Gry w które lepiej gra się na tablecie w trybie pass-and-paly niż na fizycznej kopii

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Asurmar
Posty: 325
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 118 times
Been thanked: 175 times

Gry w które lepiej gra się na tablecie w trybie pass-and-paly niż na fizycznej kopii

Post autor: Asurmar »

Czy ktoś z was próbował grać na tablecie wiele osób w gry, które nie posiadają ukrytych elementów? Mam tutaj na myśli takie gry jak Smallworld, Królestwo w budowie, Terra mystica. W moim odczuciu te gry fenomenalnie sprawdzają się do grania w wiele osób przy jednym urządzeniu w trybie "pass-and-play". Chociaż tak naprawdę wcale nie trzeba przekazywać sobie tableta, wystarczy, że leży na środku stołu. Dla mnie te trzy wymienione gry sprawiają dużo więcej frajdy grając w wersję elektroniczną niż fizyczną. Zastanawiam się czy taka przyszłość nie czeka właśnie gier planszowych? Ostatnio grupa Asmodee zakupiła platformę Board Game Arena. Czy myślicie, że planszówki pójdą w stronę digitalizacji?
Do tematu stworzenia tematu zainspirował mnie wątek o plastikowych figurkach, który ewoluował w rozważania o przyszłości gier planszowych.
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Gry w które lepiej gra się na tablecie w trybie pass-and-paly niż na fizycznej kopii

Post autor: ptf »

Neuroshima Hex, grałem w fizyczną wersję i sam kupiłem tylko wersję na Androida.
GoT, FS, SR, WH4OK:C
DeZet
Posty: 53
Rejestracja: 28 paź 2019, 12:02
Has thanked: 88 times
Been thanked: 9 times

Re: Gry w które lepiej gra się na tablecie w trybie pass-and-paly niż na fizycznej kopii

Post autor: DeZet »

Cywilizacja poprzez wieki zdecydowanie 🙂
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Gry w które lepiej gra się na tablecie w trybie pass-and-paly niż na fizycznej kopii

Post autor: tapczanik420 »

Asurmar pisze: 19 mar 2021, 12:07 Ostatnio grupa Asmodee zakupiła platformę Board Game Arena. Czy myślicie, że planszówki pójdą w stronę digitalizacji?
Do tematu stworzenia tematu zainspirował mnie wątek o plastikowych figurkach, który ewoluował w rozważania o przyszłości gier planszowych.
Nie wiem czy wiązać jedno z drugim ale Oriflamme weszło na BGA z całkiem przyjemną oprawą w odróżnieniu od innych dość ascetycznych implementacji. Może ktoś doszedł do poprawnych wniosków, że w końcu "jemy oczami" :wink: Co do sedna tematu to dla mnie taką grą jest Torunay (autorów Troyes). Grałem najpierw na BGA właśnie a po zakupieniu fizycznej wersji stwierdziłem, że strasznie mnie BGA rozpieściło konkretnie tym, że cała buchalteria była tam robiona przez interfejs, ja nie musiałem nic liczyć - akuart w tej grze wiedza od ręki ile mam punktów i ile ma ich przeciwnik oraz ile może mieć w następnej turze jeśli będzie ostatnią jest kluczowe.
Asurmar pisze: 19 mar 2021, 12:07 Czy myślicie, że planszówki pójdą w stronę digitalizacji?
Myślę, że już poszły, obie rzeczy jak wszystko w naszej kulturze konwergują a jedno nie zabije drugiego. Myślę, że jest trochę jak z książami i ekranizacjami - jedno może istnieć obok drugiego, można obejrzeć filmy i nie mieć pojęcia, że była książka, można mówić, że książka to książka i film nigdy tego nie odda itd...
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
potkar
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2020, 14:54

Re: Gry w które lepiej gra się na tablecie w trybie pass-and-paly niż na fizycznej kopii

Post autor: potkar »

Terraformacja Marsa pomimo błędów w aplikacji naprawdę daje radę i rozwiązuje problem walających się zasobów i liczenia :)
ODPOWIEDZ