Komunia - wypasiona gra dla aktywnego chłopaka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Komunia - wypasiona gra dla aktywnego chłopaka

Post autor: E2MD »

Jako prezent uzupełniający chciałem kupić chrześniakowi planszówkę na wypasie - bez ograniczeń budżetowych.

Chłopak chodzi do trzeciej klasy i jest w stanie wytrzymać przy stole jakieś pół godziny a potem go roznosi.
Nie może być za dużo tekstu i musi być po polsku. Fajnie jakby była walka (raczej z grą a nie z przeciwnikiem), jakiś minimalny rozwój postaci, coś czym można rzucić / pomiętolić w dłoni, krótki setup. Chciałbym, żeby gra robiła wrażenie.
Gramy razem w Wojowników Podziemi (jego ulubiona gra), Karaka z dodatkiem (też bardzo lubi), czasem Talizmana, Szaloną Misję, Kto to zrobił, Eksplodujące kotki, Zombie Kidz, Ice Cool, Splendor. Klask i Colt Express mam więc nie ma sensu dublować.

Celowałem w Wsiąść do pociągu edycję 15 rocznicową ale nie zdąży dojechać i plan się rypnął.
Wydaje się, że Palec Boży mógłby spełnić wymagania ale też nie zdążę go dostać do końca miesiąca.
Odpadł Catan - wersja junior zbyt dziecinna, wersja "normalna" - zbył długa

Na razie na liście do rozważenia mam tylko:
- Potwory w Nowym Jorku (bo Tokio wygląda na niedostępne) - właściwie to wygląd super tylko figurek w plastiku brak
- Minecraft (bo grał na komputerze i lubił ale mnie ta gra nie przekonuje a na pewno będziemy razem grali)

Poproszę o propozycje.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Cyel
Posty: 2574
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1428 times

Re: Komunia - wypasiona gra dla aktywnego chłopaka

Post autor: Cyel »

Pewnie najlepiej coś w stylu Zombicide - figurki, akcja na okrągło, bez zbytniego móżdżenia.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 992 times
Been thanked: 433 times

Re: Komunia - wypasiona gra dla aktywnego chłopaka

Post autor: KurikDeVolay »

Zombicide jest zdecydowanie zbyt długie. To kilka godzin łupania. Może zombie teenz? Tylko nie mam pojęcia kiedy ma premierę.
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Komunia - wypasiona gra dla aktywnego chłopaka

Post autor: E2MD »

KurikDeVolay pisze: 06 kwie 2021, 11:17 Zombicide jest zdecydowanie zbyt długie. To kilka godzin łupania. Może zombie teenz? Tylko nie mam pojęcia kiedy ma premierę.
Też mam takie podejrzenia że Zombiecide będzie za długie i za bardzo skomplikowane.
Zombie teenz jest na liście, premierę ma mieć w połowie miesiąca - może będzie, ryzyko jest spore. Po drugie trochę mało wypasione :-)
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Komunia - wypasiona gra dla aktywnego chłopaka

Post autor: Kin@a »

E2MD pisze: 06 kwie 2021, 10:39 Chłopak chodzi do trzeciej klasy i jest w stanie wytrzymać przy stole jakieś pół godziny a potem go roznosi.
Nie może być za dużo tekstu i musi być po polsku. Fajnie jakby była walka (raczej z grą a nie z przeciwnikiem), jakiś minimalny rozwój postaci, coś czym można rzucić / pomiętolić w dłoni, krótki setup. Chciałbym, żeby gra robiła wrażenie.
Na razie na liście do rozważenia mam tylko:
- Potwory w Nowym Jorku (bo Tokio wygląda na niedostępne) - właściwie to wygląd super tylko figurek w plastiku brak
Poproszę o propozycje.
Potwory mają walkę z przeciwnikiem a nie z grą. Jest w nich sporo negatywnej interakcji.

Zobacz:
Wyprawę do El Dorado.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 992 times
Been thanked: 433 times

Re: Komunia - wypasiona gra dla aktywnego chłopaka

Post autor: KurikDeVolay »

Wyprawę do El Dorado odradzam. Nudne jak kupa. Miała być przygoda, każdy zachwalał, Knizia, sraty-taty. Nudne, bez klimatu, przeliczanie kart. W czuciu przygody zdecydowanie lepszy jest Brzdęk.

Zombie Teenz może i mało wypasione, ale z drugiej strony jeśli młody się wciągnie, poczuje 'zing', zagra 3-4 rundy pod rząd, może to będzie najlepszy wstępniak do ciut większych tytułów? Ważne, żeby przygoda i motyw rozwoju zażarły.
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Komunia - wypasiona gra dla aktywnego chłopaka

Post autor: E2MD »

KurikDeVolay pisze: 06 kwie 2021, 11:34 Wyprawę do El Dorado odradzam. Nudne jak kupa. Miała być przygoda, każdy zachwalał, Knizia, sraty-taty. Nudne, bez klimatu, przeliczanie kart. W czuciu przygody zdecydowanie lepszy jest Brzdęk.

Zombie Teenz może i mało wypasione, ale z drugiej strony jeśli młody się wciągnie, poczuje 'zing', zagra 3-4 rundy pod rząd, może to będzie najlepszy wstępniak do ciut większych tytułów? Ważne, żeby przygoda i motyw rozwoju zażarły.
W El Dorado grałem i podzielam opinię że nuda. Brzdęka młody obserwował jak gram ale tam jest za dużo tekstu i go nosi.
Zombie Teenz wygląda dobrze
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Komunia - wypasiona gra dla aktywnego chłopaka

Post autor: Kin@a »

E2MD pisze: 06 kwie 2021, 12:03 W El Dorado grałem i podzielam opinię że nuda. Brzdęka młody obserwował jak gram ale tam jest za dużo tekstu i go nosi.
El Dorado nie jest nudne ale to wyścig a nie typowa gra przygodowa jak np Magia i myszy, której nie poleciłam bo za dużo tekstu do czytania by było :wink: . Skoro jednak nawet w Brzdęku "za dużo tekstu" to może rozejrzyj się za jakąś grą plenerową/zręcznościową a nie planszową.
Nie każde dziecko jest planszówkowe, niektóre szybko się nudzą grami planszowymi. Wolą bardziej aktywne formy rozrywki, gry video np
pantera
Posty: 61
Rejestracja: 30 gru 2013, 21:31
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Komunia - wypasiona gra dla aktywnego chłopaka

Post autor: pantera »

Andor Junior, nie jest wypasiony, ale powinien się spodobać. Jeśli coś bardziej wypasionego to zamiast planszówki gravitrax.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Komunia - wypasiona gra dla aktywnego chłopaka

Post autor: Golfang »

kurcze 30 minut to ciężko znaleźć grę a co dopiero żeby była wypasiona i robiąca wrażenie...
Może Nemesis + sznur? do związania?

Tak serio to sprawdź ewentualnie Adrenalina, to nie jest coop, ale wydany został także dodatek do tej gry, dzięki niemu gra zmienia się w kooperację. Ale tutaj też ciężko w 30 minut się zmieścić.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Komunia - wypasiona gra dla aktywnego chłopaka

Post autor: E2MD »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi
[user]Kin@a[/user] Masz absolutną rację - nie każde dziecko jest planszówkowe. Gramy na konsoli czy w piłkę, ale wiem że na pewno są gry które go wciągną - tylko jeszcze ja ich nie znam.
pantera Andor Junior wygląda obiecująco. A gravitraxa ma :)
Golfang Adrenalina - jakby była wersja mini/junior to byłby ideał.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
loshameros
Posty: 43
Rejestracja: 02 mar 2011, 13:59
Lokalizacja: Wrocław i okolica
Been thanked: 7 times

Re: Komunia - wypasiona gra dla aktywnego chłopaka

Post autor: loshameros »

To może Talisman: Legendarne opowieści?
pantera
Posty: 61
Rejestracja: 30 gru 2013, 21:31
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Komunia - wypasiona gra dla aktywnego chłopaka

Post autor: pantera »

Mój osobisty 8 latek bardzo lubi Andor junior , bo to jest kooperacja, nie jest długa i trzyma go w napięciu, bo co chwilę odkrywa się żetony. I może grać z kolegami, co jest plusem.
A z robiących wrażenie to znajomy ze swoim 9 latkiem gra w Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie, tylko tu potrzebny jest dorosły, większość etapów kampanii jak już się ogarnie zasady to na 2 os da się zmieścić w godzinę.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Komunia - wypasiona gra dla aktywnego chłopaka

Post autor: arian »

Może Zombie 15? Mnóstwo figurek, ładne kafelki, fajne ilustracje i rozgrywka trwa zawsze 15 minut? Nie ma czasu, żeby się znudzić. Gra jest w wielkim pudle, a do tego można ją kupić teraz za grosze.
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Komunia - wypasiona gra dla aktywnego chłopaka

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Imperium atakuje! Jest zdecydowanie wypasiona. Moje dzieciaki równie chętnie w nią grają jak i się bawią, tak więc w tym wieku to dwa w jednym. Pomijając już fakt, że to bardzo fajna gra. Jeszcze jest dostępna, można się pokusić o kolekcję.
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Komunia - wypasiona gra dla aktywnego chłopaka

Post autor: E2MD »

@loshameros
Jeden Talisman już jest i starczy 8) Ja na pewno będę z nim grał a zdecydowanie fanem serii nie jestem.
@arian
Zombie15 wygląda super - dzięki za podrzucenie. Za takie pieniądze to trzeba spróbować.
@pantera
Andor junior - jest do rozważenia, a właściwie pewnie kupię bo spełnia prawie wszystkie założenia.
@Gildiril Blackcairn
Imperium atakuje! - jeżeli piszesz o Star Wars to zdecydowanie odpada ze względu na czas i stopień skomplikowania
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Komunia - wypasiona gra dla aktywnego chłopaka

Post autor: hipcio_stg »

Może sword and sorcery? Setup może długi, ale przygoda wciągająca. Są figurki, jest tam jakiś rozwój postaci. Są miecze, jest magia. Opakowanie okazałe a zasady nieskomplikowane.
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: Komunia - wypasiona gra dla aktywnego chłopaka

Post autor: asiok »

Podpisuję się oboma ręcyma pod Zombie 15. Jest tylko jeden problem - dość upierdliwy setup. Przynajmniej przy pierwszej partii ustaw wcześniej grę sam żeby się nie zniechęcił.
No i zwróć uwagę, że potrzebne jest źródło dźwięku - np. komórka + jakiś głośnik lub sprzęt audio z CD.
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Komunia - wypasiona gra dla aktywnego chłopaka

Post autor: E2MD »

asiok
Zamówione. Na pewno będziemy grać (przynajmniej na początku) razem więc ogarnę.
hipcio_stg
S&S na pewno nie - za długie i za bardzo skomplikowane. Za 5 lat może tak.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
ODPOWIEDZ