Prosta gra dla 2 osób (dla osoby starszej)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Prosta gra dla 2 osób (dla osoby starszej)

Post autor: BOLLO »

W Zamek smokow grala i byl problem z wyciaganiem kafli gdy sie trzesa rece. Dodatkowo 3poziomy to juz czasem byl problem z rozroznieniem .chociaz gra sama w sobie sie jej podobala.
Awatar użytkownika
arashee
Posty: 38
Rejestracja: 23 lut 2021, 13:31
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times

Re: Prosta gra dla 2 osób (dla osoby starszej)

Post autor: arashee »

A może którąś z karcianek Naszej Księgarni - Chodzi mi o serię ilustrowaną przez Marcina Minora - Sen, Kruki, Smoki.
Są proste, przyjemne dla oka, wymagane jest minimum ruchów - odwracanie kart, dobieranie/odkładanie kart, w Krukach poruszanie pionkiem.

Jeśli Azul, Patchwork i inne abstrakty dały radę fizycznie, to może Nova Luna? Ma tryb solo. Dobiera się i układa kartonowe bloczki, dokłada drewniane znaczniki - byłoby trochę zadań dla palców.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Prosta gra dla 2 osób (dla osoby starszej)

Post autor: BOLLO »

arashee pisze: 24 lut 2021, 02:30 A może którąś z karcianek Naszej Księgarni - Chodzi mi o serię ilustrowaną przez Marcina Minora - Sen, Kruki, Smoki.
Są proste, przyjemne dla oka, wymagane jest minimum ruchów - odwracanie kart, dobieranie/odkładanie kart, w Krukach poruszanie pionkiem.

Jeśli Azul, Patchwork i inne abstrakty dały radę fizycznie, to może Nova Luna? Ma tryb solo. Dobiera się i układa kartonowe bloczki, dokłada drewniane znaczniki - byłoby trochę zadań dla palców.
Sen Ktuki Smoki odpadają bo rozgrywka trwa 45-60min. Nova Luna 30-60 i fajnie że jest tryb solo. Biorę tę grę pod rozwagę. Poczytam o niej. W ostateczności mam na celowniku Santorini jeszcze. Czas gry 20min i nie jest trudna oraz manualne elementy też są. Minusem jest brak trybu solo.
Awatar użytkownika
arashee
Posty: 38
Rejestracja: 23 lut 2021, 13:31
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times

Re: Prosta gra dla 2 osób (dla osoby starszej)

Post autor: arashee »

BOLLO pisze: 24 lut 2021, 12:22 Sen Ktuki Smoki odpadają bo rozgrywka trwa 45-60min.
Skąd takie info? :shock:
Smoki lecą 15-20 minut góra przy 2-3 osobach, a Sen podobnie*, Kruki +/- pół godziny.

*jeśli odpuścimy sobie tryb dobijania do 100pkt. a zamiast tego ustalimy niższą liczbę.
Cynamon
Posty: 13
Rejestracja: 02 sty 2021, 17:49
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Prosta gra dla 2 osób (dla osoby starszej)

Post autor: Cynamon »

A może "wybuchowa mieszanka"?. Układanie kulek na odpowiednich miejscach, proste zasady, ładnie wygląda, szybka rozgrywka. Wydaje się idealnie spełniać Twoje wymagania.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Prosta gra dla 2 osób (dla osoby starszej)

Post autor: BOLLO »

arashee pisze: 24 lut 2021, 13:18
BOLLO pisze: 24 lut 2021, 12:22 Sen Ktuki Smoki odpadają bo rozgrywka trwa 45-60min.
Skąd takie info? :shock:
Smoki lecą 15-20 minut góra przy 2-3 osobach, a Sen podobnie*, Kruki +/- pół godziny.

*jeśli odpuścimy sobie tryb dobijania do 100pkt. a zamiast tego ustalimy niższą liczbę.
Faktycznie sugerowałem się opisem z BGG odnośnie "SEN". Reszta czyli Kruki i Smoki faktycznie podaje 10-30min. Ale to jednak tylko karty więc pozostaje przy Park Niedźwiedzi, Santorini, Nova Luna
Cynamon pisze: 24 lut 2021, 17:24 A może "wybuchowa mieszanka"?. Układanie kulek na odpowiednich miejscach, proste zasady, ładnie wygląda, szybka rozgrywka. Wydaje się idealnie spełniać Twoje wymagania.
O prosze....fajnie wygląda zainteresuje sie i tym tytułem.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Prosta gra dla 2 osób (dla osoby starszej)

Post autor: bobule »

Cynamon pisze: 24 lut 2021, 17:24 A może "wybuchowa mieszanka"?. Układanie kulek na odpowiednich miejscach, proste zasady, ładnie wygląda, szybka rozgrywka. Wydaje się idealnie spełniać Twoje wymagania.
Z czego gra wymaga odpowiedniej zręczności, nawet ludziom w wieku 30 lat notorycznie wypadają te "kulki" ;) Więc to chyba kiepski pomysł.

Jak dla mnie Park niedźwiedzi jest jednak nieco bardziej skomplikowany. Więc raczej bym odradzał. Natomiast Nova Luna to jak dla mnie taki uproszczony Patchwork, z czego działa b.dobrze na 2-3 osoby, jest stosunkowo krótka, no i ma takie małe znaczniki, które trzeba umieszczać w kółkach - więc przyjmijmy, że terapia manualna również będzie. No i ma wariant solo.

Z karcianek Jaipur (tutaj jest sporo podnoszenia kart, tasowania kart / żetonów - nie skreślałbym tej gry. Szczególnie, że zasady są bardzo proste.
Tak samo karcianki z naszej księgarni - z czego Sen jest najprostszy (i pewnie najbardziej się spodoba - bo do grania familijnego to ludziom się bardzo podoba, no i ma słodkie kotki na kartach xD) i najlepiej grać w niego na więcej osób. Dodam jeszcze Głębie - Ballon Cup - zasady są banalne, gra jest krótka, ale kosteczki skarbów są dosyć małe (i często je podnosimy) - pytanie czy mama dała by sobie radę z podnoszeniem ich? jeśli nie ma problemów z kostkami w Sagradzie to powinna sobie spokojnie dać radę ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Prosta gra dla 2 osób (dla osoby starszej)

Post autor: BOLLO »

bobule pisze: 25 lut 2021, 06:15 Z czego gra wymaga odpowiedniej zręczności, nawet ludziom w wieku 30 lat notorycznie wypadają te "kulki" ;) Więc to chyba kiepski pomysł.
Dokładnie tego się obawiałem. Park Niedźwiedzi wydał mi się za trudny i elementy wkładane mogłyby przysporzyć problemów jak w przypadku Patchworka (widziałem jak mama się męczyła). Zamówiłem właśnie Nova Luna. Z opisu wszystko mi pasowało no i jest opcja solo (ale mam nadzieję że jednak Tata da się namówić na giercowanie z żoną) więc klepnąłem. Urodziny dopiero w maju tak więc jak się już przyjmie i ogra to dam oczywiście znać. Dziękuję mimo to wszystkim którzy doradzali konkretne tytuły. :mrgreen:
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Prosta gra dla 2 osób (dla osoby starszej)

Post autor: paracelsus444 »

Mandala wydaje się być grą dosyć prostą a jednocześnie ładną i "naturalną" przez tą bawełnianą matę. Myślę że dla osoby w starszym wieku byłaby dobrą opcją.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Prosta gra dla 2 osób (dla osoby starszej)

Post autor: BOLLO »

paracelsus444 pisze: 12 mar 2021, 09:34 Mandala wydaje się być grą dosyć prostą a jednocześnie ładną i "naturalną" przez tą bawełnianą matę. Myślę że dla osoby w starszym wieku byłaby dobrą opcją.
Wybrałem jednak opcję Santorini i Nova Luna.
ODPOWIEDZ