Ride The Rails, ewentualnie Irish Gauge

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Filut
Posty: 124
Rejestracja: 27 sty 2020, 12:18
Has thanked: 61 times
Been thanked: 115 times

Ride The Rails, ewentualnie Irish Gauge

Post autor: Filut »

mistrz_yon pisze: 06 kwie 2021, 14:42 Poniżej wersja RTR dla dwóch graczy. Mam nadzieję, że się Wam przyda.
Proszę o e-poradę. Mój wynik testu na chęć poznania tej gry jest jednoznacznie pozytywny.
Urzekła mnie estetyka, apetyt tym większy, że nie znam nic z tego typu gier (poza chyba słabiutko spokrewnionym Wysokim Napięciem).

Widzę że to 3-5 osobówka, ale chciałbym nabyć Ride The Rails (ewentualnie Irish Gauge) z zamiarem grania ze swoją bogdanką, czyli w 2 osoby.
W związku z tym pytanie:

- egzystencjalne: czy to ma sens? W sensie czy testowałeś już swój RTR wariant 2-os i działa klawo? nie rzęzi jak stara lokomotywa?

Chyba że za lepszą grę uważasz Irish Gauge (wspomniałeś wcześniej że IG ma jakieś licytacje i jest trudniejsza), jeśli polecasz bardziej, to czy jest też gdzieś opisany wariant 2-osobowy po polsku ?

- czy to są gry niezależne językowo czyli bez plansz i kart z tekstem ?
Czy jest gdzieś tłumaczenie instrukcji na PL lub zasad jest na tyle mało że łatwo samemu ogarnąć?

Dużo tych pytań, cóż :)
Awatar użytkownika
thufir hawat
Posty: 47
Rejestracja: 04 maja 2020, 19:37
Has thanked: 118 times
Been thanked: 37 times

Re: Ride the Rails (Harry Wu)

Post autor: thufir hawat »

Odniosę się do powyższego pytania o Irish Gauge - to gra zupełnie inna niż RtR, chociażby z powodu wspomnianej licytacji udziałów w spółkach. Chyba większość gier typu cube rails z licytacjami i udziałami nie będzie działać dobrze na 2 osoby. Do Irish Gauge istnieje automa, pozwalająca grać solo lub w 2 osoby (https://www.boardgamegeek.com/filepage/ ... ait-automa) - sam na razie nie miałem okazji przetestować, ale z komentarzy bgg wynika, że działa zadowalająco. Obie gry są niezależne językowo, instrukcje do nich to zaledwie 2 strony tekstu, napisane bardzo przystępnie.
ODPOWIEDZ