Hero Realms - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: dareiosh »

Czy można grać kartami z wersji Pl (podstawa) i ang kampania ?
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 511 times
Been thanked: 153 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: gregoff »

Tak można. Ale musisz mieć talie bohaterów jeszcze.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: dareiosh »

Są już jakieś terminy co do polskiej wersji 2 cz. Kampanii the lost willage?
Awatar użytkownika
bu2
Posty: 35
Rejestracja: 27 sie 2020, 11:58
Lokalizacja: Borówiec k. Poznania
Has thanked: 1 time
Been thanked: 25 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: bu2 »

Witam,
mam pytania o wariant gry Lisz vs 1 hero:
1. Czy na start Lisz dostaje +30 pkt życia?
2. Czy komuś udało się wygrać z Liszem?
Bo mamy kilkadziesiąt gier za sobą w hero vs hero i wydaje nam się, że ogarniamy temat w rozsądnym stopniu, a z Liszem nie mamy szans. Może gramy Liszem w nieprawidłowy sposób i stąd kolejne pytanie:
3. Czy jest gdzieś gameplay z Liszem?
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: dareiosh »

Pytanie : Gdy herszt zagra karte ( z oznaczeniem np. zielonym (dla przykładu odrzuć 2 karty )) sługusa - rozpatruje to w mojej turze i odrzucam 2 karty.
W mojej turze nie udaje mi sie usunąć tego sługusa i moje pytanie czy w ponownej turze herszta znowu rozpatruje jego zielony symbol (sługus został na stole) i odrzucam 2 karty , czy rozpatruje jedynie umiejętność sługusa (jakąkolwiek jest)

w skrócie : umiejętności z herszta gdy ten zagra sługusa z danym kolorem są rozpatrywane przy zagraniu (jednorazowo) czy przy każdej turze ?
Bo w ostatniej rozgrywce z zasadami rozpatrywania co ture tych samych symboli (zielony symbol - odrzuc 2) przy 2 diablikach na mojej stronie odrzucałem co ture 4 karty co praktycznie wyłaczyło mi ture (1 karta na rece) i wydaje mi się, że źle interpretowałem zasady

2 pytanie :
Umiejętność herszta - odrzucam jedna karte i umiejętność chochlika odrzuć przedmiot - czy moge odrzucić jedną kartę która jest równocześnie przedmiotem i wypełnić obie akcje herszta , czy musze odrzucić oddzielnie 1 karte (herszt ) i jeden przedmiot (sługus) ?
meDarq
Posty: 78
Rejestracja: 13 sty 2020, 22:23
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: meDarq »

dareiosh pisze: 26 kwie 2021, 00:00 Pytanie : Gdy herszt zagra karte ( z oznaczeniem np. zielonym (dla przykładu odrzuć 2 karty )) sługusa - rozpatruje to w mojej turze i odrzucam 2 karty.
W mojej turze nie udaje mi sie usunąć tego sługusa i moje pytanie czy w ponownej turze herszta znowu rozpatruje jego zielony symbol (sługus został na stole) i odrzucam 2 karty , czy rozpatruje jedynie umiejętność sługusa (jakąkolwiek jest)

w skrócie : umiejętności z herszta gdy ten zagra sługusa z danym kolorem są rozpatrywane przy zagraniu (jednorazowo) czy przy każdej turze ?
Bo w ostatniej rozgrywce z zasadami rozpatrywania co ture tych samych symboli (zielony symbol - odrzuc 2) przy 2 diablikach na mojej stronie odrzucałem co ture 4 karty co praktycznie wyłaczyło mi ture (1 karta na rece) i wydaje mi się, że źle interpretowałem zasady

2 pytanie :
Umiejętność herszta - odrzucam jedna karte i umiejętność chochlika odrzuć przedmiot - czy moge odrzucić jedną kartę która jest równocześnie przedmiotem i wypełnić obie akcje herszta , czy musze odrzucić oddzielnie 1 karte (herszt ) i jeden przedmiot (sługus) ?
1. Jednokrotnie rozpatrujesz, tylko, jak karta wchodzi do gry.
2. Nie, musisz odrzucić 2 karty, rozpatrujesz te karty osobno.
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: dareiosh »

Kolejne pytanie:
Przy zagraniu diablika na stół moj i drugiego gracza , w nastepnej turze gracz dobiera karte ze znacznikiem czerwonym i moje pytanie brzmi czy ta karta "straszy" diablików z jego obszaru czy z mojego również ? I czy jedna karta odsyła się wszystkich czy jedna karta necro - jeden diablik ucieka

Drugie pytanie: posiadając karty takie jak kula ognia(po użyciu na cmentarzysko) i np eliksir (skarb, po użyciu na cmentarzysko) przy użyciu ich np przy diabliku , dobieram je ponownie przy kolejnym bossie czy są to karty do jednorazowego użytku na czas całej kampanii?
Rumcajs
Posty: 160
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:24

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Rumcajs »

1. Jeden Diablik - jedna karta, która "odstrasza" Diablika z obszaru gracza który zagrał tę kartę.
2. Kwestia Eliksirów jest opisana w instrukcji - są do użycia podczas jednej potyczki (str.23). Co do kart umiejętności ja gram tak, że dobieram je ponownie przy kolejnej potyczce.
Eldritch
Posty: 32
Rejestracja: 11 sty 2016, 19:39

Re: Hero Realms

Post autor: Eldritch »

mat_eyo pisze: 24 kwie 2018, 14:27
deco200 pisze: 24 kwie 2018, 14:09 1. Zasada "Dobierz kartę". Chodzi o dobranie karty z talii kart odrzuconych do talii osobistej, czy z talii osobistej do ręki, czyli krotko mowiac na stol?
Dobierasz kartę ze swojej talii na rękę. Jeśli talia jest pusta, to wtedy przetasowujesz stos kart odrzuconych (bez kart zagranych w danej turze na stół) i tworzysz nową talię.
deco200 pisze: 24 kwie 2018, 14:09 2. Zasada "Wybrany przeciwnik odrzuca kartę". Przeciwnik odrzuca kartę z talii osobistej na stos kartu odrzuconych? Bo chyba nie ze stolu (np. aktywnego czempiona) na stos kart odrzuconych? I wedlug jakiego klucza przeciwnik odrzuca ta karte? Sam ja wybiera? Losuje ja w ciemno?
Przeciwnik odrzuca wybraną przez siebie kartę z ręki na stos odrzuconych. Efekt pozwalający odrzucić przeciwnikowi czempiona ze stołu nazywa się Ogłuszenie.
Ma pytanie:
"Wybrany przeciwnik odrzuca kartę". Czy dobrze rozumiem, że skutkiem zagrania karty z takim efektem będzie to, że nasz przeciwnik będzie miał o 1 mniej kartę w następnej turze do zagrania? Czyli na przykład 4 zamiast 5?
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: dareiosh »

Tak następna ture zaczyna z 4 kartami (może wybrać sobie która odrzucić po zobaczeniu kart -nie otrzymując z niej żadnych korzyści)
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 260
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 156 times
Kontakt:

Re: Hero Realms

Post autor: miszczu666 »

Eldritch pisze: 12 maja 2021, 22:08
Ma pytanie:
"Wybrany przeciwnik odrzuca kartę". Czy dobrze rozumiem, że skutkiem zagrania karty z takim efektem będzie to, że nasz przeciwnik będzie miał o 1 mniej kartę w następnej turze do zagrania? Czyli na przykład 4 zamiast 5?
Karty dobiera się na koniec swojej tury przed zagrywaniem kart przez przeciwnika, więc w trakcie zagrywania Twoich kart, przeciwnik ma już swoje na ręce i to z nich odrzuca
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
szary30
Posty: 3
Rejestracja: 10 kwie 2020, 22:43

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: szary30 »

Cześć

napiszcie proszę czy macie pomysł na rozwiązanie w następującej sytuacji Hero Realms + Ruiny:

trafiłem na sytuację następującą: Wchodzę w rozdział 8 po pokonaniu Arcykapłanki, w jej rytuale jest 4karty. Księga Przygody każe odrzucić 5 kart ze stosu Rytuału.... więc odrzucam wszystkie. Przechodzę do Rozdziału 11 i... nie ma tam nic o sytuacji, kiedy w Rytuale nie zostaje żadna karta.

Może komuś również tak potoczyła się rozgrywka?
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 93 times
Been thanked: 42 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Damon22 »

Miałem tak za pierwszym razem.
W rozdziale 11 jest napisane co robić jak jest ta sama liczba kart dla kilku kolorów (przyjmijmy w naszym przypadku 4x0). Dociągasz z Rynku, aż jakiś kolor będzie dominujący.
Mateuszxxx
Posty: 31
Rejestracja: 12 lut 2020, 16:26

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Mateuszxxx »

Pytanie , czy można mieć więcej życia niż początkowa wartość ? Zapisu żadnego nie ma w instrukcji , fajnie jak by się wypowiedzieli twórcy gry a nie jakieś osoby które myślą że tak jest bo .....
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: dareiosh »

Mateuszxxx pisze: 21 maja 2021, 20:12 Pytanie , czy można mieć więcej życia niż początkowa wartość ? Zapisu żadnego nie ma w instrukcji , fajnie jak by się wypowiedzieli twórcy gry a nie jakieś osoby które myślą że tak jest bo .....
Tak można, dlatego na licznikach nie masz limitu 50 tylko 99
Mateuszxxx
Posty: 31
Rejestracja: 12 lut 2020, 16:26

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Mateuszxxx »

Tak samo jest zasada że zapisuje się życie na kartce papieru , więc czemu
99 a nie 999 . Takie teorie spiskowe mnie nie przekonują ....
aeiou871
Posty: 972
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 305 times
Been thanked: 426 times

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: aeiou871 »

Mateuszxxx pisze: 21 maja 2021, 20:12 Pytanie , czy można mieć więcej życia niż początkowa wartość ? Zapisu żadnego nie ma w instrukcji , fajnie jak by się wypowiedzieli twórcy gry a nie jakieś osoby które myślą że tak jest bo .....
Ludzie myślą, że tak jest i mają rację, gdyż twórcy już się w tym temacie wypowiedzieli
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: dareiosh »

Spoiler:
] czy po użyciu tej karty biorę i odrzucam wygrana kartę czy korzystam z bonusu karty przy odrzuceniu? Zawsze grałem wersja pierwsza(bez użycia bonusu) ale wolę się zapytać
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: krisow »

Co w tym trudnego? Zagrywając kartę "Dar Elfów" możesz (nie ma obowiązku) dobrać kolejną kartę z decku. Jednak po dobraniu karty w tym samym ruchu musisz odrzucić kartę z ręki. Może to być nawet ta dobrana, jeżeli nie pasuje. Bonus pod kreską aktywuje się, jeżeli zagrasz w tej rundzie inną kartę z zielonym symbolem frakcji Dzicy.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2021, 13:31 przez krisow, łącznie zmieniany 1 raz.
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Babik »

dareiosh pisze: 20 cze 2021, 10:58 (...) czy po użyciu tej karty biorę i odrzucam wygrana kartę czy korzystam z bonusu karty przy odrzuceniu? Zawsze grałem wersja pierwsza(bez użycia bonusu) ale wolę się zapytać
Wersja pierwsza, czyli odrzucasz DOWOLNĄ kartę z ręki, niemniej przy ODRZUCENIU karty (w przeciwieństwie do ZAGRANIA karty), nie korzystasz w żaden sposób z jej zdolności.
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
Darkstorm
Posty: 834
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 127 times
Been thanked: 182 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Darkstorm »

Czy zwrot "Następną kartę kartę Akcji, którą kupisz" interpretować jako:

1. Pierwszą którą kupisz po odpaleniu tej umiejętności
2. Drugą którą kupisz po odpaleniu tej umiejętność

?
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1236
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 130 times
Been thanked: 57 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: poooq »

Pierwszą kartę Akcji którą kupisz.
Po co piać, gdy można grać?
daniel319666
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2021, 20:01

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: daniel319666 »

Mam pytanie, zakupilem z dzieqczyna dodatek Ruiny thandaru, i teraz pytanie, kupilem z rynku karte z opcją 'wybrany przeciwnik odrzuca karte', to jak to ma wygladac w stosunku do Herszta, (poczatek gry) herszt pobiera tylko jedna karte, wiec ma ją odrzucic ? Czy moze ta opcja nie powinna w ogole dzialac na herszta, bo przeciez nie zdecyduje sie na to zeby moj współgracz odrzucil karte z ręki
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: dareiosh »

w skrócie
Spoiler:
Gdy masz kartę "przeciwnik odrzuca kartę" vs Herszt, bierzesz z jego stosu pierwszą kartę, oglądasz i decydujesz czy zostawiasz ja (wraca z powrotem na wierzch) czy herszt ją discarduje.
daniel319666
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2021, 20:01

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: daniel319666 »

A jak to jest z Diablikami u Herszta Złośliwy diablik, tam na żółtym polu jest Umiesc w grze losowego diablika ze stosu kart znajdujacego sie poza talią, jak to mam rozumiec, w tali ktorej nie uzywam, to znaczy tej ktora nie jest w grze jest tylko 3 dodatkowe diabliki, w tym diablik z 3 potyczki. Ciezko to wyjasnic, no ale znacie tą gre lepiejode mnie. A ja nie rozumiem skoro co jakis czas trafiam na ten żółty znaczek na herszcie Diabliku, to co raz to nowego diablika dostaje, bo juz nawet z uzywanej tali wyciagnalem diabliki, i tak kazdy diablik ma opcje 'odrzuc karte' to po wzieciu na reke 5 kart, zostaje z dwoma albo jedna, w zaleznosci od ilosci diablikow. Instrukcja tego nie wyjasnia, ciezko to skumac, a jeszcze nie doszlismy do nastepnych hersztow ktorzy jeszcze bardziej kozackie opcje maja, masakra, zaczynamy miec dosc tego dodatku, serio, slabo rozpisana ta instrukcja
ODPOWIEDZ