Co w klimacie postapokaliptycznym?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Co w klimacie postapokaliptycznym?

Post autor: mnw »

Co byście polecili w tym temacie, z naciskiem na grę solo? Chodzi o gry bardziej przygodowe (nie Fallout Shelter). Z takich bardziej charakterystycznych w ostatnim czasie widzę dwie poniższe, które sobie sprawdziłem:

- Waste Knights 2ed - luźniejsza paragrafówka niekampanijna, uproszczona rozgrywka bardziej w stylu Arkham/Eldritch Horror tylko z księga, estetycznie mi się podoba (klimat trochę mi wpada nawet w Borderlands, inni mówią o Fallout, ale nie grałem, bo wcześniej nie interesowałem się jakoś bardzo postapo); do solo jest scenariusz wprowadzający a reszta na dwie ręce. Na minus może być mało opcji wpływu na kości i ponoć zbyt częste

- Łowcy AD 2114 - kampania oraz zadania poboczne, system rozwoju postaci, budowa bazy i eksploracja brzmią super, martwi, że ponoć walka jest pomijalna, a historia raczej średnia, i dodatkowo gra zajmuje tyle miejsca, że wymaga wyprowadzki do sąsiada na czas gry. Na minus również może być tzw. "grind" w poszukiwaniu pożywienia, który mnie odrzucił od takiego Tainted Grail, które poza tym całkiem mocno mi się podobało, ale o ile w grach komputerowych grind jest (czy bardziej: był, gdy jeszcze grywałem) dla mnie akceptowalny, o tyle w planszówkach kręcę nosem). Z drugiej strony różnorodność zadań pobocznych może to jakoś rekompensuje, no i nie jest ponoć aż tak źle jak w TG.

Z innych, które mogłyby być ciekawe, ale jeszcze nie obczaiłem: Aftermath / Zdarzenie (ciekawe podejście z tymi zwierzaczkami), Zona (fajny klimat, choć estetycznie mniej mi się podoba, na pierwszy rzut oka jeszcze bardziej przypomina EH), Fallout (nie mam sentymentu do serii, więc jakoś szczególnie mnie nie inspiruje). Dlatego piszę tu, żeby poznać Wasze opinie na temat tych gier, czym się różnią, na co kładą nacisk i gdzie są ich wady. Na pewno byłoby miło w języku polskim, bo z angielskim obcuję już dość i wręcz brakuje mi naszego, rodzimego języka. Dlatego też interesują mnie tu pozycje, gdzie można trochę poczytać i dobrze byłoby, gdyby poziom literacki był choćby znośny.

Jeśli graliście i macie jakieś porównanie, to chętnie poczytam wasze opinie.
gregoff
Posty: 803
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 550 times
Been thanked: 170 times

Re: Co w klimacie postapokaliptycznym?

Post autor: gregoff »

Można spróbować coś z innej półki:

51 stan MS oraz Wojownik Autostrady - gra paragrafowa.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Co w klimacie postapokaliptycznym?

Post autor: Yuri »

Fallen Land to Fallout 1/2 na planszy. Sprawdź.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
ODPOWIEDZ