Gry towarzyskie na Tawernie RPG

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Gry towarzyskie na Tawernie RPG

Post autor: JAskier »

Z dumą ogłaszam, że zostałem red. nacz. kącika gier towarzyskich na Tawernie RPG (http://www.tawerna.rpg.pl), e-zinie internetowym o niemałej tradycji i poczytności (jest dodawany choćby do CD-Action). 1 września pojawi się pierwszy kącik pod moją wodzą. Tymczasem jednak zapraszam do czytania pojedyńczej recenzji:
Recenzja gry Władca Żywiołów
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gry towarzyskie na Tawernie RPG

Post autor: kwiatosz »

A w jakiej skali są oceny? Od 1 do 10, od 0 do 4, czy jak?
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gry towarzyskie na Tawernie RPG

Post autor: JAskier »

1-6. Wszystkie działy Tawerny mają taką skale.
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gry towarzyskie na Tawernie RPG

Post autor: JAskier »

Na Tawernie pojawiła się recenzja gry "Przeklęta Kopalnia": http://www.tawerna.rpg.pl/Przekleta-Kop ... a-a420.php. Zapraszam do czytania i komentowania.
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gry towarzyskie na Tawernie RPG

Post autor: JAskier »

Ukazał się (http://www.tawerna.rpg.pl/Tawerna-RPG-nr-109-n4614.php) nowy, 109 numer Tawerny RPG. W nim po raz pierwszy został zmaieszczony Kącik Gier Towarzyskich pod moją wodzą a w nim:
Recenzja gry Trybiki
Recenzja gry Halli Galli
Recenzja gry Konkurencja
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Gry towarzyskie na Tawernie RPG

Post autor: Don Simon »

JAskier pisze:Ukazał się (http://www.tawerna.rpg.pl/Tawerna-RPG-nr-109-n4614.php) nowy, 109 numer Tawerny RPG. W nim po raz pierwszy został zmaieszczony Kącik Gier Towarzyskich pod moją wodzą a w nim:
Recenzja gry Trybiki
Recenzja gry Halli Galli
Recenzja gry Konkurencja
Czyli w pierwszym numerze pod Twoja wodza ukazuje sie recenzja Twojej gry (zreszta obarczona bledem mowiacym, iz gra zostala wydana na poczatku sierpnia) i gry przez Ciebie wydanej? Takie to troche...oryginalne.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry towarzyskie na Tawernie RPG

Post autor: steady »

Oryginalna to była wysoka ocena :).
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gry towarzyskie na Tawernie RPG

Post autor: macike »

Don Simon pisze:Czyli w pierwszym numerze pod Twoja wodza ukazuje sie recenzja Twojej gry (zreszta obarczona bledem mowiacym, iz gra zostala wydana na poczatku sierpnia) i gry przez Ciebie wydanej? Takie to troche...oryginalne.
Ale o co chodzi, bo nie trybię? :wink:
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gry towarzyskie na Tawernie RPG

Post autor: JAskier »

Don Simon pisze:
JAskier pisze:Ukazał się (http://www.tawerna.rpg.pl/Tawerna-RPG-nr-109-n4614.php) nowy, 109 numer Tawerny RPG. W nim po raz pierwszy został zmaieszczony Kącik Gier Towarzyskich pod moją wodzą a w nim:
Recenzja gry Trybiki
Recenzja gry Halli Galli
Recenzja gry Konkurencja
Czyli w pierwszym numerze pod Twoja wodza ukazuje sie recenzja Twojej gry (zreszta obarczona bledem mowiacym, iz gra zostala wydana na poczatku sierpnia) i gry przez Ciebie wydanej? Takie to troche...oryginalne.
Hehe, wiedziałem, że takie zarzuty usłyszę. Tak niestety wyszło (choć ja tam się cieszę), że większość miejsca zjamują teksty niejako związane z moimi grami. Pierwotnie zamiast recenzji Konkurencji miała być recenzja Futbol Ligretto, ale z pewnych względów jej nie ma. Zapewniam że kolejne kąciki będą mniej ze mną związane ;)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gry towarzyskie na Tawernie RPG

Post autor: kwiatosz »

No i literówka w ksywie autora rysunków do Konkurencji - takie rzeczy nie powinny się dziać, ja bym się za taką przeróbkę obraził :wink:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry towarzyskie na Tawernie RPG

Post autor: westwood »

Don Simon pisze: Czyli w pierwszym numerze pod Twoja wodza ukazuje sie recenzja Twojej gry (zreszta obarczona bledem mowiacym, iz gra zostala wydana na poczatku sierpnia) i gry przez Ciebie wydanej? Takie to troche...oryginalne.
A ty znowu zioniesz :lol:
JAskier pisze: Hehe, wiedziałem, że takie zarzuty usłyszę.
Ja już kiedyś przywołałem przykład Gwiezdnego Pirata (wydawnictwo Portal). Tam przyjęli taką metodę: jak opisywali grę Portalu to nie opatrywali jej etykietą "Recenzja", tylko "Prezentacja". W związku z tym wszystko było jasne i nikt zarzutów nie stawiał. Może warto rozważyć sięgnięcie po dobre, sprawdzone wzorce? Bo prawdę mówiąc aktualnie nie wygląda to najlepiej.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Gry towarzyskie na Tawernie RPG

Post autor: Nataniel »

westwood pisze:W związku z tym wszystko było jasne i nikt zarzutów nie stawiał.
Oj, zarzuty mimo wszystko sie pojawialy i to w duzej liczbie.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gry towarzyskie na Tawernie RPG

Post autor: JAskier »

Jak mówie, problemu już takiego więcej nie będzie bo jak narazie dorobek moich gier to 2 + 1 przeze mnie wydana. Także kolejne wydania będą "obce" :lol:
borg
Posty: 25
Rejestracja: 25 lis 2006, 18:28

Re: Gry towarzyskie na Tawernie RPG

Post autor: borg »

Małe wyjaśnienie, które zamieszczam tu jako v-ce red. naczelny Tawerny RPG.

JAskier do pierwszego wydania kącika w ZINie przygotował zestaw trzech recenzji: Trybików (mojego autorstwa, napisana na podstawie doświadczeń z turnieju na Pyrkonie), Halli Galli oraz Futbol Ligretto. Jednakże, podczas składu okazało się, że na stronie Tawerny jest jeszcze jedna moja stara recka Konkurencji (napisana i opublikowana rok temu), która przez niedopatrzenie nie trafiła w odpowiednim czasie do ZINu. Jako, że zgodnie z naszymi procedurami taki artykuł ma pierwszeństwo - został podmienioniony przez osobę składającą go (red. nacz. BAZYLa) za recke Futbol Ligretto, która ukaże się w kolejnym numerze. Decyzja ta zapadła już ponad JAskrem i miała podłoże czysto proceduralno-techniczne.

Prawde mówiąc, ja się o tym dowiedziałem dopiero, gdy czytałem aktualny numer Tawerny i nie wpadłem na to, że ktoś może pomyśleć, że to wynik jakogoś celowego i długoplanowego założenia. Szczególnie, że JAskier ma coś wspólnego tylko z 3ma grami na rynku :-)
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gry towarzyskie na Tawernie RPG

Post autor: JAskier »

Ukazał się drugi "Kącik Gier Towarzyskich" pod moją wodzą. Zapraszam serdecznie do lektury: http://www.tawerna.rpg.pl/dane/trpg/taw ... is.html#kk. Wszystkie artykuły są mojego autorstwa.

Oto spis treści:

Wstępniak :
"Noc magii"
Recenzje:
- Przeklęta Kopalnia
- Władca Żywiołów
- Pędzące Żółwie
- Hej! To moja ryba!
- Futbol Ligretto

Serdecznie zapraszam do komentowania!
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gry towarzyskie na Tawernie RPG

Post autor: JAskier »

Ukazał się trzeci "Kącik Gier Towarzyskich" pod moją wodzą. Zapraszam serdecznie do lektury: http://tawerna.rpg.pl/dane/trpg/tawerna ... is.html#kk .

Oto spis treści:

Wstępniak :
"Nowy planszówkowy rok"
Recenzje:
- Manila
- Munchkin
- Munchkin - druga recenzja, polemika
- Hooop!

Serdecznie zapraszam do komentowania!
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gry towarzyskie na Tawernie RPG

Post autor: JAskier »

Ukazał się czwarty "Kącik Gier Towarzyskich" pod moją wodzą. Zapraszam serdecznie do lektury: http://tawerna.rpg.pl/dane/trpg/tawerna ... is.html#kk .

Oto spis treści:

Wstępniak :
"Planszówkowe perspektywy"
Recenzje:
- Wikingowie
- Metro
- Piraci


Serdecznie zapraszam do komentowania!
ODPOWIEDZ