Ładny eurasek

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Hh453
Posty: 129
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Ładny eurasek

Post autor: Hh453 »

AntBehindLeaf pisze: 07 mar 2021, 09:39
Hh453 pisze: 07 mar 2021, 09:32 A jakbyście mieli do wyboru everdell czy wyspa arnak, to którą grę lepiej kupić?
Everdell.
A dlaczego everdell , a nie arnak :) ?
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Ładny eurasek

Post autor: AntBehindLeaf »

Dobrze zaprojektowana ładnie wyglądająca gra. Arnak na pierwszy rzut oka jest przekombinowany (ale tylko na pierwszy). Warto mieć obie gry, ale z racji tego że Everdell jest a Arnak dodruk będzie niebawem, najpierw brałbym everdell.
Hh453
Posty: 129
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Ładny eurasek

Post autor: Hh453 »

AntBehindLeaf pisze: 07 mar 2021, 09:54 Dobrze zaprojektowana ładnie wyglądająca gra. Arnak na pierwszy rzut oka jest przekombinowany (ale tylko na pierwszy). Warto mieć obie gry, ale z racji tego że Everdell jest a Arnak dodruk będzie niebawem, najpierw brałbym everdell.
Nie chcę mieć obu gier, chciałbym tylko uzupełnić kolekcję o ciekawą pozycję. Czytałem, że everdell we 4 osoby strasznie się dłuży i jest większy chaos, a my gramy albo we dwoje albo we 4.
Nie wiem np. czy everdell jest podobne do wingspan, bo wingspan mi się kompletnie nie podoba, strasznie sucha gra.
km007tbg12
Posty: 140
Rejestracja: 06 gru 2014, 15:59
Lokalizacja: Sandomierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Ładny eurasek

Post autor: km007tbg12 »

Arnak
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1034
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 437 times

Re: Ładny eurasek

Post autor: karmazynowy »

Hh453 pisze: 07 mar 2021, 09:32 A jakbyście mieli do wyboru everdell czy wyspa arnak, to którą grę lepiej kupić?
Arnak. Równie ładna a mechanicznie ciekawsza i bardziej dynamiczna jak dla mnie.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Ładny eurasek

Post autor: AntBehindLeaf »

Hh453 pisze: 07 mar 2021, 14:50
AntBehindLeaf pisze: 07 mar 2021, 09:54 Dobrze zaprojektowana ładnie wyglądająca gra. Arnak na pierwszy rzut oka jest przekombinowany (ale tylko na pierwszy). Warto mieć obie gry, ale z racji tego że Everdell jest a Arnak dodruk będzie niebawem, najpierw brałbym everdell.
Nie chcę mieć obu gier, chciałbym tylko uzupełnić kolekcję o ciekawą pozycję. Czytałem, że everdell we 4 osoby strasznie się dłuży i jest większy chaos, a my gramy albo we dwoje albo we 4.
Nie wiem np. czy everdell jest podobne do wingspan, bo wingspan mi się kompletnie nie podoba, strasznie sucha gra.
To jak wiesz co wybierzesz to po co gitare zawracasz? Weź arnak i zamknij temat.
arracan
Posty: 253
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Ładny eurasek

Post autor: arracan »

AntBehindLeaf pisze: 07 mar 2021, 20:33
Hh453 pisze: 07 mar 2021, 14:50
AntBehindLeaf pisze: 07 mar 2021, 09:54 Dobrze zaprojektowana ładnie wyglądająca gra. Arnak na pierwszy rzut oka jest przekombinowany (ale tylko na pierwszy). Warto mieć obie gry, ale z racji tego że Everdell jest a Arnak dodruk będzie niebawem, najpierw brałbym everdell.
Nie chcę mieć obu gier, chciałbym tylko uzupełnić kolekcję o ciekawą pozycję. Czytałem, że everdell we 4 osoby strasznie się dłuży i jest większy chaos, a my gramy albo we dwoje albo we 4.
Nie wiem np. czy everdell jest podobne do wingspan, bo wingspan mi się kompletnie nie podoba, strasznie sucha gra.
To jak wiesz co wybierzesz to po co gitare zawracasz? Weź arnak i zamknij temat.
Ale to mój temat :lol:

Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi i wskazówki, ale dzisiaj Lacerta wjechała cała na biało i czekamy na nowe Puerto Rico :)
Niemniej kilka gier zdecydowanie do sprawdzenia, kilka wylądowało na wishliście.
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 243
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Ładny eurasek

Post autor: Arcziwald »

Jeśli lubicie klimat dzikiego zachodu to zdecydowanie polecam Sierra West. Średniego kalibru euro z ciekawą mechaniką zagrywania kart. Idealne pod 2 os.
Arsen
Posty: 66
Rejestracja: 21 mar 2019, 19:38
Has thanked: 19 times
Been thanked: 20 times

Re: Ładny eurasek

Post autor: Arsen »

Lubię takie wątki. Dorzucę od siebie gry, które moim zdaniem pasują do założeń i powinny być dostępne w tym roku w cenach wolnych od spekulacji ;)

- Anno 1800
- Alchemicy
- Barrage
- Brass
- Bonfire
- Carnegie
- Diuna: Imperium
- Eclipse: Second Dawn
- Everdell
- Glen More II
- Kanban EV
- Londyn
- On Mars
- Praga Caput Regini
- Scythe
- Wicehrabiowe Zachodniego Królestwa
- Wyspa dinozaurów
- Zaginiona Wyspa Arnak
- Zamki Toskanii
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Ładny eurasek

Post autor: Argue »

Moja żona podobnie jak twoja lubi
Terraformacja Marsa
Testament Diuka DeCrecy
Five Tribes

W związku z czym zaryzykuje i polecę zapomniany nieco tytuł Felda - Aquasphere (Do dorwania zarówno PL wersja Badacze Głębin jak i wersja ENG za 50 zł na olx/forum), dość krótka kołderka, na dwie osoby fajnie działa, bo czasem jeden ruch może zniweczyć plany drugiej osoby. Jeżeli chodzi o kolory to taki pierwowzór Bonfire ;)

A tak to oczywiście seria Zachodniego Królestwa
Architekci
Paladyni
Wicehrabowie


Padli Alchemicy, to może również Szarlatani z Pasikurowic.

Ostatnio na promocjach była Aura - też warto.
Santorini - bardzo ładny eurasek :)
Western Legends - przy czym jeżeli gracie tylko w dwójkę to pass, za dużo miejsca.

Z klasyków:
Tzolkin
Robinson Crusoe
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Ładny eurasek

Post autor: omas »

Może Bonfire ? Zaraz premiera.
ODPOWIEDZ