Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 352
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 272 times
Been thanked: 113 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: dispe »

Nie wiem o co chodzi, w końcu jakiś prawilny słowiański przykuc! :mrgreen:

Kiedy te pierwsze dwie przedstawione figurki będą walczyć, będzie to starcie typu "podłoga to lawa" :wink:
Turnavine

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Turnavine »

Trochę komiczne wydaje mi się przedstawienie tego Wiedźmina w postaci pokazanego modelu, nie wiem jaką korzyść odnosi będąc w tej pozycji na tak niskim obiekcie. ;P To oczywiście moja opinia, ale chyba lepiej by się prezentował na czymś wyższym lub sugerującym większą wysokość np. łęku sklepiennym.
HoLi
Posty: 693
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 77 times
Been thanked: 70 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: HoLi »

Moim zdaniem każda z figurek powinna przedstawiać Wiedźmina w jakiejś charakterystycznej dla danej szkoły postawie + broń, w której dana szkoła się specjalizuje w pierwszej kolejności, jak na przykład przedstawione wcześniej "kły" ze szkoły Żmiji + rodzaj noszonego pancerza/zbroi. Obecne pozy całkowicie do mnie nie przemawiają.
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
dawid
Posty: 518
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 239 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: dawid »

Nigdy nie sądziłem, że pozycje postaci przedstawionych na figurkach do jakiejkolwiek gry planszowej mogą wywalać tyle stron dyskusji.

Czy tak serio wyciągając grę analizujecie czy każda postać na figurce jest w naturalnej pozie ?
I nie, nie próbuję tu wyśmiewać kogokolwiek. Najzwyczajniej na świecie nie rozumiem i zastanawiam się czy faktycznie ktoś wchodzi tak głęboko w detale gry czy to dyskusja dla dyskusji.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1385
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Emil_1 »

Idąc tym tokiem to kolejny wiedźmin będzie miał kamień w d... A tak serio to i tak będzie masa figurek i nikt nie będzie zwracał uwagi na pozycję w jakiej stoi wiedźmin;)
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11018
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3269 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: japanczyk »

dawid pisze: 27 lut 2021, 00:13 Czy tak serio wyciągając grę analizujecie czy każda postać na figurce jest w naturalnej pozie ?
Nie, ale inne gry niemprobuja budować hype'u prezentując kolejne elementy co kilka dni nie mowiax tak naprawde nic o grze ;)
Emil_1 pisze: 27 lut 2021, 01:58 A tak serio to i tak będzie masa figurek i nikt nie będzie zwracał uwagi na pozycję w jakiej stoi wiedźmin;)
W podstawce ma byc tylko 5 figurek wiedzminow, chyba ze cos przeoczyłem
HoLi
Posty: 693
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 77 times
Been thanked: 70 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: HoLi »

dawid pisze: 27 lut 2021, 00:13 Nigdy nie sądziłem, że pozycje postaci przedstawionych na figurkach do jakiejkolwiek gry planszowej mogą wywalać tyle stron dyskusji.

Czy tak serio wyciągając grę analizujecie czy każda postać na figurce jest w naturalnej pozie ?
I nie, nie próbuję tu wyśmiewać kogokolwiek. Najzwyczajniej na świecie nie rozumiem i zastanawiam się czy faktycznie ktoś wchodzi tak głęboko w detale gry czy to dyskusja dla dyskusji.
Z jednej strony patrząc to pozy wiedźminów nie mają znaczenia dla samej gry, równie dobrze mogą je prezentować kolorowe meple i też da się grać. Jednak jeśli figurek ma być tylko kilka, będą z pewnością dla wielu osób jednym z elementów budujących klimat, a gra jeszcze nie wylądowała na stołach graczy to warto poruszać nawet temat pozy każdego z wiedźminów z osobna. Dla mnie obecne figurki są słabe. Wolałbym figurki w charakterystycznych postawach walki dla każdej ze szkoły wiedźminów + różnice w używanej broni, jak na przykład ukazane już wcześniej ostrza zwane "kłami" ze szkoły Żmiji + różnice w używanym pancerzu/zbroi.

Jak dojdzie na planszy do walki między dwoma wiedźminami, to mi jako wzrokowcowi ciężko jest sobie wyobrazić na przykład stających do walki dwóch kucających na przeciwko siebie przeciwników :lol:
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1150
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 419 times
Been thanked: 261 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: mmag »

Obrazek
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11018
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3269 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: japanczyk »

Och please
CMON wrzuca dwa teasy, zazwyczaj pozniej ze dwa artykuly o mechanice i reszty dowiadujemy sie na kampanii
AR tez pokazuje drafta, jakies concept arty I cala reszte odkrywa na kampanii albo tuz przed Marcin opowiqda o grze w filmach
Mythic co tydzien opowiqda o nowych rzeczach i porusza tenat gry w swoich WuW

Tutaj zas mamy pokazywanie pojedynczych komponentów gry koedy o grze nic/niewiele nie wiadomo - zadna z powyzszych firm nie robi takiego cyrku
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1170 times
Been thanked: 461 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: polwac »

ale przecież ogólny zarys gry jest znany
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1150
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 419 times
Been thanked: 261 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: mmag »

Ktoś tu chyba słabo śledzi twórców:D CMON mogę wymienić co najmniej 3-4 gry zapowiedziane pół roku - rok temu, o których jedyne info to pojedyncze wpisy na social media/pojedyncze grafiki/rendery - na dobry miesiąc przed kampanią średnio codziennie jest wrzucane jedno zdjęcie figurki, co kilka dni/tydzień jakiś ogólny artykuł o mechanice - konkrety do zobaczenia w kampanii. Monolith dobre pół roku zapowiada już kolejnego Batmana, a ile lat prezentuje kolejne grafiki i figurki z Ragnaroku już nie zliczę :D AR- analogicznie, dobre pół roku wrzucania grafik, obrazków, renderów itp. właściwa promocja z prezentacją mechaniki startuje jakiś miesiąc przed kampanią.

W zasadzie w przypadku każdego tworu mamy cykl promocji na zasadzie: prezentacja tytułu -> podtrzymywanie/rozbudowanie zainteresowania pojedynczymi grafikami/renderami i ogólnymi info o zawartości -> ok. miesiąca przed kampanią rozbudowany marketing i zalewanie mediów materiałami o grze... A i tak konkretne informacje o cenie/zawartości/instrukcje/gameplaye dostajesz po starcie kampanii (lub co gorsza już w jej trakcie/po zakończeniu bo i tak się zdarza).

I tego typu schemat wodzenia klienta za nos i rozbudzania jego zainteresowania jest normą - zresztą nie tylko w świecie planszówek - wystarczy spojrzeć na zapowiedzi teaserów trailerów filmowych, udostępniane wyrywki/rozdziały oczekiwanych książek przed premierą itd.

Oczywiście - tego typu marketing może być robiony lepiej lub gorzej - i rozumiem, że to co prezentuje Wookie może się komuś akurat nie spodobać ("ta figurka wcale nie jest taka fajna") ale czepianie się, że w ogóle to robi? Och please...

Spoiler:
mordajeza
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 173 times
Been thanked: 251 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: mordajeza »

Ale kto broni olać te wrzutki i poczekać na draft/start kampanii? Naprawdę nie rozumiem, w czym jest problem.
Awatar użytkownika
ssebqq
Posty: 113
Rejestracja: 23 maja 2020, 11:30
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: ssebqq »

mordajeza pisze: 27 lut 2021, 13:23 Ale kto broni olać te wrzutki i poczekać na draft/start kampanii? Naprawdę nie rozumiem, w czym jest problem.
Pewnie nikt :D ale mamy forum i założony temat ( Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat ), więc czekamy na trzecią pozę figurki :wink:
Silmaril
Posty: 65
Rejestracja: 28 lip 2020, 09:48
Has thanked: 19 times
Been thanked: 30 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Silmaril »

Dla mnie figsy są OK. Nie doktoryzowałbym się tak nad nimi ale z drugiej strony rozmowy/kłótnie/opinie budują zainteresowanie grą i o to chodzi ;) Póki co planszetki i opisy bardzo mi się podobają, mam nadzieję na dodatkową szkołę Mantykory w SG.
Cvvenu
Posty: 117
Rejestracja: 30 maja 2020, 14:47
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Cvvenu »

kolejna zapowiedz - tym razem szkoła wilka i o dziwo postać stoi po prostu na ziemi:
Spoiler:
azazelmo
Posty: 908
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 151 times
Been thanked: 288 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: azazelmo »

Cvvenu pisze: 02 mar 2021, 15:03 kolejna zapowiedz - tym razem szkoła wilka i o dziwo postać stoi po prostu na ziemi:
Spoiler:
Zaraz pojawią się opinie: „oklepana, nudna statyczna poza” ;)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11018
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3269 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: japanczyk »

Nie, za to mam inne zastrzeżenie - głowica miecza jest wielkości połowy głowy tego wiedźmina
Na prawde mają kiepskiego sculptora :/
Spoiler:
podejrzany
Posty: 262
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: podejrzany »

japanczyk pisze: 02 mar 2021, 15:47 Nie, za to mam inne zastrzeżenie - głowica miecza jest wielkości połowy głowy tego wiedźmina
Na prawde mają kiepskiego sculptora :/
Spoiler:
To zależy, na figurce owszem ale na obrazku na plnaszetce głowica ma "realne" proporcje, ładnie wygląda :)

A i modły zostały wysłuchane - ta figurka ma już medlaion, czyli podejrzewam że pozostałe też będą miały poprawione stroje żeby medaliony były ;)
Ostatnio zmieniony 02 mar 2021, 16:10 przez podejrzany, łącznie zmieniany 1 raz.
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11018
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3269 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: japanczyk »

No tak, arty są ogólnie ładne, ale ich przeniesienie na figurki już nie do końca ;-)
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2022
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1499 times
Been thanked: 1151 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Bruno »

japanczyk pisze: 02 mar 2021, 15:47 Nie, za to mam inne zastrzeżenie - głowica miecza jest wielkości połowy głowy tego wiedźmina
Bynajmniej:
https://sbg-sword-forum.forums.net/thre ... mel-shapes

(jeśli już w ogóle broń z fantastycznych krain musi powielać standardy średniowieczne)
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
allagainstyou
Posty: 152
Rejestracja: 19 lis 2020, 15:30
Has thanked: 33 times
Been thanked: 34 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: allagainstyou »

Mi duża głowica miecza akurat wcale nie przeszkadza. Chętnie zobaczyłbym inne ujęcia, ale generalnie to figurka wygląda dużo lepiej niż poprzednie, nawet udało się wyeksponować znak szkoły wilka. Ode mnie plus. Fajnie byłoby, gdyby udało im się ująć wiedźmina w trakcie ataku, w dynamicznej pozie, ale jeśli to ma przekładać się na pozy jak te w poprzednich figurkach, to jednak zdecydowanie wolę bardziej tradycyjne rozwiązanie.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11018
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3269 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: japanczyk »

Bruno pisze: 02 mar 2021, 16:14 Bynajmniej:
https://sbg-sword-forum.forums.net/thre ... mel-shapes

(jeśli już w ogóle broń z fantastycznych krain musi powielać standardy średniowieczne)
Mhm, a widzisz jak długi i nieporęczny przy tym jest trzon miecza?
Daleko mi od specjalisty w broni jakiejkolwiek, ale nie widze zwiazku z moim komentarzem, a rzeczywistymi mieczami, który wyglądają jednak zgoła inaczej (nigdzie tez nie widzialem takich proporcji głowni i trzonu)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4505
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1363 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Hardkor »

Czy tylko dla mnie wygląda ten wiedźmin na młodego gościa na planszetce, zaś wersja figurkowa dodaje mu z 10/20 lat XD ?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
ssebqq
Posty: 113
Rejestracja: 23 maja 2020, 11:30
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: ssebqq »

Pozy jak pozy ale niestety arty gwinta ( choć bardzo fajne ) to już się robi zamęt. Ten jegomość to kolgrim ze szkoły żmij :wink:
allagainstyou
Posty: 152
Rejestracja: 19 lis 2020, 15:30
Has thanked: 33 times
Been thanked: 34 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: allagainstyou »

japanczyk pisze: 02 mar 2021, 16:23
Spoiler:
Ha, zdałem sobie sprawę, że w poprzednich figurkach to nie brak realizmu mi przeszkadzał, bo w sumie nie przeszkadzają mi np figurki walczące mieczami większymi od nich. Dodatkowo można tłumaczyć, że wiedźmin, nadludzka siła, potrzebuje ciężkiego miecza, bla bla bla.

Mi przeszkadzało nienaturalne ułożenie ciała i problem z dopasowaniem danego ujęcia do jakiejś sytuacji. Problem z ustaleniem co wiedźmin robił w momencie gdy został uchwycony na figurce. Tutaj wiedźmin wygląda jakby wyczekiwał ataku przeciwnika lub sam szukał okazji do ataku, dla mnie spoko. Dlaczego Kucacz kuca na kikucie kolumny, wyciągając miecz daleko w bok to nie wiem. Dlaczego Bejsbolista bierze zamach jakby szykował się do odbicia piłki, odbija się od kamienia pod nienaturalnym kątem i nienaturalnie podciąga nogi - też nie wiem, nic w tej postaci do siebie nie pasuje. Dla mnie trzecia figurka jest spoko.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2021, 16:47 przez allagainstyou, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany