[Warszawa-Czw] Herba Thea

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: stalker »

Hexer? Ach.... ja chce! ja!!!! :D
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Jabol
Posty: 207
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: Jabol »

Miejsce przy Small World poproszę :). Rezerwowałem sobie w piątek w Agresorze ale w takiej sytuacji może uda się już jutro :).
Każdy w końcu kiedyś zaczyna...
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: Tommy »

Jeżeli odpadnie opcja na el grande to small world chętnie się załapię.
puniek pisze:wezmę ze sobą jeszcze Rftg lub dominiona.
Mam przy sobie Dominiona PL także będę go miał na bank jutro w herba.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: samur »

Zobaczymy ile osob sie jutro pojawi, bo cos widac, ze sporo :) Biore El Grande i chetnie zagram. Bede tez mial Ricochet Robots, jak bedzie przez chwile wiecej osob chcialo pomozdzyc... I moze cos jeszcze sie zmiesci.
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: Tommy »

samur pisze:Biore El Grande i chetnie zagram.
Super, zawsze mnie ciekawiła EG a nie miałem okazji zagrać.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: samur »

Bede o 17:30 i mam El Grande, Medici, Ricochet Robots i Iliade.
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: Jarek B. »

puniek pisze:Jarek, sporo masz gier, w które nie grałem a chętnie poznam np. Diamant, Java, Key Largo, Giganten czy Kraków 1325ad. Weź coś ze sobą a na pewno znajdą się chętni :)
Wezmę ze sobą Giganten, ale nie pomogę w ewentualnym zgłębianiu zasad, ponieważ jeszcze nie grałem. Mogę Ci ją pożyczyć. Opanujesz zasady i zagramy za tydzień ;)
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: stalker »

Raz grałem w Giganten i jest to bardzo smaczna gra. Polecam.

Z El Grande na mnie poczekajcie, muszę dojechać i pewnie przed 17:30 nie wyrobię dotrzeć. Bardzo będę zobowiązany.

Jakby kto miał ochotę, wziąłem ze sobą Ra :) (pierwowzór Razzia, trochę bardziej rozbudowany).

Krusader, a Hexer?
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: Jarek B. »

Mogę zabrać i Hexer von Salem, ale również w to jeszcze nie grałem.
Jakby co, to mogę pożyczyć.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: stalker »

Nie, lepiej zagrajmy razem :) dogadamy sie. Pozdrawiam!
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: puniek »

Jarek B. pisze:
puniek pisze:Jarek, sporo masz gier, w które nie grałem a chętnie poznam np. Diamant, Java, Key Largo, Giganten czy Kraków 1325ad. Weź coś ze sobą a na pewno znajdą się chętni :)
Wezmę ze sobą Giganten, ale nie pomogę w ewentualnym zgłębianiu zasad, ponieważ jeszcze nie grałem. Mogę Ci ją pożyczyć. Opanujesz zasady i zagramy za tydzień ;)
Chętnie pożyczę i nauczę się grać, żebyśmy mogli za tydzień wypróbować :) .

do zobaczenia!
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: puniek »

To ja już klasycznie lekko i w skrócie podsumuje spotkanko.

Frekwencja bardzo zadowalająca, czwartki w Herba nabierają popularności, co mnie bardzo cieszy :D . 9 osób grało na dwóch stołach. W ruch poszły Ricochet Robots, El Grande, Small World, Shadows over Camelot, Pandemic oraz Rftg.

Roboty poszły na rozgrzewkę w oczekiwaniu na pozostałych graczy, grałem pierwszy raz, jest to gra-łamigłówka, pomimo tego, że nie specjalnie mi szło to doceniam walory tej pozycji. Następnie zagrałem w Small World, kolejna przegrana ale grało się przyjemnie komando szkieletami + ghoulami. Dalej 5 osobowa partia Shadowsów, wygrałem grając zdrajcą nawet pomimo tego, że zostałem zdemaskowany, 12 katapult przesądziło sprawę. Na koniec Pandemic 3 osobowy na normalu, skład medic, researcher, operations expert świetnie dali sobie radę.

jeśli chodzi o przyszły tydzień, to podobno jest jakieś święto więc nie jestem pewien czy się spotykamy.

pozdrawiam :).
P
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: bazyn »

Mi po wielu przepełnionych tęsknotą tygodniach udało się wreszcie zagrać w El Grande. I to w dodatku w niepowtarzalnym gwiezdnowojennym klimacie :) Jakby ktoś chciał kiedykolwiek znów zagrać to zdecydowanie będę chętny.
puniek pisze:jeśli chodzi o przyszły tydzień, to podobno jest jakieś święto więc nie jestem pewien czy się spotykamy.
To są informacje z Heba-Thei, czy mówisz ogólnie o świętach? :) Ja nie mam żadnych problemów, by się spotkać za tydzień. Jak nie w herbaciarni to np. w Monsoonie.
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: Jarek B. »

Puniek, przypomnij kto wygrał w SmallWorld z 10-punktową przewagą, bo jakoś wypadło mi z głowy... ;)
Było miło. Dzięki za wspólne granie.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: stalker »

bazyn pisze:Mi po wielu przepełnionych tęsknotą tygodniach udało się wreszcie zagrać w El Grande. I to w dodatku w niepowtarzalnym gwiezdnowojennym klimacie :) Jakby ktoś chciał kiedykolwiek znów zagrać to zdecydowanie będę chętny.
Copy. Zdecydowanie będę chętny. Niech moc będzie z Tobą.

Jarek: A my jeszcze koniecznie w Hexera.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: puniek »

Jarek B. pisze:Puniek, przypomnij kto wygrał w SmallWorld z 10-punktową przewagą, bo jakoś wypadło mi z głowy... ;)
Było miło. Dzięki za wspólne granie.
Hmmm, wiesz mi też jakoś wypadło z głowy... :wink: Ach te trolle i amazonki, zabójcze małżeństwo :)
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: puniek »

bazyn pisze:Mi po wielu przepełnionych tęsknotą tygodniach udało się wreszcie zagrać w El Grande. I to w dodatku w niepowtarzalnym gwiezdnowojennym klimacie :) Jakby ktoś chciał kiedykolwiek znów zagrać to zdecydowanie będę chętny.
puniek pisze:jeśli chodzi o przyszły tydzień, to podobno jest jakieś święto więc nie jestem pewien czy się spotykamy.
To są informacje z Heba-Thei, czy mówisz ogólnie o świętach? :) Ja nie mam żadnych problemów, by się spotkać za tydzień. Jak nie w herbaciarni to np. w Monsoonie.

mówię ogólnie o świętach, ja też nie mam problemów(ze świętami) i chętnie się spotkam z wami, planszomaniakami :)
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: Tommy »

A ja już z Krakowa chciałem podziękować chłopakom (z ksyw będę pamiętam bodajże Stalkera, Samura i Bazyna + ? - sorry jak coś pokręciłem) którzy mnie przygarnęli do El Grande choć byłem bardzo mocno spóźniony i jeszcze zdążyli mi wytłumaczyć zasady - wielkie dzięki.

Gra świetna bez dwóch zdań - rewelacja.

Dodatkowe podziękowania dla Samura który poświęcił się i w sumie mogąc zagrać jeszcze w coś innego (bodajże pandemica) zdecydował się wytłumaczyć mi zasady i zagrać w rftg - dzięki, wiem, że byłem raczej żadnym wyzwaniem. :)

RFTG - pomimo ciężkiego na początku zamieszania i w zasadzie próbnej partii widzę duży potencjał. Myślę, że w weekend nie ominie mnie dalsze granie w rftg.

Ergo: poznałem kilka fajnych osób z Wawki a do tego poznałem dwie świetne gry z tłumaczeniem zasad :D
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
chiapas
Posty: 109
Rejestracja: 14 sty 2008, 20:15
Lokalizacja: warszawa

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: chiapas »

Hej

Wielkie dzięki za partyjkę w Small World i Shadowsów. Z tego co zauważyłem pare osób jest chętnych do gry w ten czwartek, czyli granie się odbędzie?


pzdr
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: samur »

chiapas pisze:Hej

Wielkie dzięki za partyjkę w Small World i Shadowsów. Z tego co zauważyłem pare osób jest chętnych do gry w ten czwartek, czyli granie się odbędzie?
Ja sie pojawie - nie wiem, jak inni, ale pewnie tez tak, bo to chyba jeszcze przed swietami... Normalny dzien pracujacy. Moze przyniose El Grande, ale tym razem bysmy zagrali z dodatkiem? :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: Smerf Maruda »

Miałby ktoś ochotę na Caylusa albo - w większej grupie najchętniej - na Wysokie Napięcie? Jestem w stanie się pojawić po 17:30.
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: puniek »

Ja się zapewne też pojawię, chętnie zagram w Caylusa, jak mi wytłumaczycie zasady :) oraz w Giganten(pożyczonego od Jarka), jeżeli uda mi się do czwartku nauczyć gry. W El Grande też bym chętnie spróbował ale nie wiem czy na te wszystkie rarytasy starczy czasu :).

Oprócz Giganten wezmę jeszcze coś ze sobą pewnie Small World i Rftg tradycyjnie.
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: bazyn »

Ja będę o 17:30 :) Mój głód na El Grande został trochę zaspokojony, ale na pewno nie odmówię :)
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: Smerf Maruda »

Nie ukrywam, że chętnie zagrałbym w Caylusa w więcej niż dwie osoby, bo choć i partia we dwójkę daje wiele satysfakcji, to nie korzysta się ze wszystkich możliwości gry.
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: samur »

Caylus, Giganten i Power Grid. OMG :/ Za duzo dobrych gier. Trzeba wprowadzic priorytety:
1. Giganten, bo chce poznac ta gre. W to na pewno bede chcial zagrac :)
2. Power Grid. Dawno nie gralem, a uwielbiam ta gre na 5 osob ;) 6 to juz troche za duzo.
3. Caylus na 5 to sama smietanka...

W takim razie El Grande nie brac? Hmm.. I tak przeczytam zasady do dodatku tego, ktory mial byc podobno oryginalnym El Grande. Bedzie na nastepny raz :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
ODPOWIEDZ