Mała gierka dla 6 latka.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Mała gierka dla 6 latka.

Post autor: tekknoboy »

Cześć,
Mój 6 latek "zaraz" ma urodziny.
Rodzice zaproszonych dzieci dopytują o prezent dla solenizanta i chciałem zasugerować jakieś małe karcianki/planszowki.

Kryteria wyboru:
- myślę, że gra z kategorii tańszych (od kolegi z przedszkola, więc na pewno nie rzędu 100pln)
- młody jeszcze sam nie czyta, więc najlepiej coś pozbawionego konieczności tej umiejętności

Do tej pory mamy, lubimy i często gramy i wracamy:
- Goal gra dla prawdziwych piłkarzy
- wirus
- superbohaterowie
Z większych:
- splendor
- zatoka pelikanów
- ubungo
- brzdęk
- super farmer
W szafie już czekaja skitrane na później (w sensie urodziny i święta)
- karak
- wsiąść do pociągu pierwsza podroz
- catan junior

O czym myślałem:
- sen
- kruki
- smoki
- śpiące królewny
- ?

No i to pytanie do was, czy te podane przez mnie są warte uwagi, sprawdza się? A moze coś zupełnie innego?
Dzięki!
Ostatnio zmieniony 17 mar 2021, 19:27 przez tekknoboy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Mała gierka dla 6 latka.

Post autor: Blue »

Lisek urwisek. Chociaz troche droższy, to sie sprawdza, pędzące żółwie, patchwork express, sen.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1488
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 725 times

Re: Mała gierka dla 6 latka.

Post autor: arturmarek »

Czy wiesz, który Zwierz...?: całkiem przyjemna semi-edukacyjna karcianka, są chyba 4 wersje (3 z "normalnymi" zwierzetami, które można mieszać i jedna z dinozaurami)
Smart Games: jest tego masa, w różnych cenach i różnych poziomach trudności, ale nawet te dla starszych mają zagadki w skali trydności, i te najłatwiejsze spokojnie nadają się dla 6-latka.
Nie wiem czy są dostępne, a jesli tak to w jakich cenach, ale graliśmy z synem sporo w Zwierzak na Zwierzaku i Rhino Hero.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Mała gierka dla 6 latka.

Post autor: Kin@a »

tekknoboy pisze: 17 mar 2021, 11:44 Cześć,
Mój 6 latek "zaraz" ma urodziny.
Rodzice zaproszonych dzieci dopytują o prezent dla solenizanta i chciałem zasugerować jakieś małe karcianki/planszowki.

Kryteria wyboru:
- myślę, że budżetowo ok 30pln
- młody jeszcze sam nie czyta, więc najlepiej coś pozbawionego konieczności tej umiejętności


O czym myślałem:
- sen
- kruki
- smoki
- śpiące królewny

No i to pytanie do was, czy te podane przez mnie są warte uwagi, sprawdza się? A moze coś zupełnie innego?
Wybrałabym te Smoki z powyższych. Nasza księgarnia ma fajną grę Nogi za pas z rewelacyjną drewnianą figurką smoka, ale kosztuje ponad 50zł...

Nie da się kupić zbyt wielu fajnych gier za 30zł, no chyba, że z jakiejś mega wyprzedaży np były do dostania tematyczne (Muminki, Batman) kostki Story Cubes w cenie niecałych 20zł, podobnie Bananagrams, w sam raz na ten wiek do nauki czytania, bardzo poręczne ciężkie płytki.
Dalej godna uwagi jest seria Legend Polskich z Granny
Kingdomino z Foxgames
Draftozaur z Naszej Księgarni (jeśli interesuje się dinozaurami) w pozostałych przypadkach to polecamy to co mamy: Idzie fala, Wilk morski, Głębia, Piranie...

Hitem spod szyldu NK jest jednak Wyprawa do El Dorado :wink:

Zamiast Patchwork Express lepszy zwykły Patchwork, a najlepiej Park niedźwiedzi.

Pędzące żółwie, Duuuszki to już klasyki z Egmontu. Stosunkowo tanie.

W sumie z kupowaniem gier jest zawsze problem by czegoś nie zdublować, zwłaszcza w sytuacji kiedy rodzic zaproponuje jakieś tytuły większej liczbie prezentodawców :wink:
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Mała gierka dla 6 latka.

Post autor: tekknoboy »

Ok, zmienię kryteria cenowe, choć dalej zależy mi raczej na małych, tańszych grach.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Mała gierka dla 6 latka.

Post autor: Kin@a »

tekknoboy pisze: 17 mar 2021, 19:24 Ok, zmienię kryteria cenowe, choć dalej zależy mi raczej na małych, tańszych grach.
Wiesz, da się nabyć wiele ciekawych gier w cenie do 40zł ale to już trzeba często kupować "przy okazji" zamawiania czegoś innego by zaoszczędzić na kosztach przesyłki i niekiedy na zapas, jeśli się coś ciekawego wypatrzy. Ale kiedy się sporządza ad hoc listę do zakupu "na teraz" to trudno w podanym przedziale wymienić pozycje powszechnie dostępne np stacjonarnie czy poprzez internet z dostawą gratis by koszty wysyłki nie wynosiły połowy ceny samej gry, zwłaszcza że panuje okres przedświąteczny :wink:

U nas w rodzinie jest zasada, że raczej przedszkolni koledzy gier nie dają (bo rodzice śledzą nowości i kupują wcześniej) dają po prostu coś słodkiego (lub w wersji "zdrowej" egzotyczne bakalie, owoce) oraz... materiały plastyczne, które w wieku przedszkolnym/wczesnoszkolnym idą jak woda: a więc jakieś "lepsze" kredki, farby, plastelina, modelina, zeszyty kolorowych papierów samoprzylepnych... coś co zawsze się przydaje.
Ciekawe kolorowanki podłogowe czy szablony itd.

Z nietypowych prezentów jest roczna prenumerata pisma dla dzieci (są na rynku dedykowane przedszkolakom). Dzieci uwielbiają co miesiąc odbierać ze skrzynki na listy "swoje" czasopismo, nawet jeśli jeszcze nie potrafią dobrze czytać bo są w nim obrazki, kolorowanki, wycinanki. A i stanowi motywację do nauki czytania.
Jedno wydawnictwo kiedyś miało w swojej ofercie "prenumeratę" gier, po opłaceniu co miesiąc wysyłali jedną. To chyba Granna była.

Zwróć uwagę na serie:
Egmont DOBRA GRA W DOBREJ CENIE!
Egmont GRY DO PLECAKA!

W sumie te serie mogłyby być w ofercie prenumerat właśnie.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2021, 20:58 przez Kin@a, łącznie zmieniany 2 razy.
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Mała gierka dla 6 latka.

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Sabotażysta
Rękawica nieskończoności
Top Trumps
Lords of War, jak znajdziesz, 10 chodziło
Story cubes - można uzbierać całą kolekcję
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 166
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 71 times
Been thanked: 74 times

Re: Mała gierka dla 6 latka.

Post autor: czarny kapelusz »

Przed podobnym dylematem stanąłem ostatnio. Na 6 urodziny córy postanowiłem poszukać jednak czegoś czego jeszcze u nas nie ma. Stanęło na Zombie Kidz, które to można nabyć już w okolicach 50 zł. Nie grałem więc polecam tylko za polecającymi, którzy mnie do tego wyboru przekonali :)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Mała gierka dla 6 latka.

Post autor: Blue »

Zombie Kidz bardzo dobre :). Jeszcze dobrze sie bawiliśmy przy obłędnym rycerzu.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Mała gierka dla 6 latka.

Post autor: charlie »

Celuj w Naszą Księgarnię. Te, które wymieniłeś lub: Paszczaki, Pora na Stwora (ok. 30 zł), a jeżeli gra w Splendor to trochę trudniejsze: Pizzeria, Draftozaur (40-50 zł). Kingdomino też super. My z synem gramy jeszcze w kooperację Bandido - też można dorwać ok. 30 zł.
ODPOWIEDZ