Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pabellos
Posty: 81
Rejestracja: 28 lut 2016, 23:03
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pabellos »

Ten certyfikat to gejmczendżer!! Mocny akord na koniec przedsprzedaży. Jestem pewien, że ten bonus przekonał nieprzekonanych do wsparcia.
"Splendor" - pierwsza gra, która spodobała się Żonie (po wielu nieudanych próbach - Rzymianie do domu, Zaginione Miasta). Proszę ekspertów o porady na priv, jaki uczynić następny krok w wprowadzaniu Małżonki w planszówkowy świat...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11037
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3270 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: japanczyk »

Szkoda, że dyplomu nie dorzucili xD
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1481
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 717 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: arturmarek »

A ja się zastanawiam czy dla niektórych taki certyfikat nie będzie minusem. Co jak żona zobaczy certyfikat zakupy gry za +30% ceny?
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pcyzm »

arturmarek pisze: 05 lut 2021, 15:41 A ja się zastanawiam czy dla niektórych taki certyfikat nie będzie minusem. Co jak żona zobaczy certyfikat zakupy gry za +30% ceny?
Nie wiem, może jak też lubi takie gry i zobaczy resztę dodatków to stwierdzi, że całkiem dobrze zrobił? :) Tak samo jak Portal 'pompuje' liczbę bonusów, podobnie tutaj niektórzy przesadzają w drugą stronę. Spokojnie trzeba popatrzeć na całość i samemu zdecydować warto/nie warto.
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pcyzm »

Wczoraj odbyło się spotkanie z autorami gry, tutaj można sobie odtworzyć: https://youtu.be/7x5R8SMI3Zs

BTW: bodaj jutro się kończy ta oferta przedsprzedażowa o której tutaj na forum było tyle mowy :)
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 643
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 367 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Nilis »

pcyzm pisze: 03 lut 2021, 14:00 Ostatni news jest taki, że kampania jest jednak skuteczna (do Pierwszych Marsjan daleko, ale na podcaście była mowa, że już się łapie do top 3 przedsprzedaży Portalu, a jeszcze jest kilka dni).
Ale Portal to chyba o każdej swojej grze informuje że jest hitem sprzedaży
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pcyzm »

Nilis pisze: 08 lut 2021, 23:19 Portal to chyba o każdej swojej grze informuje że jest hitem sprzedaży
Tyle, że tutaj Portal dotychczas chwalił się, że kilka dni temu pękła bariera 1000 przed przedpremierowo zamówionych pudełek.

Inna sprawa, że to chyba nie do końca jest tak jak piszesz, bo nieraz słyszałem jak Trzewik ubolewał, że jakaś gra się właśnie nie przyjęła (i tu wcale nie mam na myśli gry Pierwsi Marsjanie, która to akurat pod względem sprzedaży była hitem;)


EDIT: Przedsprzedaż już zamknięta i jak podaje Portal jeżeli chodzi o preordery to Wiedeński Łącznik zamknął się liczbą 1831 sprzedanych egzemplarzy i tym samym zajął drugie miejsce (za Pierwszymi Marsjanami właśnie, a wyprzedzając 51 stan Master Set).
dawid
Posty: 519
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 239 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: dawid »

Czy Portal podawał gdzieś jakieś konkretne daty premiery ?
Pamiętam, że przy okazji preorderu było coś wspominane o kwietniu. W niektórych sklepach widzę, że wysyłka planowana od kwietnia, niektóre wspominają o maju, a niektóre o czerwcu.
Na stronie Portalu widzę, że wysyłka planowana na kwiecień, ale strona dawno nie była aktualizowana, nie wiem czy to aktualne.
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pcyzm »

dawid pisze: 06 kwie 2021, 12:36 Czy Portal podawał gdzieś jakieś konkretne daty premiery ?
Pamiętam, że przy okazji preorderu było coś wspominane o kwietniu. W niektórych sklepach widzę, że wysyłka planowana od kwietnia, niektóre wspominają o maju, a niektóre o czerwcu.
Na stronie Portalu widzę, że wysyłka planowana na kwiecień, ale strona dawno nie była aktualizowana, nie wiem czy to aktualne.
Na którychś z ostatnich Planszówek TV było info, że nie ma póki co opóźnień w transporcie, ale ja bym się raczej nastawiał na maj (pierwsza połowa) jeśli chodzi o preordery. O kwietniu dawno nie było mowy.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 636
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 195 times
Been thanked: 175 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Michito »

Pytanie być może przedwczesne, ale już mnie korci: czy ktoś z Was już ogrywał swój egzemplarz i może podzielić się wrażeniami? Czy jeszcze nie dostaliście?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11037
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3270 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: japanczyk »

Premiera 26.05 to jak ktos mial dostac? ;)
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 636
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 195 times
Been thanked: 175 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Michito »

Ci, którzy zakupili w przedsprzedaży Portalu. Byłem przekonany, że te tajemnicze maile o których była mowa tydzień temu zwiastują rychłą przesyłkę, tym bardziej, że na początku premiera wypadała w kwietniu (?). No cóż, całkiem możliwe, że moje założenia były błędne :wink:
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pcyzm »

Michito pisze: 01 maja 2021, 10:41 Ci, którzy zakupili w przedsprzedaży Portalu. Byłem przekonany, że te tajemnicze maile o których była mowa tydzień temu zwiastują rychłą przesyłkę, tym bardziej, że na początku premiera wypadała w kwietniu (?). No cóż, całkiem możliwe, że moje założenia były błędne :wink:
No jak ja gra była zamawiana na paczkomat, a sekretna przesyłka ma być przesłana listem. Natomiast dobra informacja taka, że tutaj data premiery nie jest zagrożona i preordery i tak przyjdą wcześniej.
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Peter128 »

Do mnie dzisiaj przyszedł klimatyczny list że przesyłka nadejdzie 14 maja. I jeszcze była data rozpoczęcia akcji ale nie wiem czy mogę zdradzić
tommyray
Posty: 1328
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 410 times
Been thanked: 563 times
Kontakt:

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: tommyray »

Portal rozpoczął wysyłkę. Przyszło dziś info z InPostu o nadaniu przesyłki.
Mam spore nadzieje, od tego tytułu zależy moje - a pewnie nie tylko moje- "tak" czy "nie" dla Diuny... Podstawowy detektyw był u mnie na plus, kolejne ok choć słabsze, brak było mi w kolejnych "odcinkach" odpowiedniego ciężaru. A tu mi świecą paciorkami i mówią "oto zgejmifikowany John Le Carre, Graham Greene"... Oj, to musi być dobre.
Uncle_Grga
Posty: 561
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Uncle_Grga »

No i Łącznik wylądował.. 👍

Unboxing done. Zawartość spoko. 4 brązowe klimatyczne koperty że scenariuszami, trochę jak w Pierwszych Marsjanach, instrukcja na matowym papierze, przypominającym stare dokumenty. W srodku zawartosc top secret.. nie bedzie spoilerow. Wypraska dopasowana, można trzymać pudło bokiem. Gruba ryza akt.. karty tychże akt sporo, ale o bardzo delikatnej fakturze.. papier cieńszy niż do ksero. Ale potencjalne uszkodzenia nie powinny stanowić problemu.. co najwyżej dodadzą klimatu. Same karty spraw zacne.. jak w Detektywie. Ogólnie zadowolenie i całość na plus..

Co do dodatkowej zawartosci.. hmm dajmy spokój. Dla mnie jako fana ok, kupowałem w przedsprzedaży niezależnie od tego dodatkowego contentu.. dla wartości kolekcjonerskiej pewnie plus, ale obiektywnie bieda.. nawet ta mapa.. bieda straszna..

Nic to. Z pudła generalnie wieje klimatem.. więc jest ok. Jeżeli zawartość potwierdzi zapowiedź, będzie przyjemnie..

Za tydzień chyba rusza baza danych, będzie można grać.. zobaczymy.

Ps. Nie musicie zaglądać pod wypraskę.. tym razem szpiedzy nic tam nie schowali.. :wink:

Ps.2. Na ostatniej stronie instrukcji przyjemna bibliografia: lista książek, filmów, stron uzupełniających wiedzę/klimat.. mała rzecz a cieszy. Również na plus!
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2023
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1502 times
Been thanked: 1151 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Bruno »

Uncle_Grga pisze: 14 maja 2021, 09:27 Co do dodatkowej zawartosci.. hmm dajmy spokój. Dla mnie jako fana ok, kupowałem w przedsprzedaży niezależnie od tego dodatkowego contentu.. dla wartości kolekcjonerskiej pewnie plus, ale obiektywnie bieda.. nawet ta mapa.. bieda straszna..
Dlatego właśnie, przeciwieństwie do podstawki i L.A., tym razem zrezygnowałem z przedsprzedaży Portalu.
Uncle_Grga pisze: 14 maja 2021, 09:27 Za tydzień chyba rusza baza danych, będzie można grać.. zobaczymy.
Czekaj, czy to znaczy, że dostaliście (Wy, którzy kupiliście w przedsprzedaży) grę tydzień przed innymi, żeby ten tydzień spędzić na oczekiwaniu na uruchomienie bazy danych w necie, bez której nie da się grać :?:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Uncle_Grga
Posty: 561
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Uncle_Grga »

I tak chyba stworzyłem plotkę.. :roll:

Nie wiem, bo tego nie sprawdzałem.. Tak założyłem*. Jest dodatkowa poczta.. przesłana kilka dni wcześniej.. że początek akcji 22 maja.. więc bez sprawdzania poczynilem takową dedukcję, że Antares do VC ruszy póżniej..

* Czy założenie jest prawdziwe? Za chwile sie okaże.. Nie mam Antaresu u siebie.. jest w laptopie jednej z osób od kampanii w Detektywa. Mógłbym go zainstalować i sprawdzić, ale samemu miałbym grać? Bez sensu.. aż tak ciekaw nie jestem.

Zaraz ktoś pewnie sprawdzi i napisze.. jeżeli Antares działa i można grać już dziś to dedukcja była lipna A 22 maja powinno być coś jeszcze.. zgodnie z pocztą od Pani Miller..😉
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 243 times
Been thanked: 358 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Otorek »

Z tego co sprawdzałem kilka godzin temu, Antares nie ma jeszcze Łącznika, więc wygląda na to, że gra jest wcześniej tylko po to żeby czekała tydzień na półce.

Materiały dodatkowe to faktycznie kosmetyka, materiały dodatkowe są, krótkie i pobieżne jak wstępy na wikipedii, ale dla niezorientowanych na plus. Niestety wyłapałem już prostą, niesłownikową literówkę w tych materiałach. Mam tylko nadzieje, że poziom redakcyjny samej gry jest na wyższym poziomie.
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pcyzm »

Otorek pisze: 14 maja 2021, 23:32 Z tego co sprawdzałem kilka godzin temu, Antares nie ma jeszcze Łącznika, więc wygląda na to, że gra jest wcześniej tylko po to żeby czekała tydzień na półce.
Oj tam, mają przyjść jakieś materiały szkoleniowe, pożyjemy zobaczymy. Mnie Portal tą szybką wysyłką zaskoczył więc będę miał czas na godne przygotowanie się i wejście w klimat. Niestety te polecane książki i filmy nie są za bardzo dostępne nigdzie online :(
shuji
Posty: 1288
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: shuji »

Chcecie powiedzieć, że zaplaciliscie 60% więcej od reszty żeby dostać nic nie warte materiały, oraz grę w którą nie możecie zagrać wcześniej, a dopiero jak dostaną ja Ci co kupują 60% taniej ?

I jeszcze wmawiacie sobie że to wsparcie wydawcy ? A jak wydawca wspiera was ? Nie mówię że gra ma być za darmo, ale jak się płaci więcej to zazwyczaj coś się za to dostaje (środkowy palec się nie liczy)...

Ja oczywiście zamówiłem bo portal robi świetne gry, ale za stówkę lokalnie. Chętnie bym u nich kupił grę i za 1000 zł jak np. u AR, byle za tym szła jakaś treść...
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 243 times
Been thanked: 358 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Otorek »

Myśle, że w tym przypadku to my wspieramy wydawce :D
Przyznam szczerze, że Zimna Wojna to trochę mój temat, prawdopodobnie gdybym miał to oceniać na chłodno to za drugim razem nie zdecydowałbym się na pre-order. Te kilka naklejek i pocztówek niby brzmią sympatycznie, ale tak naprawde ciężko z nich rozsądnie skorzystać czy eksponować w jakiś sposób. Takie to już mam pre-orderowe szczęście, lata temu komputerowy Star Citizen i po długiej przerwie Łącznik - oba pomysły dość chybione.

P.S. gdybym miał się jeszcze czepiać, to teczka w której przyszły dodatkowe przedmioty ma inny format od pudełka, ani to się w środku nie zmieści, a przy pudełku źle wygląda.
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pcyzm »

shuji pisze: 15 maja 2021, 09:13 Chcecie powiedzieć, że zaplaciliscie 60% więcej od reszty żeby dostać nic nie warte materiały, oraz grę w którą nie możecie zagrać wcześniej, a dopiero jak dostaną ja Ci co kupują 60% taniej ?
Ale kto tu sobie coś wmawia? Z tego co śledziłem ceny to de facto te sklepowe były maksymalnie ok 40 zł taniej (nie wiem czy to szałowa różnica). Wersję preorder można sobie obejrzeć dokładnie tutaj i chyba wszystko przyszło zgodnie z opisem kampanii: https://youtu.be/VKJb5UpUE4g

I teraz wystarczy zebrać ekipę na moment odpalenia bazy Antares i można będzie przejść do sedna, czyli oceny na ile udana jest sama gra (bo oczekiwania mam spore).
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 636
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 195 times
Been thanked: 175 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Michito »

Jakieś pierwsze wrażenia? :wink: Jak się gra w porównaniu do Detektywa?
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pcyzm »

Michito pisze: 23 maja 2021, 17:19 Jakieś pierwsze wrażenia? :wink: Jak się gra w porównaniu do Detektywa?
Pierwszy scenariusz jeszcze przede mną, ale wychodzą już pierwsze opisy wrażeń z rozgrywki, np. http://planszowewojny.blogspot.com/2021 ... k.html?m=1


Na razie wygląda to bardzo dobrze.
ODPOWIEDZ