Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
mateuszwon94
Posty: 41
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:22
Has thanked: 1 time
Been thanked: 30 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: mateuszwon94 »

Ikari pisze: 08 sty 2021, 18:10
reju84 pisze: 08 sty 2021, 17:16 Gra jest świetna i polecam każdemu kto jest fanem space horroru. Jednak w dalszym ciągu ubolewam że nie dostałem jeszcze żadnej odpowiedzi w sprawie errata paczki z poprawionymi kartami.
Czy ktoś już dostał poprawione karty ?
Pozdrawiam
Ja mam wersje retail podstawki więc errata musi być z Rebela - miła Pani na infolini przekazała że jest obsuwa bo covid no i to leci z chin...
Może te karty są produkowane razem z całym Nemesisem z KS Lockdownu? A że tam są opóźnienia, do te poprawki też złapały :D
Awatar użytkownika
Ikari
Posty: 195
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:11
Has thanked: 11 times
Been thanked: 42 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Ikari »

Całkiem możliwe! Jednak moja rozmowa z rebel sugerowała że są to dwa osobne druki bo te karty powinny być na koniec 2020.
Awatar użytkownika
antymon
Posty: 47
Rejestracja: 01 lut 2016, 20:07
Lokalizacja: Krk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: antymon »

W Nemesisa gram ostatnio sporo - co najciekawsze najczęściej w opcji 2 osobowej. Zagraliśmy ze 2-3 partie w składzie 3 osobowym. W większym jak na razie nie było okazji.

Co do wrażeń - zarówno dla mnie jak i mojego współgracza wariant dwu osobowy jest jak najbardziej ok. Zazwyczaj rozgrywka wygląda tak, że zaczynamy grać co-op (z grą nad planszą, ustalaniem planu działania), natomiast jak to bywa i w życiu- wszystko zależy od wylosowanych celów i odpowiedniego momentu. Dzięki temu niby współpracujemy, ale nie ma co się oszukiwać, że nie ma intryg i noży w plecach. Sama boleśnie przekonałam się, że w pewnej fazie gry nie warto trzymać się gracza-kapitana, bo świetnie robi z Ciebie mięso armatnie (;
Baliśmy się, że będzie mało dynamicznie i nudno... natomiast w wariancie dla dwóch osób mniej jest po prostu skradania (koszt: 2), a więcej zwykłego chodzenia.
Oczywiście muszę zaznaczyć, że jestem olbrzymią fanką uniwersum Obcego, tak więc klimat oferowany przez grę jest jak najbardziej dla mnie.
Osobiście mniej przepadam za grami kooperacyjnymi (interakcja, a szczególnie negatywna to to co uwielbiam w grach)- a tu mam bardzo dobre wyważenie jednego i drugiego... oraz niepewności czy drugiemu graczowi bardziej na rękę będziesz żywy, czy... nie.
Pomimo tego, że gra wydaje się skomplikowana (chociażby przez filmiki z tłumaczeniem zasad i pierwszą rozgrywką), okazuje się, że dość łatwo wprowadzić nowe osoby (jeżeli w zespole jest ktoś kto ogarnia zasady) i my zaczęliśmy grać z osobą mało planszówkową po 5 minutach wprowadzenia.
Gra nam się na tyle przyjemnie i dynamicznie, że w zeszłym tygodniu wjechał dodatek Karnomorfy.
Bardzo byłam ciekawa mechaniki kart skażeń - i powiem wam, są emocje!

Co do wykonania - ja mam wersję z dodruku z kodem 2020. Wszystkie błędy (prócz pomyłek językowych zlokalizowałam w moim egzemplarzu). Pleśni czy osadu z farby nie było. Brakuje mi karty pomocy z zasadami działania w fazie kolonii intruzów (oczywiście do spamiętania po kilku grach)- przygarnęłabym zamiast kart promo. Troche irytujące jest miejsce na karty - dla tych w dużym formacie wszystko ok, w małym na wcisk- jeżeli zdecyduję się zakoszulkować będzie bardzo ciasno.
Wypraska w dodatku faktycznie strasznie dziwna - taka na wcisk, przypuszczam, że może być z nią problem w przypadku gdy zmotywuję się do pomalowania figurek.
Z rzeczy które są dla mnie dość smutne - szczególnie gdy patrzę na dodatki, to że wydawca nie pokusił się na figurkę pierwszego gracza.

Statystyki z gier: 1 statek uległ samodestrukcji (awarie), 1 x udane zabicie królowej; 1 x rozgrywka w której ruchy filmowo prowadziły królową do gniazda, by tam larwa rozszarpała gracza; 1 x gra pod tytułem 'statek w płomieniach' przez jedno nie zduszone ognisko i niefartowny zbieg okoliczności; 1 x osadzenie żołnierza przez wszystkie możliwe formy intruzów (miał w sobie larwę).
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

antymon pisze: 26 sty 2021, 18:43Brakuje mi karty pomocy z zasadami działania w fazie kolonii intruzów (oczywiście do spamiętania po kilku grach)- przygarnęłabym zamiast kart promo.
Jest w plikach do pobrania na BGG.
wiraz
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2021, 19:49

Karty do Nemesis

Post autor: wiraz »

Cześć i czołem

Dwa szybkie pytania:
Czy można kupić same karty do Nemesis, np. pakiet z jedną postacią, pakiet z przedmiotami itp.
Jak pewnie nietrudno się domyślić, karty zostały zniszczone "in this case by an 'orrible c**t...me"
Na swoją obronę dodam tylko, że pod światłym przywództwem kapitana, który się zalał
wyczyściliśmy statek z obcych.

Żeby nie dostać bana za pierwszy post, przejdę do tematu bardziej pasującego do działu:

Czy ktoś może natknął się na takowe karty z których mógłbym wydrukować to czego mi brakuje?
Czy za kartami skażenia kryje się jakaś magia której zwykły druk nie ogarnie?
Widziałem PnP...no ale to nie to.

Z góry dzięki za odpowiedzi i rady
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Karty do Nemesis

Post autor: addekk »

wiraz pisze: 29 sty 2021, 17:53 Cześć i czołem

Dwa szybkie pytania:
Czy można kupić same karty do Nemesis, np. pakiet z jedną postacią, pakiet z przedmiotami itp.
Jak pewnie nietrudno się domyślić, karty zostały zniszczone "in this case by an 'orrible c**t...me"
Na swoją obronę dodam tylko, że pod światłym przywództwem kapitana, który się zalał
wyczyściliśmy statek z obcych.

Żeby nie dostać bana za pierwszy post, przejdę do tematu bardziej pasującego do działu:

Czy ktoś może natknął się na takowe karty z których mógłbym wydrukować to czego mi brakuje?
Czy za kartami skażenia kryje się jakaś magia której zwykły druk nie ogarnie?
Widziałem PnP...no ale to nie to.

Z góry dzięki za odpowiedzi i rady
Spróbuj napisać do wydawnictwa z opisaniem problemu. Może za koszt wysylki doślą karty. Wiem że czasem kilka kart wysła nie wiem jak w przypadku pół gry 😅
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
ThunderFantastic
Posty: 112
Rejestracja: 23 gru 2018, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 16 times

Re: Karty do Nemesis

Post autor: ThunderFantastic »

wiraz pisze: 29 sty 2021, 17:53 Cześć i czołem

Dwa szybkie pytania:
Czy można kupić same karty do Nemesis, np. pakiet z jedną postacią, pakiet z przedmiotami itp.
Jak pewnie nietrudno się domyślić, karty zostały zniszczone "in this case by an 'orrible c**t...me"
Na swoją obronę dodam tylko, że pod światłym przywództwem kapitana, który się zalał
wyczyściliśmy statek z obcych.
Spokojnie możesz pisać tiketa na Gamefound I w dziale reklamacji wyrazić czynny żal :wink: .
Ja kilka miesięcy temu zalałem swojego Nemesisa. Odpisali aby napisać co zostało zniszczone a wyślą nowe. Tyle tego wyszło, że wysłali mi chyba wszystkie pełne talie oraz wybrane kafelki pomieszczeń. I to za friko.

Pozdrawiam.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: kozz84 »

Wysyłają już te poprawione kafelki?
nakago
Posty: 258
Rejestracja: 16 mar 2012, 16:38
Has thanked: 28 times
Been thanked: 39 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: nakago »

kozz84 pisze: 24 lut 2021, 09:30 Wysyłają już te poprawione kafelki?
dostałem tydzień temu, ale z tego co wiem wysyłanie ma jeszcze potrwać z tydzień lub dwa licząc od dziś, liczy się kolejność wysłanych reklamacji
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: aduko »

kozz84 pisze: 24 lut 2021, 09:30 Wysyłają już te poprawione kafelki?
viewtopic.php?f=64&t=68760
Polato
Posty: 16
Rejestracja: 09 sie 2020, 10:13
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Polato »

To jak to w końcu jest, każdy druk ma błędy tylko ten z 2019 więcej niż ten z 2020? Jest jakaś seria która nie ma błędów?
Awatar użytkownika
ssebqq
Posty: 113
Rejestracja: 23 maja 2020, 11:30
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: ssebqq »

Polato pisze: 24 lut 2021, 17:32 To jak to w końcu jest, każdy druk ma błędy tylko ten z 2019 więcej niż ten z 2020? Jest jakaś seria która nie ma błędów?
Też się właśnie zastanawiam, czy idzie kupić już kompletną i bez błędów podstawkę w PL ? ( teraz jakoś niedługo ma być chyba pierwsza fala z poprawionymi figurkami więc może i karty będą ok ). Ktoś coś wie na ten temat ?
Hh453
Posty: 128
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hh453 »

Witam , czy ktoś się orientuje jaki jest spis kart dla kapitana ,bo nie wiem dlaczego ale mam 12 kart, tak samo mam po 11 kart u pilota i zolnieża , które dokładnie karty są nadwyżkowe , byłbym wdzięczny za jakieś fotki!
ahroun21
Posty: 41
Rejestracja: 07 sie 2018, 13:05
Has thanked: 25 times
Been thanked: 5 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: ahroun21 »

Prawdopodobnie dostałeś grę z poprawionymi kartami. Mam nadzieję, że poniższy link pomoże ;)

https://files.rebel.pl/files/instrukcje ... emesis.pdf
Hh453
Posty: 128
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hh453 »

ahroun21 pisze: 07 mar 2021, 11:22 Prawdopodobnie dostałeś grę z poprawionymi kartami. Mam nadzieję, że poniższy link pomoże ;)

https://files.rebel.pl/files/instrukcje ... emesis.pdf
Dzięki za link! Ale to dziwne, bo dodatkowych kart przedmiotów tych co mają być poprawione to nie mam?

Edit: aaaa , bo tycfh kart z drobnymi błedami nie dawali, wszystko jasne, dzięki!!!!
Hh453
Posty: 128
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hh453 »

Czy da się jeszcze gdzieś dostać "Nieznane historie #2" ? Ewentualnie cokolwiek w pdfie czy coś albo do producenta może pisać?
Ewentualnie late pledge na kickstarterze nie da się już zrobić?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4511
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1365 times
Been thanked: 869 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Hh453 pisze: 07 mar 2021, 19:39 Czy da się jeszcze gdzieś dostać "Nieznane historie #2" ? Ewentualnie cokolwiek w pdfie czy coś albo do producenta może pisać?
Ewentualnie late pledge na kickstarterze nie da się już zrobić?
Otworza niedługo ponownie pledge manager dla starych osób. Spróbuj podpiąć się pod którąś zbiórkę jak otworza. Więcej info w najnowszym update Nemesis Lockdown.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Hh453
Posty: 128
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hh453 »

Hardkor pisze: 07 mar 2021, 20:53
Hh453 pisze: 07 mar 2021, 19:39 Czy da się jeszcze gdzieś dostać "Nieznane historie #2" ? Ewentualnie cokolwiek w pdfie czy coś albo do producenta może pisać?
Ewentualnie late pledge na kickstarterze nie da się już zrobić?
Otworza niedługo ponownie pledge manager dla starych osób. Spróbuj podpiąć się pod którąś zbiórkę jak otworza. Więcej info w najnowszym update Nemesis Lockdown.
Ja pledgowałem kiedyś nemesisa, można wiedzieć gdzie jest takie info , że otworzą ?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4511
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1365 times
Been thanked: 869 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Hh453 pisze: 07 mar 2021, 21:28
Hardkor pisze: 07 mar 2021, 20:53
Hh453 pisze: 07 mar 2021, 19:39 Czy da się jeszcze gdzieś dostać "Nieznane historie #2" ? Ewentualnie cokolwiek w pdfie czy coś albo do producenta może pisać?
Ewentualnie late pledge na kickstarterze nie da się już zrobić?
Otworza niedługo ponownie pledge manager dla starych osób. Spróbuj podpiąć się pod którąś zbiórkę jak otworza. Więcej info w najnowszym update Nemesis Lockdown.
Ja pledgowałem kiedyś nemesisa, można wiedzieć gdzie jest takie info , że otworzą ?
Przeczytaj jeszcze raz co napisałem
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 300 times
Been thanked: 98 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: MataDor »

ssebqq pisze: 24 lut 2021, 17:39
Polato pisze: 24 lut 2021, 17:32 To jak to w końcu jest, każdy druk ma błędy tylko ten z 2019 więcej niż ten z 2020? Jest jakaś seria która nie ma błędów?
Też się właśnie zastanawiam, czy idzie kupić już kompletną i bez błędów podstawkę w PL ? ( teraz jakoś niedługo ma być chyba pierwsza fala z poprawionymi figurkami więc może i karty będą ok ). Ktoś coś wie na ten temat ?
Czy ktoś zna odpowiedź na powyższe pytania?
Chciał bym kupić podstawkę PL która jest w sklepach jeszcze dostępna ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy jest to wersja już bez żadnych błędów
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Polato
Posty: 16
Rejestracja: 09 sie 2020, 10:13
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Polato »

Z tego co ustaliłem nie ma reguły. Były tylko 2 druki i w obu mogą zdarzyć się błędy. Na forum większość twierdziła że nie wpływa na rozgrywkę a Rebel dosyła fixpacki
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: DarkSide »

Zapowiedziana jest przedsprzedaż zestawu kart "Korytarze Techniczne". Jako że ostatnio inne gry zaprzątały mi głowę, to nie wiem czy to zupełnie coś nowego czego nie było wcześniej w ramach KS, czy może mam już to gdzieś w odmętach pudełka? :roll:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
feniks_ciapek
Posty: 2298
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1606 times
Been thanked: 936 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: feniks_ciapek »

DarkSide pisze: 09 mar 2021, 06:42 Zapowiedziana jest przedsprzedaż zestawu kart "Korytarze Techniczne". Jako że ostatnio inne gry zaprzątały mi głowę, to nie wiem czy to zupełnie coś nowego czego nie było wcześniej w ramach KS, czy może mam już to gdzieś w odmętach pudełka? :roll:
To była wcześniej angielska promka na BGG i chyba w kampanii Dice Tower. Polska wersja wychodzi dopiero teraz.
mateuszwon94
Posty: 41
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:22
Has thanked: 1 time
Been thanked: 30 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: mateuszwon94 »

DarkSide pisze: 09 mar 2021, 06:42 Zapowiedziana jest przedsprzedaż zestawu kart "Korytarze Techniczne". Jako że ostatnio inne gry zaprzątały mi głowę, to nie wiem czy to zupełnie coś nowego czego nie było wcześniej w ramach KS, czy może mam już to gdzieś w odmętach pudełka? :roll:
Tak jak pisał kolega wyżej to promka z KS któregoś kanału planszówkowego. Polska wersja była dostępna do kupienia w ramach PM Nemesis Lockdown (i zapewne dotrze do wspierających dokładnie w tym samym czasie co przedsprzedaż ogłoszona przez Rebela)
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: DarkSide »

feniks_ciapek pisze: 09 mar 2021, 07:30 To była wcześniej angielska promka na BGG i chyba w kampanii Dice Tower. Polska wersja wychodzi dopiero teraz.
Aaaa.... czyli to są te Dice Tower Promo Cards :D To już mam je w pakiecie add-onowym zamówione i opłacone przy Lockdownie. Dzięki za szybką odpowiedź.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
ODPOWIEDZ