Tajniacy vs Decrypto

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Tajniacy vs Decrypto

Post autor: Blue »

scarletmara pisze: 16 mar 2021, 11:44ale żeby zaraz było dużo gadania, przekomarzania i smiechu co nie miara :shock: :?:
No nie wiem, po pierwsze jak nawet przeciwnik gra to ja go lubię podrażnić i powkręcać/pozwodzić na manowce, jak on gra to też ja staram się tak naprawdę odgadnąć które są ich, żeby samemu miec łatwiej, więc się nie nudzę w fazie przeciwnika. Kwestia ludzi. A ten co "zadaje słowa" to ma dopiero emocje jak na głos ta druga osoba nie ogarnia, a tu jeszcze ją wkręcają i brnie zupełnie nie w tym kierunku co chciał zadający :D.

Zresztą powiedzmy tak - sabotażysta - znajomi nie lubieli, ja wyciągnałem na koniec spotkania planszówkowego, zaczałem po swojemu grę nad stołem toczyć, podpuszczać, każdy ruch przeciwnika analizować na plus albo na minus(oczywiście na głos), nakierowywać na złych etc. i nagle zespół osób, który twierdził że to słaba gra zaczał grać kolejną partię i kolejną, a na kolejnym spotkaniu planszówkowym już sami beze mnie zaczeli grać i widać było że ich bawi bo załapali.

Nie wiem póki co ja lepszej gry imprezowej dla 4 osób od tajniaków nie znalazłem, prosta, dużo emocji i gadania nad stołem. Decrypto miałem jakiś czas, ale chyba nawet nie odfoliowałem, po prostu był jakiś okres że nie było okazji i sie pozbyłem. Teraz sprawdzałem Dochodzenie i nie jest złe, ale imho do tajniaków się nie umywa.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Tajniacy vs Decrypto

Post autor: kwiatosz »

Narrator w Tajniakach ma właśnie super, bo ma kreatywną robotę. Co kto lubi I guess.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Tajniacy vs Decrypto

Post autor: Blue »

kwiatosz pisze: 16 mar 2021, 12:10 Narrator w Tajniakach ma właśnie super, bo ma kreatywną robotę. Co kto lubi I guess.
Ma też IMHO najtrudniejszą, ale jak potem walnie jedno skojarzenie i drużyna strzela 4, to jest mega satysfakcja. Za to jak słychać jak ten partner brnie nie w to co trzeba to aż człowiekiem miesza i albo na siebie zły, że palnął głupotę(najlepiej jak potem widzi że naprowadził też na złe wyrazy) albo na partnera :D. Zresztą na tym forum spotkałem się ze stwierdzeniem że tajniacy są do bani bo są za łatwi 1 - 2 słowa i wszystko rozwalone, widać musieli sie ludzie znać jak łyse konie albo mieć jakiś mega łeb do wyszukiwania dobrych połaczeń-skojarzeń.
rutra1992
Posty: 434
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 159 times
Been thanked: 113 times

Re: Tajniacy vs Decrypto

Post autor: rutra1992 »

MerryMelodies pisze: 14 mar 2021, 15:17
scarletmara pisze: 20 lut 2021, 17:58
Jeśli graliście i w Tajniaków i Tajniaków Duet, to czy opłaca się mieć te 2 gry w kolekcji? są różne?
To jest przecież praktycznie ta sama gra z drobnymi modyfikacjami jedynie dla 2 graczy.
"Praktycznie ta sama gra" to znaczy, że lista haseł w Tajniakach i Tajniakach Duet jest taka sama?
Wydaje mi sie ze sa rozne sety hasel (ale duetu nie ogralem jeszcze na tyle zeby byc na 100% pewnym)
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: Tajniacy vs Decrypto

Post autor: scarletmara »

Zresztą na tym forum spotkałem się ze stwierdzeniem że tajniacy są do bani bo są za łatwi 1 - 2 słowa i wszystko rozwalone, widać musieli sie ludzie znać jak łyse konie albo mieć jakiś mega łeb do wyszukiwania dobrych połaczeń-skojarzeń.
albo wymyslili sobie jakiś kod/szyfr i nie lecą skojarzeniami tylko kodują w jednym słowie te hasła, na które chca naprowadzić. Co chyba nie jest zabronione :?: ale też nie o to w tej grze chodzi. Nie wiem czy dałoby sie taki uniwersalny klucz opracować na podpowiedzi w Tajniakach bo nie próbowałam chociaż kusiło mnie przez chwilę spróbować, ale już tej gry nie mam, wiec nie spróbuję.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Tajniacy vs Decrypto

Post autor: Blue »

scarletmara pisze: 17 mar 2021, 18:21 albo wymyslili sobie jakiś kod/szyfr i nie lecą skojarzeniami tylko kodują w jednym słowie te hasła, na które chca naprowadzić. Co chyba nie jest zabronione :?:
Wydaje mi się że jest zabronione, zreszta nawet jak jest to imho przeczy idei tej gry - jak graliśmy to jak pierwszy raz poszły takie zabiegi z kodowaniem pozycji, a nie podpowiedzi do samego wyrazu to od razu zostały ukrócone.
MsbS
Posty: 885
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Tajniacy vs Decrypto

Post autor: MsbS »

Z tego co pamiętam z lektury instrukcji, skojarzenia muszą dotyczyć TREŚCI słów, a nie ich położenia ani formy (jak liczba liter, pierwsza litera czy rymy).
ODPOWIEDZ