Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kisiel365
Posty: 777
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 281 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: kisiel365 »

Czy księga przygód jest tylko po ANG czy po polsku też można wybrać? Strasznie chaotyczna ta strona kampanii.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Torquemada666
Posty: 799
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 253 times
Been thanked: 128 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Torquemada666 »

kisiel365 pisze: 13 kwie 2021, 09:23 Czy księga przygód jest tylko po ANG czy po polsku też można wybrać? Strasznie chaotyczna ta strona kampanii.



Obrazek
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Paskuder »

kisiel365 pisze: 13 kwie 2021, 09:23 Czy księga przygód jest tylko po ANG czy po polsku też można wybrać? Strasznie chaotyczna ta strona kampanii.
Chaotyczna?!? Przecież flagi językowe są na samej górze w pierwszej grafice i walą po oczach w jakich językach grę można zamówić :shock:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
shuji
Posty: 1286
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: shuji »

a gracz i marynarz będą pasować do pudła?
Lukas82
Posty: 40
Rejestracja: 14 mar 2018, 14:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Lukas82 »

Nie wiem czy nie przeoczyłem tej informacji, ale nigdzie nie mogę znależć. Czy w tym superpudełku za 254PLN z figurkami to bedzie miejsce na Mystery Tales, czy nie i bede musiał znów miec 5 pudełek do jednej gry?

Edit:
Dobra, znalazłem, że jednak nie i nadal będzie wszystko w 3 pudełkach, więc odpuszczam GF.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 408 times
Been thanked: 505 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: rav126 »

Lukas82 pisze: 13 kwie 2021, 16:09 Nie wiem czy nie przeoczyłem tej informacji, ale nigdzie nie mogę znależć. Czy w tym superpudełku za 254PLN z figurkami to bedzie miejsce na Mystery Tales, czy nie i bede musiał znów miec 5 pudełek do jednej gry?

Edit:
Dobra, znalazłem, że jednak nie i nadal będzie wszystko w 3 pudełkach, więc odpuszczam GF.
Wydaje mi się, że pudełko pomieści sporo, ale pod warunkiem że wywalisz ich inserty i zrobisz sobie sam.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Paskuder »

shuji pisze: 13 kwie 2021, 09:56 a gracz i marynarz będą pasować do pudła?
Z tego co mi się mgliście kojarzy to obiecali że tak ale mnie nie cytuj jakby co :wink:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Misque
Posty: 7
Rejestracja: 06 kwie 2017, 15:18
Been thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Misque »

cześć,

mam pytanie, czy warto kupić Robinsona, gdy gram w This war of Mine. Nie wiele gram w planszówki, a czytając opisy, to te gry są survivalem ze scenariuszami, musimy coś szukać, zbierać, żeby przeżyć, tylko Twom ma ciężki klimat.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 985
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 240 times
Been thanked: 238 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Moonday »

czy warto kupić Robinsona, gdy gram w This war of Mine
Warto, bo obie gry dają inne wrażenie z rozgrywani. TWoM kładzie nacisk na klimat i opowiadanie historii, a Robinson na optymalizację ruchów. Oczywiście Robinson to wciąż gra z klimatem, ale w innym sensie. W TWoM postacie mają imiona a w Robinsownie tylko funkcje. Robinson jest grą bardziej złożoną mechanicznie, mniej losową, ale też bardziej "rodzinną" niż TWoM. Możesz potraktować Robinsona jako kolejny krok w kierunku gier bardziej złożonych i nastawionych na kombinowanie. W Robinsownie poczucie survivalu jest większe, bo trzeba pogłówkować. TWoM to często "przygoda" która pisze się sama, w której pozostajemy niemal biernymi obserwatorami.
dareiosh
Posty: 158
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: dareiosh »

planuje kupic podstawę + jeden z dodatków, który polecacie? opowieści czy h.m.s ? Czy np olać dodatki i wziąć dodatkowe scenariusze?
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 985
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 240 times
Been thanked: 238 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Moonday »

planuje kupic podstawę + jeden z dodatków, który polecacie?
H.M.S nie kupuj, bo szykuje się nowa wersja tego dodatku. Niesamowite Opowieści, to trochę gra w grze, bo nie rozwija podstawki, a korzystając z jej niektórych elementów wprowadza nową przygodę. Generalnie polecam kupić Skrzynię Skarbów, bo najlepiej uzupełnia podstawkę.
dareiosh
Posty: 158
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: dareiosh »

Mógłbym prosić o link co będzie zawierać nowa wersja h.m.s ?
shuji
Posty: 1286
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: shuji »

dareiosh pisze: 02 maja 2021, 19:07 Mógłbym prosić o link co będzie zawierać nowa wersja h.m.s ?
Jakieś drobiazgi żeby się nie narobić a wziąć znowu kupę kasy za to samo
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 985
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 240 times
Been thanked: 238 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Moonday »

Mógłbym prosić o link co będzie zawierać nowa wersja h.m.s ?
Jeszcze nic nie wiadomo poza tym, że będzie. Kiedy? Też nie wiadomo.
dareiosh
Posty: 158
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: dareiosh »

Za namową moonday jedzie do mnie podstawka i skrzynia skarbów i moje pytanie: które z kart dorzucić od razu do rozgrywki a z którymi poczekać aż trochę igram tytuł (domyślam się że niektóre ułatwiają a większość utrudnia grę)
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 933
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 326 times
Been thanked: 382 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: sliff »

dareiosh pisze: 04 maja 2021, 21:34 Za namową moonday jedzie do mnie podstawka i skrzynia skarbów i moje pytanie: które z kart dorzucić od razu do rozgrywki a z którymi poczekać aż trochę igram tytuł (domyślam się że niektóre ułatwiają a większość utrudnia grę)
Zaczynałbym ze wszyskim co idzie do istniejących zasosobów - bestie, wydarzenia itp.
Z modułów to w pierwszej koleności przeszukanie plaży, a karty cech/sekretnych cech zostawiłbym na koniec.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 985
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 240 times
Been thanked: 238 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Moonday »

które z kart dorzucić od razu do rozgrywki a z którymi poczekać aż trochę igram tytuł
Od razu dorzuć karty tajemnic, bestii, technologii, scenariusze i planszetki graczy. Możesz też dorzucić psa myśliwskiego, który pomaga w polowaniu. Całą resztę wedle własnych preferencji, jak już się ograsz. Udanej zabawy w odkrywaniu tajemnic przeklętej wyspy :)
dareiosh
Posty: 158
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: dareiosh »

Czy ktoś się orientuje czy otworzą jeszcze zapisy na ks do robinsona? A jeżeli nie ile mógłby kosztować taki adventure book sprzedawany przez sklep po czasie? Dużo mniej wtedy kosztuje(zdaje sobie sprawę że wtedy będzie bez bonusów z ks)
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 408 times
Been thanked: 505 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: rav126 »

będzie pewnie jeszcze otwarty pledge manager, ale sądze, że cena w retailu będzie sporo niższa, a te bonusy do książki moim zdaniem nie są warte przepłacania.
dareiosh
Posty: 158
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: dareiosh »

Chodziło mi bardziej o doświadczenie i porównanie cen z innych ks (cena w trakcie i po) ale kto komu zabrania być sarkastycznym. Pozdrawiam🙂
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Paskuder »

No moje doświadczenie mi mówi że cena smartphone była niższa a cena lord of hellas wyższa. Także tego, wszystko jasne.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
piter555
Posty: 91
Rejestracja: 16 lut 2019, 16:52
Has thanked: 41 times
Been thanked: 23 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: piter555 »

dareiosh pisze: 19 maja 2021, 00:23 Chodziło mi bardziej o doświadczenie i porównanie cen z innych ks (cena w trakcie i po) ale kto komu zabrania być sarkastycznym. Pozdrawiam🙂
ja akurat nie odczułem w tej odpowiedzi sarkazmu po prostu wypowiedział swoje zdanie mimo że ja się z nim nie zgadzam, a porównać możesz sam wszystko jest łatwe do szybkiego wyszukania w zależności jakie gry chcesz porównywać. pozdrawiam ;)
samszef
Posty: 57
Rejestracja: 28 lut 2016, 20:55
Has thanked: 102 times
Been thanked: 15 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: samszef »

Witajcie,
proszę o poradę a propos najwyżej stojącej w rankingach polskiej gry planszowej 8) .
Po 30 godzinach obcowania z Pierwszymi Marsjanami zdecydowałem się ich pozbyć ze względu na, moim zdaniem, totalnie losowy charakter rozgrywki.
W FM przeszkadzał mi schemat w planowaniu i zarzadzania ryzykiem. Partia rozpoczyna się od wyznaczenia akcji kluczowych, które udać się muszą na 100% w następujących po sobie rundach oraz okreslenia, ile rzutow kością będziemy zmuszeni wykonać. Tyle z optymalizacji. Przygoda sci-fi sprowadzała się w moim przypadku do następującego rozumowania: " albo na pewno odkrywamy wapno najpóźniej w 3 ruchach eksploracji i uzyskujemy beton w następnej rundzie, albo nie mamy już szans na ukończenie scenariusza, bo zabraknie rund na kolejne akcje kluczowe." Podobnie działało badanie probek oparte na losowym dociagu kart badań: "albo w pierwszych 5 próbkach znajdziemy potrzebne pierwiastki w wymaganych ilościach albo dalszą gra nie ma już sensu".
Ponadto próba ukończenia celów scenariusza bez ponoszenia ryzyka oznaczała, iż pozostałe akcje podejmowane były z ryzykiem porażki k6 oraz wystąpienia przygody. Ostatecznie większość scenariuszy kończyła się już po 2,3 nieudanych rzutach testów, bo gra była zwyczajnie za ciasna. Nie wspominam już o naprawach lawinowo narastających uszkodzeń w HUBie.
Czy Robinson różni się w tej materii od Marsjan?
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1528
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 302 times
Been thanked: 645 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: EsperanzaDMV »

Nie grałem w Pierwszych Marsjan, ale z Twojego opisu widzę duże podobieństwo do Robinsona ;) W skrócie praktycznie nie da się wygrać, nie polegając na szczęściu na kościach - wysyłanie cały czas ludzi dwójkami, by mieć 100% szans powodzenia, to prosta droga do porażki, zabraknie akcji na ukończenie celu danego scenariusza.
Do tego dochodzą kości pogody, zwierzęta, niepowodzenia na kościach budowy/eksploracji/zbierania surowców, spadające morale, kary za brak schronienia/dachu/palisady, za niski poziom broni...
Robinson też jest bardzo ciasną i frustrującą grą (a mimo to tyle osób uwielbia dostawać łomot na Przeklętej Wyspie ;) ).
samszef pisze: 04 lip 2021, 09:23proszę o poradę a propos najwyżej stojącej w rankingach polskiej gry planszowej 8) .
P.S. Robinson w rankingu BGG jest już dopiero na 60. miejscu (wow, ale spadek, była przecież swojego czasu na 11.), podczas gdy Nemesis jest na miejscu 22. (i wciąż idzie powoli w górę). To Nemesis jest najwyżej stojącą w rankingach polską grą.
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: poxi »

samszef pisze: 04 lip 2021, 09:23 Witajcie,
proszę o poradę a propos najwyżej stojącej w rankingach polskiej gry planszowej 8) .
Nemesis, nie Robinson
samszef pisze: 04 lip 2021, 09:23 Czy Robinson różni się w tej materii od Marsjan?
Nie, Pierwsi Marsjanie powstali na bazie Robinsona. To, co opisałeś i Ci przeszkadza w Marsjanach znajdziesz też w Robinsonie.
ODPOWIEDZ