Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4100
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Wszystkie postacie oprocz androida beda dzialac w Lockdown. Wszystkie rasy beda kompatybilne w obie strony.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

brazylianwisnia pisze: 08 wrz 2020, 12:53 Wszystkie postacie oprocz androida beda dzialac w Lockdown. Wszystkie rasy beda kompatybilne w obie strony.
Dodadzą zestaw kart dla pilota? Bo z tego co pamiętam miała jeden przedmiot osobisty który zmieniał koordynaty lotu a baza na Marsie nigdzie nie leci. Obiło mi się o uszy, że nie będzie kompatybilny z lockdownem
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4100
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Tak. 3 postacie dostana nowe decki.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1530
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: EsperanzaDMV »

To ja mam pytanie jeszcze jedno. Przeglądam sobie komponenty w Aftermath. Czy dobrze rozumiem, że z tego dodatku w Lockdown (nie mam podstawowego Nemesis) będą mnie interesowały tylko nowe postacie, karty do nich i plansza?
- Kafelki pomieszczeń odnoszą się tylko do statku, tak?
- Turrets tak samo, tak? Czy mają zastosowanie jakieś inne?
- Karty i żetony, czy one się przydadzą w Lockdown? Widzę Item cards, Alert cards, Trait cards (z czego "6 for Nemesis characters", więc na pewno zbędne w tym przypadku), Quest item cards, Action cards...
- O Androidzie z tego dodatku wiem, że nie będzie działał z Lockdown, więc odpada 1/5 postaci.

Zastanawiam się nad wzięciem medyka i właśnie Aftermath, dodatkowe rasy mnie nie interesują, stąd moje pytanie. Dodatkowe postacie mogą mocno poprawić regrywalność, stąd poważnie zastanawiam się nad tym dodatkiem, ale zastanawiam się ile zawartości z niego będzie dla mnie wartość jako posiadacza tylko Lockdown.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4508
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1364 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

EsperanzaDMV pisze: 08 wrz 2020, 13:45 To ja mam pytanie jeszcze jedno. Przeglądam sobie komponenty w Aftermath. Czy dobrze rozumiem, że z tego dodatku w Lockdown (nie mam podstawowego Nemesis) będą mnie interesowały tylko nowe postacie, karty do nich i plansza?
- Kafelki pomieszczeń odnoszą się tylko do statku, tak?
- Turrets tak samo, tak? Czy mają zastosowanie jakieś inne?
- Karty i żetony, czy one się przydadzą w Lockdown? Widzę Item cards, Alert cards, Trait cards (z czego "6 for Nemesis characters", więc na pewno zbędne w tym przypadku), Quest item cards, Action cards...
- O Androidzie z tego dodatku wiem, że nie będzie działał z Lockdown, więc odpada 1/5 postaci.

Zastanawiam się nad wzięciem medyka i właśnie Aftermath, dodatkowe rasy mnie nie interesują, stąd moje pytanie. Dodatkowe postacie mogą mocno poprawić regrywalność, stąd poważnie zastanawiam się nad tym dodatkiem, ale zastanawiam się ile zawartości z niego będzie dla mnie wartość jako posiadacza tylko Lockdown.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Kafelki (roomy) jak i turrety moim zdaniem mogą działać w Lockdown. Nie odnoszą się do statku, więc nie widzę problemu, ale autor nie wspominał (że będą/nie będą działać). Karty jak alarmy i trait cards odnosza sie do specjalnego trybu i on chyba juz nie będzie działał (ale słabo sie interesowałem, więc pewności nie mam).
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4100
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Ciezko stwierdzic o to co pytasz bo nawet autorzy mogli jeszcze dobrze tego nie potestowac. Druga sprawa to jeśli chodzi o regrywalnosc to zdecydowanie:
rasy > postacie
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ArtIO
Posty: 550
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 36 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: ArtIO »

Czyli jak ktoś nie posiada podstawki a chciałby zwiększyć regrywalność Lockdown to najlepiej zakupić Voidseeders + Carnomorph? Czy mechaniki z tego drugiego już nie będą kompatybilne z Lockdown?
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

ArtIO pisze: 08 wrz 2020, 15:15 Czyli jak ktoś nie posiada podstawki a chciałby zwiększyć regrywalność Lockdown to najlepiej zakupić Voidseeders + Carnomorph? Czy mechaniki z tego drugiego już nie będą kompatybilne z Lockdown?
To są dwie nowe rasy obcych. Z tego co twierdzi AR i co potwierdzili przedmówcy powinny być kompatybilne z lockdownem.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4100
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Najlepiej zakupic allin bo jak juz kupujesz dwie rasy to aftermath wychodzi tanio. Jesli jednak wybierać to wpierw wzialbym rasy. Do Lockdown sa dodane decki Carnomorphs i Voidseeders zeby bardziej pasowaly do bazy na marsie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Kisun »

Skoro będą dodane decki do obcych, to ktoś z mniej zasobnym portfelem, będzie mógł i tak nimi grać, a przynajmniej spróbować, przy pomocy figurek podstawowych obcych :) To samo z załogą, te trzy deki załogi na wymianę, będą działać z innymi figurkami tak samo :D Ja tam wolę jak wszystko się zgadza, czyli figurki i karty ale warto wiedzieć, że można i tak.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4100
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Dodane sa wydarzenia a do gry potrzebne sa jeszcze karty ataku, inne karty i zetony wiec raczej ciezko tak zagrac inna rasa.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 69 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: stary gracz »

Czy karty promo od Dice Tower będą działać z Lockdownem?
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

stary gracz pisze: 08 paź 2020, 17:26 Czy karty promo od Dice Tower będą działać z Lockdownem?
Karty promo działają z korytarzami technicznymi. Obejrzałem przed chwilą wizualizacje maty do Lockdowna i tam tych korytarzy nie zauważyłem więc wg. mnie nie działają.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 873
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 301 times
Been thanked: 294 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: KOSHI »

Są. Nawet w rozgrywce z Adamem jeden typ na początku się nimi przemieszcza. Takie szare strefy przy pomieszczeniach z cyframi.

https://3trolle.pl/19857-nemesis-lockdo ... ther-views
brazylianwisnia pisze: 08 wrz 2020, 12:53 Wszystkie postacie oprocz androida beda dzialac w Lockdown. Wszystkie rasy beda kompatybilne w obie strony.
Skąd takie info? Ja czytałem, że nie będzie wstecznej kompatybilności. Chyba, że coś się zmieniło.
EsperanzaDMV pisze: 08 wrz 2020, 13:45Zastanawiam się nad wzięciem medyka i właśnie Aftermath, dodatkowe rasy mnie nie interesują, stąd moje pytanie. Dodatkowe postacie mogą mocno poprawić regrywalność, stąd poważnie zastanawiam się nad tym dodatkiem, ale zastanawiam się ile zawartości z niego będzie dla mnie wartość jako posiadacza tylko Lockdown.
Mi się postacie z Aftermatch nie podobają. Może skazany i łowca klimatem pasują do SF ale cała reszta nie bardzo. Jak nie chcesz ras to i tak Aftermatch i medyk to jest najlepsze wyjście pod kątem cena - zawartość.
Fenrisek83 pisze: 08 wrz 2020, 13:00Dodadzą zestaw kart dla pilota? Bo z tego co pamiętam miała jeden przedmiot osobisty który zmieniał koordynaty lotu a baza na Marsie nigdzie nie leci.
Jak wylosuje się cel - detonacje bazy to uwierz mi, że i baza też gdzieś poleci... :lol:
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1530
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: EsperanzaDMV »

KOSHI pisze: 09 paź 2020, 10:17
brazylianwisnia pisze: 08 wrz 2020, 12:53 Wszystkie postacie oprocz androida beda dzialac w Lockdown. Wszystkie rasy beda kompatybilne w obie strony.
Skąd takie info? Ja czytałem, że nie będzie wstecznej kompatybilności. Chyba, że coś się zmieniło.
Było mówione w czasie kampanii że w Lockdownie będą działać rasy i postacie z Nemesis i jest to zapisane w FAQ:
What expansions work together?
You can use with lockdown:
Most of Heroes from Nemesis and Nemesis Expansions
All alien races from Nemesis and Nemesis Expansions
...natomiast też nie kojarzę klarownej informacji, że rasy z Lockdown będą działać w oryginalnym Nemesis. Natomiast pamiętajmy o tym, że Lockdown jest przecież oficjalnie dodatkiem do Nemesis, więc faktycznie dziwne by było, jakby to nie działało w dwie strony.

KOSHI pisze: 09 paź 2020, 10:17
EsperanzaDMV pisze: 08 wrz 2020, 13:45Zastanawiam się nad wzięciem medyka i właśnie Aftermath, dodatkowe rasy mnie nie interesują, stąd moje pytanie. Dodatkowe postacie mogą mocno poprawić regrywalność, stąd poważnie zastanawiam się nad tym dodatkiem, ale zastanawiam się ile zawartości z niego będzie dla mnie wartość jako posiadacza tylko Lockdown.
Mi się postacie z Aftermatch nie podobają. Może skazany i łowca klimatem pasują do SF ale cała reszta nie bardzo. Jak nie chcesz ras to i tak Aftermatch i medyk to jest najlepsze wyjście pod kątem cena - zawartość.
Finalnie dokupiłem tylko Medyka, Aftermath dokupię najwyżej od Rebela już później ;)
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 873
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 301 times
Been thanked: 294 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: KOSHI »

EsperanzaDMV pisze: 09 paź 2020, 10:45
Było mówione w czasie kampanii że w Lockdownie będą działać rasy i postacie z Nemesis i jest to zapisane w FAQ:
What expansions work together?
You can use with lockdown:
Most of Heroes from Nemesis and Nemesis Expansions
All alien races from Nemesis and Nemesis Expansions
Tu nic nie pisze akurat, że rasy czy postacie z Lockdown użyje się w Nemesis.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1530
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: EsperanzaDMV »

KOSHI pisze: 09 paź 2020, 10:55Tu nic nie jest napisane akurat, że rasy czy postacie z Lockdown użyje się w Nemesis.
...stąd następne zdanie, którego nie zacytowałeś ;)
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 873
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 301 times
Been thanked: 294 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: KOSHI »

Kiedyś mi się przewinęło, że w Nemesis cały statek ma być w ciemności i taki zabieg ma dostosować rasy z Lockdown do gry w Nemesis, ale już nie pamiętam o co chodziło i gdzie to czytałem. Natomiast nie liczyłbym na to, że pogramy postaciami z Lockdown w Nemesis, bo w tej drugiej mechanika gry inaczej ma wyglądać i nie wydaje mi się, żeby karty pasowały wstecznie. Musiałyby być tak napisane, żeby pasowały do obu gier a do tego jest jeszcze kwestia innych pomieszczeń, przedmiotów, celów w obu grach i do tego jeszcze sprawa ciemności. Nie sadzę, żeby prócz rasy chciało się AR robić Lockdown jako produkt w pełni kompatybilny z Nemesis. Komiksy już nie pasują. Epilog zresztą też.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4508
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1364 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

EsperanzaDMV pisze: 09 paź 2020, 10:45 Finalnie dokupiłem tylko Medyka, Aftermath dokupię najwyżej od Rebela już później ;)
Rebel zapowiedział, że wyda Aftermath? Bo nic takiego nie widziałem, a to jednak dość duży news.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4100
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Bylo jeszcze w czasie kampanii ze rasy z Lockdown beda dzialac w oryginalnym Nemesis. Postacie natomiast nie beda dzialac.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Ikari
Posty: 195
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:11
Has thanked: 11 times
Been thanked: 42 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Ikari »

Hardkor pisze: 09 paź 2020, 15:38
EsperanzaDMV pisze: 09 paź 2020, 10:45 Finalnie dokupiłem tylko Medyka, Aftermath dokupię najwyżej od Rebela już później ;)
Rebel zapowiedział, że wyda Aftermath? Bo nic takiego nie widziałem, a to jednak dość duży news.
Też mi się wydaje, że nic takiego nie będzie mieć miejsca. Aftermatch / Pokłosie to jest KS streachgoals a nie retail.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4100
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Nic nie stoi na przeszkodzie zeby wydali Aftermath z innymi postaciami bo tylko te sa KSE. Wpierw jednak niech wydadza Voidseeders. To pewnie kwestia czasu. Pewnie dlatego AR rozdzielilo pudelka w drugiej kampanii aby jednoczesnie wydrukowac dla Retail.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Polato
Posty: 16
Rejestracja: 09 sie 2020, 10:13
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Polato »

Nemesis Lockdown:
1. Co sądzicie o zamówieniu Lockdownu w którymś ze sklepów, np: aleplanszówki czy 3trolle?
Są wątki o podpinaniu się do różnych zamówień itd, czemu więc nie zgarnąć tego w jakimś sklepie?

2. Nie jestem na bieżąco, kiedy można spodziewać się polskiej wersji Nemesis Lockdown? 3Q2021? 1Q2022?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: addekk »

Polato pisze: 06 kwie 2021, 10:10 Nemesis Lockdown:
1. Co sądzicie o zamówieniu Lockdownu w którymś ze sklepów, np: aleplanszówki czy 3trolle?
Są wątki o podpinaniu się do różnych zamówień itd, czemu więc nie zgarnąć tego w jakimś sklepie?

2. Nie jestem na bieżąco, kiedy można spodziewać się polskiej wersji Nemesis Lockdown? 3Q2021? 1Q2022?

Pozdrawiam
Ad1a. Spoko, to chyba jedyna opcja swoją drogą obecnie, żeby zamówić w sklepie bo pladge manager jest zamknięty.
Ad1b. W wątkach na forum można to było dostać dużo taniej jednak niż w sklepie, bo zamówienia grupowe dawały rabaty w stylu 10-15% od zamówienia z Kickstartera i tańsza wysyłkę. Ale ewentualnie poszukaj kogoś kto ma dużą zniżkę do konkretnych sklepów to nie powinno wyjść tak tragicznie.
Ad2. Ostatnia aktualizacja, która o terminie coś mówiła to obsuwq na koniec tego roku ale nie byłbym tego taki pewny :D
Weźże chodźże grać BGG
Polato
Posty: 16
Rejestracja: 09 sie 2020, 10:13
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Polato »

addekk pisze: 06 kwie 2021, 10:16
Polato pisze: 06 kwie 2021, 10:10 Nemesis Lockdown:
1. Co sądzicie o zamówieniu Lockdownu w którymś ze sklepów, np: aleplanszówki czy 3trolle?
Są wątki o podpinaniu się do różnych zamówień itd, czemu więc nie zgarnąć tego w jakimś sklepie?

2. Nie jestem na bieżąco, kiedy można spodziewać się polskiej wersji Nemesis Lockdown? 3Q2021? 1Q2022?

Pozdrawiam
Ad1a. Spoko, to chyba jedyna opcja swoją drogą obecnie, żeby zamówić w sklepie bo pladge manager jest zamknięty.
Ad1b. W wątkach na forum można to było dostać dużo taniej jednak niż w sklepie, bo zamówienia grupowe dawały rabaty w stylu 10-15% od zamówienia z Kickstartera i tańsza wysyłkę. Ale ewentualnie poszukaj kogoś kto ma dużą zniżkę do konkretnych sklepów to nie powinno wyjść tak tragicznie.
Ad2. Ostatnia aktualizacja, która o terminie coś mówiła to obsuwq na koniec tego roku ale nie byłbym tego taki pewny :D
1. No właśnie jak czytam to są wątki gdzie te zamówienia grupowe wcale nie idą gładko... No to chyba stanie jednak na zakupie sklepowym :)
2. Mówisz o wersji angielskiej czy polskiej? Interesuje mnie jednak wersja PL
ODPOWIEDZ