Zombicide

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
andwis
Posty: 7
Rejestracja: 24 mar 2021, 00:52

Zombicide

Post autor: andwis »

Witam Wszystkich.
Proszę o pomoc w wyborze gry Zombicide.
A mianowicie, chciałbym pograć z 10-o letnim synem.Którą część najlepiej kupić, żeby nie była dla Niego za trudna?
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Zombicide

Post autor: omas »

Mechanicznie kazda czesc jest taka sama. Roznice wynikaja z oprawy graficznej.
popsmoke
Posty: 30
Rejestracja: 03 lip 2020, 13:24
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Zombicide

Post autor: popsmoke »

Jeżeli ma być łatwo to celowałbym w czarną plagę.
zielona horda ma trudniejszych przeciwników i bardziej skomplikowane zasady ruchu (woda, żywopłoty).
Z tego co się orientuje invader też ma bardziej rozbudowaną mechanikę (tlen, wychodzenie z bazy na marsa).
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Zombicide

Post autor: omas »

Kosmetyka tylko te zmiany mechaniczne, ktore podales. Przynajmniej dla mnie ;)
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Zombicide

Post autor: suibeom »

A ja dla odmiany polecam Najeźdźcę. Wprawdzie występuje tam kwestia pobierania tlenu z odpowiedniego pomieszczenia i wychodzenia z bazy na zewnątrz, ale nie jest to coś co w jakimkolwiek stopniu utrudnia grę, a raczej jeszcze bardziej wbija w klimat i pozwala się wczuć mocniej w bohaterów. Ale za to co przemawia na plus za Najeźdźcą to sposób walki z abominacjami. W Czarnej pladze i Zielonej hordzie Abominację zabijesz tylko przy pomocy ognia piekielnego (a'la napalm ) lub za pomocą trebusza (o ile dobrze pamiętam) i chyba jeszcze balisty. W każdym razie żaden bohater nie ma innych możliwości ubicia potwora. Natomiast w Najeźdźcy używając ataku skoncentrowanego możesz ubić abominację młotkiem :-)
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Zombicide

Post autor: Golfang »

ja dla odmiany nie polecam żadnej :)
kupiłem Czarną Plagę z dodatkiem bohaterów. Pomalowałem, napaliłem się i po 3 scenariuszach sprzedałem. Dobrze że pomalowałem bo nie straciłem - a wręcz odwrotnie zarobiłem na niej - nie wiele ale zawsze coś. Malowanie było fajne, podobały mi się figsy zombiaków ale to była jedyna przyjemność z tej gry.
----------------
10% flamberg.com.pl
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Zombicide

Post autor: Golfang »

Dodam od siebie - za te pieniądze stanowczo bardziej polecam Podróż przez Śródziemie - 10 latek na 100% ogarnie grę zwłaszcza że jest to tak samo coop. Figurki są też bardzo ładne. Jedyna wada że wymaga aplikacji (telefon/tablet/komputer).
----------------
10% flamberg.com.pl
andwis
Posty: 7
Rejestracja: 24 mar 2021, 00:52

Re: Zombicide

Post autor: andwis »

Dzięki. No to już mam namieszne w głowie. :roll:
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Zombicide

Post autor: suibeom »

co kto lubi, w przeciwieństwie do kolegów wypowiadających się wyżej dla mojej dziewczyny i dla mnie Zombicde Najeźdźca jest grą miesiąca od grudnia zeszłego roku. A i wcześniej, w 2020 roku, też bywał :-) I teraz w marcu też tak będzie, do tego, będzie to pierwszy miesiąc, odkąd gramy w gry planszowe, w którym na stole ląduje tylko jeden tytuł :-D Do tego wszystkiego w zeszłym roku Najeźdźca był tytułem, który najczęściej u nas lądował na stole - 112 razy, gdy drugi Reef tylko 56 razy. Ale jak napisałem na początku, co kto lubi. Zaletą i wadą tej gry jest moc dodatków, które urozmaicają rozgrywkę, ale swoje kosztują
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Zombicide

Post autor: KOSHI »

Jak już chcesz Zombicide to weź Czarną Plagę bo najłatwiejsza. A abomkę zabije Samson na ostatnim poziomie więc nie tylko zabija ją w podstawce smoczy ogień. Poza tym podstawowa abomka jest wolna i można się z nią ganiać po planszy i z pół gry dzięki kryptom.
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 211 times

Re: Zombicide

Post autor: Darkstorm »

A jak się spodoba i się kupi dodatki to dochodzą inne możliwości obrony przeciw abominacji.
Awatar użytkownika
Pako
Posty: 211
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:42
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 32 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide

Post autor: Pako »

Polecam Czarną Plagę. Gram właśnie z 10 i 7 latkami. Choć gra prosta to daje sporo czystej zabawy. Wspomniany tutaj Władca Pierścieni Podróże przez Śródziemie u nas nie podszedł i poleciał na sprzedaż. Do Zombicide za to stos dodatków rośnie ;)
ODPOWIEDZ