Moje najdroższe gry w kolekcji

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 233
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 221 times
Been thanked: 56 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: brutusss »

BOLLO pisze: 10 mar 2021, 10:20 Jak wyobrazasz sobie że przyjdze do banku z 4rema regałami a na nich 230 pudełek z grami co zajmuje powierzchnie aktualnie 5m x 2m i poprosze o wynajem skrytki/sejfu :-)

Nie jest to takie proste a PZU jak się interesowałem nie jest skory do ubezpieczania czegoś takiego...może jeszcze raz podejdę do tematu bo jak to mówią "człowiek mądry po szkodzie".
No właśnie, to jest problem z planszówkami - miejsce. A może jakieś rozwiązanie w stylu smart storage ( przynajmniej u mnie takie coś jest), wynajmujesz kontener/box monitorowany i ubezpieczony :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: BOLLO »

brutusss pisze: 10 mar 2021, 10:26
BOLLO pisze: 10 mar 2021, 10:20 Jak wyobrazasz sobie że przyjdze do banku z 4rema regałami a na nich 230 pudełek z grami co zajmuje powierzchnie aktualnie 5m x 2m i poprosze o wynajem skrytki/sejfu :-)

Nie jest to takie proste a PZU jak się interesowałem nie jest skory do ubezpieczania czegoś takiego...może jeszcze raz podejdę do tematu bo jak to mówią "człowiek mądry po szkodzie".
No właśnie, to jest problem z planszówkami - miejsce. A może jakieś rozwiązanie w stylu smart storage ( przynajmniej u mnie takie coś jest), wynajmujesz kontener/box monitorowany i ubezpieczony :)
Wilgoć w blaszanym kontenerze to raz a 2 ja w te wszystkie gry gram i są ozdobą domu więc wole trzymać u siebie bo nie znam dnia i godziny kiedy coś wchodzi na stół :-)

Ale chętnie posłucham innych jak i gdzie zabezpieczają swoje drogie kolekcje.
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: sitfun »

Zacząłbym od posiadania gaśnicy do dokumentów i sprzętów elektronicznych, której w większości domów nie ma (nawet jakiejkolwiek gaśnicy).
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 334 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: hipcio_stg »

Mam podpisane wszystkie karty ze wszystkich dodatków z artami Johna Avona do 2016r włącznie. Jeżeli art wyszedł w 8 przedrukach to mam wszystkie). Basic landy mam w wersji standard i foil. Również te z UNH. Trochę pereł MPR z Japonii itp. Do tego podpisał ok 700 foil landów (dubli). Mieliśmy pogawędkę na 3,5h :D Na szczęście jego stoisko było tak drogie, że mało kto nam przeszkadzał. Wszystko wydarzyło się na dniach fantastyki we Wrocławiu.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 69 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: stary gracz »

A może ktoś ma takie szachy na działce i zaprosi na partyjkę?

https://www.luxuryproducts.pl/wielki-st ... 45tav.html
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: BOLLO »

stary gracz pisze: 10 mar 2021, 21:44 A może ktoś ma takie szachy na działce i zaprosi na partyjkę?

https://www.luxuryproducts.pl/wielki-st ... 45tav.html
Pewnie. Wpadaj jak rozpoczne sezon grillowy :wink:
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 646
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 367 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Nilis »

Gugong Deluxe około 500-600zl i tyle:) reszta gier po 100-200zl a mam łącznie z 10 pozycji:) moje wewnętrzne sumienie nie pozwala mi wydać dużo na planszówkę, nawet jakbym miał luźny milion na koncie do wydania. Tak już mam
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
allagainstyou
Posty: 152
Rejestracja: 19 lis 2020, 15:30
Has thanked: 33 times
Been thanked: 34 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: allagainstyou »

W końcu podjąłem tę trudną decyzję i sprzedałem Descenta 2ed... Myślę, że jego cena powinna nadal rosnąć, ale wiem, że u mnie nie będzie grany Teraz najdroższą moją grą jest Dominion który chyba chodzi za 200+. Mam też Grę o Tron LCG 2ed, 3x core set i kilka małych dodatków z pierwszego cyklu, po zsumowaniu też pewnie 200+zł obecnie ale nie zamierzam się pozbywać, genialna gra pojedynkowa ze świetnym klimatem. Podstawki można czasem wyrwać po 60zł, moim zdaniem to bardzo tanio za ponad 200 bardzo ładnych kart i trochę żetonów.
Z droższych tytułów które mogłyby trafić na listę - rozważam zakup Endeavora i Wiedźmina (chociaż tu jeszcze nie wiem, boję się, że jak kupię, to podzieli los Descenta ze względu na długość rozgrywki...)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2656 times
Been thanked: 2564 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Gizmoo »

hipcio_stg pisze: 10 mar 2021, 13:02 Mam podpisane wszystkie karty ze wszystkich dodatków z artami Johna Avona do 2016r włącznie.
"Pełna zazdrość" mode on. :lol: Kocham jego ilustracje, ale mam w swojej kolekcji tylko jedną podpisaną przez niego kartę i jest to zwykły forest z kalkomanią ze Shrecka. :lol:

Wracając do topicu, to chciałem zapytać, czy w tych "najdroższych grach w kolekcji" liczą się też wydatki na pimpowanie własnego egzemplarza?

Wiem, że to wydatki właściciela i trudna do wycenienia wartość rynkowa, ale jeżeli się to liczy do tego tematu, to właśnie najdroższą grą w mojej kolekcji stał się Aliens: Another Glorious Day in The Corps. Na dodatkowe bajerki, koszulki na karty, malowanie, laminowanie, drukowanie, etc. już poszło ponad 1 000 zł. A to dopiero początek, bo chcę podrukować do tego całe elementy w 3D. Drzwi, ściany, dekoracje, etc. Dodatkowo wychodzą nowe fanowskie misje i wszystko planuje wydrukować i zalaminować, a także pakiet fanowskich kafelków, które też chętnie bym profesjonalnie wydrukował. No i muszę kupić kapsle na żetony, żeby się nie niszczyły. Pewnie z całością nie zamknę się w dwóch tysiaczkach. Tak, wiem. To jest chore. :lol:
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1530
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: EsperanzaDMV »

hipcio_stg pisze: 10 mar 2021, 13:02 Mam podpisane wszystkie karty ze wszystkich dodatków z artami Johna Avona do 2016r włącznie. Jeżeli art wyszedł w 8 przedrukach to mam wszystkie). Basic landy mam w wersji standard i foil. Również te z UNH. Trochę pereł MPR z Japonii itp. Do tego podpisał ok 700 foil landów (dubli). Mieliśmy pogawędkę na 3,5h :D Na szczęście jego stoisko było tak drogie, że mało kto nam przeszkadzał. Wszystko wydarzyło się na dniach fantastyki we Wrocławiu.
O kurde! Nie mam aż takiej kolekcji, ale jak byłem gówniarzem (czyt. tak z 15 lat temu) to tak mi się spodobały jego ilustracje, że zacząłem kolekcjonować karty z jego ilustracjami... Aż odkopię album z tymi kartami, ciekawe czy którejś nie masz :D też mam część folii i chyba z dwie czy trzy z podpisem ;)
maniekmal
Posty: 58
Rejestracja: 06 kwie 2017, 22:05
Been thanked: 14 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: maniekmal »

Moja najdroższą gra jest Scythe: wszystkie dodatki i większość bajerów - 1296 PLN. Figurki malowałem sam wiec liczę 0 :)
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 334 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: hipcio_stg »

Na moim YT można zobaczyć film jak John podpisuje ostatnie karty, oraz kolekcję nagraną w klaserze przed podpisaniem, żeby ułożyc je chronologicznie dość szybko. Powinienem, nagrać jeszcze podpisaną :D

https://www.youtube.com/watch?v=TIcxIQy0ALc
https://www.youtube.com/watch?v=v0giAUEkAoE

Ta miłość się nie kończy. Ani do MTG, ani do Avona... tylko portfel płacze :D
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Casiliasplp »

U mnie też najdroższa Scythe a dziwne bo mam/miałem inne duże gry ks RS,Nemesis i żadna nie kosztowała tyle co cały Scythe czyli 1550-1600 zł.
Niestety już mało w niego gram i wystawiłem na sprzedaż całość :D
Hala Madrid
benek12345
Posty: 54
Rejestracja: 17 maja 2020, 16:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: benek12345 »

7 cudów świata z dodatkami oficjalnymi i fanowskimi. Teraz to w zasadzie ponad 100 cudów świata :D Trzymam w 4 pudełkach, bo jeszcze nie wpadłem jak to zapakować w jeden karton. Wartość oceniam na ponad 1000zł.

Z gier bez dodatków to Crokinole.
bisk
Posty: 50
Rejestracja: 03 sty 2016, 21:11
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: bisk »

Scythe! Obecnie około 1600 zł ale całkiem możliwe, że koszt jeszcze wzrośnie bo (z jeszcze nie posiadanych) drukowane budynki, znaczniki gracza i fabryka baaardzo kuszą :mrgreen:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: BOLLO »

Mój X-wing 1.0 przekroczył magiczną bariere 3k pln. Brakuje tylko kilku modeli ale nie są mi niezbędne do grania. Czy będę flotę jeszcze rozbudowywał? Czas pokaże.
Peter1975
Posty: 53
Rejestracja: 20 kwie 2020, 20:19
Has thanked: 39 times
Been thanked: 6 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Peter1975 »

Tainted Grail, ponad 700 zł. Czasem odzywa się sumienie o którym mowa kilka postów wyżej, jednak wystarczy abym przypomniał sobie ile tygodniowo wydaję na jedzenie w sklepie przy obecnych cenach.
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 727
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Seykan »

Pełna kolekcja, beż żadnych braków (nawet promo z książek), Arkham Horror LCG ENG, do tego trzy skrzynie, koszulki, dwie maty, wydruki 3D standów bohaterów, drewniane żetony, żetony pleksi, wydruki kampanii, jakiś woreczek na zamówienie, drewniany organizer na żetony. Nie będę pisał ile dokładnie to może być warte bo trochę głupio, ale zdecydowanie najdroższe. All in Too Many Bones organizowane ostatnio na forum nie dorasta temu do pięt...

Pocieszam się, że jak mi się znudzi to bez problemu odsprzedam bez straty.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: BOLLO »

Seykan pisze: 26 maja 2021, 11:39 Pełna kolekcja, beż żadnych braków (nawet promo z książek), Arkham Horror LCG ENG, do tego trzy skrzynie, koszulki, dwie maty, wydruki 3D standów bohaterów, drewniane żetony, żetony pleksi, wydruki kampanii, jakiś woreczek na zamówienie, drewniany organizer na żetony. Nie będę pisał ile dokładnie to może być warte bo trochę głupio, ale zdecydowanie najdroższe. All in Too Many Bones organizowane ostatnio na forum nie dorasta temu do pięt...

Pocieszam się, że jak mi się znudzi to bez problemu odsprzedam bez straty.
Naprawde nie ma z tym problemu żeby sprzedać? ja za X-wingi nawet nie wezme tyle co wsadziłem...zreszta nawet nie wiem czy to jest jakkolwiek sprzedawalne.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: jakmis83 »

BOLLO pisze: 26 maja 2021, 12:20
Seykan pisze: 26 maja 2021, 11:39 Pełna kolekcja, beż żadnych braków (nawet promo z książek), Arkham Horror LCG ENG, do tego trzy skrzynie, koszulki, dwie maty, wydruki 3D standów bohaterów, drewniane żetony, żetony pleksi, wydruki kampanii, jakiś woreczek na zamówienie, drewniany organizer na żetony. Nie będę pisał ile dokładnie to może być warte bo trochę głupio, ale zdecydowanie najdroższe. All in Too Many Bones organizowane ostatnio na forum nie dorasta temu do pięt...

Pocieszam się, że jak mi się znudzi to bez problemu odsprzedam bez straty.
Naprawde nie ma z tym problemu żeby sprzedać? ja za X-wingi nawet nie wezme tyle co wsadziłem...zreszta nawet nie wiem czy to jest jakkolwiek sprzedawalne.
Są fani, którzy by od Ciebie wzięli z pocałowaniem ręki.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 727
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Seykan »

BOLLO pisze: 26 maja 2021, 12:20 Naprawde nie ma z tym problemu żeby sprzedać? ja za X-wingi nawet nie wezme tyle co wsadziłem...zreszta nawet nie wiem czy to jest jakkolwiek sprzedawalne.
Nie wiem jak przy X wingach, ale AH LCG to ciężki temat do zbierania, rzadkie dodruki, a nawet jak są to ciężko je dostać. Plus ja kupuje najtaniej jak to możliwe, raczej trochę taniej niż standardowo w sklepach. Plus wszystkie dodatki do tego.
W najgorszym razie podzieliłbym na części i sprzedawał całymi cyklami, wtedy to już w ogóle nie powinno być problemu.

No ale póki co nawet o tym nie myślę ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: BOLLO »

jakmis83 pisze: 26 maja 2021, 12:22
BOLLO pisze: 26 maja 2021, 12:20
Seykan pisze: 26 maja 2021, 11:39 Pełna kolekcja, beż żadnych braków (nawet promo z książek), Arkham Horror LCG ENG, do tego trzy skrzynie, koszulki, dwie maty, wydruki 3D standów bohaterów, drewniane żetony, żetony pleksi, wydruki kampanii, jakiś woreczek na zamówienie, drewniany organizer na żetony. Nie będę pisał ile dokładnie to może być warte bo trochę głupio, ale zdecydowanie najdroższe. All in Too Many Bones organizowane ostatnio na forum nie dorasta temu do pięt...

Pocieszam się, że jak mi się znudzi to bez problemu odsprzedam bez straty.
Naprawde nie ma z tym problemu żeby sprzedać? ja za X-wingi nawet nie wezme tyle co wsadziłem...zreszta nawet nie wiem czy to jest jakkolwiek sprzedawalne.
Są fani, którzy by od Ciebie wzięli z pocałowaniem ręki.
Rozstawac się co prawda nie mam zamiaru ale zawsze myślałem że jak wyszła 2 edycja to moja 1.0 nie będzie miała prawa bytu chociaż masz trochę racji bo ostatnio znajomemu nie chciało się kompletowac i kupić w pakiecie od kogoś kto sprzedawał kolekcje za 3500pln.
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Dazir »

No to sie dopiszę:)
Descent 2 - full, ok 40% pomalowanych figurek, będzie 100%, bardzo dużo dodatkowych elementów 3d - w tym drzwi, skrzynie, znaczniki przeszukiwania, familiary, pułapki, kamienie (dla herosa), dodatkowe (random) figurki (tez pomalowane) zastępujące NPC, zapasowe kafelki terenu, żetony, wszystkie (!) karty zalaminowane, dodatkowe (dobrej jakości) klasery na karty bohaterów i klas, księgi ze scenariuszami (własnej roboty), masa wydrukowanych scenariuszy (kolor, dobry papier)... wartość? 5000+ co najmniej

Dragonfire - tu was zaskoczę, znowu full - jestem zauroczony tą grą, mam wszystko co wyszło, zostały mi tylko promo karty postaci (już upolowane na ebay), wszystkie karty zalaminowane, dodatki 3d, dodatkowe scenariusze (również b. dobrej jakości wydruk i laminat) wartość? ok 1000 -1300

LOTR - świeży nabytek, 2 pierwsze cykle, saga - >1000

Dungeon Crusade top wersja > 1400zł

D100 Dungeon - 3 księgi > 300 zł

PACG Wrath of the righteous full set + maty dla wszystkich bohaterów > 500 zł

MA SA KRA...:) a ile świetnej zabawy:)

Aha i perełka moich córek 5 minute dungeon + dodatek i 5 minute mystery > 300 zł, zalaminowane, ale największą wartość mają karty bossów stworzone przez dzieciaki!
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3364
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Ardel12 »

U mnie zrobił się mały update. Było
Spoiler:
A jest:
1. Legendary Marvel ze wszystkimi dodatkami oraz Villains - 4k
2. AH LCG 2x podstawka + wszystkie cykle - 3k
3. Posiadłość Szaleństwa 1ED + 2ED obie ze wszystkimi większymi dodatkami(odpuściłem jedynie pojedyncze scenariusze w 1ED) 2k
4. Marvel Champions ze wszsytkim co wyszło + insert + 2 albumy do trzymania kart aspektów - 1600zł
5. Too Many Bones - gameplay all-in bez splice and dice - 1200zł
6. 7th Continent ALL in KS edition 800zł
7-8. Anachrony i Trickerion - oba KS all in - 700zł
9-11. Vinhos, On Mars, The Gallerist w wersjach KS - 400zł

Jak widać LCG idą ostro w górę. Najwięcej przybrał MC, bo aż o 800zł, więc pewnie przy kolejnej aktualizacji zajmie 3 miejsce. Na 5 wdarł się TMB. Na moje szczęście tutaj to co najwyżej kupię ulepszone chipsy + TMB3 + splice and dice, więc cena już dużo nie podskoczy. Reszta bez zmian. Smutno mi się tylko robi jak patrzę na sam dół i wciąż nie widnieje tam Kanban z resztą gier Lacerdy...
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: MichalStajszczak »

Wiele przedstawionych w tym wątku kolekcji kosztowało obiektywnie sporo, ale jednak niedużo, w porównaniu z kwotami, wydawanymi przez fanów gier komputerowych. :shock:
ODPOWIEDZ