TOP5 gier Waszych mężczyzn

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: scarletmara »

Tu się zgadzam, tylko z jedną uwagą - że to nie jest pytanie dla damskiej części forum, tylko do części forum, która ma partnera/chłopaka/męża gracza...
Tu się zgadzam tylko z jednya uwagą :wink: : do części forum, która ma partnera/chłopaka/męża ale raczej NIE gracza lub niedzielnego gracza, którego do grania trzeba jakoś specjalnie zachęcać :twisted: :wink:

P.S. róznica między tym wątkiem a tamtym ad. TOP 5 kobiet jest taka, ze tutaj Kuba stosuje podział: mężczyźni gracze, ich typy go tu raczej nie interesują bo nie pomogą rozwiązac problemu, ktorym jest druga grupa czyli mężczyźni NIE gracze, których do gry trzeba jakos zachęcić specjalnie (i to ich typy go tu interesują), natomiast w tamtym wątku autor zastosował podział wg. wzorca: mężczyźni (czyli domyślnie gracze, których TOP5 go nie interesowało bo chciał poznać typy kobiet czyli wg. założeń tej połowy ludzkości, którą trzeba zachęcić czymś do grania a on nie wie czym i ich TOPKA miała w tym pomóc :twisted: ), nie brał pod uwage tego, że kobiety też można podzielić na GRACZY i NIE GRACZY i że topki jednych i drugich mogą się różnić i taki misz-masz średnio pomocny będzie.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2021, 13:21 przez scarletmara, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: BOLLO »

Thinkert pisze: 01 mar 2021, 11:20 Tu się zgadzam, tylko z jedną uwagą - że to nie jest pytanie dla damskiej części forum, tylko do części forum, która ma partnera/chłopaka/męża gracza...
no chyba jednak jest ;-)
KubaP pisze: 27 lut 2021, 13:37 Dziewczyny, mam pytanie, bo mam wiele koleżanek do grania, których facetów trudno zaciągnąć do stołu. Jakimi tytułami zachęcacie swoich chłopów do planszówek?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: grzeslaw90 »

Thinkert pisze: 01 mar 2021, 11:20 Tu się zgadzam, tylko z jedną uwagą - że to nie jest pytanie dla damskiej części forum, tylko do części forum, która ma partnera/chłopaka/męża gracza...
BOLLO pisze: 01 mar 2021, 13:21 no chyba jednak jest ;-)
Pora na kolejny wątek :lol:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: BOLLO »

grzeslaw90 pisze: 01 mar 2021, 14:16
Thinkert pisze: 01 mar 2021, 11:20 Tu się zgadzam, tylko z jedną uwagą - że to nie jest pytanie dla damskiej części forum, tylko do części forum, która ma partnera/chłopaka/męża gracza...
BOLLO pisze: 01 mar 2021, 13:21 no chyba jednak jest ;-)
Pora na kolejny wątek :lol:
Pytanie tylko kto się odważy tam cokolwiek napisać :wink:
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: KubaP »

BOLLO pisze: 01 mar 2021, 13:21
Thinkert pisze: 01 mar 2021, 11:20 Tu się zgadzam, tylko z jedną uwagą - że to nie jest pytanie dla damskiej części forum, tylko do części forum, która ma partnera/chłopaka/męża gracza...
no chyba jednak jest ;-)
KubaP pisze: 27 lut 2021, 13:37 Dziewczyny, mam pytanie, bo mam wiele koleżanek do grania, których facetów trudno zaciągnąć do stołu. Jakimi tytułami zachęcacie swoich chłopów do planszówek?
Dzięki za zwrócenie uwagi, poprawiłem!
Welnek
Posty: 56
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:47
Has thanked: 26 times
Been thanked: 1 time

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: Welnek »

TOP 5 gracza, którego co prawda nie musiałam nigdy namawiać, ale jak gra nie przypasuje to skutkuje to brakiem skupienia:

1. Wsiąść do pociągu: Europa
2. Wszystkie inne wersje Wsiąść do Pociągu
3. Splendor - a szczególnie Splendor Marvel
4. Fallout Shelter
5. Carcassonne z dodatkami/bez

Ogólnie to "pociągi" działają wszędzie i zawsze, gry w uniwersum Marvela/DC, adaptacje planszowe gier komputerowych, tematycznie post apo (np. Ocaleni).

Zombicide też zadziałało, ale np. Cthulhu DMD już nie, bo bardziej patrzył przez pryzmat sesji rpg (dlaczego tu nie możemy zabić agentów - bo tak jest w zasadach itp.) i szukał minusów.
ODPOWIEDZ