te podstawowe gry- pasjans, go itd. otwierają się bez przeszkód. coś mi sie tez kojarzy, że wczesniej było pytanie cos jak chce grac cos VR i jakies jeszcze podpunkty, moze kliknałem niełasciwy...
No to właśnie o to pytanie chodzi - pierwsza opcja jest domyślna, druga to VR, a trzecia OpenGL.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: Hardkor »

cahir pisze: 29 paź 2020, 12:55
lacki2000 pisze: 28 paź 2020, 00:17
cahir pisze: 27 paź 2020, 21:33 witam,
zainstalowałem tabletop, kupiłem parę gier i...wywala mnie na pulpit przy ładowaniu. czy ktoś miał podobny problem :| :?: (win 10, procesor intel core i7-3540M 3,00ghz, 8gb ram) mam kupione inne gry na steam Twilight Struggle czy talisman i działają bez problemu, tylko tutaj takie coś:(
A może jakichś sterowników brakuje? Można też odpalić TTS w trybie OpenGL. Próbowałeś? Może są jakieś logi z tego crasha?
https://kb.tabletopsimulator.com/gettin ... eshooting/
jak ten tryb openGL włączyc? zauwazyłem, ze te wywalanie dotyczy zakupionych DLC, te podstawowe gry- pasjans, go itd. otwierają się bez przeszkód. coś mi sie tez kojarzy, że wczesniej było pytanie cos jak chce grac cos VR i jakies jeszcze podpunkty, moze kliknałem niełasciwy...
Z tego co pamietam to pojawia się chyba to przy odpaleniu. jak nie to prawie na pewno w ustawieniach TTS, a jak nie to parametry uruchamiania aplikacji w steamie
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 261
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: cahir »

Hardkor pisze: 29 paź 2020, 14:26
cahir pisze: 29 paź 2020, 12:55
lacki2000 pisze: 28 paź 2020, 00:17 A może jakichś sterowników brakuje? Można też odpalić TTS w trybie OpenGL. Próbowałeś? Może są jakieś logi z tego crasha?
https://kb.tabletopsimulator.com/gettin ... eshooting/
jak ten tryb openGL włączyc? zauwazyłem, ze te wywalanie dotyczy zakupionych DLC, te podstawowe gry- pasjans, go itd. otwierają się bez przeszkód. coś mi sie tez kojarzy, że wczesniej było pytanie cos jak chce grac cos VR i jakies jeszcze podpunkty, moze kliknałem niełasciwy...
Z tego co pamietam to pojawia się chyba to przy odpaleniu. jak nie to prawie na pewno w ustawieniach TTS, a jak nie to parametry uruchamiania aplikacji w steamie
dzięki, ale po reinstalacji, jakoś o to nie pytał więcej a w ustawieniach , nie moge znaleźć open GL w ustawieniach TTS, która to dokładnie pozycja?
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: lacki2000 »

cahir pisze: 31 paź 2020, 23:06 dzięki, ale po reinstalacji, jakoś o to nie pytał więcej a w ustawieniach , nie moge znaleźć open GL w ustawieniach TTS, która to dokładnie pozycja?
może tym poradnikiem spróbuj
https://kb.tabletopsimulator.com/gettin ... h-options/
w okienku uruchamiania trza wpisać -force-opengl ale piszą, że to tylko dla Linuxa, więc nie wiem czy pomoże.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: Hardkor »

cahir pisze: 31 paź 2020, 23:06
Hardkor pisze: 29 paź 2020, 14:26
cahir pisze: 29 paź 2020, 12:55

jak ten tryb openGL włączyc? zauwazyłem, ze te wywalanie dotyczy zakupionych DLC, te podstawowe gry- pasjans, go itd. otwierają się bez przeszkód. coś mi sie tez kojarzy, że wczesniej było pytanie cos jak chce grac cos VR i jakies jeszcze podpunkty, moze kliknałem niełasciwy...
Z tego co pamietam to pojawia się chyba to przy odpaleniu. jak nie to prawie na pewno w ustawieniach TTS, a jak nie to parametry uruchamiania aplikacji w steamie
dzięki, ale po reinstalacji, jakoś o to nie pytał więcej a w ustawieniach , nie moge znaleźć open GL w ustawieniach TTS, która to dokładnie pozycja?
Odpalam TTS i pierwsze okienko przed odpaleniem gry pyta czy odpalic zwyklego, w VR czy OpenGL...
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: lacki2000 »

Jakby co to obecnie na steam TTS znów 50% tańszy.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 263
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 63 times
Been thanked: 104 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: yaro_ »

Powracając do TTSa na zimę zauważyłem ze Roxleyowi najwidoczniej przeszkadzał Brass w workshopie bo znikł.

Czy ktoś ma może jakiś sposób żeby to ponownie odpalic? Miałem jakiegoś autosave'a z ostaniej gry i mod sie odpalił normalnie, tylko wszystko rozlozone jak pod koniec gry i nijak to zresetować.
Moze ktos miałby udostępnić save'y z samego poczatku po załadowaniu?
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1255 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: Fojtu »

yaro_ pisze: 03 gru 2020, 10:28 Powracając do TTSa na zimę zauważyłem ze Roxleyowi najwidoczniej przeszkadzał Brass w workshopie bo znikł.

Czy ktoś ma może jakiś sposób żeby to ponownie odpalic? Miałem jakiegoś autosave'a z ostaniej gry i mod sie odpalił normalnie, tylko wszystko rozlozone jak pod koniec gry i nijak to zresetować.
Moze ktos miałby udostępnić save'y z samego poczatku po załadowaniu?
Podaj maila na PW to podeślę Ci save Birmingham
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 953
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 653 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: Bart Henry »

Ja od siebie wrzucę ciekawe info, bo wyszukując Maracaibo możecie nie znaleźć nic tak nazwanego. Świetnie oskryptowany mod ukryto pod nazwą Great Carribean Sail. Nawet punktowania międzyrundowe i końcowe są częściowo oskryptowane. Jest mniej do liczenia, niż normalnie na stole, bo przewagi nacji są na bieżąco podsumowywane pod planszą. Polecam. 8)
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1255 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: Fojtu »

W ogóle jest masa modów w podziemiu TTSowym, których po prostu nie ma w workshopie ;)
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: Trawus »

Fojtu pisze: 03 gru 2020, 21:15 W ogóle jest masa modów w podziemiu TTSowym, których po prostu nie ma w workshopie ;)
Tzn.? Jakieś link?
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1255 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: Fojtu »

Trawus pisze: 03 gru 2020, 21:51
Fojtu pisze: 03 gru 2020, 21:15 W ogóle jest masa modów w podziemiu TTSowym, których po prostu nie ma w workshopie ;)
Tzn.? Jakieś link?
Discord:
https://discord.me/ttsclub

Jest kanał save-trading, gdzie jest w zasadzie prawie wszystko w tym dużo nowości. Przykładowo jest tam Lost Ruins of Arnak czy Hallertau, których nie ma w Workshopie.
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: Trawus »

Fojtu pisze: 03 gru 2020, 22:10 Discord:
https://discord.me/ttsclub

Jest kanał save-trading, gdzie jest w zasadzie prawie wszystko w tym dużo nowości. Przykładowo jest tam Lost Ruins of Arnak czy Hallertau, których nie ma w Workshopie.
Super, dzięki za źródło. Jutro się zapoznam ;)
WojTAZPL
Posty: 54
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:15

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: WojTAZPL »

Bart Henry pisze: 03 gru 2020, 20:08 Ja od siebie wrzucę ciekawe info, bo wyszukując Maracaibo możecie nie znaleźć nic tak nazwanego. Świetnie oskryptowany mod ukryto pod nazwą Great Carribean Sail. Nawet punktowania międzyrundowe i końcowe są częściowo oskryptowane. Jest mniej do liczenia, niż normalnie na stole, bo przewagi nacji są na bieżąco podsumowywane pod planszą. Polecam. 8)
Podeślesz proszę link do tego moda Maracaibo.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 953
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 653 times

Re: Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: Bart Henry »

WojTAZPL pisze: 24 lut 2021, 15:52
Bart Henry pisze: 03 gru 2020, 20:08 Ja od siebie wrzucę ciekawe info, bo wyszukując Maracaibo możecie nie znaleźć nic tak nazwanego. Świetnie oskryptowany mod ukryto pod nazwą Great Carribean Sail. Nawet punktowania międzyrundowe i końcowe są częściowo oskryptowane. Jest mniej do liczenia, niż normalnie na stole, bo przewagi nacji są na bieżąco podsumowywane pod planszą. Polecam. 8)
Podeślesz proszę link do tego moda Maracaibo.
Wystarczy wklepać nazwę w wyszukiwarkę w warsztacie. Klik hier.
ODPOWIEDZ