Jak z planszy zrobić matę?

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Jak z planszy zrobić matę?

Post autor: MarekPlus »

Robił ktoś albo próbował zrobić matę do grania ze standardowej planszy? Chciałem zrobić matę do This War of Mine ale nie wiem jak zabrać sie za coś takiego.

Może ktoś już kiedyś kombinował i orientuje się czy gdzieś można zeskanować planszę i na podstawie otrzymanego pliku zlecić produkcje maty.
wisniax
Posty: 142
Rejestracja: 02 gru 2019, 18:21
Has thanked: 24 times
Been thanked: 15 times

Re: Jak z planszy zrobić matę?

Post autor: wisniax »

Hej. Nie chciałbym cię zniechęcać ale wydaje mi się, że nie ma sensownej metody żeby to zrobić a już na bank nie tak żeby to jakoś wyglądało i było trwałe. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że w jakiś sposób uda ci się w całości oddzielić grafikę planszy od tektury i być może podkleić czymś elastycznym ale po pewnym czasie będziesz miał widoczne przetarcia od zwijania maty.
Ja bym proponował uderzyć do firm które robią maty ewentualnie drukarni która jest w stanie drukować na winylu. Jedyny problem jaki tu widzę to grafika planszy w dobrej rozdzielczości. Jeśli żadnej nie znajdziesz w necie to proponuję dobrą lustrzanką zrobić zdjęcie planszy w dużej rozdzielczości i przygotować taki plik do druku.

Albo skan skanerem, nawet takim domowym, poszczególnych części planszy i złożenie tego w programie do obróbki grafiki.
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Re: Jak z planszy zrobić matę?

Post autor: MarekPlus »

Nie zrozumieliśmy się :)

Takiej fuszerki z jakimś oddzielaniem nadruku od planszy nawet nie brałem pod uwagę.

Będę kombinować jak uzyskać dobrej jakości plik do druku. Jeszcze nie wiem jak najlepiej bedzie. Pewnie tak jak pisałeś zdobyć dobry aparat albo bawić się w skan.

W internetach grafiki nie znalazłem a i Galakta odmówiła udostepnienia pliku :(
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Jak z planszy zrobić matę?

Post autor: Blue »

MarekPlus pisze: 20 kwie 2021, 21:13 Pewnie tak jak pisałeś zdobyć dobry aparat albo bawić się w skan.
Problem jest taki przy takich rzeczach, że powstaje mora, bo druk zwykle ma efekt rastra i jak chcesz mieć dobrą szczegółowość zdjęcia to potem trzeba z tym walczyć.
ODPOWIEDZ