Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Breakfan
Posty: 47
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:08
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 27 times
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Breakfan »

To normalnie tragedia jakaś z obustronnie przezroczystymi ccg, nic nie idzie dostać :|
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: jrz8888 »

A o co chodzi z tymi kolorowymi koszulkami m.in. zielonymi, pomarańczowymi, czerwonymi?
Ktoś w ogóle ubiera swoje karty w takie koszulki? Jak z czytelnością kart?
Awatar użytkownika
Breakfan
Posty: 47
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:08
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 27 times
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Breakfan »

jrz8888 pisze: 23 kwie 2021, 07:30 A o co chodzi z tymi kolorowymi koszulkami m.in. zielonymi, pomarańczowymi, czerwonymi?
Ktoś w ogóle ubiera swoje karty w takie koszulki? Jak z czytelnością kart?
Z tego co wiem to są do karcianek granych turniejowo by karty się nie odróżniały, nie było problemu że tyły są znaczone czy coś. Chyba w innych formatach niż ccg nie ma takich, ale mogę się mylić.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 123 times
Been thanked: 378 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: kurdzio »

Mam info z aleplanszowek że 63,5x88 Sloyca mają pojawić się pod koniec przyszłego tygodnia :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
motti
Posty: 142
Rejestracja: 08 sie 2014, 11:49
Has thanked: 76 times
Been thanked: 13 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: motti »

jrz8888 pisze: 23 kwie 2021, 07:30 A o co chodzi z tymi kolorowymi koszulkami m.in. zielonymi, pomarańczowymi, czerwonymi?
Ktoś w ogóle ubiera swoje karty w takie koszulki? Jak z czytelnością kart?
Koszulki w różnych kolorach pomagają rozróżnić karty w sytuacjach, gdy np. każdy gracz przynosi swoją talię lub gra osobna talią z innej frakcji (Np Magic:tG i inne CCG, różne lcg), a także kiedy karty w grze należą do różnych talii i nie mieszają się w czasie gry ze sobą. Ewentualnie ktoś może lubić konkretny kolor (moja żona grałaby tylko w zielonych, zakładając, że gra w karcianki :D)
Kolorowy jest tylko tył koszulki, więc nie ma to wpływu na czytelność karty.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

jrz8888 pisze: 23 kwie 2021, 07:30 A o co chodzi z tymi kolorowymi koszulkami m.in. zielonymi, pomarańczowymi, czerwonymi?
Ktoś w ogóle ubiera swoje karty w takie koszulki? Jak z czytelnością kart?
Tak jak wspomnieli poprzednicy. Koszulki są tylko w rozmiarze CCG (może poza jakimś wyjątkiem), bo na turniejach są wymagane koszulki, które nie pozwolą odróżnić w żaden sposób kart w talii. Sędzia wręcz może nakazać zmianę koszulek jeśli będą choć trochę prześwitywać.

W naszym, planszówkowym, świecie też się przydają. Czasem wydawcy nie dbają o zgodność kolorystyczną kart i łatwo rozpoznać że karta jest z dodatku – tu z pomocą przychodzą koszulki z kolorowym tłem. Dla przykładu w Tyrants of the Underdark użyłem fioletowych koszulek, bo strasznie mnie w oczy raziły rewersy kart z wielkim napisem Minion :mrgreen: Okazało się, to błogosławienśtwem, gdyż karty w dodatku zostały wydrukowane na innym papierze, z innym wykończeniem i w innych kolorach. Fioletowe koszulki sprawiły, że da się w to w ogóle grać.
Generalnie jednak unikam kolorowych koszulek – mam je na 2-3 grach.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 211
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 35 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: doczek »

Odnośnie kolorowych ja używam ich np. w Terraformacja Marsa, L5K. Korporacje zielone, preludium niebieskie, niepokoje białe, projekty czarne. L5K różne kolory na karty dynastii, konfliktu, prowincji. Potem się łatwiej wszystko segreguje i od razu widać co jest co. Po za tym one są bardziej porowate i nie maja tendencji do klejenia. Latem w grach, w których trzyma się karty w łapkach bezcenne. Polecam ale ostrzegam w takich koszulkach decki "puchną" dość mocno.
Awatar użytkownika
Potato Queen
Posty: 39
Rejestracja: 03 sty 2021, 20:36
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Potato Queen »

mat_eyo pisze: 14 kwie 2021, 14:48 Ktoś zna jakiś dokładniejszy termin dostępności koszulek Rebel Classic Premium niż Q2? Jakiś czas temu kupiłem na allegro ostatnie 7 sztuk na jakiejś aukcji, zakoszulkowałem Marvel Champions z kilkoma dodatkami i zapas się skończył, a człowiek chciałby sobie kolejne dodatki kupić :/
Pisałam do Rebela w tej sprawie, bo też szukałam. Pani odpowiedziała. że mają być w maju.
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Rykas »

Jest jakiś sposób na rozpoznanie jakiej firmy to koszulka? Kupiłem je z jakąś grą z drugiej ręki więc nie mam opakowania, a dobrze mi pasują do gry apex. Rozmiar to ccg ale jest dłuższą od longów rebela i cieńsza od premium rebela ale grubsza od zwykłych. Czy może to być sloyca standard Ccg zwykła, one są takie długie?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Rykas pisze: 24 kwie 2021, 07:08 Jest jakiś sposób na rozpoznanie jakiej firmy to koszulka? Kupiłem je z jakąś grą z drugiej ręki więc nie mam opakowania, a dobrze mi pasują do gry apex. Rozmiar to ccg ale jest dłuższą od longów rebela i cieńsza od premium rebela ale grubsza od zwykłych. Czy może to być sloyca standard Ccg zwykła, one są takie długie?
Najlepiej byłoby zapytać właściciela, ale wiem, że czasem ludzie nie wiedzą w co koszulkowali :)
Jesteś w stanie w miarę dokładnie zmierzyć koszulki? Może Arcane Tinmen? Ale są dużo większe niż koszulki innych marek – mają identyczne rozmiary jak niegdysiejsze koszulki FFG, tylko właśnie są nieco cieńsze (80 μm).
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Rykas »

Problem w tym że nie mogee namierzyć wiadomości z kupnem gry, bo to było dość dawno. Koszulka ma 66,5x94.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Rykas pisze: 24 kwie 2021, 16:37 Problem w tym że nie mogee namierzyć wiadomości z kupnem gry, bo to było dość dawno. Koszulka ma 66,5x94.
Jasne, domyślam się, że jakbyś mógł się dowiedzieć od poprzedniego właściciela to nie pytałbyś tutaj.

Na moje oko to jest Arcane Tinmen Classic Card Game.

Wrzucam zdjęcia koszulek AT z kartą Apex.
Spoiler:
I dla porównania, koszulka Paladin, która jest zbliżona wielkością do Rebel i tym podobnych i ma 91 mm.
Spoiler:
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: menelobej »

Też obstawiam Arcane Tinmen. Mam stare Rebele premium i faktycznie są one grube, chyba 100 albo 110. Arcane Tinmen odczuwalnie cieńsze, ale nadal premium. No i wyraźnie dłuższe o większości koszulek. Nowe Tinmeny można rozpoznać po takiej niebieskawej poświacie jak są złożone w kilkanaście przynajmniej. Stare były przezroczyste niczym FFG.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

menelobej pisze: 25 kwie 2021, 02:02 Też obstawiam Arcane Tinmen. Mam stare Rebele premium i faktycznie są one grube, chyba 100 albo 110.
Arcane Tinmen – 80 μm
Rebel Premium – 90 μm
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: esztfke »

Rykas pisze: 24 kwie 2021, 07:08 Jest jakiś sposób na rozpoznanie jakiej firmy to koszulka? Kupiłem je z jakąś grą z drugiej ręki więc nie mam opakowania, a dobrze mi pasują do gry apex. Rozmiar to ccg ale jest dłuższą od longów rebela i cieńsza od premium rebela ale grubsza od zwykłych. Czy może to być sloyca standard Ccg zwykła, one są takie długie?
Sloyca standard też by pasowała. Mają 70 mikronów więc są wyraźnie grubsze od szmatek i wyraźnie cieńsze od premium. Mają też dużo luzu po bokach (jak dla mnie za dużo, dlatego mi nie podeszły)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

esztfke pisze: 25 kwie 2021, 10:12 Sloyca standard też by pasowała. Mają 70 mikronów więc są wyraźnie grubsze od szmatek i wyraźnie cieńsze od premium. Mają też dużo luzu po bokach (jak dla mnie za dużo, dlatego mi nie podeszły)
Nie jestem specem od Sloyca, bo nie mam tych koszulek, miałem je kilka razy w ręku. Z tego co kojarzę raczej wysokością są zbliżone do reszty firm czyli koło 91 mm. Więc o ile grubość by pasowała to chyba nie są dłuższe od Rebel Longsleeve.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
gamiko
Posty: 102
Rejestracja: 28 cze 2013, 15:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: gamiko »

Witam,

jeżeli ktoś byłby zainteresowany zakupem koszulek firmy Mayday to są dostępne tutaj:

maydaygames.pl

jest bezpłatna wysyłka do paczkomatów przy zamówieniach od kwoty 40 zł.


Pozdrawiam
Michał
Gamiko sklepy w Warszawie (Galeria Ursynów, Galeria Grochów) oraz wypożyczalnia gier planszowych
nienazwany
Posty: 70
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:34
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: nienazwany »

Potato Queen pisze: 23 kwie 2021, 18:00
mat_eyo pisze: 14 kwie 2021, 14:48 Ktoś zna jakiś dokładniejszy termin dostępności koszulek Rebel Classic Premium niż Q2? Jakiś czas temu kupiłem na allegro ostatnie 7 sztuk na jakiejś aukcji, zakoszulkowałem Marvel Champions z kilkoma dodatkami i zapas się skończył, a człowiek chciałby sobie kolejne dodatki kupić :/
Pisałam do Rebela w tej sprawie, bo też szukałam. Pani odpowiedziała. że mają być w maju.
W jednym sklepie właśnie zmienili termin z maja na lipiec/sierpień... Mam nadzieję, że to jednak pomyłka.
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 518 times
Been thanked: 153 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: gregoff »

Niestety nie pomyłka...
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 171
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Co to za koszulki? - pośba o pomoc w identyfikacji

Post autor: eventide »

Nie mam pojęcia, gdzie zadać to pytanie, bo nie jestem w stanie go przyporządkować do żadnego działu. Jeśli nie powinno być tutaj, proszę o przeniesienie.

Jakiś czas temu kupiłem grę razem z koszulkami i teraz chciałbym takich samych koszulek dokupić. Problem w tym, że nie wiem, jakie to dokładnie są.

Wymiar 6,5 x 9,1 cm. Obustronnie przeźroczyste. Cecha charakterystyczna: najsztywniejsze obustronnie przeźroczyste koszulki, jakie miałem w ręku. Do takich Ultra Pro z pełnym kolorowym rewersem jeszcze im brakuje, ale w swojej "kategorii" są niespotykanie grube i sztywne. Obstawiam jakieś FFG albo Premium coś tam.

Czy moglibyście mnie naprowadzić na jakieś konkretne marki/typy/linie/rodzaje?

Z góry wielkie dzięki.
Torquemada666
Posty: 786
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Co to za koszulki? - pośba o pomoc w identyfikacji

Post autor: Torquemada666 »

Może to coś takiego
https://mepel.pl/ultrapro-deck-protector-standard-100
Choć standard to może nie być do końca to czego oczekujesz.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Co to za koszulki? - pośba o pomoc w identyfikacji

Post autor: krwlng »

eventide pisze: 02 maja 2021, 00:13
Spoiler:
Wrzuć jakieś zdjęcia bo ciężko tak wróżyć z fusów, niektóre marki mają cechy charakterystyczne - Ultra Pro ma hologram, Sloyca Premium ma kłujące rogi i trochę widoczne ślady wałkowania folii, FFG mają duże marginesy, zaś Gamegenic mają niebieskawy odcień, zostają jeszcze Dragon Shieldy i jakaś najwyższa seria Ultimate Guard (ale te raczej trudno dorwać). Cena koszulek mogła też mieć odzwierciedlenie w cenie gry - jak czujesz że przepłaciłeś to obstawiam FFG/Dragon Shield, jak cena była przyzwoita - raczej Sloyca Premium ;-)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4464
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1350 times
Been thanked: 846 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Hardkor »

Koszulkował ktoś może TO ja go tnę w polskiej wersji? Pewnie karty nie mieszczą sie w pudle w przypadku koszulek premium, ale może ktoś się bawił i by dał znać :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
MaxiLager
Posty: 30
Rejestracja: 30 gru 2016, 21:30
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: MaxiLager »

Cześć, mam do zapakowania trochę kart w formacie 75x110. Znalazłem tylko Sleeve Kings Warhammer Quest Sleeves (75x110mm) w Planszomani. Czy możecie polecić coś innego i grubszego?
Hunting Season Opens Again
Awatar użytkownika
motti
Posty: 142
Rejestracja: 08 sie 2014, 11:49
Has thanked: 76 times
Been thanked: 13 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: motti »

MaxiLager pisze: 02 maja 2021, 22:36 Cześć, mam do zapakowania trochę kart w formacie 75x110. Znalazłem tylko Sleeve Kings Warhammer Quest Sleeves (75x110mm) w Planszomani. Czy możecie polecić coś innego i grubszego?
Sprawdź Paladin Genevieve np w planszostrefie. Rozmiar się zgadza, nie wiem jak z grubością.
ODPOWIEDZ