Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1220
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 385 times
Been thanked: 265 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Deem »

sadza pisze: 28 lut 2021, 13:35 Jestem nowy, ale chciałbym zacząć przygodę z MC wyżej przeczytałem, że nie warto kupować wszystkich postaci i scenariuszy . Zatem jakie polecacie w kontekście urozmaicenia i możliwości lekkiego deckbuildingu . Niezależny mi na masterowaniu, tylko lekka zabawę z kartami i różnorodnością.
Chyba zacząłbym od Goblina (mega klimatyczne scenariusze z czego jeden jest bardzo wymagający) i Wrecking Crew (niezbyt trudny, ale z fajnym mykiem w postaci żonglowania 4 łotrami) oraz Capa i Strange’a (są najbardziej uniwersalni). Bardzo uważałbym na Thora, Hulka i Czarną Wdowę, ale prawda jest taka, że to też zależy od stylu gry, który Ci się spodoba.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 562 times
Been thanked: 284 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Atamán »

sadza pisze: 28 lut 2021, 13:35 Jestem nowy, ale chciałbym zacząć przygodę z MC wyżej przeczytałem, że nie warto kupować wszystkich postaci i scenariuszy . Zatem jakie polecacie w kontekście urozmaicenia i możliwości lekkiego deckbuildingu . Niezależny mi na masterowaniu, tylko lekka zabawę z kartami i różnorodnością.
Z bohaterami to jest tak, że właściwie co nie kupisz będzie ok, bo każda paczka zawiera jakieś ciekawe karty do każdego aspektu, co zwiększa możliwości budowania talii. Aczkolwiek bohaterowie zawsze mają przewagę kart jednego aspektu, bo dostają startową talię w danym aspekcie, część kart się powtarza z podstawki, ale sporo jest też nowych - w tym nowi sojusznicy, co jest istotne, bo chyba każda talia ich potrzebuje, a w podstawce jest ich mały wybór.

Więc żeby budować sobie taki dobry pakiet sojuszników i innych kart w każdym aspekcie, to sugerowałbym kupować początkowo bohaterów z różnych aspektów, czyli wybrać sobie po jednym z następujących grup:
Aggression: Hulk, Wasp, Thor
Protection: Dr. Strange, Quicksilver, Ms. Marvel
Justice: Black Widow, Scarlet Witch
Leadership: Ant-Man, Cpt. America

A których konkretnie wybierzesz, to trochę wszystko jedno. Jasne, że niektórzy są słabsi (zwłaszcza Hulk), ale to nie znaczy, że są niegrywalni, a karty akurat ciekawe są w każdej paczce. Np. Paczka z Hulkiem zawiera mojego ulubionego sojusznika w tym aspekcie, czyli Brawn. Ale może komuś innemu podpasuje Sentry, którego ja akurat nie znoszę.

Ja bohaterów część mam, część sobie odpuściłem, ale scenariusze biorę wszystkie, bo lubię regrywalność jaką zapewnia mi to, że sobie losuję przed grą przeciwko komu będę grał. Do tej pory najbardziej zawiodłem się na Kangu - długi scenariusz i męczący, ale męczy mnie nie poziomem trudności tylko tym, że 1 gra trwa tak długo. Zdecydowanie na korzyść Green Goblina przemawia to, że masz tam 2 scenariusze, z różnymi mechanikami.
szczudel
Posty: 1445
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 101 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... in-galaxy/

Odnosze wrażenie, że im się pomysły skończyły na postacie. W sensie mechanicznie. Postać eventowa?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4113
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 269 times
Been thanked: 935 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

szczudel pisze: 03 mar 2021, 16:53 https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... in-galaxy/

Odnosze wrażenie, że im się pomysły skończyły na postacie. W sensie mechanicznie. Postać eventowa?
Co w tym dziwnego? Kamala tez bazuje na eventach. Gamora ma za to unikalny deckbuilding. W MC postac definiuje wiele rzeczy(jego karty, synergie, nemesis, osłabienia, umiejetnosci, staty) i roznorodnosc jest spora. Nie beda miec problemu zaprojektowac kilkadziesiąt różnych postaci.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: arracan »

sadza pisze: 28 lut 2021, 13:35 Jestem nowy, ale chciałbym zacząć przygodę z MC wyżej przeczytałem, że nie warto kupować wszystkich postaci i scenariuszy . Zatem jakie polecacie w kontekście urozmaicenia i możliwości lekkiego deckbuildingu . Niezależny mi na masterowaniu, tylko lekka zabawę z kartami i różnorodnością.
No to zasadniczo im więcej kupisz, tym różnorodniej będzie :D

Ale jeżeli chodzi o hero packi to bierz co Ci odpowiada i kogo lubisz. Ja mam Dr. Strange'a, Hulka, Ms. Marvel i Ant-Mana i to już jest sporo funu. Jeżeli miałbym wskazać konkretnego bohatera, to Dr. Strange'a. Oprócz standardowych kart, posiada on dodatkowy deck Inwokacji i to daje kupę zabawy. Po za tym mam wrażenie, że jest najbardziej... "plastyczny" i można się dużo pobawić z budowaniem decku dla niego na różnych aspektach.
Warto za to pójść w Scenario Packi, bo jednak Villainów z podstawki dość szybko się ogrywa.
Rebel odpalił też przedsprzedaż nowego dużego dodatku, warto się zainteresować. Kilku bohaterów i villainów, ogółem sporo kart :)
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1566
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 198 times
Been thanked: 598 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ayaram »

Ja dalej twierdzę, że kupowanie wszystkiego w MC jest wręcz zbędne. Jeśli ktoś jest mega fanem i tłucze partię każdego wieczoru to jest warto, ale dla przeciętnego gracza nie do końca.

Z oczywistych powodów to nie jest jak w Arkham, że nie kupię jednego pudełka to cała kampania idzie w łeb, bo kampanie mamy zamknięta w dużym pudle. To nie jest jak w LOTRze, że nie kupie jednego pudełka, a tam akurat kluczowa karta dla danego archetypu i 15ście innych kart z tego archetypu bez tego pudła są useless. Tu raczej aspekty wzmacniają/ "supportują" bohatera, ale nie nadają mu sensu. To nie działa tak, że chcę kupić Hulka to od razu muszę kupić Waspa, bo bez niego mechanika Hulka będzie słabo działać. Z wszystkim będzie minimalnie łatwiej, ciupkę ciekawiej i tyle. Pod tym względem akurat MC wydają wyjątkowo genialnie - np. Black Widow opiera się na kartach z cechą "preparation" i jej pudło jest nimi po prostu wypchanę. Poza kartami bohatera dostajemy 21 preparation kart (7 wzorów) + 1 sojucznik wspierający mechanikę preparation. Miód. Po prostu miód.

Kolega Atamán przedstawił dobre podejście: Kupuj co chcesz, tak by ilość poszczególnych kart aspektowych się mniej więcej zgadzała. Sam tak zbieram i jest ok. Jedynie co troszkę bardziej polecę to Wasp ze względu na podwójnę zasoby dla Basiców i w przyszłości jak wejdzie więcej Mysticów to pudełko ze Strangem pewnie będzie też Must have.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: mat_eyo »

To ja się podepnę, choć z trochę bardzie sprecyzowanym pytaniem. Po dłuższej przerwie wracam do Marvel Champions i chcę od razu zaopatrzyć się w dodatki, bo podstawkę swego czasu w większości już ograłem.
Ayaram pisze: 07 mar 2021, 10:58 Kolega Atamán przedstawił dobre podejście: Kupuj co chcesz, tak by ilość poszczególnych kart aspektowych się mniej więcej zgadzała.
Wychodzę z tego właśnie założenia, więc chcę sobie kupić 4 Hero Packi (po jednym na każdy aspekt) i jeden Scenario Pack. Tym ostatnim na pewno będzie Goblin, zostaje więc wybór bohaterów. Na pewno na leadership biorę Kapitana, a na justice Wdowę. W protection byłem w zasadzie zdecydowany na Ms. Marvel, ale ostatnio zacząłem się wahać i nie wiem, czy nie lepiej wziąć Doctora Strange'a. Co do aggression, to nie mam pojęcia, kogo wybrać.
Dodam tylko, że nie będę kierował się sympatią do bohaterów, bo moich dwóch ulubieńców jest już w podstawce. Chodzi mi o to, kto daje lepsze karty do aspektu, który jest głównym w jego paczce.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3360
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1119 times
Been thanked: 1287 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: seki »

Ja podobnie sprawę rozpatrywalem. Że scenariuszy wziąłem Goblina. Z bohaterów wziąłem Black Widów justice, Dr Strange protection i też chciałem wziąć Capitana na leader ale był niedostępny i wziąłem Ant mana. I absolutnie nie żałuję. Ant Man jest obecnie moim ulubionym hero, gra się nim kapitalnie i jest mocno klimatyczny.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1566
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 198 times
Been thanked: 598 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ayaram »

mat_eyo pisze: 07 mar 2021, 12:06 To ja się podepnę, choć z trochę bardzie sprecyzowanym pytaniem. Po dłuższej przerwie wracam do Marvel Champions i chcę od razu zaopatrzyć się w dodatki, bo podstawkę swego czasu w większości już ograłem.
Ayaram pisze: 07 mar 2021, 10:58 Kolega Atamán przedstawił dobre podejście: Kupuj co chcesz, tak by ilość poszczególnych kart aspektowych się mniej więcej zgadzała.
Wychodzę z tego właśnie założenia, więc chcę sobie kupić 4 Hero Packi (po jednym na każdy aspekt) i jeden Scenario Pack. Tym ostatnim na pewno będzie Goblin, zostaje więc wybór bohaterów. Na pewno na leadership biorę Kapitana, a na justice Wdowę. W protection byłem w zasadzie zdecydowany na Ms. Marvel, ale ostatnio zacząłem się wahać i nie wiem, czy nie lepiej wziąć Doctora Strange'a. Co do aggression, to nie mam pojęcia, kogo wybrać.
Dodam tylko, że nie będę kierował się sympatią do bohaterów, bo moich dwóch ulubieńców jest już w podstawce. Chodzi mi o to, kto daje lepsze karty do aspektu, który jest głównym w jego paczce.
Ok, po kolei (od moim zdaniem najlepszych):
:arrow: Agresja:
-Hulk - Hulk pod kątem kart aspektowych to jeden z najlepszych pudełek ever. Przede wszystkim pomaga agresji z THW, co było dużym problem czerwonych w podstawce. Dodatkowo silni stronnicy, generator zasobu dla atk (super sprawa jeśli dodatkowo chcesz kupić ms. Marvel). Dodatkowo Electrostatic armor dla zielonych i beat cop dla żółtych również są gigantycznym wzmocnienie. W necie często ludzie odradzają, ze względu na to, że sam Hulk jest słaby, ale pod kątem dodatkowych kart - złoto.
-Wasp - Ciekawa opcja ze wzlgędu na Iron Heart, na zasoby dla basic, ale pod względem samych kart czerwonych dużo IMO słabiej niż Hulk.
-Thor - ma dużo kart związanych z zabijaniem minionów, co jest mocno słabe przy niektórych scenariuszach, bo nie każdy zestaw ma dużo minionów. IMO najsłabsze i najbardziej sytuacje karty, ale ma Jarnbjorna. Jedna z tych nielicznych kart, wokoło której można cały archetyp zbudować.

:arrow: Protekcja:
-MS. Marvel - najciekawsza opcja ze względu na Tackle, który otwiera drogę do "stunlocków" jak i get behind me, który otwiera drogę do bardziej "kontrolnych" zielonych. Wokoło Novy też tam można jakiś archetyp złożyć.
-Pietro - ma generatory zasobów dla zielonych (def eventy) i żółtych (thw eventy). Dodatkowo ostatnio ludzie bawią się w otk decki z jego Adrenaline rush w połączeniu z tenacity.
-Dr. Strange - Jeśli chcemy dokupić Wandę to warto dla samego the Sorcer Supreme. Poza tym słabo. Iron Fist jest perełką, 2 karty dające profit za bronienie się bez przyjmowania orbażeń. Pełno ma za to nieciekawych eventów za 0, generalnie z wszystkich pudełek ma najwięcej kart, których nigdy nie użyłem.
menelobej
Posty: 402
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 92 times
Been thanked: 200 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: menelobej »

Myślałem nad zakupem Marvel Champions od kiedy została wydana. Po Star Wars LCG PL trochę się bałem wchodzić w kolejne LCG, ale fakt, że jednak Marvel jest świetny jako solo i skoro nie będzie raczej polskiej wersji, więc nagle się nie urwie, a Władca Pierścieni czy tym bardziej Arkham to nie moje klimaty, to ostatnio będąc w lokalnym sklepie z grami kupiłem podstawkę. No i siadło (tego się obawiałem już wcześniej, bo LCG to jednak koszty :) ). Kierując się wątkiem dokupiłem na przyszłość kilka dodatkowych paczek, tak aby dołożyć coś z każdego aspektu i mieć do ogrania dodatkowych przeciwników. Jak na razie uczę się gry, gram solo. 14 letni syn przyuważył jak gram, podpytał co to, może więc i rozgrywka kooperacyjna się przytrafi za jakiś czas. Jako fan karcianek jestem bardzo usatysfakcjonowany. No i to, że w końcu sama podstawka jest kompletną grą, to daje nadzieję, że może FFG przy kolejnych grach pójdzie właśnie w ten model co Marvel Champions. Nie wiem czy nadal mają licencję, ale coś podobnego w uniwersum Star Wars to byłby miód. Ale jak na razie delektuję się Marvelem.
michal2310
Posty: 47
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:12
Has thanked: 29 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: michal2310 »

czy do gry wystarczy jedna podstawka czy jak w pozostałych LCG-ach z FFG aby sensownie grać trzeba kupić 2-3 podstawki?
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2101
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: tomp »

michal2310 pisze: 14 mar 2021, 12:27 czy do gry wystarczy jedna podstawka czy jak w pozostałych LCG-ach z FFG aby sensownie grać trzeba kupić 2-3 podstawki?
Wystarczy 1 podstawka. Jeśli przypadnie do gustu to z czasem zaczniesz kupować scenario, hero packi lub dodatki.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: alpha »

Do którego innego LCG ta gra jest podobna?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: esztfke »

Chyba najbliżej do Władcy pierścieni, ale:
deckbuilding jest mocno ograniczony,
gramy jedną postacią zamiast 3,
nie licząc wyjątków wybieramy do gry jeden aspekt (nie ma mieszania kolorów w jednej talii)
za karty płacimy kartami z ręki, ewentualnie kartami, które te zasoby generują
co turę dociągamy karty do max hand size
nie ma możliwości posiadania kilkunastu allies na stole (karta postaci, upgrady, domyślnie 3 allies)
dość dziwny system 'zużywania' sprzymierzeńców, tzn z grubsza robienie czegokolwiek sprzymierzeńcem powoduje utratę 1-2 pkt życia
kampania jest jak na razie tylko dostępna w dużych dodatkach (a właściwie dodatku, bo do tej pory wyszedł jeden)
nie jest wymagany duży dodatek do grania w kolejne scenariusze z serii
nie ma konieczności kupowania po kolei, do wyboru są:
hero packi (1 nowy hero + trochę kart z 1 aspektu do poszerzenia puli kart), teoretycznie jest to talia gotowa do gry prosto z pudełka, w praktyce powoduje to dublowanie niektórych kart
scenario packi, gdzie są tylko karty scenariusza/scenariuszów
duże dodatki (scenariusze łączone w kampanię + 2 hero packi + dodatkowe karty gracza)

To tak na szybko tyle wymyśliłem
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: alpha »

Ciekawe zmiany względem tego co znam z innych LCG.
Myślę żeby to któregoś razu wziąć na próbę, najwyżej sprzedam :)

Nie jestem na tyle wkręcony w to uniwersum, więc prośba do tych co mają wszystko opanowane :)
Jak dużo jeszcze może być dodatków z bohaterami zanim wszyscy się pojawią?
Czyli jak długo gra będzie jeszcze rozwijana?
Oczywiście nie pytam o jakieś pomysły na scenariusze czy inne takie.
Pytam tylko o bohaterów :)

Czy pojawiają się jakieś problemy z dostępnością dodatków?
Znikają szybko i trudno coś upolować jak ostatnio z AH LCG "Innsmouth", czy jest spokój?

Jak oceniacię tę grę na tle pozostałych LCG?
Gdyby mojej ekipie się ta gra nie spodobała, to czy granie solo będzie ciekawe jak przy WP LCG czy AH LCG?
Czy to jest tylko coop, czy da się też uruchomić wariant pvp, a jeżeli TAK, to czy tylko na 2 osoby, czy na więcej też?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4113
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 269 times
Been thanked: 935 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

Tylko coop, solo gra sie swietnie. Gra jest swietna, szybka ale nie jest to poziom AH LCG ktore jest poprostu bardziej rozbudowana, skomplikowana i dluzsza gra.

Gra bedzie rozwijana dopoki bedzie sprzedaz bo bohaterow to spokojnie moga zrobić ponad 100 paczek. Spokojnie jest materiału na kilkanascie lat gdyby chcieli tyle wydawac. Z dostępnością byly troche problemy ale jest troche lepiej i tu jest to kwestia max x miesiecy az pojawi sie dodruk.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: alpha »

brazylianwisnia pisze: 14 mar 2021, 20:18 Gra bedzie rozwijana dopoki bedzie sprzedaz bo bohaterow to spokojnie moga zrobić ponad 100 paczek. Spokojnie jest materiału na kilkanascie lat gdyby chcieli tyle wydawac. Z dostępnością byly troche problemy ale jest troche lepiej i tu jest to kwestia max x miesiecy az pojawi sie dodruk.
Z jednej strony to dobra wiadomość (te 100 paczek).
Z drugiej strony chyba szykuje się najdłuższy LCG :D

To jeszcze na koniec (zanim wezmę się za ten wątek na dobre): czy to jest tylko nawalanka, czy jakieś inne rzeczy też się tam robi? :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4113
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 269 times
Been thanked: 935 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

Typowy versus jak np MTG tyle ze gra tylko jedna strona a przeciwnikiem jest deck Villaina.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

alpha pisze: 14 mar 2021, 19:43 ...
Jak oceniacię tę grę na tle pozostałych LCG?
...
Ogólnie jest to najlżejszy LCG. Z jednej strony nie ma wyzwania przy budowie decka, a później próby wprowadzenia planu związanego z wymyślonym wcześniej deckiem. Z drugiej strony to właśnie sprawia, że grę łatwo i szybko rozłożyć i rozegrać nawet kilka partii. Do tego gra jest bardzo dynamiczna gdy się porówna do pozostałych solo LCGów, głównie przez to że karty też są zasobami. Nie trzeba tu ciułać każdego żetonu żeby zapłacić za zagranie karty na stół. Część kart się zagrywa, a częścią się płaci i co rundę się dociąga nową rękę. Na początku byłem sceptycznie nastawiony zwłaszcza przez slaby deckbuliding ale ostatecznie gra wypada bardzo dobrze (a jak mnie najdzie na zaawansowany deckbuilding to wracam do Władcy).
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: mistrz_yon »

Szanowni, sprawa jest nietypowa, acz pilna wielce.
Kupuję podstawkę znajomemu w prezencie. Jednakowoż chciałbym też dodać mu do tego zrobione przeze mnie przekładki. Chciałbym je zrobić z pianki, ale nie wiem w jakich wymiarach. Wspomożecie? I dajcie znać, ile tego najlepiej zrobić.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4113
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 269 times
Been thanked: 935 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

Nie lepiej kupic insert od folded space? Jak szybko byś nie wycinal to nie zrobisz tego tak szybko by Twoj czas byl wart mniej niz 50zl.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: mistrz_yon »

brazylianwisnia pisze: 16 mar 2021, 14:01 Nie lepiej kupic insert od folded space? Jak szybko byś nie wycinal to nie zrobisz tego tak szybko by Twoj czas byl wart mniej niz 50zl.
No właśnie nie... Wiem, że są inserty, ale bardziej zależy mi na zrobieniu czegoś własnoręcznie. Nie chcę budować całego insertu - chcę wyciąć przekładki, które wstawię w odpowiednie miejsca wypraski. A jako - żałosny, bo żałosny, ale jednak modelarz - lubię sobie coś urzeźbić. Dla mnie to będzie naprawde chwila. A do tego jakieś Marvelowe kolorki sobie damy i będzie gites. Tylko muszę wiedzieć, jakie to duże ma być.

Wyjaśniając: nie mogę zrobić tego sam, bo robię akcję-niespodziankę. Pudło rozfoliuję, wsadzę do środka przekładki, zakoszulkuję karty, dorzucę gustowny liścik i zafoliuję ponownie. Więc wszystko muszę mieć ready na szybką akcję w sklepie.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: alpha »

mistrz_yon pisze: 16 mar 2021, 14:12 Pudło rozfoliuję, (...) i zafoliuję ponownie
No i tyle było z ogłoszeń typu: "gra nowa, nie otwierana, w folii" :lol:
Chyba będę tu często dawał link jeżeli ktoś będzie miał nówkę w folii na sprzedaż :wink:
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3360
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1119 times
Been thanked: 1287 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: seki »

mistrz_yon pisze: 16 mar 2021, 14:12
brazylianwisnia pisze: 16 mar 2021, 14:01 Nie lepiej kupic insert od folded space? Jak szybko byś nie wycinal to nie zrobisz tego tak szybko by Twoj czas byl wart mniej niz 50zl.
No właśnie nie... Wiem, że są inserty, ale bardziej zależy mi na zrobieniu czegoś własnoręcznie. Nie chcę budować całego insertu - chcę wyciąć przekładki, które wstawię w odpowiednie miejsca wypraski. A jako - żałosny, bo żałosny, ale jednak modelarz - lubię sobie coś urzeźbić. Dla mnie to będzie naprawde chwila. A do tego jakieś Marvelowe kolorki sobie damy i będzie gites. Tylko muszę wiedzieć, jakie to duże ma być.

Wyjaśniając: nie mogę zrobić tego sam, bo robię akcję-niespodziankę. Pudło rozfoliuję, wsadzę do środka przekładki, zakoszulkuję karty, dorzucę gustowny liścik i zafoliuję ponownie. Więc wszystko muszę mieć ready na szybką akcję w sklepie.
Na bgg masz dużo gotowych do druku projektów przekładek. Np tutaj https://boardgamegeek.com/filepage/1907 ... -collectio
A ja bardzo bym chciał to zobaczyc jak szybko koszulkujesz te prawie 400 kart w sklepie :)
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: mistrz_yon »

seki pisze: 16 mar 2021, 15:35 Na bgg masz dużo gotowych do druku projektów przekładek. Np tutaj https://boardgamegeek.com/filepage/1907 ... -collectio
A ja bardzo bym chciał to zobaczyc jak szybko koszulkujesz te prawie 400 kart w sklepie :)
O Paaanie, głupi ja! Że na to nie wpadłem... Dzięki!
Co do koszulkowania, to mam pomocnika jakby co - szybko pójdzie :)
ODPOWIEDZ