[Shadows of Brimstone]-usprawnienie płynności gry

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

[Shadows of Brimstone]-usprawnienie płynności gry

Post autor: Yuri »

O Bojku kochaniutki ile tutaj poniżej znajduje sie mojego czasu i pracy... Uświadomiłem sobie pisząc ten post na prośbę andrzejstrzelba. Pierwotnie miał być odpowiedzią w konwersacji na PM, ale tyle się obfotografowałem, że pomyślałem że może przyda się i innym chcącym usprawnić płynność gry ? No mnie pomaga i szczerze powiem nie wiem co jeszcze mógłbym usprawnić :) Choć bankowo coś zostało, nie ustaję w poszukiwaniach.

Poniższy system umożliwia opanowani gry składającej sie z następujących elementów:
Spoiler:


No to lecimy:

Ultimate Travel Hazard. Rzucamy 3 koścmi k8 i wymieramy jeden z ........ 888 możliwych wydarzeń, które mogą się przytrafić podczas podróży z/do miasta. Coś muszę dodawać ? :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Kompletna oferta sklepów zebrana w formie fiszek. To co jest na kilku kartach, z dodatkowymi opcjami z dodatków itd... Tutaj wszystko w jednym miejscu, maksymalnie szybko znajdujemy co trzeba.

Obrazek
Obrazek

Madness, Mutations, Injury i Curses Cards. Tak bym nie musiał nic notować.

Obrazek

Karty reprezentujące przedmioty do kupienia w Barter Town, które wprowadza dodatek Blasted Wastes:

Obrazek

Dodatkowe wydarzenia dziejące się mieście, jeżeli postanowimy zostać tutaj dłuzej na kolejny dzień. Dla Frontier Town i dla Barter Town:

Obrazek

Karty reprezentujące przedmioty do kupienia w Frontier Town. Jak się domyślacie nie lubię notować, wole grać:

Obrazek

W SoB jest maaaaasa przeciwników. Normalnie losując zagrożenie na poziomie EPIC np. na postapo pustkowiu może nas zaatakować Harionago z japońskiej mitologii. Te decki to naprawiają, wprowadzają tematyczność przeciwników do poszczególnych światów:

Obrazek

Czasem jednak muszę notować np zmieniające się parametry cech postaci. Wtedy markerem ścieralnym na karcie postaci zalaminowanej zrobie to w sekundę, a później zetrę. Wersja męska/żeńska na każdej ze stron.

Obrazek

Śledzenie Inicjatywy potworzaków i bohaterów "z kart" jest troszkę upierdliwe. Namagnesowany Tor Inicjatywy i tokeny wszystkich postaci i potworów rozwiązują problem.

Obrazek

Waluta "żetonikowa" w grze nie przypadła mi do gustu. Zrobiłem więc epokowe odpowiedniki papierowych pieniędzy z epoki:

Obrazek
Obrazek

Żetony... tak, ta gra ma ich całkiem sporo. Jeszcze do tematu wrócimy, ale te najpotrzebniejsze mam zawsze pod ręką w standach z druku 3d. Idealnie rozwiązuje to np kwestię itemów z miasta. Obsługa ekspresowa.
Widać na zdjęciu również przydatną tackę na karty Darkness, czy śledzenie dodatkowych elitarnych cech przeciwników:

Obrazek

No tak, karty. Tego też gra ma sporo.... bez dividerów nie widzę opcji obsługi tej gry. Mam jeszcze do tych kasetek wieka z grawerką laserową loga gry, ale zapomniałem obfocić. Osobne na Dziki Zachód i Feudalną Japonie. Z nowym KSem dojdzie trzecie, zielone :

Obrazek
Obrazek

Mata zbiorcza miasta, grupujące wszelkie reguły w jednym miejscu. Super sprawa:

Obrazek

Upgrejdy naszych Postaci w formie kart, nie trzeba notować. Wybieramy bohaterów, wypinamy ich koszulki z cechami i ekspresem można grać:

Obrazek
Obrazek


również dla Sojuszników takie zestawy:

Obrazek

Tacki cięte laserem i grawerowane na wszystkie powyższe karty przedmiotów i postaci, urazów, mutacji, klątw i ekwipunku:

Obrazek
Obrazek

Karty przeciwników... Dodrukowując WSZYSTKIE ich wariacje dla poszczególnych światów jak widzicie troszkę tego wychodzi.... Klaserek segreguje wszystko alfabetycznie i posiadanie poszczególnych kart nie wymaga śledzenia, pamiętania i zwprowadzania zmian w karty bazowe. Oczywiście dwa klasery jak w przypadku pudeł na karty:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Również wszystkie wariacje Sojuszników mają swoje indywidualne. zalaminowane karty. Z powodów jw. :) :

Obrazek

Żetonikow ciąg dalszy... Te rzadziej używane/scenariuszowe/nadmiarowe trzymam w 4 tackach:

Obrazek
Obrazek

O Bojku Kochaniutki... ileż mnie to pracy kosztowało co poniżej... na samą myśl mam dreszcze, bo jeszcze robiłem to DWA razy przez własny błąd. Implementacja tego systemu zajęła mi chyba z 4 dni robocze... Otóż wyciągając w dowolnym świecie, dowolną kartę Encountera mamy na niej numerek kafelka. Wtedy sięgamy tylko po odpowiedni do skrzyneczki. Gra działa wtedy płynnie że hej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

"Zakończenia" i wszelkie ślepe uliczki do kafelków, tematycznie w woreczkach:

Obrazek

Pasowałoby pomalować również wszystkie figurki i powymieniać im podstawki na takie z plexy, by nie zasłaniały tych piękych kafelków:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


.....a wszystko zaczęło się od tego, że kiedyś wymieniłem żetoniki na kryształki reprezentujące Dark Stone i wsadziłem w woreczek który mi został po upgradzie "Eldritch Horroru" :D :D :D

Obrazek



P.S. Tak HexCrawl Kampanie fanowską też mam, bo to istny must have dla każdego fana. Wrzucę przy okazji, edytując wątek.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: [Shadows of Brimstone]-usprawnienie płynności gry

Post autor: andrzejstrzelba »

Wygląda to wszystko imponująco. Mam wiele pytań, dlatego jutro specjalnie na tę okoliczność włączę komputer, żeby nie męczyć się na telefonie 😀
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: [Shadows of Brimstone]-usprawnienie płynności gry

Post autor: andrzejstrzelba »

Podoba mi się wszystko oprócz podstawek. Chyba dlatego, że lubię robić je po swojemu i traktuję je jako część malowania figurki. Nie po to jednak montuje się podstawkę z pleksi, żeby ją zamalowywać. Co kto lubi, wiadomo o co chodzi.

Jak pisałem wcześniej mam wiele pytań.
1. Jaki format ma "Kompletna oferta sklepów zebrana w formie fiszek." i jak to zrobiłeś?
2. Karty Madness, Mutations, Injury i Curses Cards oraz "Karty reprezentujące przedmioty do kupienia w Barter Town, które wprowadza dodatek Blasted Wastes", poprawione Epic Decki itd. są twojego autorstwa? Można gdzieś takie zdobyć ? Na czym to drukujesz i jak zabezpieczasz przed zniszczeniem ? Laminujesz czy w normalne koszulki?
3. Z zalaminowaną kartą postaci równocześnie używasz oryginalnej ? Na zalaminowanej nie ma miejsca na oryginalne umiejętności. Jak to rozwiązujesz ?
4. Jak zrobiłeś taki namagnesowany tor inicjatywy oraz żetony postaci i wrogów wraz walutą ?
5. Przekładki są dwustronnie kolorowe, mata zbiorcza miasta, upgrade postaci, sojuszników. No i znowu... skąd je masz ?
6. Tacki kupowałeś gotowe ? W Polsce pewnie niedostępne.
7. Z kartami sojuszników nie wiem za bardzo o co chodzi. Chyba na moim etapie gry jeszcze nie spotkałem się z nimi.
8. Jak możesz to podeślij gotowca z tacki na żetony. Szukam od jakiegoś czasu i nie znajduję nic ciekawego. Część żetonów masz na tackach, a część w drukowanych 3d organizerach czy wszystko w tackach i na czas gry przekładasz do organizerów ?

Chyba na razie tyle. Uprzedzałem, że będę miał dużo pytać 😁.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: [Shadows of Brimstone]-usprawnienie płynności gry

Post autor: Yuri »

andrzejstrzelba pisze: 07 mar 2021, 21:43...
Jak pisałem wcześniej mam wiele pytań.
1. Jaki format ma "Kompletna oferta sklepów zebrana w formie fiszek." i jak to zrobiłeś?
2. Karty Madness, Mutations, Injury i Curses Cards oraz "Karty reprezentujące przedmioty do kupienia w Barter Town, które wprowadza dodatek Blasted Wastes", poprawione Epic Decki itd. są twojego autorstwa? Można gdzieś takie zdobyć ? Na czym to drukujesz i jak zabezpieczasz przed zniszczeniem ? Laminujesz czy w normalne koszulki?
3. Z zalaminowaną kartą postaci równocześnie używasz oryginalnej ? Na zalaminowanej nie ma miejsca na oryginalne umiejętności. Jak to rozwiązujesz ?
4. Jak zrobiłeś taki namagnesowany tor inicjatywy oraz żetony postaci i wrogów wraz walutą ?
5. Przekładki są dwustronnie kolorowe, mata zbiorcza miasta, upgrade postaci, sojuszników. No i znowu... skąd je masz ?
6. Tacki kupowałeś gotowe ? W Polsce pewnie niedostępne.
7. Z kartami sojuszników nie wiem za bardzo o co chodzi. Chyba na moim etapie gry jeszcze nie spotkałem się z nimi.
8. Jak możesz to podeślij gotowca z tacki na żetony. Szukam od jakiegoś czasu i nie znajduję nic ciekawego. Część żetonów masz na tackach, a część w drukowanych 3d organizerach czy wszystko w tackach i na czas gry przekładasz do organizerów ?

Chyba na razie tyle. Uprzedzałem, że będę miał dużo pytać 😁.
Już odpisuje. Piszę z porannego pociągu, więc nie poratuje bezpośrednimi liniami, ale powiem skąd brałem oczywiście.

Ad1. A4. Wydrukowałem sdwustronnie i zalaminowalem, oraz naciąłem tak by się fiszki zachodziły i można było szybko wertować sklepy. Jeszcze wepnę w taki metalowy kołonotatnik, choć ostatnio celuje w cos klimatyczniejszego.
Ad2. Tutaj masz dwie opcje. Wszystko poza Epic Threats drukowałem w printersstudio.com. Cena nie mała ale jakośc nie do odróżnienia. Pliki już niestety nie pamiętam skąd miałem, ale chyba nawet są wgrane na ww stronie.
Epic Threats zrobiłem ekonomiczniej, wydrukował i zalaminowalem oraz poobcinał rogi mi pracownik.
Masz więc dwie opcje.
Nie pakuję w koszulki żadnych gier od FFP. Jak je masz w ręce to wiesz dlaczego 😉
Ad3. Karty umiejętności mam albo na takich malutkich drwwienkach z raptora albo na tacce postaci, mieszczą się w sloty itemow. Używam i tych i tych, mam w zasadzie dwie opcje. Laminowane są praktyczniejsze, ale tacki mają +100 klimatu.
Ad4. Wziąłem go z BGG. Magnesy i resztę kupiłem na allegro i sam zrobiłem. Od wycinania tych krążków odpadną Ci palce. No, albo chociaż będą mocno boleć.
Pieniądze zrobiłem sam od zera, a wydrukował i postarzyć mi je pracownik. Nic wielkiego, ot znalazłem 2 necie wzory, wsadziłem w Worda, druknalem dwustronnie.
Ad5. Przekładki i mata z BGG. Upgrade z printersstudio.com.
Ad6. Tacki postaci to zmolestowalem 0box.pl i zaprojektowaliśmy coś razem. Są w ich ofercie do kupienia.
Ad7. Dojdziesz do tego momentu i od razu zrobisz 😉
Ad8. Raczej nie przekładam. Obok stołu do grania mam taki mały techniczny stolik z Ikei i na nim zawsze tego typu asortyment. Tacki bodajże z planszomanii brałem. Świetne są.
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: [Shadows of Brimstone]-usprawnienie płynności gry

Post autor: Lossentur »

Już wiem jak przechowywać kafle terenu, a co z figurkami?:D
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: [Shadows of Brimstone]-usprawnienie płynności gry

Post autor: Yuri »

Lossentur pisze: 24 mar 2021, 11:19 Już wiem jak przechowywać kafle terenu, a co z figurkami?:D
U mnie jest na to cała półka po prostu....
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
ODPOWIEDZ