Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pcyzm
Posty: 708
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 221 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

Zapallo pisze: 02 maja 2021, 22:32 No właśnie tak myślę żeby od nich kupić grę. Skoro chwalą się, że dają dodatkowe karty to sprawdzę czy na pewno. Wrzucę zdjęcia jak przyjdą. Dziwne jest to, że nigdzie indziej nie ma tych kart. Nawet wzmianki;>
Dlaczego ta koperta nie jest dostępna np. w ofercie Rebela albo jakiegoś dużego sklepu z grami? Wszędzie jest info o 5 kopertach, nigdzie nie ma o tej 'P'.
Zapallo
Posty: 52
Rejestracja: 07 mar 2021, 13:20
Has thanked: 34 times
Been thanked: 4 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Zapallo »

pcyzm pisze: 03 maja 2021, 00:36
Zapallo pisze: 02 maja 2021, 22:32 No właśnie tak myślę żeby od nich kupić grę. Skoro chwalą się, że dają dodatkowe karty to sprawdzę czy na pewno. Wrzucę zdjęcia jak przyjdą. Dziwne jest to, że nigdzie indziej nie ma tych kart. Nawet wzmianki;>
Dlaczego ta koperta nie jest dostępna np. w ofercie Rebela albo jakiegoś dużego sklepu z grami? Wszędzie jest info o 5 kopertach, nigdzie nie ma o tej 'P'.
No właśnie nie wiem, sama jestem ciekawa. Zagadkowe to.
pcyzm
Posty: 708
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 221 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

Nie rozumiem takich akcji wydawcy, z kartą Rudzika był jasny komunikat, że jest dodawana w przedsprzedaży i potem może jej zwyczajnie nie być. Dlaczego informacja o dodatku P i możliwości jego dostania w wybranych sklepach była tak 'schowana'?

Nie będę ukrywał, że mam trochę żalu do Rebela, szczególnie, że zamówiłem grę w oficjalnej przedsprzedaży z pełnym zestawem, tytuł się spodobał, a teraz zostaję z poczuciem braku całej zawartości.
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: MaciekK5454 »

Hej, co chodzi z kartami z literką "P" do Łąki, które pojawiły się w dyskusji dotyczącej gry w dziale ogólnym? Czy to jest oficjalny dodatek i można go gdzieś oficjalnie dokupić?
Awatar użytkownika
Luk83bb
Posty: 96
Rejestracja: 21 mar 2021, 06:09
Has thanked: 61 times
Been thanked: 27 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Luk83bb »

akurat byłem na kupnie Łąki i poniekąd dzięki Wam kupiłem akurat z tej stronki powyżej, żeby mieć karty P.
Trochę słabo to wyszło, że znaczna część sklepów sprzedaje bez z niewiadomych powodów, bo na pewno są ludzie co będą chcieli mieć komplet w kolekcji.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: dwaduzepe »

Luk83bb pisze: 03 maja 2021, 14:02 akurat byłem na kupnie Łąki i poniekąd dzięki Wam kupiłem akurat z tej stronki powyżej, żeby mieć karty P.
Trochę słabo to wyszło, że znaczna część sklepów sprzedaje bez z niewiadomych powodów, bo na pewno są ludzie co będą chcieli mieć komplet w kolekcji.
bylem na kupnie? wtf co to znaczy?
pcyzm
Posty: 708
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 221 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

Luk83bb pisze: 03 maja 2021, 14:02 Trochę słabo to wyszło, że znaczna część sklepów sprzedaje bez z niewiadomych powodów, bo na pewno są ludzie co będą chcieli mieć komplet w kolekcji.
No bardzo słabo bo mój sklep internetowy odpisał, że mieli tylko kilka takich kopert i już rozdali. Nie bardzo rozumiem sensu robienia takiego marketingu. Czy teraz przy każdej premierze Rebela trzeba się będzie dopytywać jak zrobić zakup żeby mieć NA PEWNO całość i czy przypadkiem nie ma 'ukrytej' gdzieś zawartości do dostania? Bo teraz okazuje się, że chwilkę po premierze można dostać niekomunikowany wcześniej prawdziwy komplet kart w tej samej cenie.

Czekam na jakieś info od Rebela w jaki sposób można pozyskać ten dodatek P. U mnie nie ma żadnego sklepu stacjonarnego (bo czasem takie miejsca dostają promki), a do sklepu wydawnictwa mam jednak daleko. Nie wiem co tu się wydarzyło.
Ostatnio zmieniony 03 maja 2021, 18:58 przez pcyzm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Luk83bb
Posty: 96
Rejestracja: 21 mar 2021, 06:09
Has thanked: 61 times
Been thanked: 27 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Luk83bb »

dwaduzepe pisze: 03 maja 2021, 14:04
Luk83bb pisze: 03 maja 2021, 14:02 akurat byłem na kupnie Łąki i poniekąd dzięki Wam kupiłem akurat z tej stronki powyżej, żeby mieć karty P.
Trochę słabo to wyszło, że znaczna część sklepów sprzedaje bez z niewiadomych powodów, bo na pewno są ludzie co będą chcieli mieć komplet w kolekcji.
bylem na kupnie? wtf co to znaczy?
Jak tak Cię ten zwrot zainteresował to wytłumaczę - Miałem złożone zamówienie z odbiorem osobistym na miejscu w pewnym sklepie. A, że sklep z linku powyżej sprzedaje z tą paczką kart w tej samej cenie to tamte zamówienie anulowałem. Ot cała historia:)
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 120
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Archaniol101 »

pcyzm pisze: 03 maja 2021, 14:10 Czekam na jakieś info od Rebela w jaki sposób można pozyskać ten dodatek P.
Tez do nic juz napisalem. Ale pewnie nic to nie da...
Zapallo
Posty: 52
Rejestracja: 07 mar 2021, 13:20
Has thanked: 34 times
Been thanked: 4 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Zapallo »

pcyzm pisze: 03 maja 2021, 14:10
Luk83bb pisze: 03 maja 2021, 14:02 Trochę słabo to wyszło, że znaczna część sklepów sprzedaje bez z niewiadomych powodów, bo na pewno są ludzie co będą chcieli mieć komplet w kolekcji.
No bardzo słabo bo mój sklep internetowy odpisał, że mieli tylko kilka takich kopert i już rozdali. Nie bardzo rozumiem sensu robienia takiego marketingu. Czy teraz przy każdej premierze Rebela trzeba się będzie dopytywać jak zrobić zakup żeby mieć NA PEWNO całość i czy przypadkiem nie ma 'ukrytej' gdzieś zawartości do dostania? Bo teraz okazuje się, że chwilkę po premierze można dostać niekomunikowany wcześniej prawdziwy komplet kart w tej samej cenie.

Czekam na jakieś info od Rebela w jaki sposób można pozyskać ten dodatek P. U mnie nie ma żadnego sklepu stacjonarnego (bo czasem takie miejsca dostają promki), a do sklepu wydawnictwa mam jednak daleko. Nie wiem co tu się wydarzyło.
No ja właśnie tylko na jednej aukcji na allegro znalazłam taką promocję z zestawem P. A tu okazuje się, że inni też mieli. Kupiłam z tej aukcji, bo nie miałam tej gry. Myślę, że Rebel powinien wprowadzić te promocyjne dodatkowe karty do normalnej sprzedaży. To fart, że doczytałam, że tu dają coś więcej. Czysty przypadek. To denerwujące bo nie ma nigdzie informacji co to za karty i jak działają.

Jak je dostanę wrzucę zdjęcia.
pcyzm
Posty: 708
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 221 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

Zapallo pisze: 03 maja 2021, 20:15 No ja właśnie tylko na jednej aukcji na allegro znalazłam taką promocję z zestawem P. A tu okazuje się, że inni też mieli.
Zadziwiające jest to, że wcześniej nie było nawet najmniejszej wzmianki, a śledziłem wszystkie informacje na temat gry przed jej premierą. Nawet w sklepie Rebela nie było czegoś w stylu "kup u nas, dostaniesz pakiet 8 kart". Ehh, więcej już nie piszę bo naprawdę na chwilę obecną jestem mocno rozgoryczony całą sytuacją.
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 120
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Archaniol101 »

Odpowiedź z wydawnictwa:

"Dodatek "P" do gry Łąka jest dostępny tylko w sklepach hobbystycznych z grami planszowymi - aktualnie nie planujemy wprowadzić go do oferty."
tomekmani3k
Posty: 601
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: tomekmani3k »

Archaniol101 pisze: 04 maja 2021, 14:25 Odpowiedź z wydawnictwa:

"Dodatek "P" do gry Łąka jest dostępny tylko w sklepach hobbystycznych z grami planszowymi - aktualnie nie planujemy wprowadzić go do oferty."
Kurde ale pojechali. Wydawało mi się że w takim kupowałem ale widocznie to jest jakis hipermarket
pcyzm
Posty: 708
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 221 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

tomekmani3k pisze: 04 maja 2021, 14:27
Archaniol101 pisze: 04 maja 2021, 14:25 Odpowiedź z wydawnictwa:

"Dodatek "P" do gry Łąka jest dostępny tylko w sklepach hobbystycznych z grami planszowymi - aktualnie nie planujemy wprowadzić go do oferty."
Kurde ale pojechali. Wydawało mi się że w takim kupowałem ale widocznie to jest jakis hipermarket
W dobie pandemii? U mnie ostatni sklep stacjonarny dawno padł. Czekam jeszcze na odpowiedź bo naprawdę oczom nie wierzę co Rebel odpisał.

Co najgorsze, dodatek jak sami widzieliśmy był dostępny online i w dodatku rozdawany jakoś cichaczem. Dawno nie czułem się tak rozczarowany.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 821
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 131 times
Been thanked: 384 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: kurdzio »

pcyzm pisze: 04 maja 2021, 14:50
tomekmani3k pisze: 04 maja 2021, 14:27
Archaniol101 pisze: 04 maja 2021, 14:25 Odpowiedź z wydawnictwa:

"Dodatek "P" do gry Łąka jest dostępny tylko w sklepach hobbystycznych z grami planszowymi - aktualnie nie planujemy wprowadzić go do oferty."
Kurde ale pojechali. Wydawało mi się że w takim kupowałem ale widocznie to jest jakis hipermarket
W dobie pandemii? U mnie ostatni sklep stacjonarny dawno padł. Czekam jeszcze na odpowiedź bo naprawdę oczom nie wierzę co Rebel odpisał.

Co najgorsze, dodatek jak sami widzieliśmy był dostępny online i w dodatku rozdawany jakoś cichaczem. Dawno nie czułem się tak rozczarowany.
Sprawa faktycznie pozostawia niesmak. Gdyby była jasna komunikacja co do tej koperty P to nie miałbym nic do zarzucenia, a tu w sumie niespodzianka od czapy. Idealnie by było gdyby pojawiła się do kupienia razem z kopertą która jest w tym pakiecie z koszulkami (Rebel zapowiedział możliwość jej kupna osobno - do dwóch miesięcy po premierze - info z wątku Rebela z forum).
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
pcyzm
Posty: 708
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 221 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

kurdzio pisze: 04 maja 2021, 15:06 Sprawa faktycznie pozostawia niesmak. Gdyby była jasna komunikacja co do tej koperty P to nie miałbym nic do zarzucenia, a tu w sumie niespodzianka od czapy.
Jak można coś takiego dodatkowo wymyśleć przy grze, w której cała moc tkwi w kolekcjonowaniu tych kart :(
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: REBEL.pl »

tomekmani3k pisze: 04 maja 2021, 14:27
Archaniol101 pisze: 04 maja 2021, 14:25 Odpowiedź z wydawnictwa:

"Dodatek "P" do gry Łąka jest dostępny tylko w sklepach hobbystycznych z grami planszowymi - aktualnie nie planujemy wprowadzić go do oferty."
Kurde ale pojechali. Wydawało mi się że w takim kupowałem ale widocznie to jest jakis hipermarket
Ekhm, sprostowanie: dodatek w IV kwartale 2021 r. będzie dostępny do sprzedaży, do tego czasu sklepy hobbystyczne mają na niego wyłączność w dystrybucji.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
pcyzm
Posty: 708
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 221 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

REBEL.pl pisze: 04 maja 2021, 15:34 Ekhm, sprostowanie: dodatek w IV kwartale 2021 r. będzie dostępny do sprzedaży, do tego czasu sklepy hobbystyczne mają na niego wyłączność w dystrybucji.
Dodatek był sprzedawany również przez sklepy internetowe. Dlaczego wcześniej nie informowaliście, że będzie taki dodatek i to dostępny 'oficjalnie' tylko w sklepach stacjonarnych?

Co ma zrobić ktoś kto nie ma dostępu do takiego sklepu? Czy ten dodatek będzie dostępny później w ofercie sklepów internetowych albo na stronie Rebel.pl?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: REBEL.pl »

pcyzm pisze: 04 maja 2021, 15:43
REBEL.pl pisze: 04 maja 2021, 15:34 Ekhm, sprostowanie: dodatek w IV kwartale 2021 r. będzie dostępny do sprzedaży, do tego czasu sklepy hobbystyczne mają na niego wyłączność w dystrybucji.
Dodatek był sprzedawany również przez sklepy internetowe. Dlaczego wcześniej nie informowaliście, że będzie taki dodatek i to dostępny 'oficjalnie' tylko w sklepach stacjonarnych?
To było zadanie dla sklepów, tak przynajmniej został ten dodatek zaprojektowany.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
pcyzm
Posty: 708
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 221 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

REBEL.pl pisze: 04 maja 2021, 15:46 To było zadanie dla sklepów, tak przynajmniej został ten dodatek zaprojektowany.
Czy w związku z tym, że wyszło jak wyszło (czyli tylko 1 sklep i to niewielki o tym napisał) , dopuszczacie możliwość zmiany tych planów i umożliwienie zamówienia online tych dodatków w najbliższym czasie?
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: MaciekK5454 »

Hejo,

Fajnie, że dodatkowe karty będą w sprzedaży, ale słabo wyszło że ich istnienie wyszło niejako przypadkiem, w tajemnicy. Wiele osób kupiło te gry głównie z powodu przepięknych ilustracji i co, mają teraz czekać pół roku w poczuciu posiadania niepełnego produktu albo ewentualnie kupować je za jakieś astronomiczne kwoty w drugim obiegu?

A teraz inne pytanie, macie jakieś przemyślenia co do mechaniki i zabawy płynącej z gry?

Mnie zaskoczyło to, że mechanika jest mega azulowo-abstrakcyjna. Dobierz kartę z symbolem który umożliwi ci dobranie innej karty z innym symbolem, ale jednocześnie tracisz ten wcześniejszy symbol. Symboli jest kilkanaście możliwych do wykonania akcji też sporo co powoduje takie poczucie, że w zasadzie to nie wiemy co opłaca się najbardziej zrobić. Do tego lepsze karty szybko znikają lub są blokowane (gramy w 3 osoby) więc trochę trudno jest coś zaplanować na kilka rund do przodu. Wymiana wszystkich kart w połowie gry na rynku powoduje że swoją łąkę budujemy na początku w ciemno bo nie wiemy co będziemy potem potrzebowac. Sporo losowości. Niby możemy zastąpić symbol dwiema odrzuconymi kartami, ale taką akcję możemy zrobić 2-3 razy na grę bo tyle mamy kart na ręku. Gra się bardzo przyjemnie, dobiera i wykłada karty, ogląda i porównuje symbole, cieszymy się z urody gry, ale po kilku rozgrywkach nie wiemy jeszcze co tak naprawdę można zrobić by wymaksować wynik i na co zwrocić uwagę. Macie jakieś pierwsze doświadczenia z tym związane?
pcyzm
Posty: 708
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 221 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

MaciekK5454 pisze: 04 maja 2021, 17:37 Hejo,

Fajnie, że dodatkowe karty będą w sprzedaży, ale słabo wyszło że ich istnienie wyszło niejako przypadkiem, w tajemnicy. Wiele osób kupiło te gry głównie z powodu przepięknych ilustracji i co, mają teraz czekać pół roku w poczuciu posiadania niepełnego produktu albo ewentualnie kupować je za jakieś astronomiczne kwoty w drugim obiegu?
To jest jakoś mocno zagmatwana akcja. Niby promka dla sklepów stacjonarnych (i to zamkniętych?), ale losowo dostawały je też osoby, które kupiły w sklepach internetowych. Jeżeli to te sklepy zawiniły to jakim cudem solidarnie prawie wszystkie? Dodatkowo z kartą Rudzika jasny komunikat, podobnie jak z zestawem koszulek no i mocna sugestia,że to komplet (patrz strona Rebela czy też BGG) , a ta koperta P jakoś tajemniczo.

Czy naprawdę nie można tego inaczej załatwić i pozostaje ten wspomniany drugi obieg?
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 821
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 131 times
Been thanked: 384 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: kurdzio »

MaciekK5454 pisze: 04 maja 2021, 17:37 Gra się bardzo przyjemnie, dobiera i wykłada karty, ogląda i porównuje symbole, cieszymy się z urody gry, ale po kilku rozgrywkach nie wiemy jeszcze co tak naprawdę można zrobić by wymaksować wynik i na co zwrocić uwagę. Macie jakieś pierwsze doświadczenia z tym związane?
Po naszych ośmiu 2 osobowych partiach zrodziły się u nas takie taktyki:

1. przez pierwszą połowę gry przygotowujemy maksymalnie dużo różnych symboli, w tym najlepiej dwie "łapki" (często występują jako wymóg w kartach N), a potem polujemy na karty za 4 pkt. Zagrywamy tylko jedną kartę krajobrazu i znaleziska bo nie mamy więcej żetonów drogi, szkoda akcji na ich dobór. Powinniśmy też mieć łatwiej przy wykonywaniu celów. Modlimy się żeby nie było remisu, bo z pewnością przeciwnik ma więcej znalezisk :mrgreen:

2. przez pierwszą połowę gry przygotowujemy maksymalnie dużo różnych symboli, a potem uderzamy mocno w krajobrazy i znaleziska. Oczywistą zaletą jest nie-zakrywanie sobie symboli na łące, co daje nam większą możliwość zagrania czegoś na ostatnią chwilę i wyrwania kilka dodatkowych punktów. Remisy nam nie straszne, ze dwa cele również powinno się dorwać.

3. hybryda dwóch powyższych :roll:

Niestety nie mam wniosków co sprawdza się najlepiej, co chyba dobrze świadczy o grze. Może macie inne sposoby na rozgrywkę?
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
ariange
Posty: 32
Rejestracja: 19 wrz 2016, 17:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: ariange »

Mam nadzieję, że Rebel dotrzyma słowa i karty będą do kupienia, proporcjonalnie do liczby chętnych. Jak widać po powyższym przykładzie, sklepy różnie podeszły do akcji z kopertą P - jedne dokładały do zamówień online, inne nie, do tego informacje na ten temat były bardzo skąpe. Z drugiej strony jedyny w mojej okolicy sklep z planszówkami nie miał np. promki Bociana do gry Domek, która miała być dostępna tylko w sklepach stacjonarnych, więc to nie pierwszy raz, kiedy nie mam możliwości zdobycia promki/mini dodatku do lubianej gry.

Co do samej gry, to brakuje mi możliwości ruchu, w którym można zdobyć więcej niż jedną kartę, zwłaszcza, że jest możliwość zagrania 2 kart i płacenia kartami za brakujące symbole. Nie wiem, może to przypadłość wyłącznie gry w 2 osoby (a może tylko nasza), ale w ostatniej rundzie często nie mamy już ani jednej karty na ręce i trzeba liczyć, że z tych dostępnych jakaś podejdzie, bo przy 2 osobach przemiał jest raczej niewielki.
pcyzm
Posty: 708
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 221 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

ariange pisze: 04 maja 2021, 20:21 Mam nadzieję, że Rebel dotrzyma słowa i karty będą do kupienia, proporcjonalnie do liczby chętnych. Jak widać po powyższym przykładzie, sklepy różnie podeszły do akcji z kopertą P - jedne dokładały do zamówień online, inne nie, do tego informacje na ten temat były bardzo skąpe. Z drugiej strony jedyny w mojej okolicy sklep z planszówkami nie miał np. promki Bociana do gry Domek, która miała być dostępna tylko w sklepach stacjonarnych, więc to nie pierwszy raz, kiedy nie mam możliwości zdobycia promki/mini dodatku do lubianej gry.
Mnie zadziwia tutaj brak jakiejś logiki:
1) bonusowa karta Rudzika była mocno eksponowana jako zachęta do preoedera z konkretną informacją, że nakład limitowany
2) dodatkowy zestaw R dla tych co kupią zestaw pasujących koszulek - i fajnie bo się przydają, znowu jasny komunikat
3) koperta P - która była 'rozdawana' bez rozgłosu i to również przez dużych sprzedawców, a nie tylko sklepy stacjonarne, zero informacji - jakie tutaj było w ogóle założenie?

Zapytałem kilka sklepów stacjonarno internetowych bo a nóż coś im zostało to dostaje pytanie czy przypadkiem nie chodzi mi o kopertę R... Inny większy sklep na informację od Rebela odpowiada, że dostali tego mało na początku sprzedaży i nie bardzo wiedzieli jak to mają ogłaszać (no bo ktoś by musiał ciągle sprawdzać czy już 'zeszło' te kilka sztuk).

Trochę to wygląda tak jakby Rebel miał dwa osobne działy marketingu (detal, hurt), które się ze sobą nie skomunikowały.

I finalnie cała historia przypomina jakiś ponury żart.

Może jestem naiwny, ale ciągle mam nadzieję na jakieś pozytywne zakończenie.
ODPOWIEDZ