Gra typu 1 vs reszta

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: TV3 »

To ja się dopiszę do Listów z Whitechapel. To gra wybitna (moim, subiektywnym zdaniem).

Choć zdania na forum są / były w tym względzie podzielone - faktycznie może trwać i trwać. Nie mam pojęcia jak ludzie są w stanie rozgrywać 4 noce Listów w 2 godziny na przykład.
Mi (nam) - jeśli grać do końca czwartej nocy - zazwyczaj to zajmuje 4-6 h. 6 wtedy, gdy kumpel przymula i zbyt rozważa. 5-4, gdy jego partnerka go ponagla.
No.... ale jak pisałem - nam tyle zlatuje. Poza tym - Kubę można przecież złapać dużo wcześniej, jak mu koło od dorożki się spsuje ;).

I gdy skupić się na grze, zamiast uprawiać radosne pykanie, to umysł paruje po takiej sesji (policjantów), a serce niebezpiecznie przyspiesza pracę (Kuby). Zasady są banalne jak budowa cepa. Natomiast rozgrywka jakże daleka od "łażenia bez celu".

Hula w dowolnym składzie, najlepiej chyba we trójkę.
vespi
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2020, 11:14

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: vespi »

Hard City śmiga świetnie na 3 i 5 osób, gdzie jedna osoba jest Doktorem Zero. Bardzo polecam, na święta Bożego Narodzenia rozegrałem z 20 partii z rodziną :D
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: Dellas »

Middle-Earth Quest. Jednak będzie problem z dostępnością.
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: trance-atlantic »

Do Descenta pasuje jak pięść do kaloryfera, ale to w sumie była moja pierwsza nowoczesna planszówka, więc o niej wspomnę - Scotland Yard. :)

Na dwie osoby można nawet grać w całkowitym milczeniu... i ma to swoje zalety, bo przy 3+ graczach zazwyczaj detektywi sobie coś podpowiadają i Mister X może dzięki temu dostrzec coś, czego wcześniej nie widział.

Jedyna rzecz jest taka, że grający detektywami powinien jednak prowadzić wszystkie postaci, bo w mniejszym gronie jego szanse spadają do zera.
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 931
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: louiscyphre »

Legendary Alien z pierwszym dodatkiem. Nawet w samej podstawce jest możliwość zagrania Obcym, gry zginie postać gracza. Można spróbować grać tak od razu ale nie testowałem.
ODPOWIEDZ