Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 639
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 195 times
Been thanked: 175 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Michito »

Wyspa Skye - bo nie mam jeszcze żadnego tytułu kafelkowego

Patchwork Automa - gdyby Żona nie chciała akurat zagrać

I...
Spoiler:
- bo lubię trudno dostępne tytuły,
które poleca Gambit
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

No i spływają powoli moje zamówienia:
Aeon`s End Legacy bo nie mam żadnej gry Legacy a z żoną karcianki lubimy.
Rising Sun bo to Eric Land area control i Portal :wink:
Podwodne Miasta bo Gizmo zachwalał.
Scythe Igrając z wiatrem sam nie wiem po co two wziąłem....jeszcze podstawki nie ograłem nawet......
feniks_ciapek
Posty: 2298
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1606 times
Been thanked: 936 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: feniks_ciapek »

Micromacro Crime City, bo córka lubi kooperacje, dedukcje i kiedyś książki z seri Mamoko bardzo się jej podobały, więc mam nadzieję, że będzie można wystawić na stół coś zamiast Harry'ego Pottera :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2656 times
Been thanked: 2564 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Gizmoo »

BOLLO pisze: 03 mar 2021, 10:29 Podwodne Miasta bo Gizmo zachwalał.
Bo to genialna gra jest! :D

U mnie złożone zamówienie na Kingdom Builder Big Box i dodatek do Montany. A miałem powstrzymać się z zakupami. Coś mi nie wychodzi ostatnio "niekupowanie". :|
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 330
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: niwgnip »

Keyforge, bo szukałem szybkiej karcianki a akurat na rebelu pojawiła się mega promka drugiego startera + 2 talii z pierwszego :D
dawid
Posty: 519
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 240 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: dawid »

feniks_ciapek pisze: 03 mar 2021, 11:51 Micromacro Crime City, bo córka lubi kooperacje, dedukcje i kiedyś książki z seri Mamoko bardzo się jej podobały, więc mam nadzieję, że będzie można wystawić na stół coś zamiast Harry'ego Pottera :)
Gdzieś w Polsce ?
feniks_ciapek
Posty: 2298
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1606 times
Been thanked: 936 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: feniks_ciapek »

dawid pisze: 03 mar 2021, 23:32 Gdzieś w Polsce ?
Planszostrefa. Przedsprzedaż.
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: ptf »

WH40K Podbój - część z drugiej ręki, a część korzystając z ostatków wyprzedaży. Oboje z żoną lubimy klimat czterdziestki, w Zakazane Gwiazdy nie ma czasu grać, a tutaj można się ponaparzać poniżej godziny.

Poprzednią grę kupiłem prawie 2 lata temu, więc teraz nadrobiliśmy ;)
GoT, FS, SR, WH4OK:C
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 646
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 367 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Nilis »

ptf pisze: 04 mar 2021, 18:10 WH40K Podbój - część z drugiej ręki, a część korzystając z ostatków wyprzedaży. Oboje z żoną lubimy klimat czterdziestki, w Zakazane Gwiazdy nie ma czasu grać, a tutaj można się ponaparzać poniżej godziny.

Poprzednią grę kupiłem prawie 2 lata temu, więc teraz nadrobiliśmy ;)
Kapitalny LCG. Niestety odkąd scena turniejowa się rozpadła skończyło się granie w Podbój.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Argue »

Nowy miesiąc, nowe zakupy - Res Arcana, bo idzie dzień kobiet, a ostatnio wszędzie dobre rzeczy o tej grze słyszę.
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: ptf »

Nilis pisze: 04 mar 2021, 19:45 Kapitalny LCG. Niestety odkąd scena turniejowa się rozpadła skończyło się granie w Podbój.
U nas to będzie granie w domu i ze znajomymi. Przyznam, że dodatki to kupiłem trochę "na zapas" - normalnie nie robię tego nigdy, ale tutaj to chyba już ostatni dzwonek jeśli chodzi o dostępność. Na razie leżą nieodpakowane, wciąż gramy podstawkami i dwoma małymi dodatkami.
GoT, FS, SR, WH4OK:C
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 816
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Grzdyll »

W ramach forumowej kozetki uspokajającej sumienie też się przyznam, że pomimo pełnych półek gier na które notorycznie brak czasu lub nastroju współgraczy (więc w zasadzie ograniczam kupowanie nowych pudeł) nie oparłem się ostatnio:

Spirit Island - bo kooperacje mają u mnie coraz większe wzięcie i tłumaczę sobie, że moje córy są już w takim wieku, że może uda nam się wspólnie z sukcesem gonić zachłannych kolonizatorów. Na razie za nami rozpoznawcze pierwsze dwie partie, zagrane jedynie do połowy więc z oceną jeszcze z pewnością muszę się wstrzymać ale mimo niemałej ceny już zakupu nie żałuję. Trudne to ale faktycznie dobre :)

Everdell- jeszcze nie dotarło i niestety obawiam się, że może nie podejść bo gry z budowaniem silniczków i zależności między kartami średnio niestety w mojej rodzinie się przyjmują (kurz zbierają np. Osadnicy NI czy Dziedzictwo Testament Diuka de Crecy) ale może te słitaśne zwierzątka zrobią robotę?
feniks_ciapek
Posty: 2298
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1606 times
Been thanked: 936 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: feniks_ciapek »

Bonfire w przedsprzedaży, bo Gradanie poleciło i z opisu wygląda na to, że to może być akurat jeden z tych nielicznych eurasków dla mnie.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: eveni »

Robinson crusoe - chciałam kupić już dawno, ale zawsze było coś innego. Potem zrezygnowałam, bo za trudna do wygrania itp. Po ogłoszeniu edycji kolekcjonerskiej miałam poczekać i tam kupić, ale zdałam sobie sprawę, że ceny będą w euro. Podejrzewam, że podstawka i dodatki będą droższe niż obecnie. Konkludując zakupiłam wraz z dodatkami Opowieści niesamowite i Skrzynia skarbów (najwyższej będę za 2 tygodnie żałować :D)
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 84 times
Been thanked: 48 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: helloween85 »

Minecraft: Builders & Biomes - bo potrzebowałem czegoś na prezent dla syna, a syn bardzo lubi minecrafta. Obawiałem się jednak, że to będzie kompletny gniot. Po dwóch partiach muszę przyznać, że nie było tak źle. Sam raczej nigdy tego nie zaproponuję, ale na pewno nie będę płakać jak syn będzie chciał w to grać.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 408 times
Been thanked: 505 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: rav126 »

Anachrony Infinite Upgrade Pack, bo żona mi powiedziała - no kup bo potem będziesz mi jęczał, że "mogłeś kupić jak było dostępne, a teraz już nie ma" :lol:
Uncle_Grga
Posty: 561
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Uncle_Grga »

rav126 pisze: 08 mar 2021, 20:37 Anachrony Infinite Upgrade Pack, bo żona mi powiedziała - no kup bo potem będziesz mi jęczał, że "mogłeś kupić jak było dostępne, a teraz już nie ma" :lol:
:lol:
Skarb nie Żona. Szacunek! :mrgreen:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

Abyss- Kiedyś chciałem kupić i było więc jak dodrukowali to szybko zakupiłem

X-Wing 1.0- Kilka nowych modeli do kolekcji. Z tym X-wingiem to u mnie jest ciekawa sprawa bo to jest typowa dla mnie gra kolekcjonerska w którą nie żałuje złotówki pomimo że gram naprawdę rzadko. Uwielbiam ten system (który ma wady owszem ale ja widze tylko plusy) i wiem że już nic innego nie wyjdzie więc można próbować zebrać wszystko co niekoniecznie jest łatwe i tanie.

Cut the Rope- Kupiłem tę grę po jednym zdaniu Ignacego Trzewiczka z któregoś tam lajwa. A brzmiało ono tak "O kurcze cut the rope , pamiętam jak się zagywałem w tę grę....mam rozegrane mase partii i moje dzieciaki też ją lubią...." I mi to wystarczyło.
Awatar użytkownika
ceemik
Posty: 24
Rejestracja: 16 lip 2009, 09:32
Lokalizacja: Tarnów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: ceemik »

helloween85 pisze: 07 mar 2021, 11:57 Minecraft: Builders & Biomes - bo potrzebowałem czegoś na prezent dla syna, a syn bardzo lubi minecrafta. Obawiałem się jednak, że to będzie kompletny gniot. Po dwóch partiach muszę przyznać, że nie było tak źle. Sam raczej nigdy tego nie zaproponuję, ale na pewno nie będę płakać jak syn będzie chciał w to grać.
ostatnio miałem dokładnie taki sam zakup i odczucia. Jedyna różnica to to że zagraliśmy na razie tylko raz.

Ponadto:

Everdell - bo ładne, kolorowe, mam nadzieję że podejdzie chłopcom. No i cena w Empiku była bardzo dobra więc grzech nie brać :)

seria Escape Room - "Atak na Londyn" leżał i kurzył się od dawna aż w końcu zagrałem z dzieciakami. Bardzo im się spodobało więc kupiłem resztę serii. "Tajemnica Eldorado" i " Podróż w czasie" spodobały się nawet bardziej. Teraz czeka na nas "Zagadka Sfinksa".
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

ceemik pisze: 09 mar 2021, 10:26

seria Escape Room - "Atak na Londyn" leżał i kurzył się od dawna aż w końcu zagrałem z dzieciakami. Bardzo im się spodobało więc kupiłem resztę serii. "Tajemnica Eldorado" i " Podróż w czasie" spodobały się nawet bardziej. Teraz czeka na nas "Zagadka Sfinksa".
Wszystkie wspomniane zrobiłem i ciekawe czy twoja kolejność od najlepszego będzie taka sama jak moja:
Spoiler:
Awatar użytkownika
ceemik
Posty: 24
Rejestracja: 16 lip 2009, 09:32
Lokalizacja: Tarnów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: ceemik »

BOLLO pisze: 09 mar 2021, 10:54
ceemik pisze: 09 mar 2021, 10:26

seria Escape Room - "Atak na Londyn" leżał i kurzył się od dawna aż w końcu zagrałem z dzieciakami. Bardzo im się spodobało więc kupiłem resztę serii. "Tajemnica Eldorado" i " Podróż w czasie" spodobały się nawet bardziej. Teraz czeka na nas "Zagadka Sfinksa".
Wszystkie wspomniane zrobiłem i ciekawe czy twoja kolejność od najlepszego będzie taka sama jak moja:
Spoiler:
Z ukończonych do tej pory kolejność jest dokładnie taka sama. Odezwę się po Sfinksie.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 576
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 457 times
Been thanked: 307 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: vikingowa »

Kingdom Rush: Rift in Time + wieżyczki 3d + upgrade komponentów - bo.... ładne, kolorowe, czemu nie? Chcę sprawdzić czy się spodoba jako solo zanim wejdę w all in Elemental Uprising (i może resztę dodatków do Rift) :D
Garad
Posty: 58
Rejestracja: 24 sty 2018, 16:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Garad »

Palec Boży, bo... niedostępne (chwilowo?), a opinie jako szybka, prosta i przyjemna gra zbiera dobre. Takiej gry na spotkania rodzinne mi brakowało.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

vikingowa pisze: 09 mar 2021, 13:13 Kingdom Rush: Rift in Time + wieżyczki 3d + upgrade komponentów - bo.... ładne, kolorowe, czemu nie? Chcę sprawdzić czy się spodoba jako solo zanim wejdę w all in Elemental Uprising (i może resztę dodatków do Rift) :D
No to daj znaka bo mnie syn na tę grę męczy....a ja na komórce w nią straciłem kilka tygodni życia :-)
Awatar użytkownika
lucyfungus
Posty: 52
Rejestracja: 18 kwie 2012, 15:54
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: lucyfungus »

Ostatnio kupiłem w przedsprzedaży Europa Universalis: The Price of Power bo jako fan wersji komputerowej będę mógł zagrać w nią na planszy, a w międzyczasie tłumaczę sobie zasady gry, a ich jest sporo. :)
ODPOWIEDZ