The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
sorfal
Posty: 245
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: sorfal »

Ja dobrałem się właśnie do Core Setu i mam (na razie) dwie wątpliwości co do działania kart (wersja anglojęzyczna):
- Jeśli mam w zwarciu wroga zwanego Dol Guldur Beastmaster, który gdy atakuje, dostaje dodatkową kartę cienia, to czy ją dostaje, jeśli przed jego atakiem zagram kartę wydarzenia "Feint"(wybrany wróg nie atakuje).

- Czy efekt cienia z karty Forest spider - mówiący, że broniący się gracz musi wybrać i odrzucić jeden dodatek (attachment) - działa, jeśli nie wybieram obrońcy?
Łowca anegdot
Awatar użytkownika
sorfal
Posty: 245
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: sorfal »

I może jeszcze jedno pytanie, chociaż pewnie odpowiedź jest oczywista - kiedy ginie bohater, to jego żetony wracają do puli?
Łowca anegdot
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: RUNner »

sorfal pisze: 01 sty 2021, 00:50 Ja dobrałem się właśnie do Core Setu i mam (na razie) dwie wątpliwości co do działania kart (wersja anglojęzyczna):
- Jeśli mam w zwarciu wroga zwanego Dol Guldur Beastmaster, który gdy atakuje, dostaje dodatkową kartę cienia, to czy ją dostaje, jeśli przed jego atakiem zagram kartę wydarzenia "Feint"(wybrany wróg nie atakuje).
Nie dostanie drugiej karty, bo nie atakuje.
sorfal pisze: 01 sty 2021, 00:50 - Czy efekt cienia z karty Forest spider - mówiący, że broniący się gracz musi wybrać i odrzucić jeden dodatek (attachment) - działa, jeśli nie wybieram obrońcy?
Działa, bo efekt odnosi się do gracza, a nie do zadeklarowanego obrońcy.
sorfal pisze: 02 sty 2021, 09:19 I może jeszcze jedno pytanie, chociaż pewnie odpowiedź jest oczywista - kiedy ginie bohater, to jego żetony wracają do puli?
Tak, wszystko przepada. Żetony, przedmioty, itd.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Tony23 »

1) jak wróg przeprowadza natychmiastowy atak to mogę oczywiście normalnie zdeklarować obrońcę?
jeżeli wróg wchodzi ze mną w zwarcie i wykonuje ten natychmiastowy atak, to po jego zakończeniu już w normalnej fazie walki atakuje jeszcze raz ?

2) Podstęp Śpiący straznik: podstęp- po odkryciu zadaj po 1 obrażeniu każdej wyczerpanje postaci. Następnie wyczerp wszystkie przygotowanie postacie.
Czy te wyczerpane postacie w skutek działania tej karty są kwalifikowane jako przydzielone do wyprawy? (dodajemy ich siłe woli?) zakładając oczywiście że jestesmy w fazie wyprawy
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: krokodiler »

Tony23 pisze: 07 sty 2021, 00:03 1) jak wróg przeprowadza natychmiastowy atak to mogę oczywiście normalnie zdeklarować obrońcę? - TAK
jeżeli wróg wchodzi ze mną w zwarcie i wykonuje ten natychmiastowy atak, to po jego zakończeniu już w normalnej fazie walki atakuje jeszcze raz ? - TAK

2) Podstęp Śpiący straznik: podstęp- po odkryciu zadaj po 1 obrażeniu każdej wyczerpanje postaci. Następnie wyczerp wszystkie przygotowanie postacie.
Czy te wyczerpane postacie w skutek działania tej karty są kwalifikowane jako przydzielone do wyprawy? (dodajemy ich siłe woli?) zakładając oczywiście że jestesmy w fazie wyprawy - NIE
Muadib
Posty: 24
Rejestracja: 06 lut 2020, 09:03
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Muadib »

Witam,

Mam pytanie dotyczace podrozy na aktywny obszar czy podczas sumowania punktow przeciwnosci liczymy tak samo jak punkty wyprawy sumujac wszystkie punkty przeciwnosvi czy liczymy tylko punkty z aktywnego obszaru?
Void
Posty: 219
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Void »

Muadib pisze: 18 sty 2021, 16:05 Witam,

Mam pytanie dotyczace podrozy na aktywny obszar czy podczas sumowania punktow przeciwnosci liczymy tak samo jak punkty wyprawy sumujac wszystkie punkty przeciwnosvi czy liczymy tylko punkty z aktywnego obszaru?
Liczymy normalnie wszystkie punkty siły zagrożenia wszystkich lokacji i przeciwników ze strefy zagrózenia. Aktywny obszar oraz przeciwnicy będący z nami w zwarciu nie są liczeni.
Muadib
Posty: 24
Rejestracja: 06 lut 2020, 09:03
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Muadib »

Niestety tego sie balem...
Dzieki;)
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: alpha »

Mam 2 pytania:

1. Bohater wiedzy "Haldir z Lorien".
Dystans.
Akcja walki: Jeżeli podczas tej rundy nie wszedłeś z wrogiem
w zwarcie, wyczerp Haldira z Lorien, aby zadeklarować go
atakującym (i rozpatrzyć jego atak) przeciwko wrogowi,
który nie znajduje się z tobą w zwarciu. Tylko raz na rundę.
O co chodzi z jego zdolnością, bo przecież każda postać dystansowa (a taką jest Haldir z Lorien) może wejść w zwarcie z wrogiem, który nie jest z nią w zwarciu (w końcu po to jest ta zdolnośc "dystans").

2. Duży dodatek "Zaginione królestwo".
Pytanie dotyczy dodatkowych kart wyprawy odkrywanych z tali spotkań.
Wg instrukcji takie dodatkowe karty wyprawy układane są w strefie przeciwności i nie można anulować efektów "Po odkryciu" oraz można (ale nie trzeba) tam wędrować (do końca fazy).

Co się jednak dzieje jeżeli nie odbędziemy tam wyprawy, a na takiej karcie jest napisane, np: "Wogowie otrzymują +1 +1 +1" albo "Gracze nie mogą się leczyć"? (np. "Zasadzka orków" oraz "Rozbijcie obóz").
Czy te "umilacze" działają tylko wtedy gdy tam wędrujemy (czyli tylko w czasie wyprawy), czy też przez cały czas gdy karty te znajdują się w strefie przeciwności (nawet jeżeli nigdy tam nie powędrujemy)?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Void
Posty: 219
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Void »

alpha pisze: 13 lut 2021, 15:42 Mam 2 pytania:

1. Bohater wiedzy "Haldir z Lorien".
Dystans.
Akcja walki: Jeżeli podczas tej rundy nie wszedłeś z wrogiem
w zwarcie, wyczerp Haldira z Lorien, aby zadeklarować go
atakującym (i rozpatrzyć jego atak) przeciwko wrogowi,
który nie znajduje się z tobą w zwarciu. Tylko raz na rundę.
O co chodzi z jego zdolnością, bo przecież każda postać dystansowa (a taką jest Haldir z Lorien) może wejść w zwarcie z wrogiem, który nie jest z nią w zwarciu (w końcu po to jest ta zdolnośc "dystans").
Albo nie rozumiesz jak działa atak dystansowy albo zbytnio uogólniłeś. Postać z dystansem może atakować w fazie ataku gracza który kontroluje tą postać wrogów będących w zwarciu z innym graczem. Atak nie jest równy z wejściem w zwarcie. Haldir natomiast może zaatakować dowolnego wroga nie będącego w zwarciu z żadnym graczem, czyli mogą to być przeciwnicy z staging area.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: alpha »

Z rozpędu napisałem bzurę, to fakt. Oczywiście zwykły dystansowiec nie wchodzi w zwarcie tylko atakuje nawet wrogów nie będących z nim samym w zwarciu.
Nie wiem natomiast skąd wniosek, że Haldir może atakować wrogów w strefie przeciwności, bo nie ma takiego opisu na jego karcie.
Taki opis (czyli zezwolenie na atak w strefie przeciwności) ma np. Dunhern.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Void
Posty: 219
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Void »

alpha pisze: 13 lut 2021, 17:56 Z rozpędu napisałem bzurę, to fakt. Oczywiście zwykły dystansowiec nie wchodzi w zwarcie tylko atakuje nawet wrogów nie będących z nim samym w zwarciu.
Nie wiem natomiast skąd wniosek, że Haldir może atakować wrogów w strefie przeciwności, bo nie ma takiego opisu na jego karcie.
Taki opis (czyli zezwolenie na atak w strefie przeciwności) ma np. Dunhern.
Ponieważ jest to akcja umożliwiająca zadeklarowanie jako atakującego a nie po prostu atak - "przeciwko wrogowi,
który nie znajduje się z tobą w zwarciu" ("exhaust Haldir of Lórien to declare him as an attacker (and resolve his attack) against an enemy not engaged with you") czyli dowolny przeciwnik będący w grze nie będący z tobą w zwarciu. Działanie Dunherna jest inne, on wykonuje normalny atak w swojej fazie walki podczas którego warunkowo może atakować przeciwników z staging area, nie może atakować przeciwników będących w zwarciu z innymi graczami. Atak Haldira jest akcją walki która może być użyta w dowolnej chwili fazy walki gdy jest otwarte okno akcji gracza np tuż po rozdaniu kart cienia atakującym przeciwnikom, może wtedy zaatakować przeciwnika będącego w zwarciu z innym graczem przed jego atakiem.

http://www.cardgamedb.com/index.php/lot ... rien-r1178

https://ringsdb.com/card/08056
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: alpha »

OK, zaczynam łapać :)
Zastanawiam się tylko czy zdolność Haldira:
"Jeżeli podczas tej rundy nie wszedłeś z wrogiem w zwarcie, wyczerp Haldira z Lorien"
odnosi sie do garcza, czy samego Haldira?

Rozumiem, że tego samego wroga nie może ten sam gracz zaatakować więcej niż 1 raz, ale jeżeli Haldir zaatakuje wroga np. w zwarciu z graczem A, to gracz A potem w swojej fazie walki w tej rundzie może zaatakować tego wroga, którego przed chwil atakował Haldir?

Wygląda na to, że nawet ciekawa ta postać :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Void
Posty: 219
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Void »

alpha pisze: 13 lut 2021, 19:52 OK, zaczynam łapać :)
Zastanawiam się tylko czy zdolność Haldira:
"Jeżeli podczas tej rundy nie wszedłeś z wrogiem w zwarcie, wyczerp Haldira z Lorien"
odnosi sie do garcza, czy samego Haldira?

Rozumiem, że tego samego wroga nie może ten sam gracz zaatakować więcej niż 1 raz, ale jeżeli Haldir zaatakuje wroga np. w zwarciu z graczem A, to gracz A potem w swojej fazie walki w tej rundzie może zaatakować tego wroga, którego przed chwil atakował Haldir?

Wygląda na to, że nawet ciekawa ta postać :)
To przecież gracz wchodzi w zwarcie z wrogiem podczas fazy 5- spotkania, a nie poszczególne postaci.

Wszelkie dodatkowe ataki z różnych akcji poza normalnymi atakami z części deklarowania atakujących postaci w fazie walki nie blokują możliwości normalnego zaatakowania danego wroga podczas fazy walki. Czyli tak, możliwy byłby atak przez gracza A. Gdyby Haldir mógł atakować wrogów będących w zwarciu z tym samym graczem to też nie blokowałoby to takiej możliwości.

Można by teoretycznie np zaatakować w dowolnej chwili przeciwnika będącego z tobą w zwarciu używając karty szybkie uderzenie, potem używając jakiegoś efektu przygotować postać która zaatakowała szybkim uderzeniem i później podczas fazy walki normalanie zaatakować tą samą postacią tego samego przeciwnika.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: alpha »

Nigdy nie zwracałem uwago na to czy to gracz czy postać wchodzi w zwarcie, ale sprawdziłem instrukcję i rzeczywiście to gracz wchodzi :)
Void pisze: 13 lut 2021, 21:41 Można by teoretycznie np zaatakować w dowolnej chwili przeciwnika będącego z tobą w zwarciu używając karty szybkie uderzenie, potem używając jakiegoś efektu przygotować postać która zaatakowała szybkim uderzeniem i później podczas fazy walki normalanie zaatakować tą samą postacią tego samego przeciwnika.
Zajrzałem do instrukcji i znalazłem poniższy fragment:
Kiedy gracz rozpatrzy swój pierwszy atak, może
zadeklarować kolejny atak przeciwko innemu
dozwolonemu wrogowi, który nie był jeszcze atakowany
podczas tej rundy
.
Wygląda na to. że ten sam wróg nie może być atakowany kilka razy podczas tej samej rundy.
Czyli chyba inni gracze nie mogą zranić tego samego wroga (w tej samej rundzie).
Nie wiem tylko czemu wrogowie mogą (czasem) ponowić atak na tego samego gracza, a my tego nie możemy :?

Pozostało jeszcze moje drugie pytanie (wklejam je poniżej):
2. Duży dodatek "Zaginione królestwo".
Pytanie dotyczy dodatkowych kart wyprawy odkrywanych z tali spotkań.
Wg instrukcji takie dodatkowe karty wyprawy układane są w strefie przeciwności i nie można anulować efektów "Po odkryciu" oraz można (ale nie trzeba) tam wędrować (do końca fazy).

Co się jednak dzieje jeżeli nie odbędziemy tam wyprawy, a na takiej karcie jest napisane, np: "Wogowie otrzymują +1 +1 +1" albo "Gracze nie mogą się leczyć"? (np. "Zasadzka orków" oraz "Rozbijcie obóz").
Czy te "umilacze" działają tylko wtedy gdy tam wędrujemy (czyli tylko w czasie wyprawy), czy też przez cały czas gdy karty te znajdują się w strefie przeciwności (nawet jeżeli nigdy tam nie powędrujemy)?
Może ktoś podpowie jak do tego podejść?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Void
Posty: 219
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Void »

Zapis ten dotyczy zwykłego atakowania podczas fazy walki a nie efektów różnych kart umożliwiających dodatkowy atak. Cytując FAQ 1.9 w wersji angielskiej punkt 1.11 "However, if a player makes an attack against an enemy by a card effect such as Quick Strike (CS 35) or Hands Upon the Bow (D 131), that is an extra attack and does not count against the limit of 1 attack.
Characters are not limited as to how many times they can participate in attacks against the same enemy, provided each attack can be legally declared, and the character is ready and eligible to be declared as an attacker.".

Co do drugiego, karty o które pytasz są side questami / wyprawami pobocznymi. Na początku fazy wyprawy wybierasz czy będziesz dokładać postęp na głównej wyprawie czy pobocznej. Efekt który na nich widnieje jest aktywny przez cały czas gdy znajdują się w strefie przeciwności. Raczej nie miałoby to sensu i byłoby za łatwo gdyby tylko w tej jednej fazie by te efekty działały ;)
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: alpha »

Czy są jakieś przeciwwskazania do tego żeby wszyscy gracze mieli tę samą sferę, np. wszystkie 4 osoby grają mono-taktyką?
Drugie pytanie nawiązujące do poprzedniego: rozumiem, że 3 takie same karty w jednej talii nie jest zabraniają tych samych 3 kart w talii drugiego i trzeciego gracza (łącznie 9 takich samych kart)?
Domyślam się, że na obydwa pytania odpowiedź brzmi "TAK", ale wole się upewnić czy czegoś nie przeoczyłem :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Szewa »

alpha pisze: 17 lut 2021, 21:53 Czy są jakieś przeciwwskazania do tego żeby wszyscy gracze mieli tę samą sferę, np. wszystkie 4 osoby grają mono-taktyką?
Drugie pytanie nawiązujące do poprzedniego: rozumiem, że 3 takie same karty w jednej talii nie jest zabraniają tych samych 3 kart w talii drugiego i trzeciego gracza (łącznie 9 takich samych kart)?
Domyślam się, że na obydwa pytania odpowiedź brzmi "TAK", ale wole się upewnić czy czegoś nie przeoczyłem :)
Mozecie grać wszyscy jedna sfera o ile bohaterowie sie nie powtarzają.
Możecie miec nawet i 12 kopii (każdy po 3 w talii) i zagrywać w czasie gry. Jednak jesli to sa unikatowe postacie/dodatki, to na stole moze być tylko jedna taka karta.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: alpha »

1. Jeżeli zagrywam wydarzenie i jest tam polecenie odrzucenia sprzymierzeńca, to czy mogę go odrzucić z ręki?
Czy może ten sprzymierzeniec musi być wcześniej zagrany i opłacony?

2. Jest sobie taki bohater (sfera ducha) o imieniu: Caldara.
Jaki jest sens takiego bohatera?
Pewnie czegoś jeszcze nie wiem :lol:
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Szewa »

alpha pisze: 18 lut 2021, 00:43 1. Jeżeli zagrywam wydarzenie i jest tam polecenie odrzucenia sprzymierzeńca, to czy mogę go odrzucić z ręki?
Czy może ten sprzymierzeniec musi być wcześniej zagrany i opłacony?

2. Jest sobie taki bohater (sfera ducha) o imieniu: Caldara.
Jaki jest sens takiego bohatera?
Pewnie czegoś jeszcze nie wiem :lol:
1. Pewnie chodzi o karty "pod Rohan" gdzie zwykle jest "Discard Rohan ally to..." to ten ally musi być na stole.

2. Jej umiejętność pozwala Ci wyciągnąć dowolnych sojuszników ze stosu kart odrzuconych i umieścić ich w grze.
Jest też bohater Arwena, która pozwala Ci odrzucać karty z ręki, aby otrzymać zasoby.
Jest sojusznik Książe Imrahil, który otrzymuje status Hero w momencie jak jeden z bohaterów znajduje się w stosie kart odrzuconych ;)

Możesz najpierw dostać parę zasobów odrzucająć kosztownych sojuszników, następnie odrzucić Caldarę aby wprowadzić ich do gry, a jeśli jednym z nich będzie Książe to staje się bohaterem.
Plusy:
+ zasoby
+ mocny sojusznik na stole
+ wciąż 3 bohaterów w grze
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: alpha »

Szewa pisze: 18 lut 2021, 08:01 (...)
1. Tak, chodziło o Rohan. Dzięki :)

2. A tego to nie wiedziałem :)
Szkoda w takim razie, że wrzucili takiego bohatera we wczesnych dodatkach, a resztę pod niego wrzucają sporo sporo później, bo leży taki i nie jest używany, i nie wiadomo po co on.


Dopytam się jeszcze o kwestię leczenia.
Gramy we 3 osoby i jesteśmy teraz na etapie "Zaginione królestwo" (idziemy wg wydawania dodatków, obie sagi na razie omijamy, a wyciągamy stamtąd tylko karty dla graczy - te dozwolone).
Znajomy gra sferą wiedzy i właściwie tylko on otrzymuje karty do leczenia.
Czy jakaś inna sfera niż wiedza zacznie w końcu otrzymywać coś do leczenia, czy pozostanie tak już do końca gry?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Szewa »

Z tego co kojarze to tylko sfera fioletowa ma dunedain remedy (płacisz zasób aby przenieść ten dodatek na innego bohatera, leczy on 1 hp).
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Tomzaq »

Czy kartę dodatku można przydzielić bohaterowi z innej talii?
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: helloween85 »

Tomzaq pisze: 18 kwie 2021, 16:45 Czy kartę dodatku można przydzielić bohaterowi z innej talii?
Nie jestem pewien o co pytasz...
Jeżeli chodziło Ci o to czy dodatek można zagrać do bohatera kontrolowanego przez innego gracza: można.
Jeżeli chodziło Ci o to czy dodatek można zagrać do bohatera z innej sfery: można.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Tomzaq »

Scenariusz "Podróż w dół Anduiny" z podstawki.

Czy jak już pokonam etap IB i jeszcze muszę pokonać trolla, co jest warunkiem przejścia dalej, to czy nadal powinienem wysyłać ludzi na wyprawę? Czy nie jest to już konieczne?
I analogicznie czy jeśli pokonam etap IIB i w etapie IIIB mam po prostu rozwalić wszystkie potwory, to czy nadal istnieje potrzeba wysyłania ludzi na wyprawę?
Gram tak, że trzeba tam iść żeby nie przyrastał wskaźnik zagrożenia, ale gra mnie tak kopie, że wolę zapytać czy gram dobrze. :D
Who is John Galt?
Posiadam
ODPOWIEDZ