Gry rodzinne z niskim progiem wejścia i szybkim setupem

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Hh453
Posty: 129
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Gry rodzinne z niskim progiem wejścia i szybkim setupem

Post autor: Hh453 »

Witam ,szukam gier planszowych rodzinnych z niskim progiem wejścia czyli maksymalny poziom skomplikowania na poziomie splendora ,szybkim setupem i niedużą powierzchnią do gry na 3-4 osoby, bardzo rzadko 5.
Na razie wygrywa splendor i scrabble.

Szukam też dodatkowo gier dla 3.5 letniego dziecka, próbowałem jungle speed safari ale niestety takie dziecko bardzo łatwo jest w stanie zniszczyć karty więc odpada, myślę o takich grach jak np. katomino.

Z góry dziękuję za wszelkie propozycje.
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Gry rodzinne z niskim progiem wejścia i szybkim setupem

Post autor: anna26 »

Dla 3,5 latka Pszczółki od g3, gry haby w ogrodzie, wio koniku.
Rodzinne niezbyt skomplikowane to np Wybuchowa mieszanka, Najlepsza gra o kotach, spacer po Burano, Sagrada, Azul, Sushi go. Gram w nie z 8,5 latka i z małą pomocą z 6.5 latka.
Jeszcze Gizmos mógłby być ok.
Hh453
Posty: 129
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gry rodzinne z niskim progiem wejścia i szybkim setupem

Post autor: Hh453 »

Sagrada jest zbyt abstrakcyjna , a gizmos podobno się strasznie dłuży we 4. Azul mam I też jest zbyt abstrakcyjna , chociaż na początku się podobała ale teraz nikt nie chce do niej wracać .

Wio koniku to chyba odpada , dziecko 3 letnie nie potrafi nawet kostka rzucić, a co dopiero żeby rozpoznawało pola na planszy, a coś takiego
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4748
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1257 times
Been thanked: 1469 times

Re: Gry rodzinne z niskim progiem wejścia i szybkim setupem

Post autor: Mr_Fisq »

Korzenny szlak? Dla mnie to taki bardziej dynamiczny/ciekawszy Splendor.
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: Gry rodzinne z niskim progiem wejścia i szybkim setupem

Post autor: ozon »

Z rodzinnych: Kingdomino
Dla 3 latka: "Moja pierwsza gra w ogrodzie" (kooperacja, drewniane owoce, kostka)
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Gry rodzinne z niskim progiem wejścia i szybkim setupem

Post autor: Kin@a »

Hh453 pisze: 11 kwie 2021, 07:41 Wio koniku to chyba odpada , dziecko 3 letnie nie potrafi nawet kostka rzucić, a co dopiero żeby rozpoznawało pola na planszy, a coś takiego
Dziecko trzyletnie jest w stanie sobie z ta grą poradzić. Kolejna to taka typu memory w wersji xl z grubej tektury w które grają już dwulatki.

Co do reszty to niski próg wejścia ma Wyprawa do El Dorado (ale zajmuje trochę powierzchni stołu), Catan, Carcassonne jest tego trochę... rozejrzyj się, co Ci najbardziej tematycznie pasuje.
Z kooperacji polecam Pandemic, Ognisty podmuch...
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2395 times

Re: Gry rodzinne z niskim progiem wejścia i szybkim setupem

Post autor: Curiosity »

Oczywiście Marvel United (ma być polska wersja językowa, ale tak po prawdzie, to angielskiego tam niewiele). Zastrzeżenie, że maksymalnie gra się w 4 osoby.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 646
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 197 times
Been thanked: 175 times

Re: Gry rodzinne z niskim progiem wejścia i szybkim setupem

Post autor: Michito »

Sam chciałem założyć taki temat, bo choć moja rodzina to "stare konie", to dostają skrętu kiszek, gdy gra ma więcej niż kilka zasad.

W moim gronie dotychczas zadziałały:

Chinatown
Takenoko
Wybuchowa Mieszanka
Tobago (setup nie jest trudny ale chwilkę trwa)
Kingdomino
Palec Boży (ale trzeba uważać na 3-latka :wink:)
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1488
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 725 times

Re: Gry rodzinne z niskim progiem wejścia i szybkim setupem

Post autor: arturmarek »

Mój syn był 3-latkiem 4 lata temu, więc moje rekomendacje mogą być nie na czasie. Z powodzeniem zaczynaliśmy od: Memory, Dobble, Dzieci z Carcassone, Ghosts fighting treasure hunters, Zweirzak na Zwierzaki, Rhino Hero. Ciekawe są też gry z od SmartGames.

Co do grania rodzinnego, to nie wiem co to mała powierzchnia, więc nie wiem czy się łapie. Carcassonne, Suchi Go Party, Załoga, Azul (max 4 os.).
Sanka
Posty: 32
Rejestracja: 15 lut 2021, 13:26
Been thanked: 4 times

Re: Gry rodzinne z niskim progiem wejścia i szybkim setupem

Post autor: Sanka »

Chyba jesteśmy na podobnym etapie jeżeli chodzi o poziom trudności. Uwielbiamy Splendor i jest on u nas numer 1.
Bardzo lubimy też Rummikube, Wsiaść do pociągu, Azul, Sabotażysta, od tygodnia karcianka Wirus.
Bardzo lubimy ale zajmują sporo miejsca lub trzeba poświęcić chwilę na przyotowanie do gry:El Dorado, Mieszanka Wybuchowa (nasza nowość, którą dzieci pokochały), Epoka Kamienia.

Dla 3 latka polecam wszelkiego typu memory. Świetnie się sprawdziła wspomniana gra W ogrodzie od Haba, Pingwin na lodzie, Rety Krety. Nie wiem czy graliśmy w wieku 3 czy bardziej 4 lat: Nogi Stonogi, Potwory do Szafy.
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 401
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 19 times
Been thanked: 24 times

Re: Gry rodzinne z niskim progiem wejścia i szybkim setupem

Post autor: piechotak »

Rodzinne z szybkim setupem, niskim progiem wejścia i zajmujące mało miejsca:
FITS
AXIO
6 bierze
Fasolki
Criss Cross
Kingdomino
Laguna
Ubongo
ODPOWIEDZ